Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (2)

Britney Spears


Britney Spears - Work B**ch

Britney Spears (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Britney Spearsová, plným jménem Britney Jean Spears (* 2. prosince 1981) je americká popová zpěvačka, vítězka Grammy a cen MTV Video Music Awards, skladatelka a herečka. Nejvíce vešla ve známost svými písněmi „...Baby One More Time“ „Toxic“, „Gimme More“, „Womanizer“ nebo „Piece of Me".

 

Jako malá začínala v televizi v New Mickey Mouse Clubu, pět let po skončení tohoto pořadu v roce 1998 se vydala na sólovou pěveckou kariéru.

 

Její úspěchy přitahovaly i reklamní sponzory, nejznámější je její reklama pro Pepsi, natočila i film a měla vlastní reality show. Několik let žila se zpěvákem Justinem Timberlakem. Později se provdala za tanečníka Kevina Federlina, se kterým se v roce 2007 rozvedla a s nímž má dvě děti.

 

Život


Začátky

 

Narodila se v městě McComb ve státě Mississippi, ale vyrůstala v Kentwoodu v Lousianě. Její otec James Parnell Spears je stavitel a matka Lynne Irene Bridgesová učitelka v základní škole. Má dva sourozence, bratra Bryana (narozen 1977), který působí jako jeden z jejích manažerů, a sestru Jamie Lynn (narozena 1991), která je rovněž úspěšnou herečkou a zpěvačkou.

 

Závodila v gymnastice, vyhrávala různé soutěže. Působila v místní taneční revue. Když ji bylo osm, kněz místního baptistického kostela jí doporučil konkurz do Mickey Mouse Clubu. Ačkoli byla ještě velmi mladá, všiml si ji agent z New Yorku. Poté tři roky navštěvovala v New Yorku taneční školu a působila v televizi v několika nekomerčních reklamách.

 

Později byla do Mickey Mouse Clubu přijata a působila tam v letech 1993–1994. Potkala se tam s dalšími začínajícími umělci jako jsou Justin Timberlake, Joshua Chasez, Keri Russellová, Christina Aguilera nebo Ryan Gosling.


1998–2000 Získání popularity
 

Debutovým singlem byla píseň s názvem ...Baby One More Time, jež se začala objevovat v rozhlasových stanicích a na MTV v roce 1998. Vystupovala ještě hnědovlasá a byla oblečena do školní uniformy. Píseň slavila úspěchy po celém světě. Vrcholky hitparád okupovala nejen ve Spojených státech, ale i v Austrálii a Velké Británii. Stejnojmenné album bylo v Kanadě a v USA na špici hitparády nepřetržitě šest týdnů. Během jednoho roku se Spearsová stala nejúspěšnějším teenagerem v historii. Alba ...Baby One More Time se prodalo celosvětově přes 28 milionu kusů.

 

V dubnu 1999 se dostala na titulní stránku časopisu Rolling Stone.[1] Snímky, na nichž se prezentovala jako lolita, vzbudily pozdvižení, jelikož na nich prý měla větší ňadra než na jiných snímcích, čímž se vyrojily spekulace o údajné plastické operaci, kterou měla podstoupit před natáčením videoklipu Sometimes. Tyto spekulace nepotvrdila.

 

Za album ...Baby One More Time dostala mnoho ocenění a byla v anketě 1999 Billboard Music Awards zvolena Umělkyní roku.[2] V prosinci obdržela čtyři ceny Billboard Music Award, dále potom ceny American Music Award a v neposlední řadě v únoru 2000 obdržela dvě nominace na Cenu Grammy.

 

Po dokončení úspěšného turné s názvem Crazy 2K Tour vydala druhé CD s názvem Oops!... I Did It Again Ihned se dostala na první místa hitparád skoro všech zemí světa. Jen během prvního týdnu se v USA tohoto alba prodalo více než 1,3 milionu kusů, a stalo se tak nejrychleji se prodávajícím albem zpěvačky všech dob.[3] Během roku 2000 se v USA prodalo celkem 10 milionů kusů, ve Velké Británii 900 000 nosičů a v Německu 1,2 milionu kusů. Alba Oops!... I Did It Again se prodalo celosvětově přes 24 miliónu kusů.

