Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Baskytara (1)

Klavír/zpěv/kytara (1)

Kytara (5)

Bon Jovi


Bon Jovi - What About Now

Bon Jovi (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Bon Jovi je rocková skupina z New Jersey (USA), která prodala celosvětově více jak 125 000 000 alb. Jedná se zejména o stadiónovou kapelu, jejíž koncerty mohli zhlédnout fanoušci po celém světě ve všech kontinentech. Kořeny skupiny sahají do 80. let a působí dodnes. Členové skupiny jsou Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Tico Torres a David Bryan. Skupina Bon Jovi je mimo jiné průkopníkem hudebního „stylu“ unplugged, který měl svou premiéru na hudební stanici MTV.

 

 

Členové kapely

 

Zakládajícím členem je John Francis Bongiovi (Jon Bon Jovi), který se narodil 2. března 1962 italským emigrantům v Perth Amboy v New Jersey. Jonovy první hudební krůčky vedly přes školní kapelu STARZ, dále přes kapelu Atlantic City Expessway až po další zastávky v kapelách jako The Rest, The Lechers a Jon Bongiovi and The Wild Ones. Poté si ho vzal na starost jeho bratranec Tony Bongiovi a umožňuje mu natočit ve svém nahrávacím studiu Power Station první demo nahrávku pro velké nahrávací společnosti. Tou demo písní je prvý singl Bon Jovi, píseň Runaway, na které se kromě Jona podílel baskytarista Huey McDonald, bubeník Frankie La Rocka, klávesista Roy Bittan. Nikdo nečekal takový üspěch, ale stalo se, píseň se dostala na 39. místo singlového žebříčku.

 

To vedlo Jona k sestavení nové kapely, kterou pojmenoval po svém příjmení, tedy Bon Jovi. Prvním členem kapely se stává David Bryan (narozený 7. 2. 1962 v Edison (NJ, USA)), který se s Jonem znal už z působení v kapele Atlantic City Expressway. Hudební vlohy zdědil po svém otci a začínal hrou na trumpetu. Byl členem skupiny Transition, která se zaměřovala zejména na předělávky od kapel Led Zeppelin a Deep Purple.

 

Dalším členem kapely Bon Jovi (až do roku 1994, kdy kapelu opustil) je Alec John Such, který přišel na svět 14.11. 1956 v Perth Amboy (NJ, USA). Před svým vstupem do kapely hrál v Phantom´s Opera, The Message, kde se seznámil s dalším členem kapely Bon Jovi – s Tico Torresem, narozeným 7.9.1953 v New Yorku (USA). Syn kubánských emigrantů začínal svoji hudební kariéru v doprovodu Milesa Davise, poté stál na jevišti společně s Marvelettes, Chuckem Berrym a nahrával s Franke And The Knockouts.

 

Na postu kytaristy se to v počátku dost střídalo, například chvilková přítomnost pozdějšího člena Skid Row, Davea Saboa stojí za vzpomenutí. Ovšem tím pravým se pro Jona nakonec stal Richie Sambora (narozený 11.7. 1959 v Perth Amboy (NJ,USA)). Podílel se na kytarových partech skupin jako Screaming Minds, Bruce Foster Band nebo u Joea Cockera. Z The Message znal Sucha a k Jonovi se dostal zajímavým způsobem.

 

Jon: “Jednoho večera jsem byl na velkém koncertě, který pořádala jedna rozhlasová stanice. Když jsem šel z jeviště, jeden týpek mezi diváky mi řekl: ´Budu tvůj kytarista´. Já jsem se mu smál a šel jsem dál. Později jsem ho slyšel hrát a bylo vše jasné.” To se stalo v roce 1983 a Bon Jovi začali dobývat rockové nebe.


Éra 80. let

 

Debutující deska Bon Jovi dostála prostý název, Bon Jovi. Na ní se nachází kromě pilotního singlu Runaway i písně Roulette, She Don´t Know Me, Shot Through The Heart, Love Lies, Breakout, Burning For Love, Come Back a Get Ready. A na trh se dostává 21.1.1984. Během turné dělají předskokany kapelám jako jsou Scorpions, KISS a další.

 

V dubnu 1985 je v americe vydána druhá deska Bon Jovi, pojmenována 7800° Fahrenheit, zhruba o měsíc později se této desky dočkali i evropští fanoušci. Obsahem desky jsou písně In And Out Of Love, The Price Of Love, Only Lonely, King Of The Mountain, Silent Night, Tokyo Road, The Hardes Part Is The Night, Always Run To You, To The Fire, Secret Dreams.

