Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (6)

Sborový zpěv (2)

Phil Collins


Phil Collins - Another Day In Paradise

Phil Collins (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Philip David Charles Collins (*30. ledna 1951, Chiswick, Londýn) je anglický zpěvák, držitel prestižních cen Grammy a Oscar, který se nejvíce proslavil jako lídr hudební skupiny Genesis.

 

Jeho písně se nejčastěji týkají ztracené lásky, mezi nejznámější patří Another Day in Paradise, In the Air Tonight, You’ll Be In My Heart nebo Sussudio. Obrovskou popularitu si získal už jako člen Genesis, kterou dokázal poté zužitkovat i coby sólový zpěvák.

 

Collins začal svou profesionální hudební kariéru jako bubeník s rockovou skupinou Flaming Youth poté pokračoval v mnohem slavnější skupině Genesis. V Genesis dělal Collins původně jen hlasový doprovod Peteru Gabrielovi, ale po Gabrielově odchodu v roce 1975 se právě Collins stal hlavním zpěvákem. Po čase rozběhl společně s účinkováním ve skupině i svou sólovu kariéru, čímž dopomohl Genesis k větším úspěchům. Coby sólový zpěvák prodal více než 100 milionů kusů nahrávek.

 

Dětsví a kariéra

 

Collins dostal jako dárek bubny k vánocům když mu bylo pět let. Zpočátku ho učil hrát jeho strýc do doby, než se stal Collins lepším než on. Nejčastěji hral vedle televize nebo rádia, kde napodoboval písně, které slyšel. Nikdy se nenaučil noty, hraje podle systému, který si vymyslel on sám.

 

Pořád hledal příležitost, kde se předvést a tak v době, kdy mu bylo čtrnáct začal působit v Barbara Speake Stage School jako dětský herec a model. Dokonce hrál takové role jako byl Oliver Twist nebo Romeo. Navzdory slibně se vyvíjejí herecké kariéře, Collins stále tíhnul k hudbě. Během let na střední škole založil skupinu nazvanou The Real Thing a později The Freehold.

 

První nahrávací smlouva kterou obdržel bylo během působení v kapele Flaming Youth, se kterou v roce 1969 vydal album nazvané Ark 2. Bohužel se skupina nedočkala výraznějších úspěchů a všechny songy, které se skupinou vydali, propadly. Po roce se skupina kvůli těmto neúspěchům rozpadla.


Éra Genesis

 

V roce 1970 Collins odpověděl na inzerát v novinách, kde hledali bubeníka citlivého na akustickou hudbu. Tento inzerát si podala skupina Genesis, která ztratila už třetího bubeníka v rozmezí vydání dvou alb. Zkoušku absolvoval v domě Petera Gabriela. Musel se naučit songy ze druhého alba Genesis Trespass vydané v roce 1970, aby s nimi mohl aboslvovat koncerty, proto Collins chodil na každou zkoušku a songy se naučil zpaměti a díky svému systému je zahrál výtečně.
 

Po roce vydal se skupinou album nazvané Nursery Cryme. Ačkoli jeho role byla bubenického rázu, příležitostně pomáhal s vokály Peteru Gabrielovi. V roce 1975 vydali album a názvem The Lamb Lies Down on Broadway. V tomto roce opustil Peter Gabriel skupinu s cílem sólové kariéry. Genesis se snažili najít za Gabriela náhradu, ale nikdo neuspěl, proto se rozhodli k řešení, aby se právě Collins stal hlavním zpěvákem.

 

První album nazpívané pouze Collinsem vydali v roce 1976 a jmenovalo se A Trick of the Tail. A ihned se ujalo vedení v americké albové hitparádě. V Británii dosáhlo čísla 3. Collins kromě skupiny Genesis působil i v jazzové formaci nazvané Brand X. Skupina vydala album nazvané Unorthodox Behaviour s Collinsem jako hlavním bubeníkem. Ale od doby, kdy si Collins vybral Genesis jako svou hlavní prioritu se Brand X bez Collinse přestalo dařit.

 

V 80. letech zažila skupina své nejúspěšnější období, když vydala velmi úspěšná alba - Duke (1980), Abacab (1981), Genesis (1983) a Invisible Touch (1986). Stala se velmi úspěšnou v USA a její songy začaly vyhrávat tamější žebříčky. Genesis obdrželi nominaci hudební stanice MTV pro nejlepší videoklip roku 1987. V roce 1996 Collins Genesis opustil, aby se mohl věnovat více své sólové kariéře. Poslední album Genesis s Collinsem vyšlo v roce 1991 a jmenovalo se We Can´t Dance.

