Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Housle (4)

Nahrávky (2)

Stephane Grappelli


Stéphane Grappelli - Wikipedie

Stéphane Grappelli (26. ledna 1908, Paříž – 1. prosince 1997, tamtéž) byl jazzový houslista, jenž spoluzaložil Quintette du Hot Club de France s Django Reinhardtem. Byla to údajně první jazzová skupina složená pouze ze strunných nátrojů.

 

Narodil se v Paříži italským rodičům a svou hudební kariéru začal jako pianista němých filmů. Později v letech 1924-1928 vystudoval pařížskou konzervatoř.

 

Po jeho kariéře s Djangem se objevil na stovkách nahrávek včetně sessionů s jazzovým pianistou Oscarem Petersonem, houslistou Jean-Luc Ponty, vibrafonistou Gary Burtonem, popovým zpěvákem Paul Simonem, hráčem na mandolínu David Grismanem, rockovou skupinou Pink Floyd (alternativní verze písně „Wish You Were Here“, která vyšla až v roce 2011), klasickým houslistou Yehudi Menuhinem a orchestrálním dirigentem André Previnem.

 

Stephane Grappelli - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče, škola hry na trubku

Stephane Grappelli Django noty akordy tab text,
Stephane Grappelli It Don't Mean A Thing (If It Ain't Got That Swing) noty akordy tab text,
Stephane Grappelli Limehouse Blues noty akordy tab text,
Stephane Grappelli Minor Swing noty akordy tab text,
Stephane Grappelli Nuages noty akordy tab text,
Stephane Grappelli Ol' Man River noty akordy tab text,
Stephane Grappelli Stardust noty akordy tab text,
Stephane Grappelli The Way You Look Tonight noty akordy tab text,