Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Beatles


The Beatles - Let It Be [Official Music Video]

The Beatles - Wikipedie

The Beatles byla anglická rock'n'rollová kapela z Liverpoolu. Jejími členy byli John Lennon (zpěv, doprovodná kytara), Paul McCartney (zpěv, basová kytara), George Harrison (sólová kytara, zpěv) a Ringo Starr (bicí, příležitostně zpěv). Patří mezi komerčně nejúspěšnější a kritiky nejuznávanější kapely v historii populární hudby. Hudba Beatles je dodnes hraná a oblíbená po celém světě. Když renomovaný hudební časopis Rolling Stone v roce 2003 sestavil žebříček nejlepších alb v dějinách populární hudby, Beatles se do první desítky dostali celkem čtyřikrát (včetně 1. místa za Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band)[1]. Beatles jsou podle RIAA, která je na základě prodeje singlů a alb v Americe označila jako nejvíce prodávanou kapelu v historii, nejprodávanějším hudebním uskupením v historii Spojených států amerických. Ve Velké Británii vydali Beatles více než 40 různých singlů, alb a desek, které se vyšplhaly na první místo hitparád. Tento komerční úspěch se opakoval v mnoha dalších zemích. Jejich nahrávací společnost EMI odhadla, že do roku 1985 prodali přes miliardu desek a kazet po celém světě. V roce 2004 umístil časopis Rolling Stone Beatles na první místo v seznamu 100 největších umělců v historii. Podle časopisu pomohla jejich novátorská hudba a kulturní vliv charakterizovat 60. let a jejich vliv na populární kulturu je patrný ještě dnes. Beatles stáli v polovině 60. let v čele invaze britské hudby do Spojených států. Přestože měl jejich počáteční hudební styl kořeny v rock and rollu 50. let a domácím skifflu, vyzkoušela kapela mnoho různých žánrů od Tin Pan Alley až po psychedelický rock. Svým oblečením, styly a výroky určovali trendy své doby, zatímco jejich vzrůstající zájem o společenské otázky ovlivnil společenské a kulturní převraty 60. let.

 


Členové skupiny
 
John Lennon (1960-70) - zpěv, rytmická kytara, sólová kytara, foukací harmonika, klávesy
Paul McCartney (1960-70) - zpěv, basová kytara, kytara, klávesy (výjimečně bicí)
George Harrison (1960-70) - zpěv, sólová kytara, sitár, housle,
Ringo Starr (1962-70) - zpěv, bicí, perkuse
Pete Best (1960-62) - zpěv, bicí
Stuart Sutcliffe (1960-61) - zpěv, baskytara
Manažer: Brian Epstein
Producent: George Martin
 
