Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (2)

Billy Talent


Billy Talent - Fallen Leaves

Billy Talent

 

Wikipedie

 

Billy Talent je kanadská punkrocková skupina. Jejími členy jsou Benjamin Kowalewicz (zpěvák, frontman, textař), Ian D'Sa (kytarista, zpěvák), Jonathan Gallant (baskytarista, zpěvák) a Aaron Solowoniuk (bubeník).

 

Na Billy Talent se přejmenovali až v roce 2001, do té doby vystupovali pod jménem Pezz. V České republice se proslavili především díky singlům "Surrender" nebo "Fallen Leaves". Poprvé u nás vystoupili 3. června 2007 v Praze jako předkapela na skupiny My Chemical Romance.
 

Historie skupiny


Vznik a počátky

 

Prvopočátky Billy Talent sahají ještě do dob středoškolských studií jejích členů. Společně navštěvovali kanadskou střední školu Our Lady of Mount Carmel, kde spolu Ben Kowalewicz s Jonathanem Gallantem založili kapelu To Each His Own. Později k sobě přibrali ještě Aarona Solowoniuka a nakonec na středoškolské soutěži talentů potkali Iana D’Sa, který tam vystupoval s jinou skupinou. Ta však zanikla a tak se Ian přidal k „To Each His Own“.


Období s názvem kapely Pezz

 

Postupem času si hudebníci vymysleli nový, jednoslovný název své skupiny – přejmenovali se na Pezz a hráli směsici grunge a hip hopu. V roce 1994 vyšlo první společné album skupiny Pezz, které se jmenovalo Demoluca. Další následovalo v roce 1998 a jmenovalo se Watoosh! Tato deska byla vydána ve spolupráci se studiem Great Big Music.

 

V roce 1999 vznikl spor o název s další kapelou stejného názvu z Memphisu. Předchůdci Billy Talent nakonec ustoupili a zvolili nový název. Inspirací jim bylo dílo Michaela Turnera Hard Core Logo (kniha, později zfilmována) a nový název byl vybrán podle jména hlavního hrdiny, který se jmenoval právě Billy Talent.


Současné období Billy Talent

 

Hudebníci s novým jménem změnili i styl své hudby. Začali hrát agresivnější, punk rockovou muziku a právě i díky této změně našli spoustu nových fanoušků. S rostoucím zájmem publika rostl i zájem nahrávacích studií. V roce 2001 podepsali Billy Talent novou smlouvu s Atlantic Records a Warner Music Canada.

 

V roce 2003 vydávají první album nazvané stejně jako skupina - Billy Talent. Za tuto desku získávají v Kanadě třikrát platinovou desku a několik dalších ocenění. V roce 2006 přicházejí na trh s novým albem nazvaným Billy Talent II, které obsahuje známé hity jako například Surrender, Fallen Leaves,"Red Flag" nebo Devil in a Midnight Mass. O album byl dokonce takový zájem, že se ho za první týden prodalo v Kanadě téměř padesát tisíc kusů.

 

V Evropě mají Billy Talent nejvíce fanoušků v našem sousedním Německu, kam taky velmi rádi jezdí na koncerty. V roce 2007 vystupovali i v České republice, ale zatím jen jako předskokani skupiny My Chemical Romance a v roce 2008 měli dokonce svůj vlastní koncert v Malé sportovní hale v Praze a předkapelu jim dělali také punk rockový Anti-Flag. Nyní skupina vydala nové DVD s názvem 666, na kterém se nachází záznam několika živých vystoupení (např. z Brixton Academy v Londýně nebo německého Rock am Ring).

 

V roce 2009 bylo vydáno v pořadí již čtvrté studiové album Billy Talent III. Na své promoční šňůře koncertů po Evropě Billy Talent zavítali 21. listopadu i do Prahy. Předkapelami byli Cancer Bats a Silverstein. V samý den měl bubeník kapely Aaron Solowoniuk narozeniny a tak byl koncert v České republice výjimečný.

 

Billy Talent vystoupí v České republice znova a sice 29. června 2010 jako předskokani americké punkrockové skupiny Green Day na jejich Open Air koncertu na Výstavišti Incheba Expo Praha. Vystoupili také v Hradci Králové na Rock for People.


Diskografie


Studiová alba

 

2009: Billy Talent III (počet skladeb: 11, délka: 43:29)
2006: Billy Talent II (počet skladeb: 13, délka: 47:00)
2003: Billy Talent (počet skladeb: 12, délka: 41:05)
1998: Watoosh! (jako Pezz; počet skladeb: 12, délka: 36:55)

 

Koncertní alba

 

2006: Live From The UK Sept./2006
2008: 666

 

EP

 

1994: Demoluca
1995: Dudebox
2001: Try Honesty EP
2003: Try Honesty / Living in the Shadows
2009: Rusted From The Rain

 

DVD

 

2004: Scandalous Travelers

 

Singly

 

2010: Diamond on a landmine
2010: Saint Veronica
2009: Devil on my Shoulder
2009: Rusted from the Rain
2008: Turn Your Back
2007: Surrender
2006: Fallen Leaves
2006: Red Flag
2006: Devil in a Midnight Mass
2004: Nothing to Lose
2004: River Below
2003: The Ex
2003: Try Honesty

 

Billy Talent - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

song
Billy Talent Burn The Evidence akordy noty tab text,
Billy Talent Covered In Cowardice akordy noty tab text,
Billy Talent Cut The Curtains akordy noty tab text,
Billy Talent Devil In A Midnight Mass akordy noty tab text,
Billy Talent Fallen Leaves akordy noty tab text,
Billy Talent Lies akordy noty tab text,
Billy Talent Line & Sinker akordy noty tab text,
Billy Talent Living In The Shadows akordy noty tab text,
Billy Talent Nothing To Lose akordy noty tab text,
Billy Talent Perfect World akordy noty tab text,
Billy Talent Pins And Needles akordy noty tab text,
Billy Talent Prisoners Of Today akordy noty tab text,
Billy Talent Red Flag akordy noty tab text,
Billy Talent River Below akordy noty tab text,
Billy Talent Standing In The Rain akordy noty tab text,
Billy Talent Surrender akordy noty tab text,
Billy Talent Sympathy akordy noty tab text,
Billy Talent The Ex akordy noty tab text,
Billy Talent The Navy Song akordy noty tab text,
Billy Talent This Is How It Goes akordy noty tab text,
Billy Talent This Suffering akordy noty tab text,
Billy Talent Try Honesty akordy noty tab text,
Billy Talent Voices Of Violence akordy noty tab text,
Billy Talent Where Is The Line? akordy noty tab text,
Billy Talent Worker Bees akordy noty tab text,