Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Johnny Cash


Johnny Cash - A Boy Named Sue

Johnny Cash - Wikipedie

J. R. Cash (26. února 1932 Kingsland, Arkansas – 12. září 2003 Nashville) byl americký zpěvák, kytarista a skladatel. Proslul především díky country, ale svým rozsahem patřil i do dalších žánrů. Podle mnoha hudebních kritiků se stal jedním z nejvýznamnějších amerických zpěváků dvacátého století. Byl dobře znám nejen svým černým oblečením a skromným pozdravem při zahajování svých koncertů „Hello, I'm Johnny Cash...“, ale je držitelem mnoha ocenění. Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy a stal se nejmladším umělcem, který byl uveden do Country Music Hall of Fame. Mezi nejznámější písně, které nesou jeho rukopis, patří jeho prvotiny ve stylu country a rockabilly, „Hey Porter“ nebo „Cry, Cry, Cry“, „Folsom Prison Blues“ tvořící jeho image desperáta, hity „I Walk the Line“, „Ring of Fire“ a „Man in Black“, žertovná „A Boy Named Sue“, „Jackson“, duet s jeho druhou ženou, June Carter Cash z Carter Family, ale také cover verze rockových písní jako „Hurt“, nebo „Personal Jesus“. Tématy mnoha Cashových písní, především pak těch z konce kariéry, jsou smutek a bolest, ale také naděje a vykoupení.


Život

 

Dětství


Narodil se jako J. R. Cash v Kingslandu v Arkansasu manželům Rayovi a Carrie (rozené Riversové) Cashovým a vyrůstal v Dyess v Arkansasu, měl šest sourozenců. Rodiče mu dali jméno „J.R.“, protože se prý nemohli na žádném jménu shodnout, pouze na iniciálách. Během služby u Letectva Spojených států nemohla armáda přijmout J.R. jako jméno, přijal proto jméno John R. Cash. V roce 1955 si zvolil pseudonym Johnny Cash. Jako dítě musel pracovat na bavlníkové plantáži, která byla několikrát zatopena. Osobní a sociální problémy jeho rodiny za hospodářské krize se projevily v některých jeho písňových textech. Povodeň na farmě jej inspirovala k napsání „Five Feet High And Rising“.[1] Roku 1944 byl jeho bratr Jack stažen kotoučem cirkulárky, se kterou pracoval, a ta ho téměř rozřízla na dvě části.[2] Než zemřel, trpěl více než týden, během kterého měl prý zjevení andělů a nebe. Johnny si bratrovu smrt dával často za vinu a říkal, že se mu bratr zjevuje ve snech. Už jako velmi malý začal zpívat. Byl ovlivněn především irskou muzikou z rádia, a také gospelovou muzikou.

 

Mládí


Na střední škole zpíval v rozhlasové stanici KLCNV, po střední škole ve studiu nepokračoval, místo toho začal pracovat v detroitské automobilce.[2] V roce 1950 nastoupil do armády, k bezpečnostní složce Letectva Spojených států. Seznámil se také s katoličkou Vivian Liberto, záhy však byl armádou povolán do německého Landsbergu, kde měl za úkol dekódovat ruské vysílání z Morseovy abecedy. S Vivian si tak mohl jen dopisovat.[3] Po návratu z Německa, v roce 1954 se Johnny a Vivian vzali. Měli spolu čtyři dcery: Rosanne (1955), Kathleen (1956), Cindy (1959) a Taru (1961).

 

Počátek kariéry


Poté, co se Johnn Cash s manželkou Vivian roku 1954 přestěhoval do Memphisu v Tennessee, živil se jako podomní obchodník. Po večerech však začal hrát spolu se skupinou The Tennessee Two (později přejmenovanou na The Tennessee Three). V roce 1955 vydal producent Sam Phillips v Sun Records jeho první nahrávky „Hey Porter“ a „Cry, Cry, Cry“, které se setkaly s takovým úspěchem, že se Cash mohl začít naplno věnovat kariéře zpěváka.[2] Nahrávka „Folsom Prison Blues“ se umístila mezi Top 5 v country hitparádě, a jeho velký hit „I Walk the Line“ dosáhl v roce 1956 prvního místa v žebříčku country. Roku 1957 následovala píseň „Home of the Blues“. Cashova kariéra začala strmě růst. Ještě téhož roku se stal prvním umělcem Sun Records, který nahrál dlouhohrající desku, vystupoval v Grand Ole Opry, show Eda Sullivana i v Carnegie Hall.[4] V roce 1958 opustil malou nahrávací společnost Sun a uzavřel lukrativní smlouvu s Columbia Records, která mu za podpis slíbila 50 000 dolarů[5]. Tam se také jeho singl „Don't Take Your Guns to Town“ stal jedním z jeho dalších hitů. Na počátku šedesátých let koncertoval s Carter Family, v níž byly také Anita, June a Helen Carterovy.

