Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Baskytara (1)

Bicí nástroje (1)

Kytara (4)

Blink-182


blink-182 - Dammit

Blink-182 (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Blink-182 je americká poppunková skupina, kterou v roce 1992 založili Tom DeLonge (kytara, zpěv), Scott Raynor (bicí) a Mark Hoppus (basová kytara, zpěv). Původní název skupiny zněl Blink, kvůli irské kapele se stejným názvem se však přejmenovali na Blink 182. Vydali pět studiových alb, největší úspěchy sklidily desky Enema of the State a Take Off Your Pants and Jacket z let 1999, resp. 2001. Diskografii uzavřeli v roce 2005 výběrem největších hitů, a poté se rozpadli. Tom DeLonge založil kapelu Angels & Airwaves, Mark Hoppus a Travis Barker působí společně v kapele +44. Letos na jaře na ohlášení 51 udílení cen Grammy, dorazila kapela ve skupenství v jakém se v roce 2005 rozešli a ohlásili světu že jsou zpět. Nyní navázali tam kde v roce 2005 skončili a chystají novou desku.

 

Historie


Začátky

 

Pod původním názvem Blink nahráli v roce 1993 dvě demo-alba: Flyswattwer a Budha, avšak bez většího úspěchu. Ten přišel až v roce 1995 s deskou Cheshire Cat a to především díky písním „Carousel“ a „Peggy Sue“. Záhy poté byli nuceni se přejmenovat, aby se odlišili od stejnojmenné irské techno skupiny. Problém vyřešili tak, že si ke svému názvu přidali číslici 182 (čte se: one eighty two), o které dodnes panuje spousta pověstí a fám. Podle některých číslice vyjadřuje počet slov „fuck“, které vyřkl Tony Montana ve filmu Scarface, podle jiných zase počet mil, kolik musel ujet Mark za svojí přítelkyní anebo vychází z filmu Turk 182! Timmothy Huttona.[1] Dle slov kapely však toto číslo nemá žádný hlubší smysl.


Dude Ranch

 

Spolu s novým názvem změnili i vydavatelství - album Dude Ranch už nahráli u velké společnosti MCA (později Geffen Records). Po jeho dokončení opouští skupinu Scott Raynor. Důvodem byl prý nedostatek času (Scott studoval vysokou školu), podle osatních členů skupiny měl však problémy s alkoholem. Za bicími ho nahradil Travis Barker, který byl údajně kvůli tetováním vyhozen ze školy.


Na vrcholu

 

Doba největší slávy přišla s deskou Enema of the State (1999). Do mainstreamu je vynesly hlavně hity „What’s My Age Again“ a „All The Small Things“. Z hlediska prodejnosti se jedalo o jejich nejúspěšnější desku (17 mil. prodaných kopií). O dva roky později úspěšně navázali albem Take Off Your Pants and Jacket s hity „First Date“, nebo „Rock Show“.

 

V roce 2003 vyšlo již pod přejmenovanou společností Geffen Records album Blink-182. Největší úspěch sklidily singly „I Miss You“ a „Feeling This“, v písni „All of This“ se objevil i hlas hostujícího Roberta Smitha ze skupiny The Cure. Ačkoli se Blink-182 stále drželi na vrcholu hudebního showbyznysu (3. místo v americké hitparádě), po vydání této desky se na dlouho dobu odmlčeli a věnovali se pouze svým vlastním projektům.


Konec skupiny

 

1. listopadu 2005 vydává společnost Geffen Records výběr hitů Blink 182 a několik týdnů na to ohlašují členové pauzu na dobu neurčitou.Zvítězily vlastní projekty jednotlivých členů. Tom DeLonge založil kapelu Angels & Airwaves, Mark Hoppus a Travis Barker působí společně v kapele +44.


Pokračování (Comeback)

 

Na 51. udílení cen Grammy 8. února 2009 se kapela nechala slyšet, že se vrací. „Tentokrát byl projekt +44 schován pod koberec, naopak Angels & Airwaves budou pokračovat“, podotkl Tom DeLonge. Blink 182 poctivě zkoušejí ve studiu, na rok 2009 chystají světové turné stejně jako novou desku, která by se měla jmenovat Blink 182 Forever. Skupina tvrdí, že návrat Blink považuje za pokračování a ne za Comeback. Roku 2010 měla kapela turné po Evropě a rok předtím po Severní Americe. Hned poté se kapela vrátila k práci na své nové společné desce. Mark Hoppus se stal moderátorem svého pořadu "a Diferent spin with Mark Hoppus" televizní společnosti FUSE. Travis Barker vydal svou sólovou desku "Give The Drummer Some" na které se podílelo spousta muzikantů (Slash,The cool kids,Lil Wayne,atd.) Tom Delonge se svou kapelou Angels and Airwaves vydal album LOVE (album si vydali na vlastní náklady a bylo zdarma ke stažení). Nyní se chystají Blink 182 do Prahy, kde mají vystoupit v rámci Prague City Festivalu 23.6.2011.