 

Začátkem roku 1986 se Jon rozhodl trošičku pozměnit dosavadní styl skupiny a hledal vhodné nápady na nový materiál. Prostřednictvím Paula Stanleye z KISS se seznámil s Desmondem Childem. Právě ve spolupráci Jona, Richieho a Childa vznikly jedny z nejlepších skladeb Bon Jovi You Give Love A Bad Name a Livin´ On A Prayer. Kromě toho je Childův rukopis patrný ještě na Without Love a I´d Die For You. Třetí deska dostala název Slippery When Wet a na americkém trhu se objevila 17.srpna 1986. Kompletní obsah desky byl: Let it rock, You give love a bad name, Livin´ on a prayer, Social disease, Wanted dead or alive, Raise your hands, Without love, I´d die for you, Never say goodbye, Wild in the streets.

 

V září 1988 uveřejněná deska nazvaná New Jersey je čtvrým zářezem pro kapelu Bon Jovi. Na desce lze najít následující skladby: Lay Your Hands On My, Bad Medicine, Born To Be My Baby, Living In Sin, Blood On Blood, Homebound Train, Wild Is The Wind, Ride Cowboy Ride, Stick To Your Guns, I´ll Be There For You, 99 In The Shade, Love For Sale. Schéma deska - turné - deska - turné pečlivě dodržují, takže po desce je na pořadu koncertní propagace nového materiálu. Ta zahrnuje 237 show ve 23 zemích. Ve dnech 12. a 13. srpna 1989 dochází k historické události, kterou je účast skupiny (mj. Ozzy Osbourne, Skid Row, Motley Crue, Scorpions, Cinderella) na Moscow Music Peace festivalu v tehdejším Sovětském svazu.

 

V roce 1990 se kolem skupiny rozhostilo ticho, protože někteří členové vydali sólová alba, Jon Bon Jovi – Blaze Of Glory a Richie Sambora v roce 1991 Stranger In This Town.


Éra 90. let

 

2. listopadu 1992 je na světě další deska - Keep The Faith. O produkci se tentokrát postaral Bob Rock. S novými skladbami v zádech se opět s plnou vervou vrhají do víru koncertů a života ´on the road´ užívají plnými doušky. Setlist alba plné hitů byl následující: I believe, Keep the faith, I´ll sleep when i´m dead, In these arms, Bed of roses, If i was your mother, Dry county, Woman in love, Fear, I want you, Blame it on the love of rock & roll, Little bit of soul, Save a prayer.

 

První výběrové album (Crossroad) skupiny vyšlo kupodivu nejprve v Anglii (10. října 1994) a o osm dní později i v USA. Z debutového alba se na tento výběr dostala pouze Runaway. Druhý počin je zastoupen In And Out Of Love, ze Slippery When Wet si posluchač může dopřát Livin´ On A Prayer, You Give Love A Bad Name, Never Say Goodbye a Wanted Dead Or Alive. Dále tu lze nalézt Lay Your Hands On My, Bad Medicine a I´ll Be There For You z New Jersey, Bed Of Roses, In These Arms a Keep The Faith ze stejnomenného alba. Ze sólových desek si Jon prosadil Blaze Of Glory. Aby se fanoušci necítili, umístili Bon Jovi na desku i nový materiál v podobě písní Always s Someday I´ll Be Saturday Night. Při výborovce se rozloučil dosavadní člen Such s kapelou a nástupce na basové kytaře se stal Hugh McDonald (narozen 28.12. 1951 v Philadelphii (USA)).

 

Nový baskytarista se zapoji do tvůrčího procesu při nahrávání následujícího záznamu - These Days. Ve volbě studia padl výběr na Bearsville ve Woodstocku, produkci si vzal na starost Collins a oficiálním datem vydání se v Americe stal 27. červen 1995. Evropští a japonští fanoušci si nové skladby mohli poslechnout zase o několik dnů dříve. Deska plná skvělých písní mělá následující obsah: Hey god, Something for the pain, This ain´t a love song, These days, Lie to me, Damned, My guitar lies bleeding in my arms, It´s hard letting you go, Hearts breaking even, Something to believe in, If that´s what it takes, Diamond ring, All i want is everything, Bitter wine.

 

Po této nahrávce se opět dostalo na sólové projekty a v roce 1997 vydal Jon Bon Jovi desku Destination Anywhere a o rok později i Richie Sambora – Undiscovered Soul.


