Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Akordy/texty (2)

Kytara (3)

Die Toten Hosen


Die toten Hosen - Tage Wie Diese

Die Toten Hosen (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

 

Die Toten Hosen je německá punk rocková skupina, která vznikla v roce 1982 v Düsseldorfu. Vedoucí osobností je zpěvák Andreas Frege alias Campino. Kapela hraje rock s prvky punku a texty jejich písní jsou převážně v němčině. Spolu s Die Ärzte patří k nejpopulárnějším německým punkovým skupinám.

 

Spolupracovali s řadou významných hudebních umělců (např. Bad Religion, AC/DC, U2, Rolling Stones).

 

Jsou jednou z mála německých punkových skupin, které jsou populární i v zahraničí (Jižní Amerika, Austrálie, Evropa). Podobné se dá říci už jen o skupinách Die Ärzte a Wizo. V rámci Warped Tour se v roce 1998 objevili v Japonsku, na Novém Zélandu a Havajských ostrovech.

 

Historie


Začátky (1982-1987)

 

První koncert odehráli ve složení Campino, Andreas von Holst, Andreas Meurer, Michael Breitkopf, Trini Trimpop a Walter November v roce 1982 na velikonočním festivalu v Brémách, kde byli omylem ohlášeni jako „Die Toten Hasen“ (Mrtví zajíci). Už v prvním roce existence kapely vydali singly „Wir sind bereit“ a „Reisefieber“.

 

Jako první komerční úspěch je chápán třetí singl s „party“ písní „Eisgekühlter Bommerlunder“. Videoklip k této skladbě natočili v malém bavorském kostele na jaře 1983 v režii Wolfganga Bülda. Hlavním motivem je chaotická punkerská svatba několika párů najednou, nad níž oddávající kněz pro všeobecné alkoholické opojení zcela ztratí kontrolu. Pro katolickou obec byl klip natolik skandální, že považovala za nutné kostel nově vysvětit a video bylo na dlouho bojkotováno všemi veřejnoprávními televizními programy v Německu.

 

V roce 1983 vyšlo debutové album pod Opel-Gang. Koncem tohoto roku dále nahráli společně s New Yorkským raperem Fab Five Freddym hiphopové verzi singlu Bommerlunder pod názvem Hip Hop Bommi Bop.


V roce 1984 byla skupina pozvána do BBC, aby vystoupila v John-Peel-Show, ale dostala se do ostrého sporu se svým vydavatelstvím EMI kvůli vysokým cestovním nákladům. Dalším skandálem byo vystoupení předskokana skupiny Norberta Hänhela, který parodoval německého zpěváka Haina. Ten podal na Hänhela žalobu u zemského soudu Düsseldorf a proces vyhrál. Nakonec se Toten Hosen s EMI rozešli a přestoupili k Virgin Records. Přesto ale opět mezi nimi došlo ke střetům, když v roce 1984 vyšlo druhé album Unter falscher Flagge. Obrázek na coveru představující psa sedícího u gramofonu je karikaturou ochranné známky EMI His Master´s Voice. EMI dosáhla u soudu toho, aby byl cover změněn.

 

Na začátku roku 1985 se vydala na turné po Francii pod hlavičkou Göethe-Institutu a na podzim vystupovali na šňůře po Polsku a Maďarsku.

 

Koncem roku 1985 opustil Trini Trimpop svůj post u bicích a stal se (do roku 1992) manažerem skupiny. Novým bubeníkem se stal na přechodnou dobu Jakob Keusen, kterého v lednu 1986 vystřídal Wolfgang Rohde. Rohdeův první koncert byl současně první koncert skupiny před obrovským publikem na stadionu. Společně s Herbertem Grönemeyerem, Udo Lindenbergem, BAP, a dalšími vystoupili v červenci 1986 na hudebním festivalu Wackersdorfu, aby demonstrovali proti výstavbě tamní jaderné elektrárny.

