Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (2)

Susan Boyle


Susan Boyle - You Have To Be There

Susan Boyle (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Susan Boyle (* 1. dubna 1961) je Skotka ze Západního Lothianu. Proslavila se svou účastí v třetí sérii britské soutěže Britain's Got Talent, v níž 11. dubna 2009 ohromila publikum i porotu fantastickou interpretací písně I Dreamed a Dream z muzikálu Les Misérables. Porotce Piers Morgan ji následně označil za největší překvapení všech tří sérií; druhý porotce, Simon Cowell, ji v současné době vyjednává nahrávací smlouvu se Sony Music.[1][2] Informovala o ní média celého světa; její vystoupení, které se na YouTube stalo video s největším vzestupem sledovanosti (4,5 milionu zhlédnutí během 24 hodin),[3] zhlédly na tomto serveru stejně jako na televizní stanici ITV1, celkem řádově již desítky milionů lidí.

 

Účast v soutěži Britain's Got Talent

 

Susan Boylová se stala nejdiskutovanějším tématem na Twitteru.[3] Jedním z probíraných tématů jsou předsudky obecenstva vůči jejímu vzezření. Předtím, než začala zpívat, v čase určeném pro představení soutěžícího a toho, co předvede; totiž jak diváci v soutěžním sále tak někteří z porotců vykazovali známky obecného skepticismu až pohrdání vůči jejímu celkovému vzezření či jejím výroku, že by chtěla být profesionální zpěvačkou. Ovšem, v momentě, kdy dokončila svou píseň, sklidila od většiny hlediště ovace ve stoje. Několik článků v novinách,[4][5] publicistů i běžných bloggerů v mnohých příspěvcích, které byly o Boyleové napsány, tedy zpytují, do jaké míry je posluchač držen ve stereotypu hudebního byznysu, produkujícího vizuálně dokonale vypadající instantní hvězdy, a zda-li tento vzrůstající důraz na vizáž nabízených interpretů není současně odklonem od skutečné podstaty hudby.[6] Deník The Scotsman referoval o počátku tažení Susan Boyleové soutěží za úsilí o splnění amerického snu,[7] další deník, The Independent, zase přirovnal zpěvaččinu začínající cestu k profesionální kariéře za pokus s Lisou Doolittleovou, provedený v My Fair Lady.[8] Předsudky a prvotní předpojaté antipatie vůči Boyleové shrnula i třetí z porotců, Amanda Holdenová, když po vystoupení řekla: „Jsem tak dojatá, protože vím, že každý byl proti vám. Upřímně si myslím, že jsme všichni byli velmi cyničtí a myslím, že tohle bylo to největší probuzení vůbec.“[5] Susan Boyle přijede na přelomu června a července do Prahy natáčet desku s Českým národním symfonickým orchestrem.[9] V semifinále zazpívala píseň Memory z muzikálu Cats.[10] Susan postoupila do finále třetího ročníku soutěže Britain's Got Talent.[11] Demi Moore se přiletí podívat na finále 'Britain's Got Talent' (v sobotu 30. května), pozvala ji porotkyně Amanda Holden a Simon Cowell ji nabídl letenky 1. třídy.[12] Demi Moore přijede podpořit Susan Boyle[13] I přes spoustu fanoušků byla nakonec Susan poražena taneční skupinou Diversity, která získala o 4,7 % více hlasů než Susan.


Osobní život

 

Susan je nejmladší z devíti dětí a žije v Blackburnu se svou deset let starou kočkou Pebbles. Během porodu měla potíže s nedostatkem kyslíku, což posléze vedlo k jejím horším studijním výsledkům. Její spolužáci jí kvůli tomu a kvůli jejímu vzhledu šikanovali.[14] Své snahy o úspěch odložila kvůli péči o nemocnou matku, která zemřela v roce 2007 v 91 letech. Její vystoupení v Britain’s Got Talent bylo první od smrti její matky.[15] Je svobodná, v minulosti pracovala jako charitativní pracovnice,[3] v současné době je však nezaměstnaná.[16] Chce být muzikálovou zpěvačkou ve stylu Elaine Paige.

 

Susan Boyle - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

song
Susan Boyle Amazing Grace [Newton, John] akordy noty tab text,
Susan Boyle Auld Lang Syne akordy noty tab text,
Susan Boyle Away In A Manger akordy noty tab text,
Susan Boyle Cry Me A River [Hamilton, Arthur] akordy noty tab text,
Susan Boyle Daydream Believer [Monkees, The] akordy noty tab text,
Susan Boyle Do You Hear What I Hear? akordy noty tab text,
Susan Boyle Don't Dream It's Over akordy noty tab text,
Susan Boyle Hallelujah akordy noty tab text,
Susan Boyle How Great Thou Art [Traditional] akordy noty tab text,
Susan Boyle I Dreamed A Dream [Schonberg, Claude-Michel] akordy noty tab text,
Susan Boyle Make me a channel of your peace akordy noty tab text,
Susan Boyle O Come All Ye Faithful akordy noty tab text,
Susan Boyle O Holy Night akordy noty tab text,
Susan Boyle Perfect Day akordy noty tab text,
Susan Boyle Proud [Mac, Steve] [Hector, Wayne] [Hill, Andy] akordy noty tab text,
Susan Boyle Silent Night [Gruber, Franz] [Mohr, Josef] akordy noty tab text,
Susan Boyle The End Of The World [Dee, Sylvia] [Kent, Arthur] akordy noty tab text,
Susan Boyle The First Noel akordy noty tab text,
Susan Boyle Up To The Mountain [Griffin, Patty] akordy noty tab text,
Susan Boyle Who I Was Born To Be [Boyle, Susan] akordy noty tab text,
Susan Boyle Wild Horses [Rolling Stones, The] akordy noty tab text,
Susan Boyle You'll See [Madonna] akordy noty tab text,