Éra nového milénia
 

Dne 29. 5. 2000 vyšlo po velmi dlouhé přestávce studiové album, které bylo pojmenováno Crush. Na albu se pracovalo pět let, což je dlouhá doba a na nové muzice to bylo znát. Ať už se jedná o nové texty, tak především o nový moderní rockový zvuk skladeb. Deska obsahovala tyto písně: It's My Life, Say it isn't so, Thank you for loving me, Two Story Town, Next 100 years, Just Older, Mystery Train, Save the world, Captain Crash and The Beauty Queen From Mars, She's A Mystery, I Got The Girl, One Wild Night, If I Could Make A Living Out of Loving You.

 

V roce 2001 skupina navázala na úspěšnou šňůru koncertů v roce 2000, protentokrát pojmenovanou One Wild Night Tour. V průběhu roku, přesně 14. 5. 2001 vyšlo nové CD, které bylo pojato jako rekapitulace historie skupiny, na kterém posluchači nalezli výběr hitů ve velmi zajímavých živých verzích těchto skladeb. Toto album bylo pojmenováno právě po turné, tedy ONE WILD NIGHT Live 1985-2001 a jedná se v podstatě o druhé Best Of, ale v „živém“ kabátku. Obsah byl: It's My Life, Livin' On A Prayer, You Give Love A Bad Name, Keep The Faith, Someday I'll Be Saturday Night, Rockin' In The Free World, Something To Believe In, Wanted Dead Or Alive, Runaway, In And Out Of Love, I Don't Like Mondays, Just Older, Something For The Pain, Bad Medicine, One Wild Night 2001.

 

Po dvou letech od alba Crush vyšla další deska, pojmenovaná Bounce. Se psaním písní pro nové album začali po útoku na WTC. S celým světem tato událost dost zatřásla a ani skupina se vlivu neubránila a do značné míry je při psaní nových skladeb motivovala a inspirovala. Setlist alba byl: Undivided, Everyday, The Distance, Joey, Misunderstood, All About Loving You, Hook Me Up, Right Side Of Wrong, Love Me Back To Life, You Had Me From Hello, Bounce, Open All Night.

 

Na rok později, tedy 2003, si partička z New Jersey připravila specialitku a to byla speciální výběrovka nevětších hitů dosavadní tvorby - This Left Feels Right, kompletně předělaná do nového akustického hávu. Na mušku si vzali tyto písně: Wanted Dead Or Alive, Livin´ On A Prayer, Bad Medicine, It´s My Life, Lay Your Hands On Me, You Give Love A Bad Name, Bed Of Roses, Everyday, Born To Be My Baby, Keep The Faith, I´ll Be There For You, Always.

 

V roce 2004 vydala skupina Box-Set 100,000,000 Bon Jovi Fans Can´t Be Wrong ... k 20. výročí trvání kapely. Na 4CD a 1DVD se k fanouškům dostalo nad 50 nikdy nepublikovaných šuplikových písní, které se nevešly na předchozí alba nebo tematicky nezapadala k ostatním písním na albech.

 

Následovala deska Have A Nice Day, která vyšla 19.9. 2005. Na desce se Bon Jovi vracejí ke kořenům a deska je plná kytar a vokálů, jak jsme od Bon Jovi zvyklí. Obsah desky je: Have A Nice Day, I Wanna Be Loved, Welcome To Wherever You Are, Who Says You Can´t Go Home?, Last Man Standing, Bells Of Freedom, Wildflowers, One Last Cigarette, I Am, Complicated, Novocaine, Story Of My Life, Dirty Little Secret.

 

Další studiovou deskou byla Lost Highway z roku 2007, ze které byly postupně vydány singly: (You Want To) Make A Memory, Lost Highway a Whole Lot Of Leaving. Kompletní setlist desky byl: Lost Highway , Summertime, (You Want To) Make A Memory, Whole Lot Of Leavin' , We Got It Goin´ On, Any Other Day, Seat Next To You, Everybody´s Broken, Till We Ain’t Strangers Anymore (with LeAnn Rimes) , The Last Night, One Step Closer, I Love This Town. Po vydání alba proběhlo celosvětové turné, které trvalo od 25.10.2007 do 15.7.2008 a Bon Jovi se stali nejúspěšnější kapelou roku 2008, kdy vydělali necelých 211 miliónů dolarů a překonali Bruce Springsteena na druhém místě, i Madonnu, která skončila na třetím.

