Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (1)

Kytara (4)

Frank Zappa


Frank Zappa - Stink-Foot (A Token Of His Extreme)

Frank Zappa (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

 

Francis Vincent Zappa (21. prosince 1940, Baltimore, Maryland, USA – 4. prosince 1993, Laurel Canyon, Kalifornie, USA) byl legendární americký kytarista, zpěvák a hudební skladatel, jeden z velkých experimentátorů v dějinách rockové hudby.

 

Jeho otcem byl Vincent Zappa (povoláním chemik) a matkou Rose Marie Colimore. Frank byl ženatý s Kay Sherman (1959 až 1964) a s Gail Sloatman, se kterou měl čtyři děti s neobvyklými jmény – synové Dweezil a Ahmet Emuukha Rodan, dcery Moon Unit a Diva Muffin.

 

Svou první kapelu Blackouts založil na střední škole v Lancasteru v Kalifornii, v té době ještě sám hrál na bicí. Pod dojmem nahrávky Edgarda Varèseho začal komponovat krátké skladby. K jeho dalším oblíbeným klasickým skladatelům patřili Igor Stravinskij a český skladatel mikrotonální hudby Alois Hába. S kamarádem Donem Van Vlietem (později znám jako Cpt. Beefheart) hltali rhythm and bluesové nahrávky. Opustil vysokou školu, která jej podle jeho vlastních slov nemohla již nic naučit, a začal se věnovat psaní hudby k filmům a reklamě. Pokoušel se natáčet i experimentální filmy. Za honorář za hudbu k filmu „Run Home Slow“ si zakoupil nahrávací studio v Cucamonze, které nazval Studio Z. Založil kapelu Giants, přímého předchůdce skupiny Mothers of Invention. Roku 1966 s nimi vydává úspěšné dvojalbum Freak Out!, které jej postavilo do čela experimentálního rocku a otevřelo cesty novým formám rockové hudby, psychedelie a spojení rocku s vážnou hudbou.

 

Frank Zappa zemřel 4. prosince 1993 na rakovinu prostaty. Je pohřben v neoznačeném hrobě na Westwood Village Memorial Park Cemetery ve Westwoodu v kalifornském Los Angeles.

 

Je po něm pojmenována planetka 3834 Zappafrank.

 

Frank Zappa - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

song
Frank Zappa Andy akordy noty tab text,
Frank Zappa Apostrophe' akordy noty tab text,
Frank Zappa Can't Afford No Shoes akordy noty tab text,
Frank Zappa Cosmik Debris akordy noty tab text,
Frank Zappa Don't Eat The Yellow Snow akordy noty tab text,
Frank Zappa Evelyn, A Modified Dog akordy noty tab text,
Frank Zappa Excentrifugal Forz akordy noty tab text,
Frank Zappa Father O'blivion akordy noty tab text,
Frank Zappa Florentine Pogen akordy noty tab text,
Frank Zappa Inca Roads akordy noty tab text,
Frank Zappa It Must Be A Camel akordy noty tab text,
Frank Zappa Little Umbrellas akordy noty tab text,
Frank Zappa Nanook Rubs It akordy noty tab text,
Frank Zappa Peaches En Regalia akordy noty tab text,
Frank Zappa Po-Jama People akordy noty tab text,
Frank Zappa San Ber'dino akordy noty tab text,
Frank Zappa Sofa No.1 akordy noty tab text,
Frank Zappa Sofa No.2 akordy noty tab text,
Frank Zappa Son Of Mr. Green Genes akordy noty tab text,
Frank Zappa St Alfonzo's Pancake Breakfast akordy noty tab text,
Frank Zappa Stink-foot akordy noty tab text,
Frank Zappa The Gumbo Variations akordy noty tab text,
Frank Zappa Uncle Remus akordy noty tab text,
Frank Zappa Willie The Pimp akordy noty tab text,