Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Lví král


Carmen Twillie, Lebo M - Circle of Life" -- Dconstructed (Mat Zo

Lví král, The Lion King

 

Wikipedie

 

Lví král (v anglickém originále The Lion King) je animovaný film z roku 1994 režisérů Roba Minkoffa a Rogera Allersa. Jde o třicátýdruhý animovaný film z dílny Walt Disney Feature Animation a byl premiérován dne 24. června 1994.

 

Jeho námět vychází z příběhu dánského prince Hamleta Williama Shakespeara. Příběh se odehrává na africké savaně v říši zvířat, kde vládne ke spokojenosti všech král Mufasa a právě se mu narodil syn Simba. Celé království s radostí vítá následníka trůnu, jen králův bratr - Scar je touto zprávou nemile sprokvepe řekvapen. Chce se stát králem místo Mufasy a Simby je další překážkou.

 

Do kin vstoupil s rekordní tržbou převyšující 700 000 000$. Snímek patří do období známého jako Disneyho renesance (1989–1999). Snímek byl oceněn dvěma Oskary, jednou za z populární písničku Eltona Johna Can You Feel the Love Tonight.[1] Na hudbě k filmu se podíleli sir Eltonem Johnem, Tim Rice, a Hans Zimmer. Mnohými je pokládán za jeden z nejlepších animovaných filmů. V roce 2008 ho Americký filmový institut zařadil mezi 10 nejlepších animovaných filmů na světě.

 

Hlasy postaviček v originále namluvili herci jako Matthew Broderick (Simby), James Earl Jones (Mufasy), Rowan Atkinson (Zazu), Whoopi Goldberg (Shenzi), a Jim Cummings (Ed). V českém znění namluvily postavy: Martin Sobotka (Simba), Petra Hanžlíková (Nala), Miroslav Moravec (Mufasa), Pavel Soukup (Scar), Jan Kalous (malý Simba), Stanislav Fišer (Zazu), Jana Drbohlavová (Shenzi) a další. Na film pak navazuje film Lví král 2: Simbův příběh a Lví král 3: Hakuna Matata.

 

Děj
 

Vládne tam spravedlivý král Mufasa, kterému se narodí jeho první syn, lvíček Simba. Mufasův bratr Scar není zrovna nadšen tím, že jeho bratr byl před určen vládnout a sám se chce stát králem. A tak vymýšlí různé plány jak se Mufasy a Simby zbavit. Simba je Scarem úmyslně naváděn do nebezpečí, ačkoliv nemá nejmenší tušení, že zatím vším stojí právě Scar. Jednou mu jeho plán výjde dokonale, nebo alespoň skoro dokonale. Za pomoci hyen splaší stádo pakoňů, které se řítí kaňonem na Simbu. Mufasa se ho vydá zachránit, což se mu povede a sám šplhá na skálu, aby se zachránil. Na samém vrcholu na něho už čeká Scar, který ho schodí do kaňonu pod kopyta pakoňů, král je mrtev.

 

Simba utekl, protože si myslel, že je to jeho vina a tak se králem může stát Scar, ale jeho vladaření totálně zdevastuje celou Lví říši. Simbu zachrání Timon a Pumba, je to malá surikata a prase, kteří již delší dobu žijí podle hesla Hakuna Matata, což znamená netrap se, a tímto přístupem nakazí i Simbu a tak i přes smrt jeho otce prožívá bezstarostný život. Ale za nedlouho zjistí, že i pro něj nastal čas zapojit se do Velkého Kruhu Života a najít si své místo v něm. A tak se Simba vrací do své rodné země, aby se stal králem. Protože on jediný je právoplatný dědic trůnu lví říše.

 

Seznam písniček

 

Život proudí v nás (Circle of life)
Ranní hlášení (Morning Report)
Buď připraven (Be prepared)
Hakuna Matata (Hakuna Matata)
Vím, že nám noc lásku dá (Can you feel a love tonight)
Hula hula (Hula hula)
titulková písnička, upravené Can you feel a love tonight (jen v angličtině)

 

Lví král - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

product_code
Lví král Aura Lee akordy noty tab text,
Lví král Be Prepared akordy noty tab text,
Lví král Can You Feel The Love Tonight akordy noty tab text,
Lví král Can You Feel The Love Tonight (As Performed By Elton John) akordy noty tab text,
Lví král Circle Of Life akordy noty tab text,
Lví král Circle Of Life (As Performed By Elton John) akordy noty tab text,
Lví král Circle Of Life (Reprise) akordy noty tab text,
Lví král Endless Night akordy noty tab text,
Lví král Hakuna Matata akordy noty tab text,
Lví král He Lives In You akordy noty tab text,
Lví král He Lives In You (Reprise) akordy noty tab text,
Lví král Chow Down akordy noty tab text,
Lví král I Just Can't Wait To Be King akordy noty tab text,
Lví král I Just Can't Wait To Be King (As Performed By Elton John) akordy noty tab text,
Lví král King Of Pride Rock akordy noty tab text,
Lví král King Of Pride Rock/Circle Of Life (Reprise) akordy noty tab text,
Lví král Love Will Find A Way akordy noty tab text,
Lví král Mary Had A Little Lamb akordy noty tab text,
Lví král My Lullaby akordy noty tab text,
Lví král Nant's Ingonyama akordy noty tab text,
Lví král Nants' Ingonyama akordy noty tab text,
Lví král One Of Us akordy noty tab text,
Lví král Shadowland akordy noty tab text,
Lví král The Live In You akordy noty tab text,
Lví král The Madness Of King Scar akordy noty tab text,
Lví král The Morning Report akordy noty tab text,
Lví král They Live In You akordy noty tab text,
Lví král This Land akordy noty tab text,
Lví král This Old Man akordy noty tab text,
Lví král Twinkle, Twinkle, Little Star akordy noty tab text,
Lví král Upendi akordy noty tab text,
Lví král We Are One akordy noty tab text,