 

Dne 6.11.2009 vyšlo v Evropě 11. studiové album - The Circle. Prvním singlem byla píseň We Weren't Born To Follow, druhým singlem z alba je píseň Superman Tonight. Kompletní album obsahuje 12 skladeb těchto názvů: We Weren´t Born To Follow, When We Were Beautiful, Work For The Working Man, Superman Tonight, Bullet, Thorn In My Side, Live Before You Die, Brokenpromiseland, Love´s the Only Rule, Fast Cars, Happy Now, Learn To Love. Ve speciální edici alba je i bonusové DVD na kterém je dokument When We Were Beautiful přinášející náhled do zákulisí světového Lost Highway Tour. Stejného názvu, jako dokument - When We Were Beautiful, je i oficiální kniha o 192 stranách. V ní je k nalezení spousta nezveřejněných fotografií a informací o skupině Bon Jovi.

 

Jako menší ohlédnutí za Lost Highway Tour bylo na 23.11.2009 připraveno DVD/Blu-Ray - Live At Madison Square Garden. Na tomto záznamu je možnost zažít atmosféru koncertů z 14. a 15.7.2008 ve speciálním mixu obou nocí.

 

V současné době probíhá celosvětové turné "The Circle Tour", v rámci kterého přijedou i v roce 2011 do Evropy. S koncem roku 2010 (8. 11. 2010 celosvětově) vyšlo výběrové album Greatest Hits. Album vyšlo ve dvojím provedení, jedno a dvojdiskové. Ve dvojdiskové edici je možno nalézt 30 písní a z toho 4 novinky napsané výhradně pro toto dvoj album. Obsah je následující:

 

CD1: Livin´ On A Prayer You Give Love A Bad Name, It´s My Life, Have A Nice Day, Wanted Dead Or Alive, Bad Medicine, We Weren´t Born To Follow, I´ll Be There For You, Born To Be My Baby, Bed Of Roses, Who Says You Can´t Go Home?, Lay Your Hands On Me, Always, In These Arms, What Do You Got? (NOVINKA), No Apologies (NOVINKA)

 

CD2: Runaway, Someday I´ll Be Saturday Night, Lost Highway , I´ll Sleep When I´m Dead, In And Out Of Love, Keep The Faith, When We Were Beautiful, Blaze Of Glory, This Ain´t a Love Song, These Days, (You Want to) Make A Memory, Blood On Blood, This Is Love, This Is Life (NOVINKA), The More Things Change (NOVINKA)


Diskografie

 

* 1984 - Bon Jovi
* 1985 - 7800° Fahrenheit
* 1986 - Slippery When Wet
* 1988 - New Jersey
* 1990 - Blaze Of Glory (Jon Bon Jovi, sólové album)
* 1991 - Stranger In This Town (Richie Sambora, sólové album)
* 1992 - Keep The Faith
* 1994 - Crossroad - The Best Of Bon Jovi
* 1994 - On A Full Moon (David Bryan, sólové album)
* 1995 - These Days
* 1997 - Destination Anywhere (Jon Bon Jovi, sólové album)
* 1998 - Undiscovered Soul (Richie Sambora, sólové album)
* 2000 - Lunar Eclipse (David Bryan, sólové album)
* 2000 - Crush
* 2001 - One Wild Night Live 1985-2001
* 2001 - The Power Station Years: The Unreleased Recordings (Jon Bon Jovi, sólové album)
* 2002 - Bounce
* 2003 - This Left Feels Right
* 2004 - 100,000,000 Bon Jovi Fans Can´t Be Wrong…
* 2005 - Have A Nice Day
* 2007 - Lost Highway
* 2009 - The Circle
* 2010 - Greatest Hits

 