 

V roce 2000 vydala ve spolupráci s matkou svou první knihu, u nás vydanou pod názvem Ze srdce do srdce. Vyhrála několik cen MTV Award, kde vyvolalo diskusi její vystoupení, jež absolvovala jen spoře oděna.[4] Za druhou desku obdržela dvě nominace na Grammy v kategoriích Nejlepší popové album a Nejlepší popová píseň.[5]


2001–2003 Britney, Crossroads a In the Zone
 

Na začátku roku 2001 podepsala Spearsová reklamní smlouvu s firmou Pepsi, za kterou obdržela 8 milionů dolarů.[6] Vydala svou druhou knihu s názvem Matčin dar a vyvolala opět vlnu zájmu svým vystoupením na MTV Video Music Awards, kde zpívala omotaná hroznýšem, což kritizovala organizace PETA.

 

V listopadu vydala své třetí album nazvané jednoduše Britney. Během prvního týdne se ho prodalo více než 746 000 kusů.[7] Ačkoli se v USA prodalo více než 4 miliony kusů, byl to veliký propad oproti prvním dvěma deskám.[8] Album je vůbec první, na kterém se podílela jak autorsky, tak producentsky.[9] Celosvětově se alba Britney prodalo 15 milionů kusů.

 

V únoru 2002 šel do kin první film, kde hrála nazvaný Crossroads, který byl v prvním víkendu po uvedení druhý co do návštěvnosti, posléze ale strmě padal dolů. Ve filmu se objevily písně z alba Britney. Film byl nakonec kritiky rozcupován, dokonce za něj dostala anticenu Zlatá malina pro nejhorší herečku společně s Madonnou. Film také získal Zlatou malinu za nejhorší píseň k filmu, I'm Not a Girl, Not Yet a Woman, kterou obstarala.

 

Čtyřletý vztah Justinem Timberlakem skončil v březnu 2002. Rozchod byl velmi medializován a Spearsová byla často obviňována za údajnou nevěru.[10] Spekulace vznikly, když Timberlake vydal píseň Cry Me a River, kde zpívá o nevěře partnerky.[11] Spearsová také tvrdila, že chce zůstat pannou až do svatební noci, Timberlake ale později přiznal, že spolu souložili.[12] Spearsová to komentovala: „Byly to dva roky vztahu, byla jsem si jista, že je to On, ten pravý, ale mýlila jsem se.“

 

V červnu 2002 otevřela v New Yorku restauraci s názvem NYLA, ale pro neúspěch ji po roce zavřela. Třebaže mnoho kritiků spekulovalo nad tím, že její vliv na hudební svět poklesl, byla za album Britney nominována na cenu Grammy. A za rok 2003 byla vyhlášena časopisem Forbes celebritou roku.[13] Na hudební scénu se Spearsová vrátila po delší době až v srpnu roku 2003 při udělování cen MTV Video Music Awards, kde vystupovala společně se svým idolem Madonnou a Christinou Aguilerou. Společně s Aguilerou zazpívala Madonnin známý hit Like a Virgin. Vystoupení opět vzbudilo poprask, jelikož se během něj Spearsová s Madonnou políbily.[14][13][15]

 

V listopadu 2003 vydala své čtvrté studiové album nazvané In the Zone. S albem ji pomáhal po dlouhé době opět Max Martin, ale pomohly jí i osobnosti jako Moby nebo R. Kelly. Celé album (13 písní) napsala poprvé sama. Deska se opět dostala na první místo amerického albového žebříčku, čímž znovu přepsala hudební dějiny - všechna alba na prvním místě.[16] V prvním týdnu se prodalo celkem 609 000 kusů, celkem se v USA prodalo více než 3 miliony kusů. Po dlouhé době měla singl v Top 10 amerického hudebního žebříčku, a sice píseň Toxic, za niž obdržela i svou první Grammy.[17] Alba In the Zone se po celém světě prodalo více než 10 milionů kusů.