1957-1960 Vznik
 
V březnu roku 1957 založil John Lennon během své docházky do gymnázia Quarry Bank v Liverpoolu skifflovou skupinu The Quarrymen. 6. července téhož roku se Lennon a The Quarrymen setkali na wooltonské zahradní slavnosti u kostela Sv. Petra s Paulem McCartneyem. 6. února 1958 pozvala kapela (která hrála pod různými jmény) mladičkého kytaristu George Harrisona, aby se na ně podíval ve Wilson Hall v liverpoolském Garstonu. McCartney se s Harrisonem seznámil ve školním autobuse na cestě do liverpoolského Institutu, protože oba bydleli v Speke. Na McCartneyho naléhání začal Harrison hrát s The Quarrymen jako další kytarista po zkoušce v březnu 1958, když překonal Lennonovu úvodní nechuť z důvodu jeho nízkého věku. V průběhu tohoto období členové neustále přicházeli a opouštěli formaci a v lednu 1960 se přidal Lennonův přítel z umělecké školy Stuart Sutcliffe na baskytaru. Lennon s McCartneyem hráli doprovodnou kytaru a v kapele se vystřídalo velké množství bubeníků. The Quarrymen vystřídali řadu jmen - "Johnny and the Moondogs", "Long John and the Beatles", "The Silver Beetles" (pocházející z návrhu Larryho Parnese na "Long John and the Silver Beetles") – před ustálením se na The Beatles. Existuje mnoho teorií týkajících se názvu kapely a jeho nezvyklého pravopisu. Obvykle je připisováno Lennonovi, který řekl, že jméno bylo kombinací slova beetles (v angličtině brouci, jako odkaz na kapelu Buddy Hollyho The Crickets) a slova beat. Cynthia Lennon tvrdí, že Lennon vymyslel název Beatles „během brainstormingového sezení u pivem nasáklého stolu v baru Renshaw Hall.“ Lennon, který je známý svým vyprávěním různých verzí příběhů zavtipkoval v časopise Persey Beat z roku 1961, že „to přišlo ve vidině – objevil se muž na ohnivém koláči a řekl jim: „Od tohoto dne dále budete Beatles s A.““ V rozhovoru z roku 2001 převzal nárok na zvláštní pravopis jména Paul McCartney, když řekl, že „John měl nápad, že bychom se mohli jmenovat Beetles a já na to „a co třeba Beatles; jako tlukot bubnu?“ Je zvláštní jak se tvoří dějiny.“ V květnu 1960 Beatles objížděli severovýchodní Skotsko jako doprovodná kapela zpěváka Johnnyho Gentla. S Gentlem se setkali hodinu před jejich prvním vystoupením a McCartney poukazuje na turné jako na velkou zkušenost pro kapelu. Kapela, která byla často bez bubeníka si na turné zajistila služby Tommyho Moora, který byl mnohem starší než ostatní. Avšak brzy po turné se Moore, který cítil velký věkový rozdíl, vrátil do továrny na lahve, kde pracoval jako řidič vysokozdvižného vozíku. Dalším bubeníkem byl Norman Chapman, ale za několik týdnů byl povolán do vojenské služby. Jeho odjezd způsobil závažný problém, jelikož neoficiální manažer kapely Allan Williams pro ně domluvil hraní v klubech na Reeperbahn v německém Hamburku.
 
1960-1970 The Beatles
 
Hamburk

15.srpna 1960 pozval McCartney Peta Besta, aby se stal stálým bubeníkem kapely. Viděl Besta hrát s The Blackjacks v Cashbah Clubu, který vlastnila Petova matka Mona Bestová. Byl to sklepní klub v liverpoolském West Derby, kde Beatles hrávali a často ho navštěvovali. V dokumentárním snímku The Compleat Beatles řekl Williams, že Best „nehrál příliš obratně, ale obstojně.“ Beatles začali hrát v hamburských barech Indra a Kaiserkeller. Chtělo se po nich, aby hráli šest až sedm hodin za večer, sedm dní v týdnu. Krátce poté, co začali hrát na novém místě v Top Ten Clubu byl Harrison vyhostěn, protože lhal německým úřadům o svém věku. O týden později byli McCartney a Best zatčeni, obviněni za žhářství a vyhoštěni, protože založili malý požár v domě kde bydleli, když vyklízeli pokoj, aby se přesunuli do luxusnějšího pokoje. Lennon následoval ostatní v půlce prosince. Znovu spolu hráli Beatles poprvé 17.prosince 1960 v Cashbah Clubu a v dubnu 1961 se vrátili do Hamburku. Během hraní v Top Ten Club si je vybral zpěvák Tony Sheridan jako svou doprovodnou kapelu pro sérii nahrávek pro německou společnost Polydor Label, produkovanou známým kapelníkem Bertem Kaempfertem. Kaempfert podepsal s kapelou při prvním setkání 22.června 1961 jejich vlastní smlouvu pro Polydor. 31.října vydal Polydor nahrávku písně My Bonne (Mein Hertz ist bei dir nur), která se v německých žebříčcích objevila pod jménem Tony Sheridan and the Beat Brother, což byl obecný název pro kohokoliv kdo se objevil v Sheridanově doprovodné kapele. K pověsti, že tato nahrávka vedla k setkání kapely s Brianem Epstainem je třeba dodat, že byli díky ní také poprvé zmíněni v americkém tisku.
 
