Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Baskytara (1)

Bicí nástroje (1)

Knihy o hudbě (1)

Kytara (3)

Queens Of The Stone Age


Queens Of The Stone Age - No One Knows

Queens of the Stone Age (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Queens of the Stone Age (někdy zkracováno jen na QOTSA) je americká rocková kapela z Kalifornie, která se dala dohromady v roce 1997 z trosek významné stoner rockové skupiny Kyuss. Původní název kapely byl Gamma Ray, později ho ovšem kytarista Joshua Homme změnil na Queens of The Stone Age. Pro kapelu je typická orientace na kytarové riffy a tvrdší rock, sám Homme mluví o stylu kapely jako o „robot rocku“. Zvuk QOTSA je ovlivněn bezpočtem hudebních směrů a žánrů.

 

Jediným stálým členem je zpěvák a kytarista Josh Homme.

 

Historie


Začátky (1996 - 1999)

 

Queens of the Stone Age založil v roce 1996 Josh Homme. Původní název skupiny byl 'Gamma Ray', ale Homme v roce 1997 jméno změnil na 'Queens of the Stone Age', protože jméno ´Gamma Ray´ si již před nimi zvolila německá power metalová skupina a hrozila jim žalobou.

 

Prvním počinem kapely bylo EP Gamma Ray, které obsahovalo dvě písně - "Born to Hula" a "If Only Everything" (která se později objevila na jejich eponymním albu jako "If Only"). Vydáno bylo v lednu 1996 a členy kapely tehdy byli - Josh Homme (Kyuss), Matt Cameron (Soundgarden a Pearl Jam), Van Conner (Screaming Trees) a John McBain (Monster Magnet). První živé vystoupení kapely se uskutečnilo 20. listopadu 1997 v OK Hotelu v Seattlu a v prosinci téhož roku kapela vydala spolu s Kyuss další EP.

 

V roce 1998 vydala kapela album ´Queens of the Stone Age´, ale největší zásluhu na něm měl Josh Homme který nahrál zpěv, obě kytary a baskytaru (pod níž se podepsal svým alter-egem jako Carlo Von Sexron). Na bicí hrál Alfredo Hernández, další nástroje a vokály obstarali Chris Goss a ´Hutch. Brzy po dokončení nahrávání alba se k QOTSA připojil zakládající člen Kyuss, baskytarista Nick Olivieri a kytarista Dave Catching a kapela byla připravena vyjet na turné. Od této chvíle se sestava kapely často měnila. Při nahrávání druhého alba už nebyl členem kapely Alrfedo Hernández.


Rated R (1999 - 2001)

 

Na albu Rated R z roku 2000 spolupracují muzikanti kteří velice dobře znají Hommeho a Olivieriho tvorbu. Mimo jíné, bubeníci Nick Lucero a Gene Trautmann, kytaristé Dave Catching, Brendon McNichol a Chris Goss. V písni "Feel Good Hit of the Summer" dokonce hostuje frontman Judas Priest - Rob Halford. Album sklidilo pozitivní ohlasy a dostalo se mu mnohem větší pozornosti než debutovému albu. Díky textu písně "Feel Good Hit of the Summer", kde se neustále opakuje věta "Nicotine, Valium, Vicodin, Marijuana, Ecstasy and Alcohol" bylo album staženo z prodeje v síti obchodů Wal-mart. Úspěch nahrávky kapele zajistil možnost předskakovat Smashing Pumpkins, Foo Fighter nebo Hole.

 

Při vystoupení na Rock in Rio 2001, baskytarista Nick Olivieri vyšel na pódium nahý a hrál pouze s baskytarou. Při interview pak řekl:"Lidé tady na karnevalu také tančí nazí, tak proč bych nemohl já?". Ke kapele se připojil zpěvák Screaming Trees - Mark Lenegan a v kapele zůstal až do roku 2005.