 

Velmi úspěšný byl i třetí singl z desky In The Zone s názvem Everytime. Po vydání této skladby se vydala na celosvětové turné s názvem The Onyx Hotel Tour, jež vidělo více než 600 000 fanoušků a vydělalo 34 milionů dolarů. Koncerty se odehrávaly v Severní Americe a také v Evropě, kde ho celé nedokončila, jelikož si týden před začátkem turné poranila koleno při natáčení klipu k písni Outrageous.[18]

 

3. ledna 2004 se vdala za svého kamaráda z dětství Jasona Allana Alexandera. Svatba se konala v malé kapli v Las Vegas. Měla na sobě džíny a baseballovou čepici. Na popud její rodiny a manažera bylo manželství 5. ledna anulováno. Celkem trvalo 55 hodin. V žádosti o anulování uvedla, že si neuvědomila vážnost situace a že šlo pouze o žert, který překročil meze. Nemá prý s Alexanderem žádné společné záliby a neumí si představit, že by s ním sdílela domácnost nebo s ním měla někdy děti. Nakonec řekla v jednom televizním pořadu: „Upřímně, chtěla jsem vědět, jaké je to být vdaná“.

 

V červenci 2004 oznámila vztah s tanečníkem Kevinem Federlinem, tři měsíce poté, co se v jednom hollywoodském klubu seznámili. Nesetkala se s pochopením, jelikož Federline byl ženatý s herečkou Shar Jacksonovou a měl s ní dvě děti. Přesto se Spearsová s Federlinem v noci 18. září 2004 vzali.[19]


2004–2006 Manželství, první dítě a Greatest hits

 

Ve druhé polovině roku 2004 oznámila přerušení hudební kariéry kvůli mateřství.[20] Ihned po uzavření manželství s Federlinem řekla časopisu People „Chci být mladá maminka, příští rok mi bude 23 a už chci být matkou.“ Přesto průmysl s nálepkou „Britney“ fungoval dál a v září 2004 vydala Spearsová svůj první parfém Curious. Po roce prodeje jí vydělal 100 milionů dolarů a stal se nejlépe prodávaným parfémem.[21]

 

První hitovou kolekci s názvem Greatest Hits: My Prerogative Spearsová vydala koncem roku 2004. Album debutovalo na čtvrtém místě amerického albového žebříčku (nižší prodeje vznikly zřejmě kvůli nedostatku propagace).[22] V prvním týdnu se alba v USA prodalo více než 255 000 kusů. Ve Velké Británii se prodalo v prvním týdnu 115 000 kusů, čímž převýšila prodeje podobných kolekcí takových zpěvaček jako je Madonna, Shania Twainová nebo Whitney Houstonová. Ve výběru se objevily i tři nové singly, mimo jiné My Prerogative a Do Somethin'. Alba se nakonec na celém světě prodalo přes 8 milionů kusů.

 

Během jara 2005 natočila Spearsová se svým manželem reality show nazvanou Britney & Kevin: Chaotic. Kritici ji však nemilosrdně setřeli a ani sledovanost nebyla taková, jaká se očekávala.

 

Těhotenství oznámila přes svého tiskového mluvčího v dubnu 2005,[23] v tomto měsíci byla totiž hospitalizována v nemocnici na pozorování. Později se svěřila časopisu People: „Trochu jsem krvácela, musela jsme být neustále pod dozorem.“ Navzdory její dychtivosti mít dítě přiznala dalšímu časopisu Elle „Chystám se na císařský řez, nevím proč, ale asi proto, že se hrozně bojím bolesti.“[24] 14. září 2005 se jí a Federlinovi narodil syn Sean Preston. Porod měl být až dalšího dne, ale stahy přišly dříve. Manžel během porodu držel Spearsovou za ruku. Později byla rodička převezena do VIP porodnického oddělení v Santa Monice.[24]

 

Po narození prvního dítěte se v její hudební kariéře nestalo mnoho nového. Její nakladatelství vydalo remixové album nazvané B in the Mix: The Remixes a v únoru roku 2006 Spearsová vydala nový parfém nazvaný In Control.

 

V květnu 2006 oznámila Spearsová druhé těhotenství, veřejně promluvila o spekulacích o brzkém rozpadu svého manželství, což popřela, a zároveň potvrdila, že nového alba se fanoušci dočkají nejdříve až za rok.[25] 12. září 2006 se Spearsové narodil druhý syn Jayden James. Necelé dva měsíce po jeho narození Spearsová požádala o rozvod kvůli nepřekonatelným povahovým rozdílům a zároveň zažádala o svěření obou synů do péče.[26]


2006–2007 Rozvod a Blackout

 

