Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír (6)

Klavír/zpěv/kytara (5)

One Direction


One Direction - One Thing - Oficiální hudební video

One Direction - Wikipedie

One Direction je britsko-irská chlapecká hudební skupina, kterou tvoří Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles a Louis Tomlinson. Skončili třetí v sedmé sérii The X- Factor, poté skupina podepsala nahrávací smlouvu se společností Syco Music, dceřinou firmou Sony Music.
V X-Factoru se nejdříve snažili uspět jako jednotlivci, ale na bootcampu je Nicole Scherzinger, Simon Cowell a Louis Walsh dali dohromady a skupina postoupila do domu porotců. Zde zazpívali píseň Torn a postoupili do semifinálových kol. V těch postupně zazpívali písně Viva la Vida od skupiny Coldplay, My Life Would Suck without You od Kelly Clarkson, Nobody Knows od Pink, Total Eclipse of the Heart od Bonnie Tyler, Kids in America od Kim Wilde, The Way You Look Tonight od Eltona Johna, All You Need Is Love od The Beatles, Summer of 69 od Bryana Adamse, You Are So Beautiful od Joa Cockera, ' Only Girl in the World od Rihanny, Chasing Cars od Snow Patrol, Your Song od Eltona Johna, She's the One (s Robbiem Williamsem) a opět Torn od Natalie Imbruglie. Od prosince 2011 do července 2012 absolvovali turné Up All Night Tour, jehož koncerty se odehrály ve Spojeném království, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu, USA, Kanadě a Mexiku. V únoru a březnu vystupovali společně se Big Time Rush na jejich americkém turné Better with U Tour. Od února 2013 bude probíhat jejich samostatné druhé turné, One Direction 2013 World Tour. V roce 2012 vyhráli s písní What Makes You Beautiful cenu BRIT AWARD za nejlepší britský singl. Vydali dvě knihy Forever Young a Dare to Dream. Hostovali v seriálu iCarly v epizodě iGo One Direction (6. série, díl 96) a objevili se také v show Saturday Night Live (série 37, díl 720). Dvakrát se objevili v show Alan Carr Chatty Man.


Harry Styles


Harry Edward Styles (* 1. února 1994) pochází z vesnice Holmes Chapel v Cheshire v Anglii. Jeho matkou je Anne Cox a jeho otcem je Des Styles, má starší sestru Gemmu. Po rozvodu rodičů se jeho matka znovu vdala. Před X Factorem pracoval v pekárně. Už jako dítě miloval zpěv, vyrůstal na The Beatles a nejvíce na něj zapůsobil Elvis Presley. K jeho oblíbeným interpretům patří i skupiny Coldplay, Kings of Leon nebo Foster the People. Na konkurzu zpíval písničku „Isn't She Lovely?“ od Stevie Wondera.


Liam Payne


Liam James Payne (* 29. srpna 1993) pochází z města Wolverhampton v Anglii. Jeho matka se jmenuje Karen, otec Geoff a má dvě starší sestry, Nicole a Ruth. Byl studentem hudební technologie na škole Wolverhampton College, jednou zpíval na fotbalovém zápase ve Wolverhamptonu před 26 000 lidmi. Poprvé se do X-Factoru přihlásil v roce 2008 jako čtrnáctiletý. Došel až do domu porotců, ale Simon Cowell si myslel, že ještě není dost připravený, a vzkázal mu, aby se vrátil za dva roky. Payne ho poslechl, v X Factoru poté zpíval jako sólový zpěvák „Cry Me a River“ od Michael Buble. Mezi své největší vlivy řadí Justina Timberlaka a často se zmiňuje i o skupině Take That.


Louis Tomlinson


Louis William Tomlinson (* 24. prosince 1991), rodným jménem Louis Troy Austin, pochází z Doncasteru v Jižním Yorkshiru v Anglii. Jeho matka Johannah Poulstonová a otec Troy Austin se rozvedli, když byl ještě malý, a tak převzal příjmení po svém nevlastním otci Marku Tomlinsonovi. Má pět mladších nevlastních sester, Georgii, Félicité, Lottie a dvojčata Daisy a Phoebe. Zahrál si malou roli v dramatu na ITV1 jménem If I Had You, objevil se také ve filmu Waterloo Road na BBC. Studoval na škole Hall Cross School. Ve školní produkci muzikálu Pomáda získal roli Dannyho Zuka. Měl řadu pracovních míst, mezi které se řadí i zaměstnání ve Vue cinema nebo zdravotník fotbalového týmu Doncaster Rovers. Jeho největším idolem je Robbie Williams, má rád také písně Eda Sheerana. V konkursu v X-factoru jako sólový zpěvák zpíval píseň „Hey There Delilah“ od Plain White T's.

 

Niall Horan


Niall James Horan (* 13. září 1993) jako jediný člen skupiny pochází z Irska z města Mullingar. Jeho matka je Maury Gallagher a otec Bobby Horan. Jeho dvojče se narodilo mrtvé, kromě toho má jednoho staršího bratra Grega. Po rozvodu rodičů žil s otcem, studoval na Coláiste Mhuire - Christian Brothers school, byl ve školním sboru, vystupoval zejména o Vánocích. Chtěl se později věnovat elektromechanice.
Ještě před X Factorem pořádal s pomocí Lloyd Daniels koncerty po celém Dublinu. Horan zpívá, na konkurzu v X Factoru zpíval píseň „So Sick“ od Ne-Yo.
[editovat]Zayn Malik


Zayn Malik
Zain Javadd „Zayn“ Malik (* 12. ledna 1993) pochází z města Bradford v hrabství Západní Yorkshire v Anglii. Jeho otec Yaser je pákistánský Brit, matka Tricia je Britka. Má tři sestry, které se jmenují Doniya, Waliyha a Safaa. Vyrůstal v East Bowlingu a navštěvoval zde Lower Fields Primary School. Přestoupil však na státní školu Tong High School. Má rád současnou městskou hudbu, vyrůstal na R&B a rapu. Jeho idolem je Bruno Mars. V X-Factoru zpíval jako sólový zpěvák „Let Me Love You“ od Maria.

 

Studiová alba


Up All Night (2011)
Take Me Home (2012)


Singly


„What Makes You Beautiful“ (2011; oficiální videoklip)
„Gotta Be You“ (2011; oficiální videoklip)
„One Thing“ (2012; oficiální videoklip)
„More Than This“ (2012; oficiální videoklip)
„Live While We're Young“ (2012; oficiální videoklip)
„Little Things“ (2012; oficiální videoklip)
„Kiss You“ (2012; oficiální videoklip)
„One Way or Another (Teenage Kicks)“ (2013; oficiální videoklip) 

 

One Direction - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče, škola hry na trubku

One Direction Another World noty akordy tab text,
One Direction Change My Mind noty akordy tab text,
One Direction Everything About You noty akordy tab text,
One Direction Gotta Be You noty akordy tab text,
One Direction Kiss You noty akordy tab text,
One Direction Last First Kiss noty akordy tab text,
One Direction Little Things noty akordy tab text,
One Direction Live While We're Young noty akordy tab text,
One Direction Moments noty akordy tab text,
One Direction More Than This noty akordy tab text,
One Direction One Thing noty akordy tab text,
One Direction One Way Or Another (Teenage Kicks) noty akordy tab text,
One Direction Rock Me noty akordy tab text,
One Direction Summer Love noty akordy tab text,
One Direction Taken noty akordy tab text,
One Direction Tell Me A Lie noty akordy tab text,
One Direction They Don’t Know About Us noty akordy tab text,
One Direction What Makes You Beautiful  noty akordy tab text,