 

V roce 1986 vydali třetí album Damenwahl. Na stejnojmenném truné sponzorovaném výrobcem kondomů firmou Fromms, bylo publikum v hojné míře kondomy této značky doslova zasypáváno. První komerční úspěch v hitparádě dosáhla skupina v roce 1987 pod pseudonymem Die Roten Rosen, s albem Never Mind the Hosen – Here´s Die roten Rosen, které obsahuje výhradně rockové verze německých šlágrů. Také s prvním živým albem Bis zum bitteren Ende se umístili mezi prvních 40 v německé hitparádě.


Vzestup (1988-1995)
 

Album Ein kleines bisschen Horrorschau, které vyšlo v roce 1988 a mezi jinými i píseň „Hier kommt Alex“ je chápáno jako zásadní průlom v kariéře Toten Hosen. V září ve stejném roce vystoupili v Litvě ve městech Vilnius a Kaunas na rockovém festivalu a byli porotou vybráni jako nejlepší skupina. Turné na začátku roku 1989 bylo rovněž úspěšné a kapele se podařilo do posledního místa vyprodat dortmundskou Westfalenhalle (20 000 míst). V roce 1990 vystoupili v New Yorku na New Music Seminar a v Kölnu jako předskupina Rolling Stones. V létě toho samého roku odcestovali do Itálie, aby odtud podávali zpravodajství z mistrovství světa ve fotbale do německého tisku a SDR3. Jako „znělku“ pořadu použila skupina singl s rockovou verzí klasiky Azzuro od Adriana Celentana a klip, který sarkasticky ukazoval chování německých fotbalových fanoušků v zahraničí.

 

Dvojalba Auf dem Kreuzzug ins Glück, vydaného v tomtéž roce na podzim bylo během jednoho týdne prodáno přes 150 000 kusů. V roce 1991 vyšlo album Learning English Lesson One. Toto album je holdem a poctou kapely všem jejím hudebním vzorům. Obsahuje většinou coververze anglicky zpívajících punkrockových klasiků. U nahrávání skladeb byl ve studiu vždy přítomen minimálně jeden člen ze skupiny, od níž pochzel originál. Na turné trvajícím od začátku roku až do podzimu 1992 pod heslem „člověk, zvířata, senzace“ hráli v mnoha vyprodaných halách a na festivalech v Německu, Švýcarsku, Dánsku, Anglii, Španělsku, Francii a Argentině. V Buenos Aires mají od té doby stálou základnu fanoušků.

 

Singl „Sascha – ein aufrechter Deutscher“, vydaný před Vánoci v roce 1992 ukázal jednoznačnou orientaci kapely proti pravicovému radikalismu. Výnosem z alba podpořila skupina akci Düsseldorfská výzva proti nenávisti k cizincům a rasismu (Düsseldorfer Appel gegen Fremdenfeindlichkeit und Rassismus). Tuto píseň se pokusili republikáni neúspěšně nechat zakázat kvůli nactiutrhání jejich straně a tím vlastně nechtěně přispěli k úspěchu titulu – singl skupině vynesl více než půl milionu marek.

 

V roce 1993 vyšlo další album Kauf MICH!, které dosáhlo na první místo v německé hitparádě. Tématem písní je především kritika konzumní společnosti, reklamy a pravicového radikalismu. V létě toho samého roku hráli Hosen jako předkapela skupiny U2 na jejich turné ZOO TV Tour v Německu před více než 50 000 diváky. Ve videu k titulní písni "Kauf mich" se objevují některé záběry z tohoto koncertu. Na podzim vyšlo best-of album Reich & Sexy. Na coveru jsou nazí členové kapely vyfocení jako namyšlení milionáři s doutníky, ležící v penězích a obklopení spoře oblečenými dámami. Za albem Love, Peace a Money následovala mezinárodní verze Best-of-Album. V této době byli Toten Hosen zastoupeni v německé hitparádě třemi alby.

 

V roce 1994 byla skupina na cestách a plnila hlediště velkých sportovních hal v Německu i zahraničí. V listopadu koncertovali v Kanadě jako předskupina Green Day. Koncem roku se rozhodla kapela vzít zajištění svého odbytu na trhu do vlastních rukou a založila hudební vydavatelství JKP (Jochens kleine Plattenfirma).


