Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (2)

Andy McKee


Andy McKee - Drifting

Andy McKee (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

 

Andy McKee (* 1979, Topeka, Kansas, USA) je americký akustický kytarista. Proslavil se pomocí svých hudebních videí na YouTube v roce 2006. Jeho originální styl hraní, složité kompozice a talent mu tak získaly řady fanoušků po celém světě. Jeho doposud nejúspěšnější skladbou je Drifting, který má v současné době na YouTube asi 27 000 000 zhlédnutí a je jedním z nejpopulárnějších hudebních klipů na YouTube vůbec. Další skladby byly taktéž úspěšné, i když ne tolik. Patří mezi ně například Rylynn (13 mil. zhlédnutí), Africa (9 mil.) nebo Into the Ocean (skoro 6 mil.).

 

Životopis

 

Když bylo Andymu 13 let, dostal k narozeninách od otce svoji první akustickou kytaru. Krátce na to dostal Andy také první elektrickou kytaru a začal hrát hudbu svých tehdy oblíbených kapel - Metallica, Eric Johnstone, Don Ross a Dream Theater. Andyho šestnácté narozeniny byly přelomem v jeho životě. Ačkoliv se hře na kytaru moc nevěnoval, jeho bratranec, který hrál na elektrickou kytaru, ho vzal na jeho narozeniny podívat se na kytaristu Prestona Reeda, což ho inspirovalo k tomu, aby pokračoval ve svém studiu. Ve dvaceti letech začal skládat hudbu. V roce 2001 vydal svoje první CD s názvem Nocturne a zúčastnil se prestižní soutěže National Fingerstyle Guitarist Competition ve Winfieldu. Získal třetí místo a stal se tak nejmladším účastníkem, který se dostal do první trojky.

 

V roce 2005 se připojil ke Candyrat Records. V současné době však spolupracuje s nahrávací společností Razor and Tie.


Diskografie

 

* Nocturne (2001)
* Dreamcatcher (2004)
* Art of Motion (2005)
* The Gates of Gnomeria (2007)
* The Thing That Came from Somewhere (s Donaldem Rossem) (2008)
* Joyland (2010)

 

Andy McKee - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

song
Andy McKee Away akordy noty tab text,
Andy McKee Blue Liquid akordy noty tab text,
Andy McKee Everybody Wants To Rule The World akordy noty tab text,
Andy McKee For Now akordy noty tab text,
Andy McKee Hunter's Moon akordy noty tab text,
Andy McKee Joyland akordy noty tab text,
Andy McKee Layover akordy noty tab text,
Andy McKee My Life As A CPA (Parallel Universe #43) akordy noty tab text,
Andy McKee Never Grow Old akordy noty tab text,
Andy McKee Upward Mobility akordy noty tab text,