Historie skupiny
 
V létě roku 1962 Beatles potřetí a naposledy odjíždějí do Hamburku a působí ve Star Clubu. V září se vracejí zpět do Británie, loučí se s Petem Bestem a na post bubeníka přichází Ringo Starr (narozený jako Richard Starkey), nejstarší hráč se zkušeností z několika dalších skupin. George Martin si kladl podmínku spolupráce s Beatles právě výměnou bubeníka, Pete Best podle něho nezapadal do záměru ve vytváření image skupiny. V říjnu 1962 vydává skupina u společnosti EMI první singl s názvem Love Me Do (na druhé straně píseň P.S. I Love You), který se dostal na 17. místo nejprodávanějších desek. Druhý singl Please Please Me / From Me To You, byl už velkým hitem v celé Británii, kde se dostal na vrchol hitparády. První album, nazvané rovněž Please Please Me (1963), znamenalo začátek beatlemánie ve Velké Británii. Beatles také hrají naposledy v Cavern Clubu a začínají koncertovat po celé Evropě a posléze i celém světě. Během let 1963 a 1964 odehráli přes 200 velkých koncertů. V roce 1964 následovalo úspěšné turné po Spojených státech, vystoupení v The Ed Sullivan Show a natočení prvního filmu: A Hard Day's Night (česky Perný den) i stejnojmenné album. Díky úspěchu Beatles se v americkém žebříčku hitparád začaly prosazovat i další britské rockové skupiny jako např. Rolling Stones, Gerry and The Pacemakers nebo Dave Clark Five.
 

