Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (2)

Darkness


The Darkness - With a Woman

The Darkness (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

The Darkness je britská glam rocková a glam metalová skupina, která působila v letech 2000 až 2006. Vydala dvě úspěšná alba, několik singlů a vrátila do hry zapomenutý glam rock.

 

Začátky

 

Základ tvořili bratři Justin a Dan Dan Hawkinsové. Oba jsou vynikající kytaristé ,Justin navíc i pianista a klávesista. Po střední škole Dan odjel do Londýna Londýna, kde potkal Frankieho Poullaina, a Justin nastoupil na vysokou školu. Oboje mělo vznik skupiny velký vliv.

 

Nápad založit skupinu vznikl v hlavě Dana Hawkinse, když jeho starší bratr na jednom novoročním večírku zpíval karaoke písně Bohemian Rhapsody od skupiny Queen. Svým výkonem zcela ohromil všechny přítomné a byl tudíž jasný i směr, jímž se bude skupina ubírat. Oba bratři přizvali své známé a nakonec vznikla skupina The Darkness v podání Dana Hawkinse s kytarou, Eda Grahama u bicích, kamaráda Justina a Dana ze střední školy, Frankieho Poullaina - jediného zkušeného hudebníka - s basovou kytarou a samozřejmě Justina Hawkinse, nejvýraznější osobností skupiny, s kytarou, klávesami, piánem a charakteristsickým hlasem a kostýmy.

 

The Darkness začali okamžitě dohromady dávat první materiál a rozesílali ho po nahrávacích společnostech. Nikde o ně ale nestáli. Účastnili se tedy různých konkurzů a soutěží, ale ani tak neuspěli. Nakonec za vlastní peníze vydali v roce 2002 EP I Believe In A Thing Called Love, které poměrně uspělo. Skupina také uspořádala několik promo koncertů a pomalu, ale jistě si začala budovat základnu fanoušků.


Permission To Land 2003-2004

 

Nakonec se dohodli s nahrávací společností a vydali album Permission To Land (Povolení přistát). Název vystihuje jejich image v prvních letech, protože v jejich videoklipech i promo fotkách se často objevoval motiv vesmírné lodi. Dojem původu z jiné planety je jedna z věcí, kterou skupina "ukradla" rockovým velikánům 70. a 80. let. Další byly pestré kostýmy či pózy, v nichž se vyžíval Justin Hawkins.

 

Album se stalo velmi úspěšným a z The Darkness se stala především ve Velké Británii obrovská rocková senzace. Dobyli ale rovněž téměř celý svět. Získali mimo jiné za toto album tři ceny BRIT Awards. Albu předcházel singl Get Your Hands Off My Woman, který se stal nejméně úspěšný v historii The Darkness, přesto si vedl poměrně dobře. Další Growing On Me, I Believe In A Thing Called Love a Love Is Only A Feeling se stali na ostrovním království hity. Mimo ně The Darkness vydali ještě v prosinci 2003 vánoční singl Christmas Time (Don't Let The Bells End), s nímž chtěli dobýt vánoční hitparádu. Nakonec ale skončili až druzí.

 

Hned první album rozdělilo posluchače na dvě skupiny - jedni The Darkness milovali, jedni nenáviděli.


One Way Ticket To Hell... And Back 2005-2006

 

Po celosvětovém turné začali připravovat další album, které vyšlo na podzim 2005 s názvem One Way Ticket To Hell... And Back. Nastali ovšem problémy a to, když skupinu opustil basák Frankie Poullain. Dodnes se neví, kvůli čemu přesně. Nahradil ho kytarový technik The Darkness Richie Edwards.

 

Album neuspělo ovšem tolik jako první. Ani singly One Way Ticket, Is It Just Me? a Girlfriend prodej nezvedly. To velice těžce nesl zpěvák Justin Hawkins, který začal ještě intenzivněji brát drogy. S tím začal v roce 2003, kdy skupina prvně výrazně zabodovala s písní I Believe In A Thing Called Love. Své dávky zvýšil do té míry, že to iž nebylo únosné ani pro něj, ani pro jeho okolí. V létě 2006 tedy odešel do léčebny. Skupina zatím připravovala další album. Po svém návratu Justin ještě přibližně měsíc strávil ve skupině, nakonec ale odešel. Řekl k tomu, že je mu to líto, ale nemůže v The Darkness dále skládat, hrát a zpívat bez drog. Přiznal také, že v průběhu necelých tří let utratil téměř 5 milionů korun za kokain.

 

Skupina přijala dalšího člena Tobyho MacFarlainea a zpěvákem se stal basák Richie Edwards. Na začátku roku 2007 ale skupina oznámila, že končí pod názvem The Darkness. Naplnila se tak slova hudebních odborníků, že bez Justina Hawkinse skupina The Darkness skončila. Dodnes se konec kapely datuje na podzim 2006, kdy Justin skupinu opustil, nikoli až na rok 2007.


Další projekty

 

Ze sestavy Dan Hawkins, Ed Graham, Richie Edwards a Toby MacFarlaine se stala metalová a hardrocková skupina Stone Gods, která do dnešního dne vydala jedno, poměrně neúspěšné album.

 

Justin Hawkins již v roce 2005 oznámil, že pracuje na sólovém albu pod pseudonymem British Whale. Vydal ovšem pouze coververzi písně This Town Ain't Big Enough For Both Of Us od Sparks v roce 2005 a poté v roce 2007 fotbalovou hymnu England. V tomtéž roce se zúčastnil konkurzu do soutěže Eurovision Song Contest. Zpíval duet vlastní písně They Don't Make 'Em Like They Used To se svou kamarádkou Beverlei Browin. Nevyhráli ovšem ani národní výběr, když diváci zvolili skupinu The Scooch, která ovšem ve finálním kole soutěže naprosto propadli. Zúčastnil se také charitativní akce Comic Relief. V roce 2008 založil novou skupinu Hot Leg, která vydala jedno poměrně neúspěšné album.


Možné obnovení

V roce 2010 se objevily zprávy, že Dan a Justin Hawkinsové dávají dohromady nový materiál. V červenci 2010 ale Justin na svém profilu na Twitteru Twitteru oznámil, že žádná reforma se nekoná.

 

Darkness - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

product_code
Darkness Makin' Out akordy noty tab text,
Darkness Bareback akordy noty tab text,
Darkness Black Shuck akordy noty tab text,
Darkness Curse Of The Tollund Man akordy noty tab text,
Darkness Friday Night akordy noty tab text,
Darkness Get Your Hands Off My Woman akordy noty tab text,
Darkness Givin' Up akordy noty tab text,
Darkness Growing On Me akordy noty tab text,
Darkness Holding My Own akordy noty tab text,
Darkness How Dare You Call This Love? akordy noty tab text,
Darkness Christmas Time (Don't Let The Bells End) akordy noty tab text,
Darkness I Believe In A Thing Called Love akordy noty tab text,
Darkness I Love You 5 Times akordy noty tab text,
Darkness Love Is Only A Feeling akordy noty tab text,
Darkness Love On The Rocks With No Ice akordy noty tab text,
Darkness Love You 5 Times akordy noty tab text,
Darkness Out Of My Hands akordy noty tab text,
Darkness Physical Sex akordy noty tab text,
Darkness Planning Permission akordy noty tab text,
Darkness Stuck In A Rut akordy noty tab text,
Darkness The Best Of Me akordy noty tab text,