 

S blížícím se koncem šňůry vystoupení k albu Rated R skupina vystupovala na festivalu Rock am Ring. Podle Homma to bylo "nejhorší vystoupení jaké kdy odehráli a navíc před 40 000 lidmi". Kapela se rozhodla vytetovat si čas začátku vystoupení, aby na něj nikdy nezapomněli.


Songs for the Deaf (2001–2004)

 

Časté koncertování s Rated R zvýšilo věhlas kapely čemuž posléze pomohl i frontman Foo Fighters a člen Nirvana bubeník Dave Grohl který se ke kapele připojil na konci roku 2001 až začátku 2002 nahrát její třetí album. Songs for the Deaf vyšlo v srpnu následované koncertní šňůrou a znovu na něm hostoval Mark Lanegan i kytarista A Perfect Circle Troy Van Leeuwen. Přestože si Songs for the Deaf získalo velkou pozornost, Grohl se vrátil ke svým jiným projektům a na jeho místo během evropské části turné přišel zakládající člen Danzig bubeník Joey Castillo. Na desce Songs for the Deaf se v poslední písni Mosquito Song ukázali také basistka A Perfect Circle Paz Lenchantin (hrála na violu a piáno) a Dean Ween za kytarou.

 

Songs for the Deaf si získalo jak velkou popularitu, tak komerční uspěch, což potvrzuje i zlatá deska za prodej 900 000 kopií. Singly "No One Knows" a "Go with the Flow" se staly hitem v radiích i na MTV, získali číslo jedna na stánici Triple J a dostaly se těsně k Billboard Top 40. Koncertování k albu pokračovalo a vyvrcholilo sérií hlavních koncertů v austrálii během ledna 2004, po kterých byl Nick Olivieri z kapely vyhozen údajně za urážky fanoušků a nadměrné pití. V červenci 2005 však Homme pro BBC Radio 1 prohlásil, že Olivieri byl vyhozen za psychické týrání své přítelkyně. Homme ho údajně varoval před lety, když mu řekl, že pokud to bude pravda nebude se k němu znát. Olivieri však kontroval tím, že kapela "byla otrávená hladem po moci" a bez něj je o "královnu lehčí". Později svuj názor změnil s tím, že jeho vztahy s Joshem jsou dobré a nová deska je perfetkní. Vztahy mezi nimi jsou nyní v pořádku a Nick měl i údajně zájem o znovu členství v kapele.


Lullabies to Paralyze (2004–2006)


Aktuální složení kapely
 

* Joshua Homme - zpěv, kytara (1997–současnost)
* Joey Castillo - bicí (2002–současnost)
* Troy Van Leeuwen - kytara, klávesy, zpěv (2002–současnost)
* Michael Shuman - baskytara, zpěv (2007–současnost)
* Dean Fertita - klávesy, kytara, zpěv (2007–současnost)
* Anubis Montagner - zpěv, kytara e bicí (Malte)(2009–současnost)

 

Queens Of The Stone Age - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

 

Queens Of The Stone Age "You've Got A Killer Scene There, Man..." akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age A Song For The Dead akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age A Song For The Deaf akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Another Love Song akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Broken Box akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Burn The Witch akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Do It Again akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Everybody Knows That You Are Insane akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Feel Good Hit Of The Summer akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age First It Giveth akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Go With The Flow akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age God Is In The Radio akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Gonna Leave You akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Hangin' Tree akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age I Never Came akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age In My Head akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Like A Drug akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Little Sister akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Long Slow Goodbye akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Medication akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Mosquito Song akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age No One Knows akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Precious And Grace akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Six Shooter akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Skin On Skin akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Someone's In The Wolf akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age Tangled Up In Plaid akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age The Blood Is Love akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age The Lost Art Of Keeping A Secret akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age The Sky Is Fallin' akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age This Lullaby akordy noty tab text,
Queens Of The Stone Age You Think I Ain't Worth A Dollar, But I Feel Like A Millionaire akordy noty tab text,