26. října 1965 jsou Beatles vyznamenáni Řádem britského impéria a natáčí další film Help! (česky Pomoc!). Vystoupení na Shea Stadium v roce 1965, při druhém americkém turné, zaznamenalo rekordní počet 55 tisíc diváků. Hudebně se Beatles začínají odklánět od jednoduchých textů o lásce a začínají experimentovat se zvuky různých nástrojů (např. indický strunný nástroj sitar ve skladbě Norwegian Wood) i hraním se smyčcovým kvartetem (píseň Yesterday), dokonce i s celým orchestrem (A Day In The Life). Vedle Beatles a už zavedených skupin jako Beach Boys se ovšem prosazují i skupiny vycházející jak z hudebního stylu Beatles, tak i absorbující jiné vlivy. V USA se prosazují skupiny jako např. Byrds , Buffalo Springfield, Mamas & Papas, Quicksilver Messenger Service, Jefferson Airplane, ve Velké Británii se na žebříčcích umísťují vedle Beatles také „syrovější“ Rolling Stones nebo „bluesovější“ Yardbirds (či jejich následovníci Cream), Jimi Hendrix atd. Beatles mají na tyto kapely obrovský vliv svými novátorskými přístupy k technice nahrávání, ale zároveň se nechávají sami ovlivňovat. Dokladem toho je například nahrávání první desky Pink Floyd "The Piper at the Gates of Down", když v té době Beatles trávili mnoho času při tvorbě "Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band" (1967). Obě kapely se navzájem navštěvovaly a jistá podoba postupů při větších plochách na obou deskách není náhodná. 4. března 1966 pronese John Lennon při jednom interview poznámku o tom, že Beatles jsou populárnější než Ježíš Kristus, rozpoutá se vlna odporu a rozhlasové stanice v USA bojkotují vysílání hudby Beatles. V témže roce Beatles přestávají koncertovat, 1. května 1966 mají poslední vystoupení ve Wembley ve Velké Británii, v srpnu mají poslední oficiální koncert v Candlestick Park, San Francisco, USA. Na konci srpna 1967 umírá manažer Brian Epstein na předávkování barbituráty. V tom samém roce vychází dle kritiků jedno z nejlepších alb v historii rockové hudby, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, které je poznamenáno hudebními studiovými experimenty. V roce 1967 Beatles točí další film Magical Mystery Tour i stejnojmenné album poznamenané halucinogenními prožitky z užívání drog. I přes první vážné rozmíšky mezi jednotlivými členy skupina natáčí v roce 1968 pozoruhodné The Beatles (nazývané také The White Album podle jeho bílého přebalu). Ringo Starr během nahrávání alba krátkodobě opouští skupinu. Téhož roku zakládají Beatles firmu Apple Corps (česky jablko) - vlastní gramofonovou značku, obchod, filmovou společnost atd. Vzniká další film, tentokrát kreslený, Yellow Submarine. Rok 1969 je pro skupinu kritický a definitivně vede k jejímu rozpadu. John Lennon začíná na nahrávání vodit kontroverzní japonskou umělkyni a svou druhou ženu Yoko Ono, proti čemuž protestuje hlavně Paul McCartney. John Lennon s ní natočil album Unfinished Music No. 1: Two Virgins a začíná se zabývat vlastními „nebeatlovskými“ hudebními projekty (zakládá skupinu Plastic Ono Band) a protesty proti válce ve Vietnamu. Beatles jako skupina spolu naposledy veřejně koncertují na střeše svého nahrávacího studia 30. ledna 1969 a vzniká poslední film i LP Let It Be. Během jejího natáčení po hádkách s McCartneym i Lennonem dočasně skupinu opouští George Harrison.V létě 1969 skupina natáčí poslední studiové album Abbey Road. Dosud nevydané snímky Let It Be jsou předány hudebnímu producentovi Philu Spectorovi k finálnímu zpracování. John Lennon se v té době věnuje pouze Plastic Ono Band a svým mírovým aktivitám a o další hudební výboje Beatles již nemá zájem. Svět se tak až v dubnu 1970 v interwiu Paula pro hudební časopis New Musical Express oficiálně dovídá, že The Beatles už neexistují. Paul byl obviňován, že opustil Beatles, na to kontroval, že Beatles opustili sami sebe. Po poslechu zpracovaných skladeb alba Let It Be žádá Paul McCartney o odstranění dle jeho názoru nemístných úprav. Není mu vyhověno a nakonec je to tedy v dubnu 1970 on, kdo ze skupiny odchází a veřejnost se tak poprvé dozví o definitivním rozchodu Beatles. Paul McCartney podává k Nejvyššímu soudu 31. prosince 1970 žádost o oficiální ukončení partnerství Beatles. Všichni členové skupiny se vydávají na sólovou dráhu. V roce 1994 předala Yoko Ono McCartneymu demosnímky Lennonových písní, ke kterým zbylí členové skupiny nahráli doprovod a vznikly tak poslední písně Real Love a Free As A Bird vydané na albech Anthology 1 (Apple Records, 21. listopadu 1995), Anthology 2 (Apple Records, 18. března 1996), Anthology 3 (Apple Records, 28. října 1996). Mají hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.
 
