Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Flétna příčná (1)

Housle (1)

Klarinet (1)

Klavír (4)

Saxofon (2)

Violoncello (1)

Harry Potter


Harry Potter

Wikipedie:

 

Harry Potter je název řady fantasy knížek o mladém čarodějnickém učni napsaných britskou autorkou J. K. Rowlingovou (do češtiny přeložili bratři Vladimír a Pavel Medkovi). Následně bylo podle knížek vytvořeno několik filmů a počítačových her. První díl série – Harry Potter a Kámen mudrců (v originále Harry Potter and the Philosopher's Stone) – byl vydán v roce 1997, samotný děj se však odehrává v letech 1991 a 1992. Knihy byly přeloženy do 67 jazyků a po celém světě se jich prodalo více než 400 milionů kusů.

 

Obecně

 

Úvodní díly řady knih o Harry Potterovi jsou určeny mladším dětem, autorčiným záměrem ale je, aby souběžně s hlavní postavou stárli i čtenáři. Sice se nakonec nepodařilo vydávat každý rok další knihu, nicméně platí, že pozdější díly jsou určeny mnohem staršímu obecenstvu. To se odráží i ve skutečnosti, že kromě „dětských“ verzí knih jsou vydávány i edice pro dospělé čtenáře (lišící se hlavně obálkou).

 

Nápad na příběh o kouzelnickém učni dostala Rowlingová během cesty vlakem z Manchesteru do Londýna. Jejím oblíbeným místem pro psaní se během tvorby prvního dílu stala jedna z edinburských kaváren. Prodeje knih udělaly z Rowlingové dolarovou miliardářku a 1062. nejbohatší osobu na světě.[1]

 

Každá kniha popisuje jeden rok v životě Harryho Pottera, počínaje začátkem školních prázdnin a konče závěrem školního roku. V prvním díle je Harrymu a jeho spolužákům 11 let, v šestém se na konci blíží k 17. narozeninám. Do pátého dílu měly jednotlivé knihy vzrůstající délku, ale šestý díl tuto tendenci narušil. Děj se časem komplikuje (včetně politických zápletek), zvyšuje se počet postav a také přibývá temnějších momentů.
 

V sérii je možné nalézt řadu opakujících se motivů. Začátek každého dílu popisuje Harryho prázdniny, které tráví u své tety a strýce, odtržen od kouzelnického světa. Následuje toužebně očekávaný odjezd do Školy čar a kouzel v Bradavicích. V průběhu školního roku se Harry učí čarovat, připravovat kouzelné lektvary nebo hrát famfrpál. Kromě toho musí překonávat řadu potíží, například:

vyrovnat se se svým nepřítelem Draco Malfoyem
někdy se musí postavit proti všem na celé škole (Tajemná komnata, většina Ohnivého poháru a Fénixův řád)
bojovat s mozkomory (Vězeň z Azkabanu, začátek Fénixova řádu a Relikvie smrti )
pozvat spolužačku na ples (Ohnivý pohár)

 

Rowlingová oznámila, že osu příběhu bude tvořit 7 knih, z nichž všechny již byly vydány. Každý díl je trochu temnější než předchozí, spolu s věkem hlavního hrdiny stoupá i nebezpečí představované Harryho úhlavním nepřítelem a vrahem jeho rodičů – Lordem Voldemortem.

 

Knihy jsou napsány er-formou a z pohledu Harryho (s výjimkami v prvním, čtvrtém, šestém a sedmém dílu). Série je srovnávána s řadou známých příběhů, včetně Letopisů Narnie (C. S. Lewis) a Pána prstenů (J. R. R. Tolkien). Je možné je zařadit i mezi britské romány s tematikou života na internátních školách. Části knihy, ve kterých Harry přebývá u svých příbuzných (Dursleyových), zase mohou připomínat dílo Roalda Dahla. Děj se také podobá řadě filmů Star Wars, ve kterých musí Luke Skywalker žít se svou tetou a strýcem až do dovršení devatenácti let, kdy se dozví pravdu o svém osudu a o hrozbě představované Impériem.
 

