Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (2)

Knihy o hudbě (1)

Beyoncé


Beyoncé - Pretty Hurts

Beyoncé (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Beyoncé Giselle Knowles (*4. září 1981 Houston, Texas) známá pod jménem Beyoncé (výslovnost [biːˈɑn.seɪ]) je americká zpěvačka, herečka, producentka, textařka, módní návrhářka a šestnáctinásobná držitelka prestižní ceny Grammy.

 

Proslavila se účinkováním v dívčí kapele Destiny's Child, nejúspěšnější dívčí skupině všech dob.[1]

 

V roce 2003 vydala Beyoncé své první sólové album Dangerously in Love, které se stalo nejúspěšnějším a nejprodávanějším albem roku 2003. Album obsahovalo takové hity jako Crazy in Love nebo Baby Boy, za které v roce 2004 posbírala celkem pět Grammy.

 

Druhé album vyšlo v den jejích narozenin 4. září 2006 a jmenovalo se B'Day. Navázalo na úspěchy předešlé desky. Největší hit z desky se jmenuje Irreplaceable. Jako sólová umělkyně prodala Beyoncé více než 12 milionů nosičů.

 

Nejnovější album I Am… Sasha Fierce, bylo vydáno v roce 2008 jako 2CD. První disk I Am obsahuje převážně balady a druhý disk Sasha Fierce zase rychlé songy.

 

Úspěchy sbírá i na filmovém plátně. Zahrála si v úspěšném muzikálu Dreamgirls, za který obdržela dvě nominace na Zlatý glóbus.

 

Dětství

 

Beyoncé je starší ze dvou dcer. Její otec Matthew Knowles a matka Lumis Beyincé vychovali ještě její sestru Solange, která vydala dvě sólová alba.

 

Od sedmi let navštěvovala taneční školu a zpívala v kostelním sboru. Její taneční instruktor jí přihlašoval do různých soutěží, a tak Beyoncé zvítězila ve více než třiceti regionálních tanečních nebo pěveckých soutěžích.

 

Jejími nejlepšími kamarádkami byly Kelly Rowland, LaTavia Roberson a LeToya Luckett, se kterými založila skupinu a vystupovaly na místních zábavách. Později se pod názvem Girls Tyme přihlásily do soutěže hledačů talentů, ale tam neuspěly. Otec Beyoncé a Kelly Rowland byli tímto neúspěchem zklamáni, a tak se rozhodli sami dostat dívky až na pěvecký vrchol.


Destiny's Child

 

Destiny's Child se proslavily v roce 1998 písní No, No, No Part 2. Vydaly album, které neslo stejný název jako jejich seskupení. Na albu spolupracovali s Wyclefem Jeanem a Jermainem Durpim. Na albu se nachází i úspěšné singly Say My Name a Bills, Bills, Bills. Za toto album dostaly dvě ceny Grammy.

 

V roce 2000 se už jako trio začaly dostávat na první místa singlových i albových žebříčků v Americe. Následující album Survivor navázalo na úspěchy prvního alba a písně, které z něj vzešly dobyly vrchol Billboard Hot 100. Úspěšná píseň Independent Woman Part I zazněla i ve filmu Charlieho andílci. Destiny's Child si za album Survivor odnesly i jednu cenu Grammy.

 

V roce 2001 získala cenu za nejlepší skladatelku roku. Stala se tak první afroameričankou, které se to povedlo a teprve druhou ženou, která toto ocenění získala.

 

V následujících třech letech působily členky Destiny's Child sólově. Kromě Beyoncé, úspěchy zaznamenávala i Kelly Rowland a Michelle Williams. V listopadu 2004 vydaly Destiny's Child své poslední album, které nazvaly Destiny Fulfilled.


Sólová kariéra
 

Během podzimu 2002 se objevila na nahrávace Jay-Z 03Bonnie & Clyde a na jaře 2003 nazpívala duet s Lutherem Vandrossem. Poté se rozhodla natočit své sólové album, se kterým ji pomáhal její životní partner Jay-Z.


Dangerously in Love

 

V roce 2003 vydala svoji první sólovou desku Dangerously in Love. Album se ihned dostalo na první místo prodejnosti v USA a jen za první týden se jej prodalo více než 317,000 kopií.

 

První singl z desky Crazy in Love, na které se objevuje i Jay-Z se stal úspěšným na celém světě. Dobyl snad všechny možné hitparády a jen v USA strávil na prvním místě neskutečných osm týdnů.

 

Alba se jen v USA prodalo přes 4 miliony kusů a celosvětově kolem 11 milionů. Beyoncé se navíc stala teprve třetím umělcem, který dobyl albovou hitparádu ve stejnou chvíli v Americe i ve Velké Británii.

 

Druhý singl z desky Baby Boy byl neméně úspěšný než ten první. S písní tentokrát vypomohl Sean Paul a dokonce společnými silami překonali osmitýdenní vedení Crazy in Love o jeden týden.