Hudební vývoj
 
Neustálé nároky členů Beatles na vytvoření nového zvuku kapely na každé nové desce, v kombinaci s aranžérskými schopnostmi George Martina a odbornými znalostmi techniků EMI jako byli Norman Smith, Ken Townshed a Geoff Emerick, hrály významnou roli v novátorském zvuku alb Rubber Soul (1965), Revolver (1966) a Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967). Beatles pokračovali v čerpání vlivů dlouho po jejich úvodním úspěchu, a často nalézali nové cesty v hudbě a textech díky poslechu svých současníků. Mezi tyto vlivy patřil Bob Dylan, který byl inspirací pro takové písně jako např. You've Got to Hide Your Love Away a Norwegian Wood (This Bird Has Flown). Mezi další současníky můžeme zařadit The Byrds a Beach Boys, jejichž album Pet Sounds bylo McCartneyho oblíbené. Spolu s triky ve studiu jako byly zvukové efekty, netradiční umístění mikrofonu, nahrávací smyčky, dvoustopé a různě rychlé nahrávání, začali Beatles rozšiřovat své nahrávky o nástroje, které byly v té době pro rockovou hudbu neobvyklé. Patřily mezi ně smyčcové a dechové orchestry, stejně jako indické nástroje jako např. sitar v písni Norwegian Wood (This Bird Has Flown) a swarmandel v písni Strawberry Fields Forever. Využívali také elektronické nástroje jako byl např. mellotron s jehož pomocí vytvořil McCartney flétny v úvodu písně Strawberry Fields Forever, a Ondioline, elektronické klávesy, které produkovaly neobvyklý zvuk podobný hoboji v písni Baby You’re a Rich Man.
[editovat]Diskografie (UK)
 

Noty Beatles - noty, akordy, texty písní, taby, noty Yesterday

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

 

