Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Sborový zpěv (5)

Otis Redding


Otis Redding - Mr. Pitiful

Otis Redding (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Otis Ray Redding Jr. (9. září 1941 – 10. prosince 1967) byl americký zpěvák, který je považován za nejvlivnějšího soulového umělce 60. let. V roce 1989 byl jmenován do Rock and rollové síně slávy. Je jeden z prvních populárních umělců, který experimentoval s rhythm and blues a gospelem. Mezi jeho nejznámější písně patří Love Man, These Arms Of Mine nebo The Respect. Časopisem The Rolling Stones byl jmenován mezi 100 největšími zpěváky všech dob na 8. místě.

 

Počátky

 

Malý Otis již jako malý, získával zkušenosti se zpěvem v kostelním sboru. Jako mladý vyhrál několik soutěží, kde začal postupně získávat zkušenosti. Největší vliv na Otise měl zpěvák Litlle Richard, který shodou okolností pocházel ze stejného města Mason v Georgii. Na konci padesátých let začíná vystupovat. V roce 1960 začal vystupovat společně s Johnny Jenkinsem, bluesovým kytaristou a skupinou The Pinetoppers. S touto kapelou také ve stejném roce vydal své první nahrávky jako Fat Gal a Shout Bamalama, pod názvem Otis Redding a The Pinetoppers. V roce 1962 náhrává skladbu These Arms Of Mine, která pro něj znamenala první zásadní stopu v hudebním průmyslu. Stala se velkým hitem pod záštitou nahrávací společnosti Volt records.


Hudba

 

V roce 1964 vychází Otisovi debutové album pojmenované Pain In my Heart. Album obsahuje čtyři úspěšné singly vydané v období 1962 – 63 : již zmiňovaná "These Arms of Mine" "That's What My Heart Needs" ,"Security" a titulní singl Pain In My Heart

 

V roce 1965 Otis vydává hned dvě alba z nichž první s názvem The Great Otis Redding Sings Soul Ballads obsahuje singly Come to Me"/"Don't Leave Me This Way", Mr.Pitful a Thats How Strong My Love Is. Na druhém albu s názvem Otis Blue: Otis Redding Sings Soul najdeme singly jako Respect, který se stal pozdějším velkým hitem pro Arethu Franklin, I Have Been Loving You To Long , Shake a Satisfaction původně napsanou Mickem Jaggerem pro The Rolling Stones. Toto album bylo již několikrát zařazeno mezi nejlepší alba všech dob a je vysoce kritiky ceněné.

 

V dalším roce 1966 jsou vydána další 2 studiová alba s názvem Soul Album a druhé po názvem Complete & Unbelievable: The Otis Redding Dictionary of Soul ,které bylo znov u vysoce kritiky odceněno a které bylo časopisem Rolling Stone zařazeno mezi 500 nejlepších alb všech dob na 251 příčce. Singly zde jsou My Lovers Prayer, Try a Litlle Tendernes a Fa Fa Fa Fa Fa (Sad Song). King & Queen, vydané v roce 1967, pod taktovkou Stax Records, je album Otise Reddinga a Carly Thomas, dvou nejúspěšnějších umělců uvedeného labelu. LP bylo pro Otise šesté album, a pro Carlu Thomas 'čtvrté. Poslední studiové album vydané Reddingem před jeho smrtí. Vydané singly zde byly duety Tramp a Knock On Wood.


Smrt

 

Zpěvák zemřel při leteckém neštěstí cestou na koncert, kdy letadlo havarovalo do jezera. Jen jeden jediný člověk letecké neštěstí přežil. Zajímavostí je, že jeho nejslavnější hit Sittin On The Dock Of The Bay byl nahrán 3 dny před jeho smrtí a po uvedení se stal jeho jediným číslem 1 v americkém žebříčku a prvním posmrtným číslem 1 v jeho historii. Nejznámějšími posmrtnými hity Otise Reddinga byly písně Sittin On The Dock Of The Bay, Hard To Handle, Amen, Happy Song (Dum, Dum) a Love Man.


Přínos

 

Otis Redding během svého života vydal celkem 6 studiových alb, a další 4 studiová alba, která byla vydána po jeho smrti. Především byly vytvořeny z bohatého materiálu, který Otis nahrál v průběhu let 65 – 67. Kvalita těchto nahrávek byla kupodivu velmi kvalitní. Další alba, která byla vydána po jeho smrti jsou různé kompilace a živá vystoupení, které absolvoval v průběhu 60. Let. Za krátkou dobu svého působení se tento zpěvák stal synonymem pro termín soul a je také přezdíván jako Král soulu.


Alba

 

* 1964 : Pain In My Heart
* 1965 : The Great Otis Redding Sings Soul Ballads
* 1965 : Otis Blue
* 1966 : The Soul Album
* 1966 : Dictionary of Soul
* 1967 : King & Queen
* 1967 : Live In Europe

 

Alba vydána po smrti

 

* 1968 : The Dock Of The Bay
* 1968 : The Immortal Otis Redding
* 1968 : The Whisky A Go Go
* 1969 : Love Man
* 1970 : Tell The Truth
* 1986 : The Ultimate Otis Redding
* 1992 : Remember Me
* 1992 : The Very Best Of Otis Redding
* 1992 : The Monterey International Pop Festival
* 1993 : Good To Me
* 1993 : The Definitive Otis Redding
* 1995 : The Very Best Of Otis Redding Volume II
* 1998 : The Otis Redding Anthology
* 1998 : Love Songs
* 1999 : In Concert-Live

 

Otis Redding - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

product_code
Otis Redding (Sittin' On) The Dock Of The Bay akordy noty tab text,
Otis Redding Amen akordy noty tab text,
Otis Redding Come To Me akordy noty tab text,
Otis Redding Fa-fa-fa-fa-fa (Sad Song) akordy noty tab text,
Otis Redding Hard To Handle akordy noty tab text,
Otis Redding Chained And Bound akordy noty tab text,
Otis Redding I Can't Turn You Loose (Can't Turn You Loose) akordy noty tab text,
Otis Redding I've Been Loving You Too Long akordy noty tab text,
Otis Redding I've Been Loving You Too Long (To Stop Now) akordy noty tab text,
Otis Redding I've Got Dreams To Remember akordy noty tab text,
Otis Redding Knock On Wood akordy noty tab text,
Otis Redding Love Man akordy noty tab text,
Otis Redding Mr. Pitiful akordy noty tab text,
Otis Redding My Lover's Prayer akordy noty tab text,
Otis Redding Ol' Man Trouble akordy noty tab text,
Otis Redding Pain In My Heart akordy noty tab text,
Otis Redding Papa's Got A Brand New Bag akordy noty tab text,
Otis Redding Respect akordy noty tab text,
Otis Redding Security akordy noty tab text,
Otis Redding That's What My Heart Needs akordy noty tab text,
Otis Redding The Happy Song akordy noty tab text,
Otis Redding These Arms Of Mine akordy noty tab text,
Otis Redding Tramp akordy noty tab text,
Otis Redding Try A Little Tenderness akordy noty tab text,