Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Baskytara (1)

Knihy o hudbě (1)

Kytara (2)

Slipknot


Slipknot - Psychosocial [OFFICIAL VIDEO]

Slipknot (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Slipknot je osmičlenná americká hudební kapela, hrající crossover metal, tzn. kombinaci všech prvků metalu. Je známá především bizarními kostýmy a maskami jejich členů a drsným osobitým stylem. Jejich písně jsou v angličtině a jsou mnohými považovány za kontroverzní.

 

Historie

 

Tato kapela v podstatě vznikla v roce 1993, kdy se dva kamarádi, Anders Colsefini a Shawn Crahan, rozhodli založit skupinu. Ovšem vše nešlo tak, jak chtěli, proto se kapela rozpadla a znovu se dala dohromady v roce 1995. Shawn Crahan kontaktoval svého kamaráda Paula Graye, který byl v té době v Los Angeles, který do skupiny vstupoval ještě se svým přítelem, Natahanem Jonasem Jordisonem. Ke skupině se postupem času přidávali další členové jako např. Donnie Steele a Josh Brainard, kteří hráli v různých místních kapelách. Shawn v té době vlastnil ve městě klub, kde skupina odehrála většinu svých koncertů.

 

Poté za své vlastní peníze vydali své první album Mate. Feed. Kill. Repeat.. Vydalo se ho 1000 kusů a ihned bylo vyprodáno. Do skupiny vstoupil nový člen Craig Jones, který nahradil Donnieho Steela. Craig hrál původně na kytaru, ale po zjištění, že-jak sám tvrdil-byl jediný z celé kapely, kdo věděl, že něco podobného vůbec existuje, se začal naplno věnovat samplům a hře na klávesy. Jeho místo kytaristy nahradil další nový člen, Mick Thomson.

 

Kapela se začínala pomalu ale jistě prosazovat, navíc se Shawnovi povedlo něco skvělého, když přivedl do kapely Coreyho Taylora, jež stojí za dnešními úspěchy Slipknot. To se ovšem nelíbilo Andersovi,ten tedy kapelu opouští a zakládá si vlastní. S příchodem Coreyho se kapela začala lišit od ostatních kapel. Každý člen dostal jedno číslo (od 0 do 8) a začali vystupovat v bláznivých kostýmech, např. Corey se převlékal za kněze. Později začali nosit kombinézy. V brzké době přicházejí další dva noví členové, jmenovitě Greg Welts a spolu s ním Sid Wilson. Ovšem Greg v kapele dlouho nevydržel a po dalších změnách se nakonec jako člen uplatnil Chris Fehn, který v kapele dodnes.

 

Poté čekal kapelu další úspěšný počin: začali spolupracovat s Rossem Robinsonem, který už měl zkušenosti jako producent s jinými, v té době již známými, kapelami. Slipknot sice dostali nabídky i od jiných společností, ale rozhodli se pro novou, založenou právě Rossem.

 

S touto společností tedy v roce 1999 Slipknot vydávali své již druhé album se stejným názvem jako sama skupina, Slipknot. Album sklidilo obrovský úspěch po celém světě. Slipknot se vydali na turné za propagací svého alba na vyhlášený Ozzfest. Album se stalo velmi rychle platinovým.

 

Sklipknot se poté vydali na turné po USA s méně známými skupinami. Následovalo ohromné turné se skupinou System of a Down. Slipknot nevynechali ani starý kontinent, takže skoro žádný fanoušek nepřišel zkrátka.

 

Další vydané album neslo název Iowa (2001). Na toto album se upíral zrak mnoha hudebních kritiků i fanoušků a Slipknot opět nezklamali.

 

Dalším počinem bylo DVD Disasterpieces, které se též stalo platinovým.

 

Album vydané v roce 2004, a to Vol. 3: (The Subliminal Verses), vyvolalo mezi fanoušky rozporuplné reakce.

 

V roce 2008 Slipknot vydali své již čtvrté album nazvané All Hope Is Gone, které je už platinové v USA, Austrálii a Japonsku. Po vydaní alba se kapela vypravila na světové turné, které začalo jejich velkým návratem na pódia festivalu The Rockstar Tour. Kapela při novém CD a turné změnila image svých masek a kombinéz.

 

Nyní kapela po turné v Japonsku, Austrálii a Novém Zélandu je na turném v Evropě. Měla vystoupit v Izraeli, ale podle zpráv kapely zde z rodinných důvodů nevystoupili. První stanice byla Moskva na vyprodaném olympijském stadionu. Teď kapela přes Oslo, Stockholm či Berlín projíždí Evropu a dále následuje Severoamerické turné, které zakončí světové turné nazvané All Hope is Gone Tour 2009.

 

10. června 2009 měla kapela vystoupení v ostravské ČEZ Aréně.