Na vrcholu úspěchu (1996-2000)
 

Za album Opium fürs Volk, vydané v roce 1996 obdržela skupina po Kauf mich a Reich und Sexy třetí platinovou desku. Singl „Zehn kleine Jägermeister“ se umístil na prvním místě německé hitparády. Společně s Iggy Popem vystoupili na koncertě Ramones v Buenos Aires. Ve stejném roce vyšlo druhé livealbum Im Auftrag des Herrn.

 

V letech 1982 až 1997 uskutečnili Toten Hosen přes 1000 koncertů. Při jubilejním 1000. dne 28. června 1997 v düsseldorfském Rheinstadionu před 60 000 diváky byla přímo před pódiem utlačena k smrti šestnáctiletá dívka. Skupina chtěla okamžitě ukončit koncert, ale na doporučení velitele pořadatelů museli po krátkém přerušení, kdy bylo z první řady v publiku zachráněno několik dalších lidí, hrát dál, aby zabránili vzniku paniky. Všechny další naplánované koncerty byly zrušeny, půl roku skupina nevystupovala vůbec a pak přes dva roky nepořádala žádný koncert na stadionu.

 

Na začátku roku a na podzim 1998 se Toten Hosen zúčastnili jako spoluúčinkující mnoha festivalů v Austrálii, Japonsku, USA a Evropě a vydali singl Pushed Again. Druhá strana singlu Alles ist eins byla věnována dívce, která zemřela na koncertě. Koncem roku obnovila skupina pseudonym Die Roten Rosen a nahrála vánoční album Wir warten auf´s Christkind. V roce 1999 musel Wolfgang Rohde kvůli problémům s páteří opustit své místo u bicích a vystřídal jej Vom Ritschie.

 

11. června 2000 upadl Campino v průběhu koncertu skupiny na festivalu Rock am Ring na jevišti a přetrhl si kolenní vazy. Nejenže pro zranění nemohl dokončit koncert, ale navíc musela skupina zrušit dalších 70 ohlášených vystoupení z plánovaného turné.


2001 - 2005
 

V roce 2001 vydala skupina album Useless s nejlepšími skladbami jejich hudebních předskokanů. Po pobytu na Kubě následovaly koncerty v Polsku, Maďarsku, Česku a jako předskupina AC/DC vystoupili v létě v Německu.

 

V následujícím roce vyšlo album Auswärtsspiel. Od února do prosince 2002 uspořádala kapela více než 70 koncertů v Německu, Rakousku a Švýcarsku ve vyprodaných sportovních halách. Navíc se zúčastlila ještě hudebních festivalů ve Finsku, Polsku a Maďarsku a dvakrát koncertovala v Buenos Aires. Za rok 2002 vidělo na vlastní oči Toten Hosen více než půl milionu diváků. Mezitím přišlo na svět další Best-of album Reich und Sexy II – Die fetten Jahre.

 

Rok 2003 byl pro skupinu rokem odpočinku, na podzim letěli do Argentiny, kde uspořádali několik koncertů a ohlásili se v až únoru 2004 maxi CD Friss oder Stirb. Následně vydali své vystoupení na festivalu Rock am Ring jako live DVD a v říjnu roku 2004 získali další první místo v německé hitparádě s platinovým albem Zurück zum Glück. Friss oder Stirb byl rovněž název jako 16-ti dílného seriálu na MTV v němž bylo nahlédnuto do soukromí členů kapely, jejich rodinných příslušníků a přátel. Tento seriál byl potom v roce 2005 vydán na trojalbu. Na stejnojmenném turné hráli znovu před vyprodanými sportovními halami. 2. Června 2005 vystoupili v Berlíně na festivalu Live 8. Poslední koncert turné Friss oder Strib 10. září 2005 vydala kapela na DVD pod titulem Heimspiel.


Od roku 2006
 

V roce 2006 skupina nekoncertovala, ani nevydala žádné nové album. V této pauze hrál Campino v divadelní hře Bertolda Brechta v berlínském Admiral paláci.