Některé prvky příběhu se dokonce dostaly do skutečného světa, například Bertíkovy fazolky, pod jejichž jménem společnost Jelly Belly prodává skutečné bonbóny. Na své osobní stránce uveřejňuje Rowlingová některé drobné informace a nápovědy o ději dosud nevydaných dílů. Často se jedná o vyvrácení teorií, se kterými přišli fanoušci. Ti mohou na stránkách dokonce hlasovat, kterou otázku má Rowlingová zodpovědět jako další. Snad nejznámějším omylem fanoušků je postava Marka Evanse. Ten byl letmo zmíněn na začátku pátého dílu. Fakt, že se jeho příjmení shoduje s rodným příjmením Harryho matky (Lily Evansová, provdaná Lily Potterová), vedlo mnoho fanoušků k závěru, že Mark bude hrát významnou roli v závěrečných dílech série. Rowlingová to vyvrátila s tím, že se v příběhu pravděpodobně už ani neobjeví.


Knihy
 

Do této chvíle vyšlo o Harry Potterovi 7 knih. Kromě jednotlivých dílů série napsala autorka pod pseudonymy další dvě doplňkové publikace (Famfrpál v průběhu věků a Fantastická zvířata a kde je najít) pro britskou nadaci Comic Relief.

 

Celkem se na celém světě prodalo více než 400 miliónů výtisků a knihy o Harry Potterovi v ČR obsadily první místo v anketě o nejoblíbenější knihu českých čtenářů. Tato anketa probíhala v českých knihovnách a na internetu v roce 2004.

 

Harry Potter a Kámen mudrců, v originále jako Harry Potter and the Philosopher's Stone
Vydání originálu: 26. červen 1997
Vydání překladu: únor 2000
Poznámka: Ve Spojených státech byl název změněn na Harry Potter and the Sorcerer's Stone, protože tamější vydavatel předpokládal, že americké děti legendu o kameni mudrců neznají.
Harry Potter a Tajemná komnata, v originále jako Harry Potter and the Chamber of Secrets
Vydání originálu: 1998
Vydání překladu: říjen 2000
Harry Potter a vězeň z Azkabanu, v originále jako Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Vydání originálu: 1999
Harry Potter a Ohnivý pohár, v originále jako Harry Potter and the Goblet of Fire
Vydání originálu: 2000
Vydání překladu: prosinec 2001
Harry Potter a Fénixův řád, v originále jako Harry Potter and the Order of the Phoenix
Čas děje: 1995–1996
Vydání originálu: 21. červen 2003
Vydání překladu: 29. února 2004
Harry Potter a princ dvojí krve, v originále jako Harry Potter and the Half-Blood Prince
Vydání originálu: 16. červenec 2005
Vydání překladu: 19. prosinec 2005
Harry Potter a Relikvie smrti[2], v originále jako Harry Potter and the Deathly Hallows
Vydání originálu: 21. červenec 2007
Vydání překladu: 31. leden 2008


Knihy se staly tak populární, že řada knihkupectví pořádá půlnoční prodej v den oficiálního vydání dalšího dílu. Knihy byly přeloženy do celé řady jazyků, existuje i latinská či starořecká verze (překlad Fénixova řádu je prý nejdelší knihou, která byla v tomto jazyku za posledních 1000 let uveřejněna). Knihy mají i speciální americké verze s lehce upraveným slovníkem u výrazů, které se v britské a americké angličtině liší. U nás jsou autory oficiálního českého překladu Pavel a Vladimír Medkovi.

 

Rowlingová uvedla, že by mohla napsat o Harry Potterovi další knihu i po vydání závěrečného sedmého dílu. Jednalo by se o jakousi encyklopedii kouzelnického světa s informacemi, které byly příliš podružné, než aby se vešly přímo do některého z dílů. Oznámila také, že nenapíše žádný prequel k příběhu, neboť všechny podstatné informace o minulosti kouzelnického světa již stihla uvést v hlavní sérii.


