Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Adele


Adele - Rolling in the Deep

Adele - Wikipedie

Adele Laurie Blue Adkins (* 5. května 1988, Londýn, Anglie, Spojené království) je anglická zpěvačka známá jako Adele. V roce 2007 převzala cenu BRIT Awards v kategorii Cena kritiků, která je udílená umělcům, kteří v té době ještě nevydali album. Debutová deska nazvaná 19 vyšla v lednu 2008 a dostala na se na první místo prodejního žebříčku ve Velké Británii. Její zatím nejnovější deska je opět nazvaná číslem – 21. Do celého světa byla vypuštěna 19. ledna 2011. Nejznámější singly z této desky jsou Rolling in the Deep, Someone Like You a Set Fire to the Rain. Její diskografie se na prvním místě nejprodávanějších alb udržela nejdéle ze všech, které kdy byly vydány.[zdroj?] Překonala jak Rolling Stones, tak Madonnu. V roce 2012 vyhrála 6 grammy v 54th Grammy Awards.

 

19 (2008-2010)


V říjnu 2007 vydala svůj první singl "Hometown Glory". Umístil se na 19. příčce britského žebříčku UK Singles Chart. Byl vedoucím singlem jejího debutového alba 19, které bylo pojmenová po věku Adele, když ho začala nahrávat. Album bylo vydáno 28. ledna 2008 u společnosti XL Recordings, kde získala smlouvu v červnu 2006. Vcelku nevýrazný první singl následovala píseň "Chasing Pavements", která se umístial na 2. místě ve Spojeném království a na 21. příčce v USA. Na domácí půdě uspěly i singly "Cold Shoulder" a "Make You Feel My Love". Album debutovalo na 1. příčce žebříčku UK Albums Chart. V USA původně na 54. příčce, ale po úspěchu alba 21 se vyšplhalo až na 4. příčku. Ve Spojeném království se ho prodalo 2 miliony kusů, stejný počet i v USA, celosvětově poté 10 milionů. Toto album ji vyneslo jednu cenu z BRIT Awards a dvě ceny Grammy.

 

21 (2011-současnost)

 

Své druhé studiové album začala nahrávat v květnu 2009, a proto zvolila název 21. Vydání alba předcházel singl "Rolling in the Deep", který obsadil 2. příčku v UK a 1. příčku v USA, Belgii, Kanadě, Německu, Itálii, Finsku nebo i v Jižní Koreji. V USA se stal 6x platinový, stejně tak v Kanadě, v UK jen zlatý. Album bylo vydáno v lednu 2011 a obsadilo celou řadu prvních míst světových žebříčků (minimálně 26), například v UK, USA, Česku, Kanadě, Mexiku, Austrálii atd. Stalo se 15x platinovým ve Spojeném království, 12x platinovým v Irsku, 10x platinovým v Austrálii, diamantovým v Kanadě či 8x platinovým v USA. Tj. 4,5 milionu prodaných kusů v UK, 8 milionů v USA, celosvětově poté na 20 milionů. Z alba se staly úspěšnými ještě singly "Someone Like You", který konečně dosáhl i na první místo v britském žebříčku, a "Set Fire to the Rain", oba v USA obsadily první místo a staly se multi-platinovými. Poslední singl "Rumour Has It" již takový úspěch nezopakoval. Úspěch alba znamenal i zisk mnoha ocenění například dvě ceny z Brit Awards nebo 6 cen Grammy. Také pro Adele znamenal překonání mnoha hudebních rekordů. 

 

Adele - noty, texty písní, akordy, taby - noty, akordy, texty pí

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

 

Adele Best For Last, akordy noty tab text,
Adele Cold Shoulder, akordy noty tab text,
Adele Crazy For You, akordy noty tab text,
Adele Daydreamer, akordy noty tab text,
Adele Don't You Remember, akordy noty tab text,
Adele First Love, akordy noty tab text,
Adele He Won't Go, akordy noty tab text,
Adele Hiding My Heart Away, akordy noty tab text,
Adele Hometown Glory, akordy noty tab text,
Adele Chasing Pavements, akordy noty tab text,
Adele I Can’t Make You Love Me, akordy noty tab text,
Adele I’ll Be Waiting, akordy noty tab text,
Adele If It Hadn’t Been For Love, akordy noty tab text,
Adele Lovesong, akordy noty tab text,
Adele Make You Feel My Love, akordy noty tab text,
Adele Many Shades Of Black, akordy noty tab text,
Adele Melt My Heart To Stone, akordy noty tab text,
Adele My Same, akordy noty tab text,
Adele One And Only, akordy noty tab text,
Adele Right As Rain, akordy noty tab text,
Adele Rolling In The Deep, akordy noty tab text,
Adele Rumour Has It, akordy noty tab text,
Adele Set Fire To The Rain, akordy noty tab text,
Adele Someone Like You, akordy noty tab text,
Adele Take It All, akordy noty tab text,
Adele Tired, akordy noty tab text,
Adele Turning Tables akordy noty tab text,