Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (13)

Joe Satriani


Joe Satriani - Summer Song

Joe Satriani (Wikipedie, otevřené encyklopedie)

 

Joseph Satriani, někdy psáno též Satriany (* 15. července 1956. New York), je americký kytarový virtuoz.

 

Je jedním z nejznámějších rockových kytaristů začátku 21. století. Je známý svou virtuozní technikou hry, osobitým projevem a zvukem.

 

Na kytaru začal hrát jako čtrnáctiletý, inspirovaný hudbou Jimiho Hendrixe.

 

Od roku 1971 učil hru na kytaru. Jeho žáky byli m.j.: Steve Vai, David Bryson (Counting Crows), Kirk Hammett (Metallica), Larry LaLonde (Primus), Charlie Hunter a mnoho dalších. V nasledujících letech hrál s vynikajícími jazzovými hudebníky, což do značné míry ovlivnilo jeho styl hraní. Hrál s Lennie Tristanem, Billym Bauerom a jinými.

 

V 80. letech koncertoval s Mickem Jaggerem a zároveň nahrával s různými skupinami. V 90. letech na několik měsíců zastoupil na koncertech kytaristu Deep Purple - Ritchieho Blackmorea.

 

První sólové album „Not Of This Earth“ vydal v roce 1986. Za nasledující platí - „Surfing With The Alien“, „Dreaming No. 11“, „Flying In A Blue Dream“, „The Extremist“ - byl nominován na Grammy.

 

V roce 1996, Satriani založil projekt G3. Krom něj v něm účinkovali Steve Vai, Adrian Legg, Eric Johnson, Yngwie Malmsteen, John Petrucci, Kenny Wayne Shepherd a Robert Fripp. Skupina se stala populárnejší velmi vydařenými koncertními turné v USA, Evropě a Japonsku.

 

Satrianiho styl hraní je charakterický dokonalým ovládaním všech hracích technik.

 

Výborně ovláda tremolo, a co je nejdůležitejší, na rozdíl od mnoho jiných virtuózů, se neomezuje na technické předvedení, ale tvoří pěkné, vystavené, důmyslné skladby plné emocí.

 

Satriani je jedním z nejlepších novátorských a inspirativných kytaristů současnosti, čehož důkazem je velký počet muzikantů, kteří přiznávají, že je jeho tvorba fascinuje.

 

Joe Satriani hraje na kytarách značky Ibanez ze série JS a používá zesilovače Peavey JSX. Obě značky produkují s jeho signaturou sérii výrobků.

 

V rámci svého evropského turné k nové desce "Professor Satchafunkilus and the Musterion of Rock" vystoupil Joe Satriani také 3. června 2008 v Česku v pražské T-Mobile aréně.

 

 

Diskografie


Studiová alba
 

* Not Of This Earth (1986)
* Surfing With The Alien (1987)
o Surfing With The Alien (2007) - Speciální vydání k dvacátému výročí tohoto alba.
* Dreaming #11 (1988)
* Flying In A Blue Dream (1989)
* The Extremist (1992)
* The Beautiful Guitar (1993)


o Evropské vydání.


* Time Machine (1993) - Toto album vyšlo v roce 1993 a nahráli ho Joe Satriani (kytara, basa, klávesy a zpěv), Tom Coster (?), Stuart Hamm (basa), Matt Bissonette (basa), Doug Wimbish (basa), Jeff Campitelli (bicí a perkuse), Gregg Bissonette (bicí), Jonathan Mover (bicí a perkuse) a Simon Phillips (bicí). Time Machine je dvojalbum – první CD obsahuje nové skladby, starší (dosud nevydané) nahrávky a raritní skladby (např. z roku 1985) a druhé CD obsahuje živé nahrávky z koncertů z let 1988 až 1992. Skladba Speed of Light se také objevila na soundtracku filmu Super Mario Bros.. První CD obsahuje skladby Time Machine, The Mighty Turtle Head, All Alone, Banana Mango II, Thinking of You, Crazy, Speed of Light, Baroque, Dweller on the Threshold, Banana Mango, Dreaming, I am Become Death, Saying Goodbye a Woodstock Jam. Druhé CD obsahuje skladby Satch Boogie, Summer Song, Flying In A Blue Dream, Cryin', The Crush Of Love, Tears In The Rain, Always With Me Always With You, Big Bad Moon, Surfing With The Alien, Rubina, Circles, Drum Solo, Lords Of Karma a Echo.


