Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír (1)

Klavír/zpěv/kytara (1)

Knihy o hudbě (1)

Rihanna


Rihanna - Diamonds

Rihanna (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Rihanna /[ɹiˈɑ.nɑ]/[1] (narozena jako Robyn Rihanna Fenty 20. února 1988) je barbadoská zpěvačka, která je ve své tvorbě ovlivněna R&B, reggae, dancehall a dance. Rihanna se po světě proslavila hity jako „Pon de Replay“, „SOS“, „Unfaithful“, „Break It Off“, „Umbrella“, „Take a Bow“, „Disturbia“ a „Shut Up and Drive“. Nebo také Russian Roulette,Rude boy,Te amo a z jejího nového alba Only Girl a What´s my name.
 

Dětství

 

Rihana se narodila ve městě Saint Michael na Barbadosu Ronaldovi a Monice Fenty. Její matka Monica pochází z Guyany[2][3] a její otec je barbadoského a irského původu.[4] Má dva mladší bratry, kteří se jmenují Rorrey a Rajad. Rihanna chodila na základní školu „Charles F. Broome Memorial School“ a poté na „Combermere School“, kde se dvěma spolužačkami založila hudební trio. V roce 2004 vyhrála „Miss Combermere Beauty Pageant“ a vystoupila na „Colours of Combermere School Show“ s písní „Hero“ od Mariah Carey". Když jí bylo 15, nastal pro Rihannu zásadní zlom v kariéře. Jeden z jejich přátel ji totiž představil producentovi Evanu Rogersovi, který byl na Barbadosu na dovolené s manželkou. Evan Rogers a jeho kolega Carl Sturken pomohli Rihanně nahrát v U.S.A. vlastní písně a rozeslali je do několika nahrávacích společností. Jednu z nahrávek dostal do ruky i Jay-Z, který s ní podepsal smlouvu u jeho nahravácí společnosti Def Jam Recordings. Rihanna uvedla v jednom interview, že její kamarádka a zároveň zpěvačka, která kdysi také nahrávala pod značkou Def Jam, Fefe Dobson byla osobou, kterou obdivovala.[5][6][7]


Hudební kariéra


Music of the Sun

 

Debutové album Music of the Sun, na které se také částečně autorsky podílela, vyšlo v roce 2005. Prvním singlem, který z něj vydala, byl „Pon De Replay“. Singl se hned usadil na druhém místě jak ve Spojených Státech, tak ve Velké Británii, díky jeho vysoké hranosti v rádiích. Druhým singlem byl „If It's Lovin' That You Want“, který byl méně úspěšný než singl předcházející. V americké hitparádě Billboard Hot 100 debutoval na 36. místě a v britské hitparádě Singles Chart na místě 11. Samotné album se v Americe a Kanadě dostalo do top 10 nejprodávanějších alb a v Británii do top 40. V několika zemích se stalo platinovým a v Americe získalo zlatou desku. Aby desku mohla propagovat, vyjela na turné jako předskokanka Gwen Stefani. Alba se prodalo v Americe přes 500 000 kusů a celosvětově přes 2 miliony kusů. The album features many dancehall songs that harken to her island upbringing. Další singly z alba již vydány nebyly, protože následující album A Girl Like Me vyšlo velmi brzy po „Music Of The Sun“. Avšak v Japonsku přece ještě vydala singl „Let Me“, který se zde umístil na osmé příčce.


A Girl Like Me

 

V roce 2006 podepsala Rihanna smlouvu na propagování značek Nike a J.C. Penney. V dubnu 2006 vydala své druhé album A Girl Like Me , což je méně než 8 měsíců po vydání jejího prvního alba. Album debutovala v USA na pátém místě a ve Velké Británii na místě čtvrtém. Pilotní singl „SOS“ byl použit při propagování společnosti Nike. Stal se jejím prvním singlem, který se dostal na první příčku hitparády Billboard Hot 100 chart a také debutoval na prvním místě v hitparádě Hot Digital Songs. V Austrálii taktéž debutoval na první příčce a ve Velké Británii na místě druhém. Druhý singl z alba, píseň „Unfaithful“ napsal R&B zpěvák Ne-Yo. V písni zpívá o svém pocitu viny, kterému čelí, protože podváděla svého přítele. Stala se její třetí písní, která se umístila v top10 jak v USA, tak ve Velké Británii. Třetí singl „We Ride“ nebyl tak úspěšný jako jeho předchůdci. Nedostal se do hitparády U.S. Billboard Hot 100, ale ve Velké Británii se dostal na 17. místo a v hitparádě Hot Dance Club Play se umístil hned na prvním místě. Její čtvrtý singl, „Break It Off“, který nazpívala se Seanem Paulem, se již dostal na 45. místo v americkém žebříčku jen na základě hranosti v áriíchch. 19. února 2007 byla již možnost si singl stáhnout a tak si polepšil až na deváté místo.

 

Celkově měla v různých „Billboard“ žebříčcích jedenáct hitů, které se umístily na prvním místě a měla veliký úspěch předevěím s „Pon De Replay“, „SOS“, „Unfaithful“ a „We Ride“. Když podepsala smlouvu s firmou Clinique, nahrála píseň, kterou opět napsal Ne-Yo, nesla název „Just Be Happy“ a stala se součástí propagace této firmy. Song si můžete poslechnout na jejím profilu na stránce Myspace. Rihanna nedávno nahrála píseň nazvanou „Winning Women“ společně s členkou kapely Pussycat Dolls Nicole Scherzinger na propagaci parfému Secret.

 

Rihanna si odbyla svůj herecký debut malou rolí ve filmu Bring It On: All or Nothing, který vyšel 8. srpna 2006 a také se objevila v jednom díle americké telenovely All My Children a v seriálu Las Vegas.


