Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír (3)

Klavír/zpěv/kytara (5)

Knihy o hudbě (2)

Lady GaGa


Lady Gaga - Bad Romance

Lady GaGa - Wikipedie

Stefani Joanne Angelina Germanotta (* 28. března 1986 Yonkers, New York) je americká zpěvačka-skladatelka a producentka italského původu. Její umělecký pseudonym Lady Gaga vznikl podle názvu skladby skupiny Queen – Radio Ga Ga.[1] K říjnu 2011 činil celosvětový odhad jí prodaných nahrávek 23 miliónů alb a 64 miliónů singlů,[2] Časopisy Time a Forbes ji v roce 2010 zařadily mezi 100 nejvlivnějších osobností světa, respektive 100 největších celebrit (na 4. místo).[3][4] Forbes ji navíc hodnotil jako 7. nejmocnější ženu planety[5] a pro rok 2011 ji označil za nejmocnější ženu planety.

 


Styl a vlivy
 

Ovlivnili ji rockoví muzikanti jako David Bowie, Debbie Harry z Blondie či Freddie Mercury z Queen, stejně jako popové ikony 80. a 90. let, Madonna a Michael Jackson. Madonna pro časopis The Rolling Stone řekla, že v ní vidí samu sebe na začátku 80. let, a Lady Gaga na otázku srovnání s Madonnou řekla, že nechce být předvídatelná, ale místo toho provést v popu revoluci – ta poslední byla spuštěna před 25 lety právě Madonnou. Vokálně je přirovnávána ke Gwen Stefani, případně ke Kylie Minogue a vizuálně (když je zrovna blond) k Amy Winehouse či Christině Aguilera. Její oblíbený filosof je Rainer Maria Rilke. Prohlásila o sobě, že zbožňuje módu, která je pro ní všechno. Lásku k módě a stylu zdědila po své matce, která podle ní byla vždy udržovaná a krásná. Když skládá novou písničku, přemýšlí, co bude mít na podiu na sobě. Co se módy, vystupování a herecké interpretace týče, bere Lady Gaga inspiraci u Grace Jonesové. Má vlastní produkční tým, zvaný Haus of Gaga, který pro ni připravuje oděv, účesy a kostýmy a propriety na jeviště. Lady Gaga nazpívala několik hitů jako jsou „Just Dance“, „Poker Face“, „Paparazzi“, „Love Game“, „Bad Romance“, „Telephone“, „Alejandro“, „Born This Way“, „Judas“ a „Marry The Night“ z třetího alba Born This Way, na které je také několik remixů.
 
Mládí a vzdělání
 

Narodila se jako Stefani Germanotta první ze dvou dětí Josepha a Cynthia Germanotta, jejichž předkové pocházejí z Itálie. Už ve čtyřech letech se učila hrát na klavír a v jedenácti napsala první klavírní baladu. Ve stejné době nastoupila na římskokatolickou soukromou školu v klášteře Nejsvětějšího Srdce. V necelých čtrnácti letech začala vystupovat v zábavném clubu Open Mike Nights v New Yorku. Ve věku sedmnácti let nastoupila na New York University's Tisch škole umění. Tam, studovala hudbu a zdokonalovala své skladatelské schopnosti. ze školy odešla, aby se věnovala hudební kariéře.
 
Tetování
 
Po těle má celkem osm tetování. Mezi nejznámější patří symbol Peace, který je inspirován známým zpěvákem Johnem Lennonem. Dalším tetováním, kterého si lze všimnout v Klipu Bad Romance, Telephone a Alejadro, je německý nápis, jenž je vytetován společně s znakem Peace na levé ruce. Tento nápis pochází od básníka Rainera Marii Rilkeho. Na zádech má vytetované srdce společně s nápisem Dad in it (Táta je v něm). Důvod pro toto tetování byl ve skutečnosti, že její otec prodělal vážnou operaci srdce. I v bookletu svého druhého alba The Fame Monster se Lady zmiňuje, že její otec je hrdina a děkuje mu, že ji dokázal ochránit před monstry. Od bederní části páteře až po část břicha má vytetované růže s houslovým klíčem. Během druhé poloviny turné The Monster Ball / Bál Příšer, kdy navštívila Tokio, si nechala vytetovat dočasné tetování Little Monster (tak nazývá své fanoušky). A poslední je jednorožec na noze k novému albu Born This way 
 

Lady GaGa - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

 

Lady GaGa Alejandro akordy noty tab text,
Lady GaGa Americano akordy noty tab text,
Lady GaGa Bad Kids akordy noty tab text,
Lady GaGa Bad Romance akordy noty tab text,
Lady GaGa Beautiful, Dirty, Rich akordy noty tab text,
Lady GaGa Bloody Mary akordy noty tab text,
Lady GaGa Born This Way akordy noty tab text,
Lady GaGa Boys Boys Boys akordy noty tab text,
Lady GaGa Brown Eyes akordy noty tab text,
Lady GaGa Dance In The Dark akordy noty tab text,
Lady GaGa Eh, Eh (Nothing Else I Can Say) akordy noty tab text,
Lady GaGa Electric Chapel akordy noty tab text,
Lady GaGa Government Hooker akordy noty tab text,
Lady GaGa Hair akordy noty tab text,
Lady GaGa Heavy Metal Lover akordy noty tab text,
Lady GaGa Highway Unicorn (Road To Love) akordy noty tab text,
Lady GaGa I Like It Rough akordy noty tab text,
Lady GaGa Judas akordy noty tab text,
Lady GaGa Just Dance akordy noty tab text,
Lady GaGa Lovegame akordy noty tab text,
Lady GaGa Marry The Night akordy noty tab text,
Lady GaGa Money Honey akordy noty tab text,
Lady GaGa Monster akordy noty tab text,
Lady GaGa Paparazzi akordy noty tab text,
Lady GaGa Paper Gangsta akordy noty tab text,
Lady GaGa Poker Face akordy noty tab text,
Lady GaGa Scheiße akordy noty tab text,
Lady GaGa So Happy I Could Die akordy noty tab text,
Lady GaGa Speechless akordy noty tab text,
Lady GaGa Summerboy akordy noty tab text,
Lady GaGa Teeth akordy noty tab text,
Lady GaGa Telephone akordy noty tab text,
Lady GaGa The Edge Of Glory akordy noty tab text,
Lady GaGa The Fame akordy noty tab text,
Lady GaGa You And I akordy noty tab text,