* Joe Satriani (1995) - Toto album vyšlo v roce 1995 a nahráli ho Joe Satriani (kytara, basa, harmonika a zpěv), Andy Fairweather-Low (kytara), Nathan East (basa), Matt Bissonette (basa), Manu Katche (bicí), Ethan Johns (bicí), Jeff Campitelli (bicí), Greg Bissonette (perkuse) a Eric Valentine (klávesy). Celá nahrávka je silně ovlivněna blues (např. skladba S.M.F, která je založena na bluesové improvizaci). Úvodní skladba Cool #9 je jednou z nejznámějších Satrianiho melodií. CD obsahuje skladby Cool #9, If, Down, Down, Down, Luminous Flesh Giants, S.M.F, Look My Way, Home, Morrocan Sunset, Killer Bee Bop, Slow Down Blues, (You're) My World a Sittin' 'Round.


* Crystal Planet (1998) - Toto album vyšlo v roce 1998 a nahráli ho Joe Satriani (kytara, basa, klávesy a harmonika), Stuart Hamm (basa), Jeff Campitelli (bicí a perkuse), Eric Caudieux (klávesy), Eric Valentine (basa, klávesy, bicí a perkuse), Rhoades Howe (perkuse) a Elk Thunder (perkuse). Spolu-torem skladeb A Train of Angels, A Piece of Liquid a Psycho Monkey je Z.Z.Satriani. CD obsahuje skladby Up in The Sky, House Full of Bullets, Crystal Planet, Love Thing, Trundrumbalind, Lights of Heaven, Raspberry Jam Delta-V, Ceremony, With Jupiter in Mind, Secret Prayer, A Train of Angels, A Piece of Liquid, Psycho Monkey, Time a Z.Z.'s Song.


* Engines of Creation (2000) - Toto album vyšlo 14. března 2000 a nahráli ho Joe Satriani (kytara a klávesy) a Eric Caudieux (basa a klávesy). CD obsahuje skladby Devil's Slide, Flavor Crystal 7, Borg Sex, Until We Say Goodbye, Attack, Champagne, Clouds Race Across' The Sky, The Power Cosmic 2000-Part I, The Power Cosmic 2000-Part II, Slow and Easy a Engines of Creation.
o Additional Creations (2000) – Bonusové CD, které se neprodávalo samostatně, ale bylo přiloženo k limitované edici alba Engines of Creation. Obsahuje 3 remixy skladeb, které se na tomto albu objevily a jednu zcela novou. CD obsahuje skladby Borg Sex (Radio Mix), Turkey Man, Flavor Crystal 7 (Radio Mix) a Until We Say Goodbye (Techno Mix).


* Strange Beautiful Music (2002) - Toto album vyšlo 25. června roku 2002 a nahráli ho Joe Satriani (kytara, banjo, basa a klávesy), Matt Bissonette (basa), Jeff Campitelli (bicí), Eric Caudieux (klávesy) a John Cuniberti (perkuse). CD obsahuje skladby Oriental Melody, Belly Dancer, Starry Night, Chords of Life, Mind Storm, Sleep Walk, New Last Jam, Mountain Song, What Breaks A Heart, Seven String, Hill Groove, The Journey, The Traveler, You Saved My Life, The Eight Steps (pouze na japonském vydání) a Slick.


* Is There Love In Space? (2004) - Toto album vyšlo 13. dubna roku 2004 a nahráli ho Joe Satriani (kytara, klávesy, harmonika a zpěv), Matt Bissonette (basa), Jeff Campitelli (bicí a perkuse), John Cuniberti (tamburína), Z.Z. Satriani (basa ve skladbě Bamboo), Mike Manning a jeho Harley Davidson v intru skladby I Like The Rain. Na albu se objevují dvě zpívané skladby (Lifestyle a I Like The Rain). CD obsahuje skladby GNAAHH, Up In Flames, Hands In The Air, Lifestyle, Is There Love In Space, If I Could Fly, The Souls Of Distortion, Just Look Up, I Like The Rain, Searching, Bamboo, Tumble (bonusová skladba iTunes) a Dog With Crown & Earring (pouze na japonském vydání).


