Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (2)

Mel Brooks


Mel Brooks

 

www.csfd.cz

 

Mel Brooks se narodil 28. června 1926 v Brooklynu (rodným jménem Melvin Kaminsky) jako nejmladší ze čtyř synů soudního úředníka židovsko-polského původu a textilní dělnice. Od dětství vynikal ve hře na bicí nástroje a klavír. Po maturitě na Eastern District High School odešel 1944 do armády, kde studoval na Virginia Military Institute a do konce války pak sloužil jako ženista na základnách v Belgii a Německu. Službu ukončil ve Fort Dix v New Jersey.

 

Mel Brooks zahájil svou obdivuhodnou kariéru v době „zlatého věku“ televize jako scénárista Sida Ceasara v Your Show of Shows v roce 1951. V roce 1952 psal skeče pro úspěšnou broadwayskou revue Leonarda Sillmama New Faces of 1952 a téhož roku napsal scénář ke broadwayskému muzikálu All-American. V letech 1955 a 1957 byl nominován na cenu Emmy (spolu s dalšími) za nejlepší scénář k Caesar's Hour a v roce 1956 byl nominován (spolu s dalšími) za nejlepší scénář k estrádní nebo situační komedii. V šedesátých letech se Brooks spojil s Carlem Reinerem a společně napsali a vystupovali na albech The 2000 Year Old Man, které se okamžitě staly bestesellery. V letech 1960 a 1961 byli Brooks a Reiner nominováni za The 2000 Year Old Man na cenu Grammy v kategorii mluvené slovo - nejlepší komedie a za nejlepší komediální výkon. V roce 1963 napsal scénář a namluvil komentář ke krátkému animovanému snímku THE CRITIC (r. E. Pintoff), oceněnému Oscarem. V roce 1968 napsal a režíroval svůj první celovečerní film PRODUCENTI, za který obdržel Oscara za nejlepší původní scénář k filmu. V průběhu 70., 80. a 90 let vytvořil několik úspěšných komedií a parodií, ve kterých se objevoval převážně v hlavních rolích. Za hostování v komediálním seriálu Mad About You (Jsem do tebe blázen) získal cenu Emmy 1998. Brooks patří k několika málo lidem,kterým se v životě podařilo získal všechny čtyři hlavní filmová, divadelní a televizní ocenění – Tony Award, Emmy, Grammy a Oscara.

 

V roce 1980 založil vlastní produkční společnost Brooksfilms Limited, v rámci níž vzniklo několik významných amerických filmů, například: ELEPHANT MAN (Sloní muž) Davida Lynche, THE FLY (Moucha) Davida Cronenberga, MY FAVORITE YEAR (Můj oblíbený rok) Richarda Benjamina a 84 CHARING CROSS ROAD Davida H. Jonese.

 

Mel Brooks byl dvakrát ženatý. Se svou první ženou, Florence Baum se oženil v roce 1951. Z tohoto svazku vzešli tři děti, Stephanie, Nicky a Eddie. Manželství skončilo v roce 1961 rozvodem. V roce 1964 se oženil podruhé, s herečkou Anne Bancroft. V roce 1972 se jim narodil syn Maxmilian. Společně si zahráli ve snímcích NĚMÝ FILM (r. M. Brooks, 1976) a BÝT, ČI NEBÝT (r. A. Johnson, 1983). Manželství trvalo 40 let až do smrti Anne, která v roce 2005 podlehla rakovině.

 

Petr "contrastic" Kubíček

 

Mel Brooks - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

product_code
Mel Brooks Alone akordy noty tab text,
Mel Brooks Along Came Bialy akordy noty tab text,
Mel Brooks Betrayed akordy noty tab text,
Mel Brooks Deep Love akordy noty tab text,
Mel Brooks Der Guten Tag Hop-clop akordy noty tab text,
Mel Brooks Goodbye! akordy noty tab text,
Mel Brooks Haben Sie Gehort Das Deutsche Band? akordy noty tab text,
Mel Brooks Haben Sie Gehort Das Deutsche Band? (Have You Ever Heard The German Band?) akordy noty tab text,
Mel Brooks He Vas My Boyfriend akordy noty tab text,
Mel Brooks Heil Myself akordy noty tab text,
Mel Brooks I Wanna Be A Producer akordy noty tab text,
Mel Brooks In Old Bavaria akordy noty tab text,
Mel Brooks Join The Family Business akordy noty tab text,
Mel Brooks Keep It Gay akordy noty tab text,
Mel Brooks Life, Life akordy noty tab text,
Mel Brooks Listen To Your Heart akordy noty tab text,
Mel Brooks Man About Town akordy noty tab text,
Mel Brooks Opening Night akordy noty tab text,
Mel Brooks Please Don't Touch Me akordy noty tab text,
Mel Brooks Please Send Me Someone akordy noty tab text,
Mel Brooks Prisoners Of Love akordy noty tab text,
Mel Brooks Prisoners Of Love (Leo & Max) akordy noty tab text,
Mel Brooks Puttin' On The Ritz akordy noty tab text,
Mel Brooks Roll In The Hay akordy noty tab text,
Mel Brooks Springtime For Hitler akordy noty tab text,
Mel Brooks Surprise akordy noty tab text,
Mel Brooks That Face akordy noty tab text,
Mel Brooks The Brain akordy noty tab text,
Mel Brooks The Happiest Town akordy noty tab text,
Mel Brooks The Hop-Clop Goes On akordy noty tab text,
Mel Brooks The King Of Broadway akordy noty tab text,
Mel Brooks There's Nothing Like A Show On Broadway akordy noty tab text,
Mel Brooks 'til Him akordy noty tab text,
Mel Brooks Together Again akordy noty tab text,
Mel Brooks Transylvania Mania akordy noty tab text,
Mel Brooks We Can Do It akordy noty tab text,
Mel Brooks Welcome To Transylvania akordy noty tab text,
Mel Brooks When You Got It, Flaunt It akordy noty tab text,
Mel Brooks Where Did We Go Right? akordy noty tab text,
Mel Brooks You Never Say Good Luck On Opening Night akordy noty tab text,
Mel Brooks You'll Find Your Happiness In Rio akordy noty tab text,