Diskografie


Studiová alba

 

* 1995 - Chesire Cat
* 1997 - Dude Ranch
* 1999 - Enema of the State
* 2001 - Take Off Your Pants and Jacket
* 2003 - Blink-182

 

Ostatní

 

* 1995 - They Came to Conquer Uranus (EP)
* 1996 - Wasting Time - 1996 Australian Tour EP
* 2000 - The Mark, Tom, and Travis Show (The Enema Strikes Back!) (live)
* 2005 - Greatest Hits

 

Zajímavosti

 

* Coby garážová kapela se objevili ve snímku Prci, prci, prcičky.
* Na obalu desky Enema of the State jsou vyfoceni společně s pornoherečkou, která s nimi účinkovala v jejich videoklipu „Whats My Age Again“.
* Píseň „Adams Song“ vznikla po přečtení článku o jednom teenagerovi co spáchal sebevraždu. Paradoxem je, že kvůli této písni jeden školák sebevraždu skutečně spáchal.

 

Blink-182 - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

product_code
Blink-182 Adam's Song akordy noty tab text,
Blink-182 After Midnight akordy noty tab text,
Blink-182 Aliens Exist akordy noty tab text,
Blink-182 All Of This akordy noty tab text,
Blink-182 All The Small Things akordy noty tab text,
Blink-182 Always akordy noty tab text,
Blink-182 Another Girl Another Planet akordy noty tab text,
Blink-182 Anthem akordy noty tab text,
Blink-182 Anthem Part 2 akordy noty tab text,
Blink-182 Anthem Part Ii akordy noty tab text,
Blink-182 Asthenia akordy noty tab text,
Blink-182 Carousel akordy noty tab text,
Blink-182 Dammit akordy noty tab text,
Blink-182 Don't Leave Me akordy noty tab text,
Blink-182 Down akordy noty tab text,
Blink-182 Dumpweed akordy noty tab text,
Blink-182 Dysentery Gary akordy noty tab text,
Blink-182 Easy Target akordy noty tab text,
Blink-182 Enthused akordy noty tab text,
Blink-182 Even If She Falls akordy noty tab text,
Blink-182 Feeling This akordy noty tab text,
Blink-182 Fighting The Gravity akordy noty tab text,
Blink-182 First Date akordy noty tab text,
Blink-182 Ghost On The Dance Floor akordy noty tab text,
Blink-182 Go akordy noty tab text,
Blink-182 Going Away To College akordy noty tab text,
Blink-182 Heart's All Gone akordy noty tab text,
Blink-182 Heart's All Gone (Interlude) akordy noty tab text,
Blink-182 Here's Your Letter akordy noty tab text,
Blink-182 I Miss You akordy noty tab text,
Blink-182 I'm Lost Without You akordy noty tab text,
Blink-182 Josie akordy noty tab text,
Blink-182 Kaleidoscope akordy noty tab text,
Blink-182 Love Is Dangerous akordy noty tab text,
Blink-182 M&M akordy noty tab text,
Blink-182 Man Overboard akordy noty tab text,
Blink-182 MH 4.18.2011 akordy noty tab text,
Blink-182 Mutt akordy noty tab text,
Blink-182 Natives akordy noty tab text,
Blink-182 Not Now akordy noty tab text,
Blink-182 Obvious akordy noty tab text,
Blink-182 Online Songs akordy noty tab text,
Blink-182 Pathetic akordy noty tab text,
Blink-182 Snake Charmer akordy noty tab text,
Blink-182 Stay Together For The Kids akordy noty tab text,
Blink-182 Stockholm Syndrome akordy noty tab text,
Blink-182 The Fallen Interlude akordy noty tab text,
Blink-182 The Party Song akordy noty tab text,
Blink-182 The Rock Show akordy noty tab text,
Blink-182 This Is Home akordy noty tab text,
Blink-182 Up All Night akordy noty tab text,
Blink-182 Violence akordy noty tab text,
Blink-182 Wendy Clear akordy noty tab text,
Blink-182 What's My Age Again? akordy noty tab text,
Blink-182 Wishing Well akordy noty tab text,