* Super Colossal (2006) - Toto album vyšlo 14. března roku 2006 a nahráli ho Joe Satriani (kytara, basa a klávesy), Jeff Campitelli (bicí a perkuse (kromě skladeb číslo 6, 7, 8 a 9)), Simon Phillips (bicí (pouze skladby číslo 6, 7, 8 a 9)) a Eric Caudieux. CD obsahuje skladby Super Colossal, Just Like Lightnin', It's So Good, Redshift Riders, Ten Words, A Cool New Way, One Robot's Dream, The Meaning of Love, Made of Tears, Theme for a Strange World, Movin' On, A Love Eternal a Crowd Chant.


* Professor Satchafunkilus and the Musterion of Rock (2008) - Toto album vyšlo 1. dubna roku 2008 a nahráli ho Joe Satriani (kytara, basa a klávesy), Matt Bissonette (basa), Jeff Campitelli (bicí a perkuse), John Cuniberti (perkuse) a ve skladbě Professor Satchafunkilus se objevuje i tenor saxofon v podání Z.Z. Satrianiho. Joe Satriani využívá, tak jako na předchozích albech, nejrůznějších modů a stupnic (např. ve skladbě Musterion používá maďarskou stupnici), efektních kytarových technik, které jsou pro tohoto kytaristu typické a v poslední skladbě Andalusia, která je inspirována Španělskem, jeho architekturou, barvami a atmosférou, nalezneme intro hrané na akustickou kytaru, což není v hudbe tohoto instrumentalisty obvyklé. CD obsahuje skladby Musterion, Overdriver, I Just Wanna Rock, Professor Satchafunkilus, Revelation, Come On Baby, Out Of The Sunrise, Diddle-y-a-Doo-Dat, Asik Veysel, Andalusia a Ghost (bonusová skladba iTunes).


* Black Swans and Wormhole Wizards (2010) - Zatím poslední Satrianiho deska vyšla 4., potažmo 5. října 2010. Bylo nahráno ve složení Joe Satriani, Allen Whitman, Mike Keneally a Jeff Campitelli. Obsahuje celkem 11 skladeb, přičemž dodatečně byly vydány 2 bonusové. Album obsahuje skladby Premonition, Dream Song, Pyrrhic Victoria, pilotní singl Light Years Away, Solitude, Littleworth Lane, The Golden Room, Two Sides To Every Story, Wormhole Wizards, Wind in The Trees, God is Crying a bonusové Heartbeats a Longing.

 

DVD


Sólová

 

* Time Machine (1993)
* Live in San Francisco (2001)
* Satriani LIVE! (2006)
* Live In Paris: I Just Wanna Rock (2010)

 

G3

 

* G3 Live In Concert (1997)
* G3 Rockin' In The Free World (2004)
* G3 Live In Tokyo (2005 )

 