Good Girl Gone Bad

 

Rihanna se vydala na začátku roku 2007 do nahrávacího studia s Ne-Yem, Timbalandem a dalšími, aby natočila své další, v pořádí třetí album Good Girl Gone Bad. Album vyšlo 5. června 2007. Na albu se objevují i Jay-Z a Ne-Yo.

 

První singl „Umbrella“, ve kterém rapuje Jay-Z vyšel 29. března 2007 a dostal se v mnoha zemích na první místo. Ve Velké Británii byl na prvním místě deset týdnů za sebou. To se naposledy povedlo kapele „Wet Wet Wet“ s jejích písní „Love Is All Around“ v roce1994. Ženě se to povedlo naposledy v roce 1992 a tou ženou byla Whitney Houston s písní „I Will Always Love You“.

 

Producenty této písně jsou Christopher „Tricky“ Stewart a Terius „The Dream“ Nash. Její druhý singl „Shut Up and Drive“ byl nasazen do rozhlasu 5. června a zatím se dostal na patnáctou příčku hitparády Billboard Hot 100. Její třetí singl „Don't Stop The Music“ měl premiéru 20. července 2007.

 

Rihanna spolupracovala na třech písních na albu s Timbalandem. Justin Timberlake zčásti napsal píseň „Rehab“ a také na ní nazpíval vokály.[8] V rozhovorech se jí často ptali na název alba „Good Girl Gone Bad“ (Z hodné holky zlou). Název alba značí rozdíl mezi „starou a novou“ Rihannou. Sama zpěvačka se k tomu vyjádřila: "Zlá znamená cool, zlá znamená funky, zlá znamená mít postoj, zlá znamená být drzá. Toto album je určitě skvělou reprezentací toho, čím nyní jsem a kde právě ve své kariéře jsem.“.[9] Sedm týdnů po vydání dostalo toto album zlatou desku a desku platinovou od organizace United World Albums Chart.

 

Rihanna byla nedávno též oceněna titulem 'Celebrity Legs of a Goddess 2007' (tzn. Ze všech celebrit má právě ona nohy „jako bohyně“) společností Gillette a své nohy si pojistila na $1,000,000.[10] Rihanna se vydá na turné se zpěváky Chrisem Brownem a Bow Wowem.

 

7. července vystoupila v Tokiu v rámci megakoncertu Live Earth.

 

12. září 2007 odstartovala Rihanna své turné, které pojede v Kanadě společně s Akonem a poté v Evropě již sama. Turné nese stejný název jako album, tedy Good Girl Gone Bad Tour.


Rated R

 

Album bylo vydáno roku 2009. Jako první byl představen singl "Russian Roulette". Poté singly: "Rude Boy", "Te Amo", "Rockstar 101". Rihanna zvolila k tomuto albu drsnější a absolutně novou, extravagantní image.


Loud

 

Zcela nové album vydané v roce 2010. Zatím vyšly singly Only Girl (In The World), What´s my name (feat. Drake) a S&M.


Videoklipy


Pon de replay

 

Video se odehrává v jednom tanečním klubu, kde se všichni nudí. Rihanna proto začne zpívat a tancovat, aby ostatní trochu rozhýbala.


Unfaithful

 

Rihanna podvádí svého přítele, ale dělá to nerada, protože ví že ho to zraňuje.

 

Rihanna - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

product_code
Rihanna A Girl Like Me akordy noty tab text,
Rihanna A Million Miles Away akordy noty tab text,
Rihanna Break It Off akordy noty tab text,
Rihanna Breakin' Dishes akordy noty tab text,
Rihanna California King Bed akordy noty tab text,
Rihanna Complicated akordy noty tab text,
Rihanna Crazy Little Thing Called Love akordy noty tab text,
Rihanna Dem Haters akordy noty tab text,
Rihanna Disturbia akordy noty tab text,
Rihanna Don't Stop The Music akordy noty tab text,
Rihanna Final Goodbye akordy noty tab text,
Rihanna Good Girl Gone Bad akordy noty tab text,
Rihanna Hate That I Love You akordy noty tab text,
Rihanna Cheers (Drink To That) akordy noty tab text,
Rihanna If It's Lovin' That You Want - Part 2 akordy noty tab text,
Rihanna Kisses Don't Lie akordy noty tab text,
Rihanna Lemme Get That akordy noty tab text,
Rihanna Love The Way You Lie Part II akordy noty tab text,
Rihanna Love The Way You Lie, Part 2 akordy noty tab text,
Rihanna Man Down akordy noty tab text,
Rihanna Only Girl (In The World) akordy noty tab text,
Rihanna P.S. (I'm Still Not Over You) akordy noty tab text,
Rihanna Push Up On Me akordy noty tab text,
Rihanna Question Existing akordy noty tab text,
Rihanna Raining Men akordy noty tab text,
Rihanna Rehab akordy noty tab text,
Rihanna Rude Boy akordy noty tab text,
Rihanna Russian Roulette akordy noty tab text,
Rihanna Russion Roulette akordy noty tab text,
Rihanna S&M akordy noty tab text,
Rihanna Say It akordy noty tab text,
Rihanna Sell Me Candy akordy noty tab text,
Rihanna Shut Up And Drive akordy noty tab text,
Rihanna Skin akordy noty tab text,
Rihanna Sos akordy noty tab text,
Rihanna Take A Bow akordy noty tab text,
Rihanna Te Amo akordy noty tab text,
Rihanna Umbrella akordy noty tab text,
Rihanna Unfaithful akordy noty tab text,
Rihanna We Found Love akordy noty tab text,
Rihanna We Ride akordy noty tab text,
Rihanna What's My Name akordy noty tab text,
Rihanna What's My Name? akordy noty tab text,