Prodejnost knih v USA

 

Harry Potter a Kámen mudrců

 

Pevná vazba: 6,1 milionů
Paperback: 10,9 milionů

Harry Potter a Tajemná komnata

 

Pevná vazba: 7,1 milionů
Paperback: 7,5 milionů

 

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

 

Pevná vazba: 7,6 milionů
Paperback: 5,2 milionů

 

Harry Potter a Ohnivý pohár

 

Pevná vazba: 8,9 milionů
Paperback: 3,4 milionů

 

Harry Potter a Fénixův řád

 

Pevná vazba: 12,2 milionů
Paperback: 1,6 milionů

 

Harry Potter a princ dvojí krve

 

Pevná vazba: 6,9 milionů (během prvních 24 hodin), 11 milionů (k 21.9.2005)
 

Harry Potter a Relikvie smrti

Pevná vazba: 11 milionů (během prvních 24 hodin)
 

Filmy

 

Po velkém úspěchu knih byly rovněž natočeny filmy, na které autorka přímo dohlížela. V nich byly do značné míry dodrženy události a prostředí z knihy, ve třetím díle jsou pak rozdíly větší. Harryho Pottera ve všech dílech ztvárnil Daniel Radcliffe.

 

Návštěvnost filmů o Harrym Potterovi je velmi vysoká a vedle jednotlivých dílů Pána Prstenů, Hvězdných válek, Pirátů z Karibiku a filmů Titanic a Avatar se řadí k nejúspěšnějším filmům všech dob. Druhý díl Harryho Pottera k 31. 12. 2004 obsadil třetí místo s celosvětovou tržbou 968,8 mil. dolarů, první díl pak osmé místo s tržbou 866,3 mil. dolarů. Třetí díl, který je ovšem v některých státech stále v distribuci, pak čtrnácté místo s tržbou 789,5 mil. dolarů.

 

Harry Potter a Kámen mudrců (Harry Potter and the Philosopher’s Stone) – režie Chris Columbus, 2001. Zajímavé na tomto filmu je, že všechny scény, v nichž byl zmíněn Kámen mudrců, byly točeny dvakrát, neboť v USA je tento kámen nazýván „Sorcerer’s Stone“. Navíc film měl být natáčen s americkými herci v USA v poněkud modernějším pojetí, což autorka jednoznačně zamítla. Kvůli tomu na něm nakonec odmítl pracovat Steven Spielberg.


Harry Potter a Tajemná komnata (Harry Potter and the Chamber of Secrets) – režie Chris Columbus, 2002
Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban) – režie Alfonso Cuarón, 2004
Harry Potter a Ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire) – režie Mike Newell, 2005
Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of the Phoenix) – režie David Yates, 2007
Harry Potter a Princ dvojí krve (Harry Potter and the Half-Blood Prince) – režie David Yates, 2009
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 a část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows) – premiéra v letech 2010 a 2011 – příběh je rozdělen na dva filmy, aby bylo obsaženo co nejvíce důležitých faktů a událostí z knižní předlohy.

 

Obsazení

 

Daniel Radcliffe – Harry Potter
Emma Watson – Hermiona Grangerová
Rupert Grint – Ronald Weasley
Bonnie Wright – Ginny Weasleyová
Katie Leung – Cho Changová
Evanna Lynch – Lenka Láskorádová (Luna Lovegood)
Tom Felton – Draco Malfoy
Alan Rickman – Severus Snape
Robbie Coltrane – Rubeus Hagrid
Maggie Smith – Minerva McGonagallová
David Bradley – Argus Filch
Matthew Lewis – Neville Longbottom
Helena Bonham Carter – Bellatrix Lestrangeová
David Thewlis – Remus Lupin
Julie Walters – Molly Weasleyová
Timothy Spall – Červíček Peter Pettigrew
Jessie Cave – Levandule Brownová
Helen McCror – Narcisa Malfoyová
Warwick Davis – Filius Kratiknot
James Phelps – Fred Weasley
Oliver Phelps – George Weasley
Natalia Tena – Nymphadora Tonksová
Mark Williams – Arthur Weasley
Hero Fiennes-Tiffin – Tom Riddle - v 11 letech
Frank Dillane – teenager Tom Riddle
Scarlett Byrne – Pansy Parkinson
Gemma Jones – madam Pomfreyová
Freddie Stroma – Cormac McLaggen
Alfred Enoch – Dean Thomas
Devon Murray – Seamus Finnigan
Georgina Leonidas – Katie Bellová
Isabella Laughland – Leana
Afshan Azad – Padma Patilová
Shefali Chowdhury – Parvati Patilová
Anna Shaffer – Romilda Vaneová
Richard Harris – do druhého dílu,Michael Gambon – od třetího dílu-Albus Brumbál

