Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír (1)

Klavír/zpěv/kytara (2)

Knihy o hudbě (1)

Lorde


Lorde - Team

Wikipedie - Lorde

Ella Maria Lani Yelich-O'Connor[1] (* 7.listopadu 1996, Devonport, Auckland, Nový Zéland) spíše známa pod svým uměleckým jménem Lorde je novozélandská zpěvačka a písničkářka.


Kariéra

 

Už od malička se Lorde zúčastňovala pěveckých soutěží, ve třinácti letech podepsala smlouvu s vydavatelstvím Universal. Své umělecké jméno si vybrala na základě své fascinace aristokracií a panovníky, jméno Lord (česky: pán “vládce“) ji však přišlo moc maskulinní, proto nakonec přidala „e“ aby jméno znělo více žensky[2]. První EP nazvané The Love Club, vyšlo v listopadu 2012, z tohoto alba byl vydán singl Royals, který se umístil na prvním místě v hitparádě New Zeland Top 40, tento singl se také v roce 2013 umístil na prvním místě v Billboard Hot 100[3], a Lorde se tak stala prvním sólovým novozélandským umělcem, jehož singl se dostal na první místo v americké hitparádě. Své první debutové album Pure Heroine vydala v roce 2013, toto album bylo velmi dobře přijato odbornou veřejností a dosáhlo celosvětového úspěchu. Lorde také získala 4 nominace[4] na Grammy Awards za rok 2013, včetně nominace za píseň roku za „Royals“ a Nejlepší zpívané popové album za album „Pure Heroine“.

 

Rodina

 

Ella Yelich-O'Connor se narodila v Aucklandu na Novém Zélandě, 7.listopadu 1996. Její matkou je Sonja Yelich [5], novozélandská básnířka a otcem je Vic O'Connor. Ella Yelich-O'Connor pochází ze čtyř sourozenců, má starší sestru a mladšího bratra a sestru.[6][7]. Ve svých pěti letech se šla Lorde podívat se svojí kamarádkou do divadelního kroužku. Zde se zamilovala do herectví a zpěvu.[8] Jak později řekla velmi se mi zde líbilo, protože „se zde může stát někým jiným“.[9] 

 

Lorde - noty, akordy, texty písní, taby

Lorde 400 Lux noty akordy tab text,
Lorde A World Alone noty akordy tab text,
Lorde Buzzcut Season noty akordy tab text,
Lorde Glory And Gore noty akordy tab text,
Lorde Ribs noty akordy tab text,
Lorde Royals noty akordy tab text,
Lorde Still Sane noty akordy tab text,
Lorde Team noty akordy tab text,
Lorde Tennis Court noty akordy tab text,
Lorde White Teeth Teens noty akordy tab text,