 

7. července 2007 vystoupili v Rostocku před 80.000 diváky společně s Herbertem Grönemeyerem, Bonem, Gobem Geldofem a mnoha dalšími na open-air koncertu Deine Stimme gegen Armut (Tvůj hlas proti bídě) na protest proti setkání G8 v Heilignedammu.

 

Začátkem května 2008 si Campino zlomil pravou nohu a tak koncerty 27. května v Hamburku, 28. května v Berlíně a začátkem června na Rock am Ring a Rock im Park hrála skupina pod titulem "Halz + Beinbruch Tour 08" (Turné zlomeného krku a nohy 2008). Campino přes svůj hendikep podal k překvapení publika na všech koncertech výborný výkon.

 

Album In aller Stille s novými tituly vyšlo 14. listopadu 2008, předcházelo mu vydání singlu "Strom" v říjnu. K tomu probíhají přípravy na turné pod nadpisem „Machmalatuer“, které začalo v listopadu, a bude pokračovat v roce 2009.


Tvorba


Hudba a texty

 

Téměř všechny texty k písním píše Campino, zatímco Holst, Meurer a Breitkopf jsou zodpovědní za hudbu. U starších skladeb jsou také někdy uváděni jako autoři bývalí bubeníci Trimpop a Rohde. Producentem hlavní části tvorby je Jon Caffery. Texty písní pojednávají často o závažných sociálních a politických problémech, ale na druhé straně patří do repertoáru skupiny také značné množství tzv. party písní. Refrén bývá většinou výzvou, kterou spolu s Campinem zpívají i ostatní členové skupiny jako sbor. Téměř všechny texty jsou napsány v běžné hovorové řeči a nezřídka obsahují i silně vulgární výrazy. Příznačné pro Toten Hosen je rovněž písně na téma fotbal. Vedle mnoha coververzí vydala skupina za svou 25-letou hudební dráhu okolo 230 vlastních skladeb. Příležitostně se na nich podíleli i spřátelení hudebníci jako například Funny van Dannen a Hanns Christian Müller. Na několika anglických textech písní spolupracoval Campino s hudebníkem Johnem Plainem a Mattem Dangerfieldem z The Boys a T.V.Smith.


Hudební vývoj
 

Všichni členové skupiny se naučili na své instrumenty hrát autodidakticky a při vzniku kapely byli někteří ještě školou povinní. První album nahráli v pronajatém studiu a to relativně neprofesionálně a omezili jen se na jednoduché rify a texty. Jejich hudba se vyznačovala příznačným punkovým diletantismem. Vzorem byly kapely z oblasti anglického a amerického punku konce 70-tých let.

 

Hudba Toten Hosen se díky 25-letým zkušenostem na jevišti, kontaktům na další hudebníky, zahraniční vlivy a v neposlední řadě dobré finanční situaci dále vyvíjela. Dnes si skupina může dovolit nechat si dostatek času při zkouškách a pracovat na jednotlivých částech písní do hloubky, zároveň disponuje ve studiu i potřebným technickým vybavením, díky němuž dosahuje potřebnou zvukovou kvalitu. V několika skladbách je experimentováno i s dechovými i smičcovými nástroji.

 

Některé písně dnes zní i poněkud jazzově anebo obsahují prvky z reggae nebo folku. Klasická aranžmá a komplikované detaily mají vždy na starosti vzdělaní hudební skladatelé jako Hans Steigen nebo Tim Cross, nebo si skupina přibere jako hosty profesionální hudebníky. Aby bylo možné autentické přehrání starších skladeb live na jevišti, vymění Campino příležistostně svůj mikrofon za megafon.

 

Die Toten Hosen se v podstatě od svého původního stylu ale příliš neodklonili. Hrají dodnes „ručně dělanou“ rockovou hudbu, která se obejde bez improvizovaných sól a jiných hříček. Staví na jednoduché melodii, obsahující v textech často ironické prvky.