26. ledna 2007 zemřela její teta Sandra Bridgesová Covingtonová na rakovinu.[27] 16. února po týdnech pronásledování paparazzii, divokých večírků a pití alkoholu se rozhodla podstoupit léčbu závislosti. V léčebně nevydržela ani 24 hodin[28] a následující noci se objevila v kadeřnickém salónu v Malibu, kde jí odmítli oholit vlasy. Proto se ujala nůžek sama a ostříhala se dohola. Poté zamířila přímo do tetovacího studia, kde si nechala udělat tetování. Svědkové tvrdili, že říkala: „Nedotýkejte se mě. Mám už po krk všech, kteří se mě dotýkají“. Vlasy společně s nedopitým Red Bullem, zapalovačem a nůžkami, kterými se ostříhala, se objevily na internetu na prodej.[29]

 

20. února 2007 se rozhodla znova nastoupit na léčení a veřejně požádala novináře, aby ji nechali na pokoji a respektovali soukromí. To se bohužel nestalo a ve chvíli, kdy paparazziové objevili místo jejího pobytu, rozhodla se zpěvačka opět léčbu nedokončit. V léčebně nevydržela ani den.[30]

 

21. února 2007 byly obě děti svěřeny do péče Kevinu Federlinovi. Tu noc se objevila před jeho domem a žádala děti zpět. Bývalý manžel jí však neotevřel a ve chvíli, kdy zjistila, že je pronásledována novináři, je Spearsová napadla deštníkem.[31] Tu noc nastoupila potřetí léčbu a Kevin Federline byl kontaktován soudem ohledně opatrovnictví dětí. Soudce, který měl na starosti rozvod, se dal slyšet, že pokud Spearsová tentokrát nedokončí léčbu a rehabilitační zařízení opustí předčasně, nebude mít žádnou naději na získání dětí v rozvodovém řízení. Léčebnu po úspěšném léčení opustila 20. března 2007 a začala se opět plně věnovat dětem a přípravám na nové album.[32]

 

V září 2007 začala právní bitva o opatrovnictví synů Seana Prestona a Jaydena Jamese. Soud jí nařídil, aby se každý týden podrobila testům na drogy a alkohol.[33] O několik dní později byla obviněna z řízení auta bez řidičského průkazu a hrozil jí až rok vězení.[34] Kvůli této události dostal děti do plné péče exmanžel Kevin Federline, zatímco Spearsové byla dovolena pouze jedna návštěva za týden, a to ještě pod dohledem.[35]

 

Téměř po třech letech vystoupila opět na jeviště, poprvé 1. května 2007 v House of Blues v San Diegu, poté následovalo dalších pět vystoupení v jiných městech. Všechna byly vyprodaná během několik minut. Spearsová přitom zpívala na playback.[36] 31. srpna jí vyšel singl nazvaný Gimme More a hudební televize MTV oznámila, že Spearsová zahájí udílení cen MTV Video Music Awards právě tímto singlem. Vystoupení však kritici odsoudili, jelikož Spearsová zpívala na playback a téměř netančila.[37] Nové album pod názvem Blackout vyšlo 30. října[38] a u kritiků se setkalo s nečekaně vysokým úspěchem, ona však album nepropagovala, a tím ho pohřbila. V prosinci 2007 však vydala nečekaně povedený videoklip Piece of Me, který se dostával na přední příčky hitparád.


2008–2009 Comeback, nová deska a turné
 

V lednu 2008 byla hospitalizována kvůli psychickému stavu, když ve svém domě držela své syny a odmítla je vydat exmanželovi.[39] Dobrovolně však léčebnu po pár dnech opustila, aby se do ní v únoru zase vrátila. Spekulovalo se dokonce o tom, že chtěla spáchat sebevraždu, což se nepotvrdilo.

 

Po návratu z léčebny však nastal zlom. Propustila manažera a vrátila se k původnímu manažerovi Larrymu Rudolphovi, který ji před deseti lety dostal na výsluní. Pravidelně začala navštěvovat fitness centrum, kde pracovala na své postavě, a v březnu 2008 nečekaně oznámila, že si zahraje epizodní roli v úspěšném americkém seriálu How I Met Your Mother. Epizoda s ní se stala nejsledovanější epizodou seriálu vůbec a dostala nejvyšší hodnocení v historii seriálu.[42] Začalo se tedy okamžitě mluvit o dalším působení Spearsové v tomto úspěšném sitcomu. Mezitím vyšel animovaný videoklip k třetímu singlu Britney Spearsové Break the Ice.

