Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Bicí nástroje (1)

Kytara (3)

Slayer


Slayer - Angel Of Death (Live Intrusion)

Slayer (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

Slayer je americká thrashmetalová hudební skupina působící od počátku 80. let. Byla založena Kerry Kingem, který posléze nalezl na post baskytaristy Toma Arayu (s kterým tvoří jednu z nejproduktivnějších autorských dvojic na metalové scéně) a na místo druhého kytaristy našel Jeffa Hannemana. Bubeníkem se stal Dave Lombardo. Kapela se během chvíle stala velmi populární v undergroundové scéně a spolu s kapelami jako Metallica, Anthrax a Megadeth založila thrashmetalovou scénu.

 

Největším úspěchem bylo vydání alba Reign in Blood, kterým ovšem dosáhli podle kritiků určitého zenitu. Dokonce dokázali, že negativní reklama je nejlepší reklama. Úvodní písní „Angel of Death“ (anděl smrti) rozpoutali spor o to, jestli nejsou nahodou „nazi“ kapelou, protože song pojednává o Dr. Josefu Mengeleovi. A navíc Jeff má doma sbírku fašistických vyznamenání a medailí z druhé světové války. Ale přes všechny tyto překážky dosáhlo brzy album Reign in Blood 500 000 prodaných kopií a tak se stalo první zlatou deskou kapely Slayer.

 

Po roce 1986 kapelu na chvíli opustil Dave Lombardo. Na jeho místě bubnoval za něj Toni Scaglione z kapely Whiplash. V roce 1988 přišlo velké zklamání v podobě desky South of Heaven, fanoušky bylo odsouzeno pro pomalost a menší odklon od prvních alb. Album Seasons in the Abyss z roku 1990 se díky 1 000 000 prodaných kusů stalo platinovým. Následovalo megaturné Clash of Titans. Roku 1992 na místo bubeníka přišel Paul Bostaph.

 

Další obvinění z nacismu přišlo v souvislosti s vydáním alba Divine Intervention v roce 1994. Vyslovil ho Max Cavalera, který působil tehdy v kapele Sepultura. Slayer to oplatili tím, že ve francouzské televizi při jednom z rozhovorů prohlasili: „Sepultura je banda brazilských debilů“ (a bunch of lowlife cocksuckers from Brazil).[1][2]. Po odchodu Maxe Cavalery ze Sepultury se vztah mezi kapelama spravil.

 

V roce 2001 se znovu za bubny skupiny posadil Lombardo. V tomtéž roce 11. září bylo vydáno album God Hates Us All. Bylo nominováno na cenu Grammy za nejlepší Live Performance songu Disciple a za nejlepší album. Nezískalo však ani jednu z cen. V dalších letech vyšla skupině 2 DVD - War at Warfield a Still Reigning. 8. srpna 2006 vyšlo nové album Christ Illusion. Za skladbu Eyes of the Insane z tohoto alba obdržela kapela cenu Grammy.

 

Zajímavosti

 

Kerry King nahrál kytarové sólo pro song "No Sleep Til' Brooklyn" od populární hip-hop/rockové kapely Beastie Boys.

 

Slayer je hned vedle Metallicy nejcoverovanější (přehrávanou) kapelou na světě.

 

Dave Lombardo je nazýván otec dvoukopáků

 

Jejich fanoušek si nechal vyřezat na spodní stranu zápěstí logo Slayer a kapela si fotografii dala na booklet.

 

Zpočátku hrála kapela namalovaná silnou vrstvou makeupu. Když hráli v San Franciscu společně s Exodus, Laaz Rocket a partou Savage Grace. Sklidily obrovské uvítání. jako jejich špatné druhé já Metallica. Fanouškové se jim ale trochu smáli kvůli jejich makeupu. Tom Arraya dal na radu jednoho z nich a setřel si líčidlo. Od té doby se už nenamalovali.

 

Tom Arraya byl přemluven do skupiny a ironicky nikdy se o metal nezajímal. Kdyby se nedal na dráhu muzikanta, tak by pokračoval ve své roli doktora.


Sestava

Aktualní

 

* Kerry King - kytara

* Jeff Hanneman - kytara
* Tom Araya - baskytara, zpěv
* Dave Lombardo - bicí (1982-1986, 1987-1992, 2001-)

 

Bývalí členové

 

* Paul Bostaph- (v letech 1992-2002) - bicí.
* John Dette - (v letech 1996-1997) - bicí. Zastupoval Paula Bostapha.
* Tony Scaglione - (v letech 1986) - bicí. Zastupoval Dave'a Lombardo během turné Reign in Blood.

 

Slayer - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

product_code
Slayer Angel Of Death akordy noty tab text,
Slayer Black Magic akordy noty tab text,
Slayer Black Serenade akordy noty tab text,
Slayer Catalyst akordy noty tab text,
Slayer Colors Of Death akordy noty tab text,
Slayer Consfearacy akordy noty tab text,
Slayer Cult akordy noty tab text,
Slayer Dead Skin Mask akordy noty tab text,
Slayer Dittohead akordy noty tab text,
Slayer Divine Intervention akordy noty tab text,
Slayer Empress (Of Rancor) akordy noty tab text,
Slayer Eyes Of The Insane akordy noty tab text,
Slayer Flesh Storm akordy noty tab text,
Slayer Guilty Innocence akordy noty tab text,
Slayer Hell Awaits akordy noty tab text,
Slayer Chemical Warfare akordy noty tab text,
Slayer Jihad akordy noty tab text,
Slayer Mandatory Suicide akordy noty tab text,
Slayer Myth Or Man akordy noty tab text,
Slayer Portrait Of Henry akordy noty tab text,
Slayer Postmortem akordy noty tab text,
Slayer Raining Blood akordy noty tab text,
Slayer Rusty Nail akordy noty tab text,
Slayer Seasons In The Abyss akordy noty tab text,
Slayer Serenity In Murder akordy noty tab text,
Slayer Silent Stranger akordy noty tab text,
Slayer Skeleton Christ akordy noty tab text,
Slayer South Of Heaven akordy noty tab text,
Slayer Spill The Blood akordy noty tab text,
Slayer Supremist akordy noty tab text,
Slayer War Ensemble akordy noty tab text,