Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (1)

Knihy o hudbě (1)

Daft Punk


Daft Punk - Lose Yourself to Dance (Official Version)

Wikipedie - Daft Punk

Daft Punk je jméno skupiny francouzských hudebníků Guy-Manuela de Homem-Christa (narozen 8. února 1974) a Thomase Bangaltera (narozen 3. ledna 1975). Duo je považováno za jeden z nejúspěšnějších elektronických projektů současnosti, jak v prodeji alb, tak ohlasu kritiky.[1] Poté, co Daft Punk získali popularitu v housovém hnutí 90. let ve Francii, dostaly se na výsluní také další podobné projekty, jako například Air, Cassius nebo Dimitri from Paris. Daft Punk jsou také ceněni za své skladby, které měly velký vliv na francouzskou housovou scénu. Do roku 2008 byl jejich manažerem Pedro Winter (Busy P), hlava vydavatelství Ed Banger Records.

 

Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo navštěvovali stejnou střední školu, kde se roku 1987 seznámili. Stali se z nich dobří přátelé a brzy začali nahrávat svá první dema. V roce 1992 vytvořili spolu s kytaristou Laurent Brancowitzem indie rockové trio s názvem Darlin' (podle songu od The Beach Boys). Jednu z jejich písní vydal nezávislý label Duophonic Records na svém výběrovém EP. Na stejném labelu vydávali i britští Stereolab, kteří je pozvali hostovat na své koncertní turné po Evropě. Bangalter však tehdy řekl "Myslím, že hudba, kterou děláme je jen průměrná. Bylo to tak krátké, asi tak šest měsíců. Udělali jsme čtyři písničky, dvě vystoupení a to bylo vše." Tento negativní názor, který se objevil v časopise Melody Maker asi nejlépe vystihuje situaci v níž se hudebníci nacházeli. Krátce na to Bangalter a Homem-Christo opouštějí Brancowitze (ten se přidává ke kapele Phoenix) a zakládají Daft Punk.

 

Daft Punk po experimentování s bicím automatem a syntezátory, nahrávají v roce 1995 svou první komerčně úspěšnou skladbu "Da Funk". Současně hledají manažera, kterým se nakonec stává Pedro Winter. V září 1996 podepisují smlouvu s Virgin Records - kontrakt jim mimo jiné vyhrazuje veškerá práva k jejich písním skrze produkční společnost Daft Trax.

 

Začátkem roku 1997 vychází jejich debutové album Homework. Díky syntéze techna, house, acid house a různých electro stylů, je považováno za jedno z nejvlivnějších tanečních alb devadesátých let. Daft Punk se rázem stávají hvězdami taneční scény. Největší úspěch sklidil hit "Around the World", jenž je známý zajímavě se opakujícími slovy názvu písně. V rámci desky Homework vyšly také videa, jenž režírovali Spike Jonze, Michel Gondry, Roman Coppola a Seb Janiak. Kolekce videí vyšla v roce 1999 pod názvem D.A.F.T. - A Story about Dogs, Androids, Firemen and Tomatoes.

 

Rok 2000 znamenal pro Daft Punk začátek práce na druhém albu, jenž vyšlo v březnu 2001. Na desce Discovery se orientují na synthpop a samply typické pro 70. a 80. léta. I tentokráte sklízí deska velký úspěch (2. místo v britské hitparádě). Kluby po celém světě ovládá hit "One More Time", singly "Digital Love" a "Harder, Better, Faster, Stronger" se výrazně prosazují nejenom v Británii ale i v USA.

 

Dosud posledním studiovým albem francouzského dua je Human After All, jenž vyšlo v září 2006. Tato deska alespoň u fanoušků nesklidila zdaleka takový úspěch jako předchozí dvě řadová alba. V britských hitparádách se nejvýše dostal singl "Robot Rock" (32. místo). Někteří kritici označili album jako zklamání roku, nicméně i přesto bylo nominováno na Grammy v kategorii Dance (nakonec ale vyhráli The Chemical Brothers s deskou Push the Button).

 

Vizuální komponenty

 

V době prvního alba Homework si duo vytvořilo image robotů, kvůli které mělo na propagačních materiálech i koncertech masky robotů. Pokud nenosili masky, byli raději nahrazeni animací (The Work of Director Michel Gondry DVD), nebo si nechali tváře digitálně zamaskovat. Existuje jen málo fotografií Daft Punk s odkrytými tvářemi (jednu nekvalitní lze vidět v bookletu alba Homework).

 

Ve známějších letech po vydání alba Discovery, byli jako futurističtí roboti na fotkách pro veřejnost, v rozhovorech, na koncertech i ve videoklipech. Autorem robotích kostýmů je firma Tony Gardner's Alterian, Inc.. Thomas Bangalter jednou vysvětloval: „Nechtěli jsme se stát roboty. Byl to incident ve studiu. Pracovali jsme na sampleru a přesně v 9:09 ráno 9. září 1999, to vybuchlo. Když se nám vrátilo vědomí, zjistili jsme, že jsme se stali roboty.“ Ve skutečnosti prý nosí masky kvůli své stydlivosti. 

 

Daft Punk - noty, akordy, texty písní, taby

Daft Punk Beyond noty akordy tab text,
Daft Punk Contact noty akordy tab text,
Daft Punk Doin' It Right noty akordy tab text,
Daft Punk Fragments Of Time noty akordy tab text,
Daft Punk Get Lucky noty akordy tab text,
Daft Punk Giorgio By Moroder noty akordy tab text,
Daft Punk Give Life Back To Music noty akordy tab text,
Daft Punk Instant Crush noty akordy tab text,
Daft Punk Lose Yourself To Dance noty akordy tab text,
Daft Punk Motherboard noty akordy tab text,
Daft Punk The Game Of Love noty akordy tab text,
Daft Punk Touch noty akordy tab text,
Daft Punk Within noty akordy tab text,

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče, škola hry na trubku