 

12. května 2008 se opět objevila v How I Met Your Mother a podle tvůrců seriálu bylo možné, že si zahraje i v nové sezóně.[43] Také bylo překvapivě oznámeno, že natáčí své šesté studiové album, které by mělo vyjít na konci roku 2008. 7. září 2008 potřetí zahajovala udílení cen 2008 MTV Video Music Awards. Odnesla si ceny Nejlepší ženské video, Nejlepší popové video a Video roku za videoklip k písni Piece Of Me (Kousek mě).

 

Studio Jive Records oznámilo, že prvním singlem z comebackového alba Circus bude píseň Womanizer (Sukničkář), jež bude do rádií vydaná 22. září 2008. Celé album vyšlo v Evropě 28. listopadu a v USA 2. prosince, přesně na zpěvaččiny 27. narozeniny. Společně s vydáním alba Circus bylo také oznámeno, že Spearsová vyjede na jaře roku 2009 na světové turné, které bylo pojmenováno The Circus Starring: Britney Spears.

 

Britney Spears - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

product_code
Britney Spears (I Got That) Boom Boom akordy noty tab text,
Britney Spears (You Drive Me) Crazy akordy noty tab text,
Britney Spears ...Baby One More Time akordy noty tab text,
Britney Spears Born To Make You Happy akordy noty tab text,
Britney Spears Brave New Girl akordy noty tab text,
Britney Spears Break The Ice akordy noty tab text,
Britney Spears Breathe On Me akordy noty tab text,
Britney Spears Can't Make You Love Me akordy noty tab text,
Britney Spears Dear Diary akordy noty tab text,
Britney Spears Dear Diary, akordy noty tab text,
Britney Spears Deep In My Heart akordy noty tab text,
Britney Spears Don't Go Knockin' On My Door akordy noty tab text,
Britney Spears Don't Hang Up akordy noty tab text,
Britney Spears Don't Let Me Be The Last To Know akordy noty tab text,
Britney Spears Early Mornin' akordy noty tab text,
Britney Spears E-mail My Heart akordy noty tab text,
Britney Spears Everytime akordy noty tab text,
Britney Spears Freakshow akordy noty tab text,
Britney Spears From The Bottom Of My Broken Heart akordy noty tab text,
Britney Spears From The Bottom Of My Heart akordy noty tab text,
Britney Spears Get Naked (I Got A Plan) akordy noty tab text,
Britney Spears Gimme More akordy noty tab text,
Britney Spears Girl In The Mirror akordy noty tab text,
Britney Spears Heaven On Earth akordy noty tab text,
Britney Spears Hot As Ice akordy noty tab text,
Britney Spears I Will Be There akordy noty tab text,
Britney Spears I Will Still Love You akordy noty tab text,
Britney Spears I'm Not A Girl, Not Yet A Woman akordy noty tab text,
Britney Spears Lucky akordy noty tab text,
Britney Spears Me Against The Music akordy noty tab text,
Britney Spears One Kiss From You akordy noty tab text,
Britney Spears Ooh Ooh Baby akordy noty tab text,
Britney Spears Oops!...I Did It Again akordy noty tab text,
Britney Spears Outrageous akordy noty tab text,
Britney Spears Overprotected akordy noty tab text,
Britney Spears Perfect Lover akordy noty tab text,
Britney Spears Piece Of Me akordy noty tab text,
Britney Spears Radar akordy noty tab text,
Britney Spears Shadow akordy noty tab text,
Britney Spears Showdown akordy noty tab text,
Britney Spears Soda Pop akordy noty tab text,
Britney Spears Sometimes akordy noty tab text,
Britney Spears Stronger akordy noty tab text,
Britney Spears The Answer akordy noty tab text,
Britney Spears The Hook Up akordy noty tab text,
Britney Spears Thinkin' About You akordy noty tab text,
Britney Spears Touch Of My Hand akordy noty tab text,
Britney Spears Toxic akordy noty tab text,
Britney Spears Toy Soldier akordy noty tab text,
Britney Spears What U See (Is What U Get) akordy noty tab text,
Britney Spears What You See (Is What You Get) akordy noty tab text,
Britney Spears When Your Eyes Say It akordy noty tab text,
Britney Spears Where Are You Now akordy noty tab text,
Britney Spears Why Should I Be Sad akordy noty tab text,
Britney Spears You Drive Me Crazy akordy noty tab text,
Britney Spears You Know Baby What I Want From You akordy noty tab text,