Koncerty
 

Středem pozornosti je vždy na všech koncertech Campino, zpěvák a frontman kapely, který je svým fyzickým nasazením a provokativními a satirickými hláškami zodpovědný za průběh vystoupení. Dokáže se velmi rychle pohybovat po pódiu, skáče do hlediště a nechává se nést diváky, šplhá po stožárech a jevištní konstrukci do značných výšek, aby odtud (nezřídka okolo 10 metrů výšky) dozpíval některou píseň až do konce.

 

Pro Toten Hosen jsou typická příležitostná překvapivá vystoupení nebo spontánní hra před malým publikem při výjimečných příležitostech. Občas si zahrají v obývacích pokojích přátel a známých svých fanoušků nebo na svatbách, hráli i na méně obvyklých místech jako ve například ve věznicích v Berlíně a Düsseldorfu, na parníku v Drážďanech, na nejvyšší hoře Německa Zugspitze, v klášterní škole Altötting nebo na psychiatrickém oddělení všeobecné nemocnice v Hamburku. Při všech těchto neobvyklých vystoupeních se hudebníci zřekli gáže a hráli jen za jídlo a ubytování. S rostoucí popularitou se pro skupinu stávalo stále obtížnější přijímat všechna pozvání na podobné akcíe, případně z ohromného množství ty správné pozvánky. Proto od roku 1992 nechává kapela veřejně vyhlašovat nabídky na takovéto koncerty, aby si z nich mohla vybrat tu nejzajímavější a nejoriginálnější. V roce 2005 hráli například v Pirně pro studenty, kteří vyhráli hlavní cenu v soutěži o nejlepší amatérský hudební videoklip roku.

 

Kapela se ale nechtěla vzdát možnosti hrát v malých klubech před nepočetným publikem a proto používá příležitostně pseudonymy. V roce 1993 vystoupila jako „Das Katastrophenkommando“, v roce 1998 jako „Rheinpiraten“, v roce 2000 hráli v několika klubech jako „Essen auf den Redern“, z toho dvakrát se skupinou Die Ärzte, kteří vystoupili jako „Die Zu Späten“, a to v Berlíně a Düsseldorfu.


Společenské aktivity


Politika

 

Die Toten Hosen se opakovaně veřejně staví svou hudbou, názory i finanční podporou na stranu různých politických organizací a podílejí se na jejich akcích. Členové skupiny ovšem vždy zdůrazňovali, že se nikdy nebudou spojovat s žádnou oficiální politickou stranou. Tak odřekli například poptávku SPD, aby složili píseň pro jejich kampaň do voleb v Evropském parlamentu v roce 1994.

 

V roce 1991 se objevili na Sampleru NAZIS RAUS s titulem "Fünf vor Zwölf" a v roce 2006 podpořili kampaň skupiny ZSK "Kein Bock auf Naziz". V roce 1992 v Bonnu se skupina zúčastnila manifestace proti nenávisti vůči cizincům a vystoupila společně s Herbertem Grönemeyerem, Ninou Hagen a jinými před téměr 200.000 demonstranty.

 

2002 vzbudila skupina pozornost, když její členové pózovali nazí na plakátech organizace na ochranu zvířat PETA, pod heslem „raději nazí než v kožichu“ (Lieber nackt als im Pelz). Kromě toho financovali v roce 2005 Sampler On the Run skupiny na ochranu lidských práv PRO ASYL, kde zazněl jejich titul „Meine Stadt“.

 

Od roku 1999 provozovali Die Toten Hosen otevřené diskusní fórum na internetu. Zde mohl každý anonymně vyjádřit svůj názor. V srpnu 2004 bylo toto fórum jako součást oficiální webové prezentace skupiny bez vysvětlení uzavřeno.

 

V roce 2007 se skupina postavila na stranu kampaně „Move Against G8“ a na stejnojmenném sampleru byla zastoupena písní "Pushed Again". Tato akce motivovala část skupiny k tomu, vycestovat na jaře s organizací Oxfam na Malawi, Zambii a Ugandu, aby si zde udělali obrázek o tom, jaká je životní situace lidí v Africe. Provázeni byli Hellou Wenders, která o této cestě natočila krátký dokumentární film.