 

Dne 24. května 2010 byl baskytarista kapely Paul Gray nalezen mrtvý v hotelovém pokoji Town Plaza hotel v Urbandale ve státě Iowa. Příčinou jeho smrti bylo shledáno předávkování morfinem a léky proti bolesti.[1]


Členové

 

* Corey Taylor - zpěv
* Mick Thomson - kytara
* Jim Root - kytara
* Joey Jordison - bicí
* Sid Wilson - DJ
* Shawn Crahan - perkuse,doprovodný zpěv
* Chris Fehn - perkuse
* Donnie Steele - baskytara
* Craig „133“ Jones - samply

 

Koncerty
 

Skupina Slipknot se proslavila nejen hudbou, ale také jejich koncerty. Není vůbec divu, když se začnou mezi sebou mlátit nebo po sobě házet různé předměty. Mezi vrchol show patří když Joey a jeho celá souprava bubnů vyjedou asi 3 metry do vzduchu a natočí se o devadesát stupňů dolů, čili Joey kouká přímo do země, a přitom stále bubnuje. Sid má zase v oblibě skákat mezi fanoušky. Už to dopadlo i s nalomenými patami a následným upoutáním na vozíček. Slipknot své fanoušky a koncerty milují. Podle nich by nemohli hrát, kdyby necítili tu live-podporu jejich „maggots“, jak říkají svým příznivcům.


Diskografie


Řadová alba

 

* 1999: Slipknot
* 2001: Iowa
* 2004: Vol. 3: (The Subliminal Verses)
* 2008: All Hope Is Gone

 

Singly

 

SlipKnoT-Wait and Bleed, Spit It Out, Eyeless, Surfacing, Tattered & Torn, Frail Limb Nursery, Purity, Liberate, Prosthetics, No Life, Diluted, Only One, Sisors, Eeyore, 74261200027..

 

Iowa- The Heretic Anthem, Left Behind, My Plague, 515, People=Shit, Disasterpiece, Everything Ends, Gently, The shape, I am Hated, Skin Ticket, New Abortion, Metabolic, Iowa..

 

Vol. 3: (The Subliminal Verses)-Duality, Vermilion, Before I Forget, The Nameless, The Blister Exists, Prelude 3.0, Three Nil, Opium Of The People, Circle, Welcome, Pulse of the Maggots, Virus of Life, Danger, Keep Away..

 

All Hope Is Gone- All Hope Is Gone, Psychosocial, Dead Memories, Sulfur, Snuff, Execute, Gematria (The killing name), Vendeta, Butcher's Hook, Gehenna, This cold back, Wherein Lies Continue, Child of burning time, Till we die, Vermilion Pt.2..


DVD

 

* Welcome to Our Neighborhood
* Disasterpieces
* Voliminal: Inside the Nine
* Nine:The making of All Hope is gone
* (Sic)nesses

 

Demo nahrávky

 

* 1996: Mate. Feed. Kill. Repeat.
* 1998: Slipknot Demo

 

Novinky

 

Po smrti zpěváka Ronnieho Jamese Dia ,který byl nalezen mrtev 16.5. se musí světová hardrocková scéna vyrovnat s další nepříjemnou ztrátou. V pondělí 24. 5. byl totiž v pokoji hotelu Town Plaza na předměstí amerického města Des Moines nalezen mrtvý Paul Gray, osmatřicetiletý baskytarista a zakládající člen populární americké metalové kapely Slipknot známé svými obskurními maskami a oceněné v roce 2006 cenou Grammy za nejlepší metalový výkon. Policie prý nepředpokládá, že by smrt muzikanta, který v Slipknot používal přezdívku The Pig, mohla být zapříčiněna cizím zaviněním. Přesnou příčinu smrti by ale měla odhalit až pitva.

 

Slipknot - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

product_code
Slipknot (Sic) akordy noty tab text,
Slipknot Before I Forget akordy noty tab text,
Slipknot Circle akordy noty tab text,
Slipknot Danger - Keep Away akordy noty tab text,
Slipknot Dead Memories akordy noty tab text,
Slipknot Diluted akordy noty tab text,
Slipknot Disaster Piece akordy noty tab text,
Slipknot Duality akordy noty tab text,
Slipknot Eeyore akordy noty tab text,
Slipknot Everything Ends akordy noty tab text,
Slipknot Eyeless akordy noty tab text,
Slipknot Gently akordy noty tab text,
Slipknot I Am Hated akordy noty tab text,
Slipknot Iowa akordy noty tab text,
Slipknot Left Behind akordy noty tab text,
Slipknot Liberate akordy noty tab text,
Slipknot Me Inside akordy noty tab text,
Slipknot Metabolic akordy noty tab text,
Slipknot My Plague akordy noty tab text,
Slipknot New Abortion akordy noty tab text,
Slipknot No Life akordy noty tab text,
Slipknot Only One akordy noty tab text,
Slipknot Opium Of The People akordy noty tab text,
Slipknot People = Shit akordy noty tab text,
Slipknot Prelude 3.0 akordy noty tab text,
Slipknot Prosthetics akordy noty tab text,
Slipknot Psychosocial akordy noty tab text,
Slipknot Pulse Of The Maggots akordy noty tab text,
Slipknot Scissors akordy noty tab text,
Slipknot Skin Ticket akordy noty tab text,
Slipknot Spit It Out akordy noty tab text,
Slipknot Surfacing akordy noty tab text,
Slipknot Tattered And Torn akordy noty tab text,
Slipknot The Blister Exists akordy noty tab text,
Slipknot The Heetic Anthem akordy noty tab text,
Slipknot The Heretic Anthem akordy noty tab text,
Slipknot The Nameless akordy noty tab text,
Slipknot The Shape akordy noty tab text,
Slipknot The Virus Of Life akordy noty tab text,
Slipknot Three Nil akordy noty tab text,
Slipknot Vermilion akordy noty tab text,
Slipknot Vermillion akordy noty tab text,
Slipknot Vermillion Part 2 akordy noty tab text,
Slipknot Wait And Bleed akordy noty tab text,
Slipknot Welcome akordy noty tab text,