Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Housle (1)

Klavír (3)

Violoncello (5)

Piano Guys


Titanium / Pavane (Piano/Cello Cover) - David Guetta / Faure - T

The Piano Guys - Wikipedie

The Piano Guys je americká hudební skupina, kterou společně tvoří Jon Schmidt, Steven Sharp Nelson, Tela Stewart, Paul Anderson a Al van der Beek. Tato skupina se proslavila především díky serveru YouTube, kde publikuje hlavně hudební klipy populárních písní (ztvárněné stylem mash-up). The Piano Guys zatím vydali 3 alba.


Historie

Příběh The Piano Guys se začíná psát u Paula Andersona, který vlastnil klavírní obchod v Saint George v Utahu. Setkal se s hudebníkem Jonem Schmidtem, kterého se zeptal, zda by s ním mohl hrát na nadcházejícím koncertu. O několik měsíců později začali Paul Anderson a Tel Stewart s Jonem Schmidtem natáčet videa. Tehdy začali The Piano Guys fungovat jako studio. Po pěti letech nahrávání videí sklidili ze strany diváků na YouTube velký obdiv.

 

Členové

 

Jon Schmidt


Tento klavírista původem z Německa probudil své nadání k hudbě ve velmi mladém věku díky klavírním lekcím, ke kterým ho přiměli jeho rodiče. Své první skladby začal skládat již v jedenácti letech a velmi brzo také začal vyučovat hru na klavír. Kariéru hudebníka dělá od svých dvaceti let.

 

Steven Sharp Nelson


V The Piano Guys přispívá hrou na cello, a to jak akustické, tak elektrické. Hudební vzdělání získal na univerzitě v Utahu, kde absolvoval roku 2002. Dnes nabízí i elektrická cella pod značkou Sharp Musical Instruments.

 

Tel Stewart


Tel Stewart se narodil a vyrůstal v Leeds v Utahu. Studoval mediální komunikaci s důrazem na digitální filmovou produkci a navštěvoval Dixie State College, studio pro natáčení videí pro zábavu či fotografování svateb. Byl to právě on, kdo přišel s nápadem klavírního zvedáku a po premiéře této filmové techniky v v klipu ke Game Day začal spolupracovat na dalších videích s klavíry v přírodě.

 

Paul Anderson

 

Paul Anderson se se svou rodinou přestěhoval do Utahu ve dvanácti letech. Když dokončil střední školu, odjel do Seattlu, aby tam sloužil v Církvi Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Zatímco zde sloužil, zalíbily se mu klávesy, u kterých zůstal. Paul tvrdí, že jeho netradiční vzdělání mu pomohlo uspět, protože se dříve vůbec neorientoval v ekonomice. Práci producenta a kameramana v The Piano Guys si podle svých slov velmi oblíbil a říká, že by byl šťastný, kdyby zde mohl pracovat věčně.

 

Úspěchy

 

Několik skupinových videí na YouTube má více než 15 milionů zhlédnutí. Dne 22. července 2013 měl jejich YouTube kanál více než 251 milionů zhlédnutí.

 

Nejznámější klipy

 

Ve většině písní nahráli několik zvukových stop, které byly poté smíchány. Mají vyvolat dojem, že je ve videu mnoho nástrojů, ačkoli ve skutečnosti hrají jen dva lidé.


Michael Meets Mozart

 

V tomto videu Jon a Steven hrají původní hip hop a klasický mash-up, který je zpestřen různými zvukovými efekty. Podle popisu videa byly všechny zvukové efekty vytvořeny pouze pomocí nástrojů uvedených ve videu (klavír, violoncello, bicí a basový buben) a z více než 100 nahraných skladeb. Tento klip je vysílán na YouTube od 17. května 2011 jako pocta W. A. Mozartovi a Michaeli Jacksonovi.

 

Cello Song

 

Tato skladba je přizpůsobením Bachovy suity pro sólové violoncello Prélude bez doprovodu. Zatímco původní předehra je pro sólové violoncello, Steven ji upravil pro 8 violoncell. Na YouTube bylo video nahráno 14. června 2011. V popisu Steven vysvětluje, že klip přejmenoval na "Cello Song", protože lidé si nepamatovali jeho původní jméno.


Moonlight

 

V tomto videu hraje Steven Sharp Nelson soundtrack ke známému seriálu Moonlight. Na jednu část klipu použil elektrické violoncello, na druhou violoncello klasické . Tento klip byl na Youtube nahrán 14. července 2011.

 

Rock meets Rachmaninoff

 

Toto video ukazuje, jak Jon Schmidt hraje moderní verzi Prelude Sergeje Rachmaninova. Podle popisu Jon psal tuhle písničku, když jeho syn založil svou první kapelu a zkoumal hudbu na YouTube. Na YouTube existují dvě verze této písně. Na rozdíl od ostatních klipů zde klavír zní mnohem hlasitěji než ostatní nástroje.


Cello Wars

 

Steven hraje mistra Jedi a pána Sithu, který přišel proti sobě svést hudební boj na violoncella. Jedi a Sith k boj používají více než jen jejich violoncella - sílu svých světelných mečů.


Peponi

 

Zde se The Piano Guys rozhodli jít na africké téma. Videoklip byl nahráván na vrcholu místního Red Stone Mountain nedaleko St. George Utah. Na přepravu posádky a klavíru bylo potřeba použít vrtulníky.


Beethoven's 5 Secrets

 

V roce 2012 americká Heritage Lyceum (filharmonie) a jeho ředitel Kayson Brown začali experimentovat s myšlenkou klipu na základě páté symfonie Beethovena. Orchestr zahrál "Tajemství Beethovenovy" s The Piano Guys na YouTube, kteří tímto získali 2 miliony shlédnutí do 2 měsíců ode dne vydání klipu.

 

YouTube's "Most Up and Coming Channel"

 

V červnu 2011 se jejich kanál na YouTube ocitl na vzestupu díky dvěma videím - "Piráti z Karibiku" s Jarrod Radnich a "Michael Meets Mozart" s Jonem Schmidtem a Stevnem Sharp Nelsonem. Nejlepší klip podle počtu shlédnutí je klip Piráti z Karibiku. Tento klip představil jejich přítele, pianistu a skladatele Jarrod Radnicha, který ukazuje svůj výkon a kompoziční dovednosti na klavír. The Piano Guys natočili druhé video s Jarrodem Radnichnem a nahráli jej 7. června 2011. Radnich zahrál na téma Johna Williamse 'Harry Potter a kámen mudrců'. Tento klip dosáhl v prosinci 2012 více než 9 milionů shlédnutí. 

 

The Piano Guys - noty, akordy, texty písní, taby

The Piano Guys A Thousand Years noty akordy tab text,
The Piano Guys All Of Me noty akordy tab text,
The Piano Guys Arwen's Vigil noty akordy tab text,
The Piano Guys Begin Again noty akordy tab text,
The Piano Guys Bring Him Home noty akordy tab text,
The Piano Guys Can't Help Falling In Love noty akordy tab text,
The Piano Guys Home noty akordy tab text,
The Piano Guys Just The Way You Are noty akordy tab text,
The Piano Guys Michael Meets Mozart noty akordy tab text,
The Piano Guys Twinkle Lullaby noty akordy tab text,