Bon Jovi - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

product_code
Bon Jovi (You Want To) Make A Memory akordy noty tab text,
Bon Jovi All About Lovin You akordy noty tab text,
Bon Jovi Always akordy noty tab text,
Bon Jovi Bad Medicine akordy noty tab text,
Bon Jovi Bed Of Roses akordy noty tab text,
Bon Jovi Bells Of Freedom akordy noty tab text,
Bon Jovi Blaze Of Glory akordy noty tab text,
Bon Jovi Born To Be My Baby akordy noty tab text,
Bon Jovi Bounce akordy noty tab text,
Bon Jovi Brokenpromiseland akordy noty tab text,
Bon Jovi Bullet akordy noty tab text,
Bon Jovi Captain Crash And The Beauty Queen From Mars akordy noty tab text,
Bon Jovi Complicated akordy noty tab text,
Bon Jovi Dirty Little Secret akordy noty tab text,
Bon Jovi Everybody's Broken akordy noty tab text,
Bon Jovi Everyday akordy noty tab text,
Bon Jovi Fast Cars akordy noty tab text,
Bon Jovi Happy Now akordy noty tab text,
Bon Jovi Have A Nice Day akordy noty tab text,
Bon Jovi Hey God akordy noty tab text,
Bon Jovi Hook Me Up akordy noty tab text,
Bon Jovi I Am akordy noty tab text,
Bon Jovi I Could Make A Living Out Of Lovin' You , akordy noty tab text,
Bon Jovi I Got The Girl akordy noty tab text,
Bon Jovi I Love This Town akordy noty tab text,
Bon Jovi I Want To Be Loved akordy noty tab text,
Bon Jovi I'll Be There For You akordy noty tab text,
Bon Jovi I'll Sleep When I'm Dead akordy noty tab text,
Bon Jovi In And Out Of Love akordy noty tab text,
Bon Jovi In These Arms akordy noty tab text,
Bon Jovi It's My Life akordy noty tab text,
Bon Jovi Joey akordy noty tab text,
Bon Jovi Just Older akordy noty tab text,
Bon Jovi Keep The Faith akordy noty tab text,
Bon Jovi Last Cigarette akordy noty tab text,
Bon Jovi Last Man Standing akordy noty tab text,
Bon Jovi Lay Your Hands On Me akordy noty tab text,
Bon Jovi Learn To Love akordy noty tab text,
Bon Jovi Let It Rock akordy noty tab text,
Bon Jovi Live Before You Die akordy noty tab text,
Bon Jovi Livin' On A Prayer akordy noty tab text,
Bon Jovi Lost Highway akordy noty tab text,
Bon Jovi Love Me Back To Life akordy noty tab text,
Bon Jovi Love's The Only Rule akordy noty tab text,
Bon Jovi Midnight In Chelsea akordy noty tab text,
Bon Jovi Misunderstood akordy noty tab text,
Bon Jovi Mystery Train akordy noty tab text,
Bon Jovi Never Say Goodbye akordy noty tab text,
Bon Jovi Next 100 Years akordy noty tab text,
Bon Jovi Novocaine akordy noty tab text,
Bon Jovi On Any Other Day akordy noty tab text,
Bon Jovi One Step Closer akordy noty tab text,
Bon Jovi One Wild Night akordy noty tab text,
Bon Jovi Open All Night akordy noty tab text,
Bon Jovi Prayer '94 akordy noty tab text,
Bon Jovi Queen Of New Orleans akordy noty tab text,
Bon Jovi Right Side Of Wrong akordy noty tab text,
Bon Jovi Runaway akordy noty tab text,
Bon Jovi Save The World akordy noty tab text,
Bon Jovi Say It Isn't So akordy noty tab text,
Bon Jovi Seat Next To You akordy noty tab text,
Bon Jovi She's A Mystery akordy noty tab text,
Bon Jovi Someday I'll Be Saturday Night akordy noty tab text,
Bon Jovi Something For The Pain akordy noty tab text,
Bon Jovi Story Of My Life akordy noty tab text,
Bon Jovi Summertime akordy noty tab text,
Bon Jovi Superman Tonight akordy noty tab text,
Bon Jovi Thank You For Loving Me akordy noty tab text,
Bon Jovi The Distance akordy noty tab text,
Bon Jovi The Last Night akordy noty tab text,
Bon Jovi These Days akordy noty tab text,
Bon Jovi This Ain't A Love Song akordy noty tab text,
Bon Jovi Thorn In My Side akordy noty tab text,
Bon Jovi Till We Ain't Strangers Anymore akordy noty tab text,
Bon Jovi Two Story Town akordy noty tab text,
Bon Jovi Unbreakable akordy noty tab text,
Bon Jovi Undivided akordy noty tab text,
Bon Jovi Wanted Dead Or Alive akordy noty tab text,
Bon Jovi We Got It Going On akordy noty tab text,
Bon Jovi We Weren't Born To Follow akordy noty tab text,
Bon Jovi Welcome To Wherever You Are akordy noty tab text,
Bon Jovi When We Were Beautiful akordy noty tab text,
Bon Jovi Who Says You Can't Go Home akordy noty tab text,
Bon Jovi Whole Lot Of Leavin' akordy noty tab text,
Bon Jovi Wild In The Streets akordy noty tab text,
Bon Jovi Wildflower akordy noty tab text,
Bon Jovi Work For The Working Man akordy noty tab text,
Bon Jovi You Give Love A Bad Name akordy noty tab text,
Bon Jovi You Had Me From Hello akordy noty tab text,