Beatles A Day In The Life akordy noty tab text,
Beatles A Hard Days Night akordy noty tab text,
Beatles Across The Universe akordy noty tab text,
Beatles All I've Got To Do akordy noty tab text,
Beatles All My Loving akordy noty tab text,
Beatles All Together Now akordy noty tab text,
Beatles All You Need Is Love akordy noty tab text,
Beatles And I Love Her akordy noty tab text,
Beatles And Your Bird Can Sing akordy noty tab text,
Beatles Another Girl akordy noty tab text,
Beatles Anytime At All akordy noty tab text,
Beatles Ask Me Why akordy noty tab text,
Beatles Baby You're A Rich Man akordy noty tab text,
Beatles Baby's In Black akordy noty tab text,
Beatles Back In The USSR akordy noty tab text,
Beatles Because akordy noty tab text,
Beatles Being For The Benefit Of Mr Kite akordy noty tab text,
Beatles Birthday akordy noty tab text,
Beatles Blackbird akordy noty tab text,
Beatles Blue Jay Way akordy noty tab text,
Beatles Can't Buy Me Love akordy noty tab text,
Beatles Carry That Weight akordy noty tab text,
Beatles Christmas Time (Is Here Again) akordy noty tab text,
Beatles Come Together akordy noty tab text,
Beatles Cry Baby Cry akordy noty tab text,
Beatles Day Tripper akordy noty tab text,
Beatles Dear Prudence akordy noty tab text,
Beatles Dig A Pony akordy noty tab text,
Beatles Dig It akordy noty tab text,
Beatles Do You Want To Know A Secret akordy noty tab text,
Beatles Doctor Robert akordy noty tab text,
Beatles Don't Bother Me akordy noty tab text,
Beatles Don't Let Me Down akordy noty tab text,
Beatles Don't Pass Me By akordy noty tab text,
Beatles Drive My Car akordy noty tab text,
Beatles Eight Days A Week akordy noty tab text,
Beatles Eleanor Rigby akordy noty tab text,
Beatles Every Little Thing akordy noty tab text,
Beatles Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey akordy noty tab text,
Beatles Fixing A Hole akordy noty tab text,
Beatles For No One akordy noty tab text,
Beatles For You Blue akordy noty tab text,
Beatles From Me To You akordy noty tab text,
Beatles Get Back akordy noty tab text,
Beatles Getting Better akordy noty tab text,
Beatles Girl akordy noty tab text,
Beatles Glass Onion akordy noty tab text,
Beatles Golden Slumbers akordy noty tab text,
Beatles Good Day Sunshine akordy noty tab text,
Beatles Good Morning Good Morning akordy noty tab text,
Beatles Goodnight akordy noty tab text,
Beatles Got To Get You Into My Life akordy noty tab text,
Beatles Happiness Is A Warm Gun akordy noty tab text,
Beatles Hello Goodbye akordy noty tab text,
Beatles Hello Little Girl akordy noty tab text,
Beatles Help! akordy noty tab text,
Beatles Helter Skelter akordy noty tab text,
Beatles Her Majesty akordy noty tab text,
Beatles Here Comes The Sun akordy noty tab text,
Beatles Here There And Everywhere akordy noty tab text,
Beatles Hey Bulldog akordy noty tab text,
Beatles Hey Jude akordy noty tab text,
Beatles Hold Me Tight akordy noty tab text,
Beatles Honey Pie akordy noty tab text,
Beatles I Am The Walrus akordy noty tab text,
Beatles I Call Your Name akordy noty tab text,
Beatles I Don't Want To Spoil The Party akordy noty tab text,
Beatles I Feel Fine akordy noty tab text,
Beatles I Me Mine akordy noty tab text,
Beatles I Need You akordy noty tab text,
Beatles I Saw Her Standing There akordy noty tab text,
Beatles I Should Have Known Better akordy noty tab text,
Beatles I Wanna Be Your Man akordy noty tab text,
Beatles I Want To Hold Your Hand akordy noty tab text,
Beatles I Want To Tell You akordy noty tab text,
Beatles I Want You (She's So Heavy) akordy noty tab text,
Beatles I Will akordy noty tab text,
Beatles If I Fell akordy noty tab text,
Beatles If I Needed Someone akordy noty tab text,
Beatles If You've Got Trouble akordy noty tab text,
Beatles I'll Be Back akordy noty tab text,
Beatles I'll Cry Instead akordy noty tab text,
Beatles I'll Follow The Sun akordy noty tab text,
Beatles I'll Get You akordy noty tab text,
Beatles I'm A Loser akordy noty tab text,
Beatles I'm Down akordy noty tab text,
Beatles I'm Happy Just To Dance With You akordy noty tab text,
Beatles I'm Looking Through You akordy noty tab text,
Beatles I'm Only Sleeping akordy noty tab text,
Beatles I'm So Tired akordy noty tab text,
Beatles In My Life akordy noty tab text,
Beatles In Spite Of All The Danger akordy noty tab text,
Beatles It Won't Be Long akordy noty tab text,
Beatles It's All Too Much akordy noty tab text,
Beatles It's Only Love akordy noty tab text,
Beatles I've Got A Feeling akordy noty tab text,
Beatles I've Just Seen A Face akordy noty tab text,