Vztah k městu Düsseldorf


Düsseldorf

 

V průběhu své historie skupina různými akcemi vyjadřovala spojení a vztah ke svému městu. V roce 1996 se například účastnili Düsseldorfského karnevalu, kde jeli na vlastním alegorickém voze oblečení v hedvábných punčochách, dámských šatech a lodičkách na vysokém podpadku pod heslem „Pohřbíme dobrý vkus“.

 

Toten Hosen jsou prominentními fanoušky a mecenáši fotbalového klubu Fortuna Düsseldorf. Na konci osmdesátých let pomohli klubu před krachem částkou 200.000 DM (cca 100.000 EUR) ke koupi hráče Anthonyho Baffoe. Od roku 2001 do roku 2003 klub sponzorovali, když se dostal opět do velkých finančních potíží. V roce 2002 uzavřela skupina smlouvu s pivovarem Diels o propagaci a příjmy z reklamy věnovala podpoře dorostu klubu, který má na dresu logo skupiny.

 

Jednoho dne by si všichni členové kapely Toten Hosen přáli být pohřbeni v Düsseldorfu a proto už zde na Jižním hřbitově mají pronajatou hrobku pro 17 lidí.


Název

 

Jméno (Die)Toten Hosen doslova přeloženo „Mrtvé kalhoty“, znamená „tady chcípl pes“ nebo „hrozná nuda“. Skupina čas od času vystupuje pod pseudonymem Die Roten Rosen.


Členové


Současní

 

* Campino, vlastním jménem Andreas Frege (* 22. červen 1962, Düsseldorf), zpěv
* Andi vlastním jménem Andreas Meurer (* 24. červenec 1960, Essen), baskytara
* Breiti, vlastním jménem Michael Breitkopf (* 6. únor 1964, Düsseldorf), kytara
* Kuddel, vlastním jménem Andreas von Holst (* 11. červen 1964, Münster), kytara
* Vom, vlastním jménem Stephen George Ritchie (* 6. srpen 1964, Billericay/Spojené království), bicí

Bývalí

 

* Walter 'November' Hartung (1982-1983)
* Klaus-Dieter Trimpop aka 'Trini Trimpop' (1982-1985)
* Jakob Keusen (1985-1986)
* Wolfgang 'Wölli' Rohde (1986-1999)

 

Diskografie

 

* 1983 Opel-Gang
* 1984 Unter falscher Flagge
* 1985 The Battle of the Bands
* 1986 Damenwahl
* 1987 Never mind the Hosen, Here's die Roten Rosen
* 1987 Bis zum bitteren Ende live
* 1988 Ein kleines bisschen Horrorschau
* 1990 Auf dem Kreuzzug in Glück
* 1991 Learning English, Lesson One
* 1993 Kauf mich!
* 1993 Reich & Sexy
* 1994 Love, Peace & Money
* 1995 Musik war ihr Hobby
* 1996 Opium fürs Volk
* 1996 Im Auftrag des Herrn live
* 1998 Wir warten auf's Christkind (Die Roten Rosen)
* 1999 Crash Landing
* 1999 Unsterblich
* 2002 Auswärtsspiel
* 2003 Reich & Sexy II
* 2004 Zurück zum Glück
* 2005 Nur zu Besuch: Die Toten Hosen - Unplugged im Wiener Burgtheater
* 2008 In Aller Stille

 