Joe Satriani - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

product_code
Joe Satriani (You're) My World akordy noty tab text,
Joe Satriani A Cool New Way akordy noty tab text,
Joe Satriani A Love Eternal akordy noty tab text,
Joe Satriani A Piece Of Liquid akordy noty tab text,
Joe Satriani A Train Of Angels akordy noty tab text,
Joe Satriani Always With Me Always With You akordy noty tab text,
Joe Satriani Always With Me, Always With You akordy noty tab text,
Joe Satriani Andalusia akordy noty tab text,
Joe Satriani Asik Veysel akordy noty tab text,
Joe Satriani Attack akordy noty tab text,
Joe Satriani Back To Shalla Bal akordy noty tab text,
Joe Satriani Back To The Shalla-bal akordy noty tab text,
Joe Satriani Bamboo akordy noty tab text,
Joe Satriani Baroque akordy noty tab text,
Joe Satriani Bells Of Lal, Pt. 1 akordy noty tab text,
Joe Satriani Bells Of Lal, Pt. 2 akordy noty tab text,
Joe Satriani Belly Dancer akordy noty tab text,
Joe Satriani Big Bad Moon akordy noty tab text,
Joe Satriani Borg Sex akordy noty tab text,
Joe Satriani Brother John akordy noty tab text,
Joe Satriani Can't Slow Down akordy noty tab text,
Joe Satriani Ceremony akordy noty tab text,
Joe Satriani Circles akordy noty tab text,
Joe Satriani Clouds Race Across The Sky akordy noty tab text,
Joe Satriani Come On Baby akordy noty tab text,
Joe Satriani Cool #9 akordy noty tab text,
Joe Satriani Crazy akordy noty tab text,
Joe Satriani Crowd Chant akordy noty tab text,
Joe Satriani Crushing Day akordy noty tab text,
Joe Satriani Cryin' akordy noty tab text,
Joe Satriani Crystal Planet akordy noty tab text,
Joe Satriani Day At The Beach (New Rays From An Ancient Sun) akordy noty tab text,
Joe Satriani Devil's Slide akordy noty tab text,
Joe Satriani Diddle-Y-A-Doo-Dat akordy noty tab text,
Joe Satriani Down, Down, Down akordy noty tab text,
Joe Satriani Dream Song akordy noty tab text,
Joe Satriani Echo akordy noty tab text,
Joe Satriani Engines Of Creation akordy noty tab text,
Joe Satriani Flavor Crystal 7 akordy noty tab text,
Joe Satriani Flying In A Bad Dream akordy noty tab text,
Joe Satriani Flying In A Blue Dream akordy noty tab text,
Joe Satriani For The Love Of God akordy noty tab text,
Joe Satriani Forgotten, Pt. 1 akordy noty tab text,
Joe Satriani Forgotten, Pt. 2 akordy noty tab text,
Joe Satriani Friends akordy noty tab text,
Joe Satriani Gnaahh akordy noty tab text,
Joe Satriani God Is Crying akordy noty tab text,
Joe Satriani Hands In The Air akordy noty tab text,
Joe Satriani Headless akordy noty tab text,
Joe Satriani Hill Groove akordy noty tab text,
Joe Satriani Hill Of The Skull akordy noty tab text,
Joe Satriani Home akordy noty tab text,
Joe Satriani Hordes Of Locusts akordy noty tab text,
Joe Satriani House Full Of Bullets akordy noty tab text,
Joe Satriani Chanpagne? akordy noty tab text,
Joe Satriani Chords Of Life akordy noty tab text,
Joe Satriani I Believe akordy noty tab text,
Joe Satriani I Just Wanna Rock akordy noty tab text,
Joe Satriani I Like The Rain akordy noty tab text,
Joe Satriani Ice 9 akordy noty tab text,
Joe Satriani Ice Nine akordy noty tab text,
Joe Satriani If akordy noty tab text,
Joe Satriani If I Could Fly akordy noty tab text,
Joe Satriani Into The Light akordy noty tab text,
Joe Satriani Is There Love In Space? akordy noty tab text,
Joe Satriani It's So Good akordy noty tab text,
Joe Satriani Just Like Lightnin' akordy noty tab text,
Joe Satriani Just Look Up akordy noty tab text,
Joe Satriani Killer Bee Bop akordy noty tab text,
Joe Satriani Lifestyle akordy noty tab text,
Joe Satriani Light Years Away akordy noty tab text,
Joe Satriani Lights Of Heaven akordy noty tab text,
Joe Satriani Littleworth Lane akordy noty tab text,
Joe Satriani Look My Way akordy noty tab text,
Joe Satriani Lords Of Karma akordy noty tab text,
Joe Satriani Love Thing akordy noty tab text,
Joe Satriani Luminous Flesh Giants akordy noty tab text,
Joe Satriani Made Of Tears akordy noty tab text,
Joe Satriani Manhattan akordy noty tab text,