Beatles Julia akordy noty tab text,
Beatles Lady Madonna akordy noty tab text,
Beatles Let It Be akordy noty tab text,
Beatles Like Dreamers Do akordy noty tab text,
Beatles Little Child akordy noty tab text,
Beatles Long Long Long akordy noty tab text,
Beatles Love Me Do akordy noty tab text,
Beatles Love You To akordy noty tab text,
Beatles Lovely Rita akordy noty tab text,
Beatles Lucy In The Sky With Diamonds akordy noty tab text,
Beatles Magical Mystery Tour akordy noty tab text,
Beatles Martha My Dear akordy noty tab text,
Beatles Maxwell's Silver Hammer akordy noty tab text,
Beatles Mean Mr Mustard akordy noty tab text,
Beatles Michelle akordy noty tab text,
Beatles Misery akordy noty tab text,
Beatles Mother Natures Son akordy noty tab text,
Beatles No Reply akordy noty tab text,
Beatles Norwegian Wood akordy noty tab text,
Beatles Not A Second Time akordy noty tab text,
Beatles Not Guilty akordy noty tab text,
Beatles Nowhere Man akordy noty tab text,
Beatles Ob-la-di, Ob-la-da akordy noty tab text,
Beatles Octopus's Garden akordy noty tab text,
Beatles Oh! Darling akordy noty tab text,
Beatles Old Brown Shoe akordy noty tab text,
Beatles One After 909 akordy noty tab text,
Beatles Only A Northern Song akordy noty tab text,
Beatles Paperback Writer akordy noty tab text,
Beatles Penny Lane akordy noty tab text,
Beatles Piggies akordy noty tab text,
Beatles Please Please Me akordy noty tab text,
Beatles Polythene Pam akordy noty tab text,
Beatles Ps I Love You akordy noty tab text,
Beatles Rain View akordy noty tab text,
Beatles Revolution akordy noty tab text,
Beatles Revolution (Single Version) akordy noty tab text,
Beatles Rocky Raccoon akordy noty tab text,
Beatles Run For Your Life akordy noty tab text,
Beatles Savoy Truffle akordy noty tab text,
Beatles Sexy Sady akordy noty tab text,
Beatles Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band akordy noty tab text,
Beatles She Came In Through The Bathroom Window akordy noty tab text,
Beatles She Loves You akordy noty tab text,
Beatles She Said She Said akordy noty tab text,
Beatles She's A Woman akordy noty tab text,
Beatles She's Leaving Home akordy noty tab text,
Beatles Something akordy noty tab text,
Beatles Strawberry Fields Forever akordy noty tab text,
Beatles Sun King akordy noty tab text,
Beatles Taxman akordy noty tab text,
Beatles Tell Me What You See akordy noty tab text,
Beatles Tell Me Why akordy noty tab text,
Beatles Thank You Girl akordy noty tab text,
Beatles That Means A Lot akordy noty tab text,
Beatles The Ballad Of John And Yoko akordy noty tab text,
Beatles The Cont.Story Of Bungalow Bill akordy noty tab text,
Beatles The End akordy noty tab text,
Beatles The Fool On The Hill akordy noty tab text,
Beatles The Inner Light akordy noty tab text,
Beatles The Long Andwinding Road akordy noty tab text,
Beatles The Night Before akordy noty tab text,
Beatles The Word akordy noty tab text,
Beatles There's A Place akordy noty tab text,
Beatles Things We Said Today akordy noty tab text,
Beatles Think For Yourself akordy noty tab text,
Beatles This Boy (Ringo's Theme) akordy noty tab text,
Beatles Ticket To Ride akordy noty tab text,
Beatles Tomorrow Never Knows akordy noty tab text,
Beatles Two Of Us akordy noty tab text,
Beatles Wait akordy noty tab text,
Beatles We Can Work It Out akordy noty tab text,
Beatles What Goes On akordy noty tab text,
Beatles What You're Doing akordy noty tab text,
Beatles What's The New Mary Jane akordy noty tab text,
Beatles When I Get Home akordy noty tab text,
Beatles When I'm Sixty Four akordy noty tab text,
Beatles While My Guitar Gently Weeps akordy noty tab text,
Beatles Why Don't We Do It In The Road akordy noty tab text,
Beatles Wild Honey Pie akordy noty tab text,
Beatles With A Little Help From My Friends akordy noty tab text,
Beatles Within You Without You akordy noty tab text,
Beatles Yellow Submarine akordy noty tab text,
Beatles Yer Blues akordy noty tab text,
Beatles Yes It Is akordy noty tab text,
Beatles Yesterday akordy noty tab text,
Beatles You Can't Do That akordy noty tab text,
Beatles You Know What To Do You Know My Name (Look Up The Number) akordy noty tab text,
Beatles You Like Me Too Much akordy noty tab text,
Beatles You Never Give Me Your Money akordy noty tab text,
Beatles You Won't See Me akordy noty tab text,
Beatles You'll Be Mine akordy noty tab text,
Beatles Your Mother Should Know akordy noty tab text,
Beatles You're Going To Lose That Girl akordy noty tab text,
Beatles You've Got To Hide Your Love Away akordy noty tab text,

noty beatles

beatles noty

noty yesterday