 

Zajímavosti

 

Harry Potter and the Half-blood Prince je první knihou, která je v Británii vydána ve stejnou chvíli jak v normální tištěné, tak v brailleovské edici.
Jméno hudební skupiny Sudičky (The Weird Sisters), která hraje na Bradavickém plese ve čtvrtém dílu, je odkazem na dílo Williama Shakespeara. Jedna ze skladeb soundtracku k třetímu filmu je právě ztvárněním písně tří sudiček ze hry Macbeth.
Bradavický vlak, kterým se studenti dopravují z Londýna do školy, vyjíždí z nástupiště „devět a tři čtvrtě“ na King's Cross Station. Rowlingová zde vyšla z britské legendy, podle které je pod 10. nástupištěm pochováno tělo jednoho z keltských válečníků, a také proto, že se na 'King's Cross Station' seznámili její rodiče.
Na nádraží 'King's Cross Station' není žádná přepážka, která by vedla na nástupiště 9¾. Místo ní jsou tam obyčejné kovové sloupy, a to proto, že si při jeho popisování představovala Paddingtonské nádraží.
Přítelem a spolupracovníkem Albuse Brumbála v knize Kámen mudrců je Nicolas Flamel. Alchymista stejného jména skutečně žil v Paříži, kde je po něm a jeho ženě pojmenováno několik ulic.
Kromě Flamela je jedinou skutečnou postavou v knihách Natalie McDonaldová, studentka zařazená do Nebelvírské koleje. Tato Harryho fanynka poslala autorce e-mail, ta však stihla odepsat až den poté, co dívka zemřela na rakovinu. Po její smrti udržovala Rowlingová kontakt s její matkou a rozhodla se zařadit ji do čtvrtého dílu.
Mnoho scén odehrávajících se v Bradavické škole se ve skutečnosti natáčelo na Oxfordské univerzitě.

 

Charakteristika postav


Svět Harryho Pottera

 

Podobně jako J. R. R. Tolkien, i J. K. Rowlingová stvořila při psaní Harryho Pottera fantasy svět s vlastními zákony. Na rozdíl od klasické fantasy tolkienovského typu se ovšem Harry Potter neodehrává v minulosti (tedy ve světě podobném např. evropskému středověku), ale v přítomnosti, v jakémsi paralelním světě. Čarodějové se vyskytují ve Velké Británii (a jiných státech světa, jak se Rowlingová postupně zmiňuje v 4. a 5. díle) a snaží se, aby je obyčejní lidé (neschopní kouzlit), zvaní mudlové neobjevili, a nechtěli po nich, aby řešili jejich obyčejné problémy. Dovedně se skrývají, aby je mudlové neodhalili – ochrana světa čarodějů před nežádoucí pozorností ostatních je jedním z nejdůležitějších zákonů kouzelnického světa, nad jejichž dodržováním bdí Ministerstvo kouzel. Kouzelníci tak žijí stranou od lidí, buď přímo v kouzelnických vesnicích (např. Prasinky, Godrikův důl, některé londýnské ulice), nebo skrytě za pomoci kouzel přímo v mudlovských městech a ulicích (v pátém díle je takto zmíněno sídlo Fénixova řádu v nezakreslitelném domě).