 

V roce 1999 byla vydána kompilace hitů Genesis s názvem Turn It On Again: The Hits a v roce 2004 třídiskový výběr Platinum Collection.

 

Na tiskové konferenci, která se konala 7.11.2006 v Londýně, oznámilo trio Banks/Collins/Rutherford, že se v roce 2007 uskuteční turné skupiny Genesis pod názvem Turn It On Again. Odehráno bylo 21 koncertů v Evropě a dalších 20 v USA. Genesis vystoupili i v Praze 20.6.2007 na parkovišti vedle Sazka Arény. Závěrečný koncert se odehrál 14.července 2007 v Římě na koncertové pláni vedle Colossea Circus Maximus, kde se na Genesis přišlo podívat zdarma 500 000 lidí. Skupina vystupovala po celou dobu turné v „tradiční“ sestavě Banks/Collins/Rutherford za podpory kytaristy/basisty Daryla Stuermera a bubeníka Chestera Thompsona.


Sólová kariéra

 

Collinsovy manželské neúspěchy tvořily převážnou část jeho sólové kariéry. Hodně písní napsal během emočních chvil během rozvodu a hodně se tomuto tématu ve svých písních věnovat.

 

Hodně byl ve své tvorbě ovlivněn i jazzem a často vydal songy, které se nehodily na album Genesis. V roce 1981 vydal své první sólové album Face Value. Okamžitě ovládl hitparády a stal se, vedle lídra Genesis, světovou pop star. Důležitý mezník nastal v roce 1982, kde se rozhodl produkovat sólové album Anni-Frid Lyngstad, někdejší členky skupiny ABBA. Lidé byli nadšeni jeho emotivními texty. V témže roce vydal s Lyngstad duet, který se stal obrovským hitem.

 

Největší přelom nastal, když se rozhodl napsat titulní song k filmu Against All Odds a píseň nazval stejně Against All Odds (Take A Look At Me Now). Tato emotivní píseň začala dobývat ihned všechny světové hitparády a dodnes je považována za jeden z nejkultovnějších songů.

 

V roce 1984 se účastnil se skupinou Boba Geldofa dobročiného končertu, kde zpíval a bubnoval v písni Feed the World (Do They Know Its Christmas?) O rok později jej Bob Geldof pozval na další charitativní koncert, tentokrát na Live Aid ve Wembley. Zazpíval tam jako sólový interpret i jako bubeník doprovodil vystoupení Erica Claptona. Poté Collins vydal jeho nejúspěšnější album nazvané No Jacket Required. Album obsahovalo takové hity jako Sussudio, One More Night a Take Me Home. Album bylo význačné i tím, že mu s ním pomohl jeho kamarád Peter Gabriel. A v roce 1985 dostal za toto album prestižní cenu Grammy Awards.

 

V roce 1989 vydal další úspěšné album. Tentokrát nazvané …But Seriously, které obsahovalo obrovský hit Another Day in Paradise, který se stal úspěšný jak v Americe, tak také v Evropě. Za tento song získal Collins v roce 1990 další ocenění Grammy. Další roky vydal Collins pár dalších alb, ale projevila se jakási únava z Phila Collinse, ačkoli singly byly úspěšné, už ale nedosahovaly takových úspěchů jako singly před pár lety. V roce 1999 obdržel prestižní ocenění Oscar za píseň You´ll Be In My Heart, kterou nazpíval a složil pro animovaný film Tarzan.

 

Ani v novém mileniu Phil Collins hudebně nestárne. Ať už album Testify či práce na dalším „disneyovském“ filmu Medvědí bratři dokazují, že jeho hudba v žádném případě nepatří do starého železa.

 

Po „závěrečném“ turné First Final Farewell Tour, kdy navštívil i Prahu začal koketovat s muzikálem na Broadwayi - Tarzan. Hudba a text jsou Philovým dílem.

 

V roce 2010 představuje Phil nové album "Going Back", nahrané u Motown. Nové album je velmi odlišné od všech předchozích díky pro Phila nezvyklému stylu, který by se dal definovat jako R&B s prvky soulu a popu.