 

Při udělovaní Cen Grammy za rok 2004 si odnesla hned pět gramofónků a získávala ocenění na všech možných hudebních frontách, včetně označení za nejlepšího mezinárodního umělce.

 

V prosinci 2005 vydala píseň Check on It společně s rapperem Slim Thugem. Píseň se objevila na soundtracku k filmu Růžový partner.

 

V roce 2006 při udělování cen Grammy získala další z cen, tentokrát za duet se Steviem Wonderem.


B'Day

 

Druhé sólové album vyšlo 4. září 2006, přesně v den jejích narozenin. Album se opět ihned usadilo na prvním místě prodejního žebříčku a v prvním týdnu se jej prodalo přes 541.000 kusů. Prvním singl se stal Deja Vu a pomohl ji s ním opět Jay-Z.

 

Druhý singl Ring the Alarm se stal jejím nejvyšším debutem. Píseň se v týden prodeje dostala na dvanácté místo, ale nejvyšší umístění nakonec zaznamenala jen o příčku výš.

 

Nejúspěšnějším singlem se stal až ten třetí v pořadí - Irreplaceable. Vydržel na čísle jedna Billboard Hot 100 celých deset týdnů.

 

6. prosince 2006 získala pět nominací na Grammy, z nichž proměnila ve vítězství jednu, v kategorii Nejlepší R&B album.

 

Na konci února vydala duet Beautiful Liar společně se Shakirou. Píseň úspěšně zaútočila na hitparádové žebříčky.


I Am… Sasha Fierce

 

V roce 2008 vydala dvojalbum I Am… Sasha Fierce. Na prvním CD najdeme převážně balady. Druhé CD Sasha Fierce obsahuje rychlé songy. Sasha Fierce je její alterego. Toto úspěšné album propaguje na celosvětovém turné.


Filmová kariéra

 

Objevila se už v mnoha filmech a na rozdíl od ostatních zpěvaček je její filmová kariéra také velmi úspěšná. Mezi nejznámější a nejlepší její role patří Růžový panter nebo role v muzikálu Dreamgirls, za který získala řadu nominací na různá filmová ocenění. V nejnovějším filmu Cadillac Records hraje zpěvačku Ettu James a zazpívá zde několik písní. Několik písní zpívá ve filmu Pokušení, zde hraje po boku herce Cuba Goodinga Jr.


Osobní život

 

Od roku 2002 je vídána po boku rapera Jay-Z. I když ani jeden z nich nikdy jejich vztah nepotvrdil ani nevyvrátil jsou považováni jako jeden z nejstabilnějších hvězdných párů. 4. dubna 2008 se během soukromého obřadu za hudebníka provdala.[2]

 

Beyoncé - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

product_code
Beyoncé 1+1 akordy noty tab text,
Beyoncé Ave Maria akordy noty tab text,
Beyoncé Beautiful Liar akordy noty tab text,
Beyoncé Best Thing I Never Had akordy noty tab text,
Beyoncé Broken Hearted Girl akordy noty tab text,
Beyoncé Brokenhearted Girl akordy noty tab text,
Beyoncé Countdown akordy noty tab text,
Beyoncé Crazy In Love akordy noty tab text,
Beyoncé Deja Vu akordy noty tab text,
Beyoncé Disappear akordy noty tab text,
Beyoncé Diva akordy noty tab text,
Beyoncé Ego akordy noty tab text,
Beyoncé End Of Time akordy noty tab text,
Beyoncé Halo akordy noty tab text,
Beyoncé Hello akordy noty tab text,
Beyoncé I Care akordy noty tab text,
Beyoncé I Miss You akordy noty tab text,
Beyoncé I Was Here akordy noty tab text,
Beyoncé If I Were A Boy akordy noty tab text,
Beyoncé Irreplaceable akordy noty tab text,
Beyoncé Listen akordy noty tab text,
Beyoncé Love On Top akordy noty tab text,
Beyoncé Me, Myself And I akordy noty tab text,
Beyoncé Party akordy noty tab text,
Beyoncé Poison akordy noty tab text,
Beyoncé Radio akordy noty tab text,
Beyoncé Rather Die Young akordy noty tab text,
Beyoncé Run The World (Girls) akordy noty tab text,
Beyoncé Satellites akordy noty tab text,
Beyoncé Scared Of Lonely akordy noty tab text,
Beyoncé Single Ladies akordy noty tab text,
Beyoncé Single Ladies (Put A Ring On It) akordy noty tab text,
Beyoncé Smash Into You akordy noty tab text,
Beyoncé Start Over akordy noty tab text,
Beyoncé Survivor akordy noty tab text,
Beyoncé Sweet Dreams akordy noty tab text,
Beyoncé That's Why You're Beautiful akordy noty tab text,
Beyoncé Video Phone akordy noty tab text,