 

Knihy o Harrym Potterovi se věnují především kouzelnické škole, která se jmenuje Bradavice (orig. Hogwarts). Škola má sedm ročníků a čtyři koleje: Nebelvír (orig. Gryffindor), Havraspár (orig. Ravenclaw), Mrzimor (orig. Hufflepuff) a Zmijozel (orig. Slytherin). Je to škola internátní, takže většina žáků zde (kromě Vánoc) stráví celý školní rok. Vyučují se zde různé čarodějné předměty, jako např. kouzelné formule, přeměňování, péče o kouzelné tvory, obrana proti černé magii, bylinkářství, jasnovidectví, astronomie, studia mudlů, starodávné runy, věštění z čísel, atd. Ředitelem školy je slavný čaroděj Albus Brumbál (orig. Albus Dumbledore). Zlo v kouzelnickém světě představují kromě běžných piklů a kouzelníků, které nemají rádi mudly či čaroděje z mudlovské krve, především stoupenci Lorda Voldemorta, 2. nejmocnějšího (po Brumbálovi) čaroděje všech dob. Tito takzvaní smrtijedi se dorozumívají pomocí zvláštních znamení vypálených na předloktí. Proti nim bojují speciálně školení kouzelníci, tzv. bystrozoři. Smrtijedi obvykle po dopadení a odsouzení skončí v kouzelnickém vězení – Azkabanu, které je střeženo děsivými strážci, tzv. mozkomory.


Parodie

 

Mezi četné knižní parodie Harryho Pottera patří například Barry Trotter (od Michaela Gerbera), Porri Gatter (běloruská řada knih - Andreyi Zhvalevskiyi a Igor'Miyt'ko), Tanya Grotterová (rusko, Dmitri Yemetz), Heri Kókler (K. B. Rottring', maďarsko, autor je podepsán pseudonymem, přičemž kromě slovní hříčky na „J. K. Rowling“ připomínají jeho iniciály zkratku „kb.“, znamenající „přibližně“, zatímco „rotring“ znamená v maďarštině „propiska“). Natočeny byly také dvě scénky pro pořad Saturday Night Live. V jednom díle Simpsonů se Bart a Lisa ocitli v rolích kouzelnických učňů a museli porazit temného čaroděje Lorda Montymorta (Montgomery Burns).

 

Knižní česká parodie: Harry Trottel a kámen MUDr. Tse, na tuto knihu bylo navázáno pokračování Harry Trottel a Ta jemná tenata, Harry Trottel a posel Talibánu, pak ještě nenavazující pokračování My děti ze stanice Kaiserchrocht.
Plánovaná česká filmová parodie: Pepa Hrnčíř a Venušin Kámen [zdroj?]
Dabovaná česká parodie: Harry Potter a tajemství zvětšovacích slipů, Henry Propper
Česká internetová parodie Garry Poker

 

Za zmínku jistě stojí také internetový fenomén A Very Potter Musical, divadelní muzikál vytvořený skupinou studentů Michiganské univerzity, která si říká Team Starkid. Celé představení obsahuje prvky ze všech knih a volně na něj navazuje pokračování A Very Potter Sequel.


Podobnost se skutečnými postavami

 

Příznivci Vladimira Putina nařknuli tvůrce filmových adaptací, že při ztvárnění postavy skřítka Dobbyho vyšli ze vzhledu tohoto ruského prezidenta.
Kanadský exministr Pierre Pettigrew vstoupil do politiky ve stejný rok (1994), kdy v knihách uprchl Harrymu zrádce jeho rodičů, Peter Pettigrew.
Přezdívku Harry Potter dostala celá řada dalších osobností - nizozemský premiér Jan Peter Balkenende, bulharský politik Nikolay Vassilev nebo švýcarský skokan na lyžích Simon Ammann.

 

Kontroverze

 

Série o Harry Potterovi vyvolala celou řadu sporů. Podle Americké asociace knihoven patří od roku 1998 tyto knihy mezi nejžádanější. Stížnosti směřují často k tomu, že knihy podporují okultismus, satanismus, jsou násilnické a obsahují motivy kritizující rodinný život. Některé křesťanské spolky ve Spojených státech je proto zavrhují coby přímou propagaci čarodějnictví. Knihy kritizoval i současný papež Benedikt XVI. v době, kdy byl ještě kardinálem. Na druhou stranu řada církevních hodnostářů knihy naopak podpořila. Stížnosti věřících byly parodovány např. v seriálu Simpsonovi, kde věrný křesťan Ned Flanders předčítá Harryho Pottera svým dětem, přičemž příběh uzavírá slovy „a tak se Harry Potter propadl se všemi svými kouzelnickými kamarády do pekla za provozování čarodějnictví.“ Synové pak zatleskají a Ned vhodí knihu do krbu.