Die Toten Hosen - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

product_code
Die Toten Hosen 100 Tage Bis Zum Untergang akordy noty tab text,
Die Toten Hosen 1000 Gute Gründe akordy noty tab text,
Die Toten Hosen 1000 Nadeln akordy noty tab text,
Die Toten Hosen 180 Grad akordy noty tab text,
Die Toten Hosen 35 Jahre akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Abitur akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Agent X akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Achterbahn akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Alkohol akordy noty tab text,
Die Toten Hosen All Die Ganzen Jahre akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Allein Vor Deinem Haus akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Alles Aus Liebe akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Alles Ist Eins akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Alles Was War akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Alles Wie Immer akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Alles Wird Gut akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Alles Wird Vorübergehen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Altstadt Hin Und Zurück akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Am Ende akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Amanita Phalloides akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Angst akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Armee Der Verlierer akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Auf Dem Kreuzzug Ins Glück akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Auf Dem Weg Zur Nr. Eins akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Auflosen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Auld Lang Syne akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Auswärtsspiel akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Baby, Du Sollst Nicht Weinen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Bayern akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Beten akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Betrunken Im Dienst akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Bis Zum Bitteren Ende akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Bonnie & Clyde akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Bonnie And Clyde akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Böser Wolf akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Bye, Bye Alex akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Call Of The Wild akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Carnival In Rio (Punk Was) akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Container-Lied akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Dankbar akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Das Mädchen Aus Rottweil akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Daydreaming akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Depression Deluxe akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Der Abt Von Andechs akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Der Auftrag akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Der Bofrost Mann akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Der Froschkönig akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Der König Aus Dem Märchenland akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Der Letzte Kuss akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Der Letzte Sieg akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Der Letzte Tag akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Der Mond, Der Kühlschrank Und Ich akordy noty tab text,
Die Toten Hosen der mord an Vicky Morgan akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Der Schandfleck akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Die '7' Ist Alles akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Die Behauptung akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Die Farbe Grau akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Die Fliege akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Die Letzte Schlacht akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Die No.1 Von Flingern akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Die Opel-Gang (Teil II) akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Die Unendlichkeit akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Die Zehn Gebote akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Disco akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Do You Remember akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Dr. Sommer akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Drüber Reden akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Drunter, Drauf Und Drüber akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Du Lebst Nur Einmal akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Ehrenmann akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Ein Schritt Zuviel akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Ein Witz akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Einmal In Vier Jahren akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Eisgekühlter Bommerlunder akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Eisgekühlter Bommerlunder (Unplugged) akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Entenhausen Bleibt Stabil akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Entschuldigung, Es Tut Uns Leid akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Er Denkt, Sie Denkt akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Ertrinken akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Es Geht Auch ohne akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Es Ist Nichts Gewesen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Es Ist Vorbei akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Ewig Währt Am Längsten akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Faust In Der Tasche akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Feinde akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Fernsehen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Feuer Frei akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Fliegen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Frauen Dieser Welt akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Freitag Der 13 akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Freunde akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Friss Oder Stirb akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Frohes Fest akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Fünf Minuten akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Fünf Vor Zwölf akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Fussball akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Geh Aus Dem Weg akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Geld akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Geld $ Gold - Darf's Ein Bisschen Mehr Sein akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Gewissen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Glückspiraten akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Goldener Westen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Goodbye Garageland akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Graue Panther akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Grossalarm akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Gute Reise akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Hängt Ihn Höher akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Happy Metal Part 1,2 & 3 akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Head Over Heels akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Helden Und Diebe akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Herz Brennt akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Herzglück Harte Welle akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Herzlichen Glückwunsch akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Hier Kommt Alex akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Hilfe akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Hip Hop Bommi Bop akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Hirnfick (Futter Für Die Fische) akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Hopeless Happy Song akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Hot-Clip-Video-Club akordy noty tab text,
Die Toten Hosen How Do You Feel? akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Ich Bin Die Sehnsucht In Dir akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Im Hafen Ist Endstation akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Im Hafen Ist Endstation 2 akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Im Meer akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Im Namen Des Herrn akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Im Westen Nichts Neues akordy noty tab text,
Die Toten Hosen In Control akordy noty tab text,
