Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Housle (8)

Lindsey Stirling


Moon Trance - Lindsey Stirling

Lindsey Stirling - Wikipedie

Lindsey Stirling (*21. září 1986, Orange County, USA), je americká houslistka, zpěvačka, tanečnice a skladatelka.


Počátky

 

Narodila se v Orange County a k hudbě ji i její dvě sestry nasměroval jejich otec. Na housle hraje od svých pěti let. V mládí se úspěšně účastnila několika talentových soutěží a v roce 2010 se přihlásila do Amerika má talent, kde se dostala do druhého kola. Již několik let studuje na Brigham Young University.

 

Kariéra

 

Po účinkování v Amerika má talent se pustila do vlastního koncertování a vydávání. Svá vystoupení i své videoklipy doprovází tanečními choreografiemi. V roce 2010 vydala krátkou desku Lindsey Stomp, která obsahuje skladby Transcendence, Song of the Caged Bird a Spontaneous me. Od té doby vydala několik singlů, ke kterým také natočila videoklipy. Skladby jsou dispozici na serveru iTunes. K jejím fanouškům na oficiální stránce na sociální síti Facebook se hlásí přes 1 000 000 lidí a počet odběratelů jejího kanálu lindseystomp na YouTube přesahuje jeden milión. V roce 2012 stoupla její popularita především díky singlu Crystallize (dubstep violin), ke kterému také natočila videoklip. Na Internetu se také objevilo několik videoklipů s fantasy tématikou, například píseň na motivy počítačové hry Elder Scrolls V - Skyrim nebo knižní a filmové série Pán Prstenů. V poslední době taktéž zaujala cover verzí "Assasins Creed Theme" z počítačové hry Assasins Creed 3. Úspěšně vydala již své první album "Lindsey Stirling".

 

Ocenění

 

V roce 2013 obdržela cenu Streamy Award, která se uděluje internetovým umělcům, a to za nejlepší choreografii. Nominována pak byla ještě v dalších dvou kategoriích.

 

Diskografie

 

2010 - Lindsey Stomp
2012 - Lindsey Stirling 

 

Lindsey Stirling - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče, škola hry na trubku

Lindsey Stirling A Thousand Years noty akordy tab text,
Lindsey Stirling Beat It noty akordy tab text,
Lindsey Stirling Billie Jean noty akordy tab text,
Lindsey Stirling Party Rock Anthem noty akordy tab text,
Lindsey Stirling Pump It noty akordy tab text,
Lindsey Stirling Right Round noty akordy tab text,
Lindsey Stirling River flows in you noty akordy tab text,
Lindsey Stirling Smooth Criminal noty akordy tab text,
Lindsey Stirling Starships noty akordy tab text,
Lindsey Stirling Wanna Be Startin' Somethin' noty akordy tab text,
Lindsey Stirling We Found Love noty akordy tab text,