Komunita fanoušků

 

Světem Harryho Pottera se zabývá početná komunita fanoušků, uznávaná i samotnou autorkou.

 

Mezi kratochvíle oddaných čtenářů patří psaních vlastních příběhů ze světa Harryho Pottera – tzv. fanfiction. Jedním takovým dílem je český „Harry Potter a Pán smrti“ (alternativa k 6. dílu), čítající přes dva tisíce stran o stech kapitolách, na nějž navazuje pokračování s názvem „Harry Potter a Pán Pána smrti“.


Internetové Bradavické školy

 

Příznivci Harryho Pottera se také scházejí a setkávají na internetu prostřednictvím tzv. internetových škol, kde se sami stávají studenty školy čar a kouzel v Bradavicích a zažívají přitom různá dobrodružství. Tyto školy jsou zpravidla založeny na principu her na hrdiny (jsou ovšem výjimky potvrzující pravidlo). Každý hráč si vytvoří svojí postavu a s tou pak navštěvuje školní prostředí, které je mnohdy reprezentováno chatovacími místnostmi, kde hráči prezentují své postavy, jejich řeč i aktivity textem.

 

V České republice se vyskytuje takovýchto škol hned několik. Jedna z největších škol je projekt Hogwarts Online CZ (HOCZ), dále je to například E-Bradavice, Hogwarts.cz, Hrad Bradavice a další. Krom těchto projektů zde funguje i projekt poněkud odlišný, zvaný Život v Bradavicích. Ten na rozdíl od ostatních škol není webovou textovou školou, ale odehrává se v interaktivním grafickém prostředí a vyžaduje nainstalování dodatečného software.

 