Die Toten Hosen In Gottes Namen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Innen Alles Neu akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Intersex akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Irgendjemand, Nur Nicht Ich akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Irre akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Jürgen Englers Party akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Kanzler Sein akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Katastrophen-Kommando akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Kauf MICH! akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Kein Alkohol (Ist Auch Keine Lösung)! akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Keine Ahnung akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Keine Chance Für Die Liebe akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Kleiner Junge akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Knecht Ruprechts Letzte Fahrt akordy noty tab text,
Die Toten Hosen König Der Blinden akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Kontakthof akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Kopf Oder Zahl akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Krieg Und Frieden akordy noty tab text,
Die Toten Hosen La Historia Del Pescador Pepe akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Leben Im Bildausschnitt akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Leben Ist Todlich akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Lebt Wohl & Danke Sehr akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Letzte Wache akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Liebeslied akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Liebesspieler akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Long Way From Liverpool akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Love Machine akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Lügen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Madelaine (Aus Ludenscheid) akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Madelaine aus Lüdenscheid akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Massanzug akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Mehr Davon akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Mein Größter Feind akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Meine Stadt akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Mensch akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Modestadt Düsseldorf akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Morgen Wird Alles Anders akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Musterbeispiel akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Nacht Der Lebenden akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Niemals Einer Meinung akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Niemandsland akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Niemandslied akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Nichts Bleibt Fur Die Ewigkeit akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Nichts Bleibt Für Die Ewigkeit akordy noty tab text,
Die Toten Hosen No Escape akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Nur Zu Besuch akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Opel-Gang akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Opel-Gang (Unplugged) akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Paradies akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Pessimist akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Popmusik akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Prominentenpsychose akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Pushed Again akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Rambo-dance akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Regen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Reisefieber akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Rest Der Welt akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Revenge akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Sascha, Ein Aufrechter Deutscher akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Seelentherapie akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Sein Oder Nichstein akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Sekt Oder Selters akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Sexual akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Schlampe akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Schon Sein akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Schön Sein akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Schöne Bescherung akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Schönen Gruß, Auf Wiederseh'n akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Schöner Warten akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Schwarzer Mann akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Schwarzwaldklinik akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Schwimmen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Sommernachtstraum akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Spielzeugland akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Standort, Deutschland akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Steh Auf, Wenn Du Am Boden Bist akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Streichholzmann akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Strom akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Tauschen Gegen Dich akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Teil Von Mir akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Testbild akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Tier akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Tote Hose akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Traumfrau akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Übung Macht Den Meister akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Ulusu akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Umtausch ausgeschlossen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Und So Weiter akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Und Wir Leben akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Unser Haus akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Unsterblich akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Unter Falscher Flagge akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Venceremos - Wir Werden Siegen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Verflucht, Verdammt, Gebrandmarkt akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Verschwende deine zeit akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Viva La Revolution akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Vom Surfen und Vom Saufen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Vor Dem Sturm akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Wahre Liebe akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Walkampf akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Warten Auf Dich akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Warum Werde Ich Nicht Satt? akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Was Zahlt akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Was Zählt akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Wehende Fahnen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Weihnachten bei den Brandts akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Weihnachtsmann Vom Dach akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Weisses Rauschen akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Weltmeister akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Wie Man Kaninchen Macht akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Willi Muss Ins Heim akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Willis Tiefer Fall akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Willis Weiße Weihnacht akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Willkommen In Deutschland akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Wir Bleinben Stumm akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Wir Sind Das Volk akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Wir Sind Der Weg akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Wofür Man Lebt akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Wort Zum Sonntag akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Wunder akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Wünsch Dir Was akordy noty tab text,
Die Toten Hosen XTC akordy noty tab text,
Die Toten Hosen You're Dead akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Zahltag akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Zehn Kleine Jagermeister akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Zehn Kleine Jägermeister akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Zum Chef (Später Dank) akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Zur Holle Und Zuruck akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Zur Hölle Und Zurück akordy noty tab text,
Die Toten Hosen Zurück Zum Glück akordy noty tab text,