Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (3)

Volbeat


Volbeat - Cape Of Our Hero

Volbeat - Wikipedie

Volbeat jsou dánská heavy metalová skupina, založená roku 2001. První album The Strength / The Sound / The Songs vydali v roce 2005 a následné Rock the Rebel / Metal the Devil vyšlo v Dánsku 19. února 2007. Na počátku března 2007 se vyšplhalo v Dánsku na první příčku prodejnosti jako vůbec první metalové album v historii. V ostatních evropských státech vyšlo 26. února.


Biografie

 

Volbeat vznikli roku 2001 poté, co frontman Michael Poulsen rozpustil svou předchozí kapelu Dominus. Hrají směs heavy metalu a rockabilly. V tvorbě se nechávají inspirovat rock n' rollovými legendami Elvisem Presleyem a Johnny Cashem. V předchozích 10 letech se žádné jiné dánské heavy metalové kapele kromě Volbeat nepovedlo dostat na 18. příčku v dánské Top 100 za prodej CD. To se stalo v roce 2006 po vystoupení na festivalu v Roskilde. Dostali se tak před interprety, jako jsou Madonna, Pink Floyd, Korn, Eminem, Guns N' Roses, The Black Eyed Peas, Keane, Franz Ferdinand, Coldplay a Kashmir. Album The Strength / The Sound / The Songs získalo obecně kladné kritiky. Německý hard rockový časopis RockHard jej v recenzi ohodnotil 10/10.[1] Volbeat jsou také pověstní svými živými vystoupeními. Jejich koncert na festivalu v Roskilde v roce 2006 byl ohodnocen 6/6 hvězdičkami v recenzi dánského deníku B.T.[2] V 8. týdnu roku 2007 debutovala deska Rock The Rebel / Metal The Devil na #1 v prodejnosti na dánské Top 40[1] a zároveň se do hitparády vrátilo album The Strength / The Sound / The Songs na pozici #21. Nahrávka získala v Dánsku zlatou desku za prodej.  V roce 2007 Volbeat zahajovali Roskilde Festival. Zároveň byli spolu s Mnemic 13. července v Dánsku předkapelou Metallicy. Nedávno Volbeat oznámili, že uspořádají jarní evropské turné o 7 zastávkách a ve Finsku a svém domovském městě Kodani budou předskokany legendární thrash metalové skupiny Megadeth. Na léto 2008 také chystají několik festivalových vystoupení.

 

Vlivy

 

Volbeat jsou ovlivněni širokou škálou umělců, což se dá v jejich hudbě jasně vystopovat. Na jejich oficiální stránce na MySpace (viz "externí odkazy" - níže) Volbeat uvádějí, že je ovlivnili: "Všichni od Elvise Presleyho po Napalm Death ... ať žijou: Johnny Cash, Little Richard, Jerry Lee Lewis, Chuck Berry, Fats Domingo, Ramones, Social Distortion, Motörhead, Black Sabbath, Dio, Megadeth, Metallica, Manic Street Preachers, Iron Maiden a bla bla bla bla..."

 

Texty

 

Texty Volbeat se obvykle dotýkají témat lásky, nešťastné lásky nebo moci pokřivené mysli. Tím se distancují od obvyklých heavy metalových textů, třebaže většina jejich nejpopulárnějších písní obsahuje velice temná a upřímná témata a příběhy. Prvním singlem byla coververze evergreenu Dusty Springfield "I Only Want to Be with You". Píseň se po textové stránce od originálu moc neliší, ale doprovodný videoklip je pro Volbeat typický. Inspirace hrdiny ze 60. let je zjevná ze symboliky klasického mikrofonu a natáčení skupiny na střeše velkoměstské budovy. Dalším oblíbeným prvkem textů skupiny jsou navracející se "série" písní. To nejlépe dokazují písně "Danny a Lucy" z alba The Strength/The Sound/The Songs, kterou následuje "Mr. & Mrs. Ness" z desky Rock the Rebel/Metal the Devil. Jde o příběh dvou zoufalých milenců, kteří zemřou při autonehodě poté, co Lucy uteče od rodiny. "Dear Mr. and Mrs. Ness, I'm so sorry to bring you this - We believe we found your girl in an old burning car way up the hill" V "pokračování", "Mr. & Mrs. Ness", spáchá Lucyina matka sebevraždu a na otce padne podezření z vraždy: "The old man is crying and he's lying - The blood on his hands' from his wife yeah"

 

Složení

 

Michael Poulsen - Zpěv, kytara (ex-Dominus)
Thomas Bredahl - Kytara(od prosince 2006, také známý z dánské punkrockové kapely Gob Squad)
Anders Kjølholm - Baskytara
Jon Larsen - Bicí


Předchozí člen:

 

Franz "Hellboss" Gottschalk - Kytara (do prosince 2006)


Ocenění

 

The Strength / The Sound / The Songs nejlepší debutové album na Danish Metal Music Awards 2005.
Cena Steppeulven za naději roku 2006.[2].
Nejlepší živé vystoupení - Danish Metal Music Awards 2006, volili fanoušci.
Rock the Rebel / Metal the Devil nejlebší album (Danish Metal Music Awards) 2007.
Cena posluchačů Dánského rozhlasu.[3]


Diskografie

 

Demo nahrávky


2002: Volbeat
2003: Beat the Meat
[editovat]Řadová alba
2005: The Strength / The Sound / The Songs
2007: Rock the Rebel / Metal the Devil
2008: Guitar Gangsters & Cadillac Blood
2010: Beyond Hell /Above Heaven


DVD


2008: Sold Out 

 

Volbeat - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče, škola hry na trubku

Volbeat 16 Dollars noty akordy tab text,
Volbeat A Warrior's Call noty akordy tab text,
Volbeat Fallen noty akordy tab text,
Volbeat Guitar Gangsters & Cadillac Blood noty akordy tab text,
Volbeat Hallelujah Goat noty akordy tab text,
Volbeat Heaven Nor Hell noty akordy tab text,
Volbeat I Only Want To Be With You noty akordy tab text,
Volbeat Maybellene I Hofteholder noty akordy tab text,
Volbeat Still Counting noty akordy tab text,
Volbeat The Mirror And The Ripper noty akordy tab text,
Volbeat Who They Are noty akordy tab text,