Harry Potter - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany

product_code
Harry Potter A Window To The Past akordy noty tab text,
Harry Potter A Window To The Past (Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban) [Williams, John] akordy noty tab text,
Harry Potter A Winter's Spell akordy noty tab text,
Harry Potter At The Burrow akordy noty tab text,
Harry Potter Aunt Marge's Waltz akordy noty tab text,
Harry Potter Buckbeak's Flight akordy noty tab text,
Harry Potter Courtyard Apocalypse akordy noty tab text,
Harry Potter Death Of Cedric akordy noty tab text,
Harry Potter Diagon Alley akordy noty tab text,
Harry Potter Do The Hippogriff akordy noty tab text,
Harry Potter Dobby The House Elf akordy noty tab text,
Harry Potter Double Trouble akordy noty tab text,
Harry Potter Double Trouble (Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban) [Williams, John] akordy noty tab text,
Harry Potter Dumbledore’s Army akordy noty tab text,
Harry Potter Dumbledore's Army akordy noty tab text,
Harry Potter Dumbledore's Farewell akordy noty tab text,
Harry Potter Family Portrait akordy noty tab text,
Harry Potter Farewell Aragog akordy noty tab text,
Harry Potter Farewell To Dobby akordy noty tab text,
Harry Potter Fawkes The Phoenix akordy noty tab text,
Harry Potter Fawkes The Phoenix (Harry Potter And The Chamber Of Secrets) [Williams, John] akordy noty tab text,
Harry Potter Fireworks akordy noty tab text,
Harry Potter Fireworks (Harry Potter And The Order Of The Phoenix) [Hooper, Nicholas] akordy noty tab text,
Harry Potter Flight Of The Order Of The Phoenix akordy noty tab text,
Harry Potter Fluffy's Harp akordy noty tab text,
Harry Potter Flying Car akordy noty tab text,
Harry Potter Foxtrot Fleur akordy noty tab text,
Harry Potter Gilderoy Lockhart akordy noty tab text,
Harry Potter Ginny akordy noty tab text,
Harry Potter Godric's Hollow Graveyard akordy noty tab text,
Harry Potter Hagrid The Professor akordy noty tab text,
Harry Potter Harry And Ginny akordy noty tab text,
Harry Potter Harry And Hermione akordy noty tab text,
Harry Potter Harry In Winter akordy noty tab text,
Harry Potter Harry's Sacrifice akordy noty tab text,
Harry Potter Harry's Wondrous World akordy noty tab text,
Harry Potter Harry's Wondrous World (Harry Potter And The Sorcerer's Stone) [Williams, John] akordy noty tab text,
Harry Potter Hedwig's Theme akordy noty tab text,
Harry Potter Hedwig's Theme (Harry Potter And The Sorcerer's Stone) [Williams, John] akordy noty tab text,
Harry Potter Hedwig's Theme (Prisoner Of Azkaban) akordy noty tab text,
Harry Potter Hedwig's Theme [Williams, John] akordy noty tab text,
Harry Potter Hogwarts Forever akordy noty tab text,
Harry Potter Hogwarts Forever! akordy noty tab text,
Harry Potter Hogwarts' Hymn akordy noty tab text,
Harry Potter Hogwarts' Hymn (Harry Potter And The Goblet Of Fire) [Doyle, Patrick] akordy noty tab text,
Harry Potter Hogwarts March akordy noty tab text,
Harry Potter Hogwarts' March akordy noty tab text,
Harry Potter Hogwarts' March (Harry Potter And The Goblet Of Fire) [Doyle, Patrick] akordy noty tab text,
Harry Potter In Noctem akordy noty tab text,
Harry Potter Leaving Hogwarts akordy noty tab text,
Harry Potter Lily's Lullaby akordy noty tab text,
Harry Potter Lily's Theme akordy noty tab text,
Harry Potter Loved Ones And Leaving akordy noty tab text,
Harry Potter Lovegood akordy noty tab text,
Harry Potter Magic Works akordy noty tab text,
Harry Potter Meeting Tom Riddle akordy noty tab text,
Harry Potter Moaning Myrtle akordy noty tab text,
Harry Potter Moaning Myrtly akordy noty tab text,
Harry Potter Neville's Waltz akordy noty tab text,
Harry Potter Nimbus 2000 akordy noty tab text,
Harry Potter Nimbus 2000 (Harry Potter And The Chamber Of Secrets) [Williams, John] akordy noty tab text,
Harry Potter Obliviate akordy noty tab text,
Harry Potter Polyjuice Potion akordy noty tab text,
Harry Potter Potter Waltz akordy noty tab text,
Harry Potter Professor Umbridge akordy noty tab text,
Harry Potter Professor Umbridge (Harry Potter And The Order Of The Phoenix) [Hooper, Nicholas] akordy noty tab text,
Harry Potter Prologue And The Escape From The Dursleys akordy noty tab text,
Harry Potter Quidditch akordy noty tab text,
Harry Potter Ron Leaves akordy noty tab text,
Harry Potter Ron's Speech akordy noty tab text,
Harry Potter Severus And Lily akordy noty tab text,
Harry Potter Slughorn's Confession akordy noty tab text,
Harry Potter Snape To Malfoy Manor akordy noty tab text,
Harry Potter Statues akordy noty tab text,
Harry Potter The Friends akordy noty tab text,
Harry Potter The Chamber Of Secrets akordy noty tab text,
Harry Potter The Ministry Of Magic akordy noty tab text,
Harry Potter The Quidditch World Cup (The Irish) akordy noty tab text,
Harry Potter The Room Of Requirement akordy noty tab text,
Harry Potter The Snowball Fight akordy noty tab text,
Harry Potter The Spiders akordy noty tab text,
Harry Potter The Weasley Stomp akordy noty tab text,
Harry Potter This Is The Night akordy noty tab text,
Harry Potter Voldemort akordy noty tab text,
Harry Potter When Ginny Kissed Harry akordy noty tab text,
Harry Potter Wizard Wheezes akordy noty tab text,