Joe Satriani Memories akordy noty tab text,
Joe Satriani Midnight akordy noty tab text,
Joe Satriani Mind Storm akordy noty tab text,
Joe Satriani Moroccan Sunset akordy noty tab text,
Joe Satriani Motorcycle Driver akordy noty tab text,
Joe Satriani Mountain Song akordy noty tab text,
Joe Satriani Movin' On akordy noty tab text,
Joe Satriani Musterion akordy noty tab text,
Joe Satriani New Blues akordy noty tab text,
Joe Satriani New Last Jam akordy noty tab text,
Joe Satriani Not Of This Earth akordy noty tab text,
Joe Satriani Not On This Earth akordy noty tab text,
Joe Satriani Oh Yeah akordy noty tab text,
Joe Satriani One Big Rush akordy noty tab text,
Joe Satriani One Robot's Dream akordy noty tab text,
Joe Satriani Oriental Melody akordy noty tab text,
Joe Satriani Out Of The Sunrise akordy noty tab text,
Joe Satriani Overdriver akordy noty tab text,
Joe Satriani Premonition akordy noty tab text,
Joe Satriani Professor Satchafunkilus akordy noty tab text,
Joe Satriani Psycho Monkey akordy noty tab text,
Joe Satriani Pyrrhic Victoria akordy noty tab text,
Joe Satriani Raspberry Jam Delta-v akordy noty tab text,
Joe Satriani Red House akordy noty tab text,
Joe Satriani Redshift Riders akordy noty tab text,
Joe Satriani Revelation akordy noty tab text,
Joe Satriani Ride akordy noty tab text,
Joe Satriani Rubina akordy noty tab text,
Joe Satriani Rubina's Blue Sky Happinee akordy noty tab text,
Joe Satriani Rubina's Blue Sky Happiness akordy noty tab text,
Joe Satriani S.M.F. akordy noty tab text,
Joe Satriani Satch Boogie akordy noty tab text,
Joe Satriani Searching akordy noty tab text,
Joe Satriani Secret Prayer akordy noty tab text,
Joe Satriani Seven String akordy noty tab text,
Joe Satriani Sittin' Round akordy noty tab text,
Joe Satriani Sleepwalk akordy noty tab text,
Joe Satriani Slow And Easy akordy noty tab text,
Joe Satriani Slow Down Blues akordy noty tab text,
Joe Satriani Solitude akordy noty tab text,
Joe Satriani Starry Night akordy noty tab text,
Joe Satriani Strange akordy noty tab text,
Joe Satriani Summer Song akordy noty tab text,
Joe Satriani Super Colossal akordy noty tab text,
Joe Satriani Surfing With The Alien akordy noty tab text,
Joe Satriani Tears In The Rain akordy noty tab text,
Joe Satriani Ten Words akordy noty tab text,
Joe Satriani The Attitude Song akordy noty tab text,
Joe Satriani The Crush Of Love akordy noty tab text,
Joe Satriani The Extremist akordy noty tab text,
Joe Satriani The Extremist (Living On The Edge) akordy noty tab text,
Joe Satriani The Feeling akordy noty tab text,
Joe Satriani The Golden Room akordy noty tab text,
Joe Satriani The Journey akordy noty tab text,
Joe Satriani The Meaning Of Love akordy noty tab text,
Joe Satriani The Mighty Turtle Head akordy noty tab text,
Joe Satriani The Mystical Potato Head Groove Thing akordy noty tab text,
Joe Satriani The Phone Call akordy noty tab text,
Joe Satriani The Power Cosmic 2000 - Part I akordy noty tab text,
Joe Satriani The Power Cosmic 2000 - Part Ii akordy noty tab text,
Joe Satriani The Souls Of Destruction akordy noty tab text,
Joe Satriani The Traveller akordy noty tab text,
Joe Satriani Theme For A Strange World akordy noty tab text,
Joe Satriani Time akordy noty tab text,
Joe Satriani Time Machine akordy noty tab text,
Joe Satriani Trundrumbalind akordy noty tab text,
Joe Satriani Two Sides To Every Story akordy noty tab text,
Joe Satriani Until We Say Goodbye akordy noty tab text,
Joe Satriani Up In Flames akordy noty tab text,
Joe Satriani Up In The Sky akordy noty tab text,
Joe Satriani War akordy noty tab text,
Joe Satriani What Breaks A Heart akordy noty tab text,
Joe Satriani Why akordy noty tab text,
Joe Satriani Wind In The Trees akordy noty tab text,
Joe Satriani With Jupiter In Mind akordy noty tab text,
Joe Satriani Wormhole Wizards akordy noty tab text,
Joe Satriani You Saved My Life akordy noty tab text,
Joe Satriani Z.Z.'s Song akordy noty tab text,
Joe Satriani Zap  akordy noty tab text,