 

Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.


Alba

 

* Face Value (1981)
* Hello, I Must Be Going! (1982)
* No Jacket Required (1985)
* 12”ers [EP] (1987)
* ...But Seriously (1989)
* Serious Hits... Live! (1990)
* Both Sides (1993)
* Dance into the Light (1996)
* ...Hits (1998)
* Testify (2002)
* The Platinum Collection (2004)
* Love Songs: A Compilation... Old and New (2004)
* Going Back (2010)

 

Soundtracky

 

* Against All Odds (1984)
* White Nights (1985)
* Buster (1988)
* Tarzan (1998)
* Brother Bear (Medvědí Bratři)

 

Singly

 

* I Missed Again (1981)
* In The Air Tonight (1981)
* If Leaving Me Is Easy (1981)
* You Can’t Hurry Love (1982)
* I Don’t Care Anymore (1983,USA)
* Against All Odds (Take A Look At Me Now) (1984)
* Easy Lover /s Philipem Baileym/ (1984)
* One More Night (1985)
* Sussudio (1985)
* Don’t Lose My Number (1985)
* Take Me Home (1986)
* Separate Lives /s Marilyn Martin/ (1985)
* A Groovy Kind Of Love (1988)
* Two Hearts (1988)
* Another Day in Paradise (1989)
* I Wish It Would Rain Down (1990)
* Do You Remember? (1990)
* Something Happened On The Way To Heaven (1990)
* That’s Just The Way It Is (1990)
* Hang In Long Enough (1990)
* Hero /David Crosby s Philem Collinsem/ (1993)
* Both Sides Of The Story (1993)
* Everyday (1994)
* Dance Into The Light (1996)
* It’s In Your Eyes (1996)
* True Colors (1998)
* You’ll Be In My Heart (1999)
* Can’t Stop Loving You (2002)

 

Phil Collins - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

product_code
Phil Collins A Groovy Kind Of Love akordy noty tab text,
Phil Collins Against All Odds akordy noty tab text,
Phil Collins Against All Odds (Take A Look At Me Now) akordy noty tab text,
Phil Collins Another Day In Paradise akordy noty tab text,
Phil Collins Both Kinds Of The Story akordy noty tab text,
Phil Collins Dance Into The Light akordy noty tab text,
Phil Collins Different akordy noty tab text,
Phil Collins Easy Lover akordy noty tab text,
Phil Collins Everything That I Am akordy noty tab text,
Phil Collins Follow You, Follow Me akordy noty tab text,
Phil Collins For The First Time akordy noty tab text,
Phil Collins Hold On My Heart akordy noty tab text,
Phil Collins I Need To Know akordy noty tab text,
Phil Collins I Wish It Would Rain Down akordy noty tab text,
Phil Collins If Leaving Me Is Easy akordy noty tab text,
Phil Collins In The Air Tonight akordy noty tab text,
Phil Collins Invisible Touch akordy noty tab text,
Phil Collins Like No Man I've seen akordy noty tab text,
Phil Collins No Other Way akordy noty tab text,
Phil Collins No Son Of Mine akordy noty tab text,
Phil Collins One More Night akordy noty tab text,
Phil Collins Separate Lives akordy noty tab text,
Phil Collins Something Happened On The Way To Heaven akordy noty tab text,
Phil Collins Son Of Man akordy noty tab text,
Phil Collins Strangers Like Me akordy noty tab text,
Phil Collins Sure As Sun Turns To Moon akordy noty tab text,
Phil Collins Sussudio akordy noty tab text,
Phil Collins Take Me Home akordy noty tab text,
Phil Collins That's All akordy noty tab text,
Phil Collins Trashin' The Camp akordy noty tab text,
Phil Collins True Colours akordy noty tab text,
Phil Collins Turn It On Again akordy noty tab text,
Phil Collins Two Hearts akordy noty tab text,
Phil Collins Two Worlds akordy noty tab text,
Phil Collins Two Worlds (Finale) akordy noty tab text,
Phil Collins Two Worlds (Reprise) akordy noty tab text,
Phil Collins Waiting For this Moment akordy noty tab text,
Phil Collins Who Better Than Me akordy noty tab text,
Phil Collins You Can't Hurry Love akordy noty tab text,
Phil Collins You'll Be In My Heart akordy noty tab text,