 

Image desperáta


S jeho stoupající popularitou v šedesátých letech začaly i jeho problémy s drogami. Propadl alkoholu a stal se závislý na amfetaminech a barbiturátech. Krátce sdílel byt s Waylonem Jenningsem, který byl na amfetaminech silně závislý. Během koncertování užíval stimulanty, aby vydržel vzhůru. Drogy měly negativní dopad na jeho chování. Často byl nervózní a reagoval nevypočitatelně. Sám později přiznal, že vyzkoušel snad každou drogu. Vzrůstající závislost zatím ale nepoznamenala Cashovu tvořivost. Jeho provedení hitu „Ring of Fire“ dosáhlo úspěchu jak v country žebříčcích, tak i v popových hitparádách. Roku 1965 v Los Padres National Forest v Kalifornii začalo jeho auto hořet od přehřátého ložiska, což způsobilo lesní požár. Když se soudce Cashe ptal, proč požár způsobil, odpověděl: „Já to nebyl, ale moje auto, to je mrtvé, takže ho vyslechnout nemůžete.“ Požár zachvátil 2,06 km2, zničil porost na třech horách a zabil 49 z 53 hnízdících ohrožených kondorů. Cash na to reagoval: „Nestarám se o vaše zatracený žlutý káňata.“ Měl nejprve zaplatit 125 127 dolarů, ale nakonec musel zaplatit jen 82 001 dolarů. I přes občasné problémy se zákonem a image desperáta Cash nikdy nebyl odsouzen k odnětí svobody. Sedmkrát byl sice zadržen, ale vždy byl internován nejdéle na jednu noc. Roku 1965 byl dokonce v El Pasu v Texasu zadržen protidrogovým oddílem. Ten ho podezíral z pašování heroinu z Mexika. Policie nalezla v jeho kytarovém pouzdře narkotika, ale jednalo se pouze o léky na předpis, nikoli o nepovolené drogy. Cash nakonec vyvázl s podmínkou. Téhož roku byl jedné noci zadržen v Starkville v Mississippi za vniknutí na cizí pozemek, kde chtěl trhat květiny. V polovině šedesátých let vydal několik konceptuálních alb jako Bitter Tears (1964) a Ballads of the True West (1965), zároveň ale jeho drogová závislost dosáhla vrcholu, což vedlo k rušení některých koncertů, ale také k rozvodu s jeho první ženou v roce 1967.

 

June Carterová


Cash koncertoval již dříve s Carter Family, v roce 1967 pak s June Carterovou[6] nazpíval duet „Jackson“, ten byl oceněn cenou Grammy.[7] Cash skončil s užíváním drog v roce 1968 po spirituálním prožitku v Nickajack Cave, velkém, polozatopeném jeskynním komplexu v okrese Marion v Tennessee. June, matka Maybelle, a otec Ezra Carterovi se odstěhovali na měsíc na jeho sídlo, aby mu pomohli bojovat se závislostí. 22. ledna Johnny požádal June na pódiu o ruku, ta souhlasila a 1. března byli oddáni. Cash také obnovil svoji víru v malé evangelikální církvi Evangel Tempel. 

 

Folsom Prison Blues a koncerty pro vězně

 

Na konci šedesátých let Cash začal koncertovat ve věznicích, tyto koncerty byly zaznamenány na živých albech At Folsom Prison (1968) a At San Quentin (1969). Nahrávka ze San Quentin obsahuje hit „A Boy Named Sue“ od Shela Silversteina. Kromě věznic v USA navštívil Cash roku 1972 vězení v Österåker ve Švédsku. V roce 1973 byl vydán záznam På Österåker (V Österåker), mezi písněmi zde Cash mluví švédsky.

 

Muž v černém


V letech 1969 až 1971, měl Cash svůj televizní pořad The Johnny Cash Show na stanici ABC. Každý díl otevírali The Statler Brothers, nedílnou součástí byla také Carter Family a Carl Perkins. Jeho hosty byli například Neil Young, Louis Armstrong, James Taylor, Ray Charles, Eric Clapton nebo Bob Dylan. Dylana poznal Cash v polovině šedesátých let a později se stali přáteli a nazpívali spolu duet na Dylanově countryovém albu Nashville Skyline. Dalším umělcem, kterému The Johnny Cash Show pomohla v kariéře, byl začínající textař Kris Kristofferson. Cash odmítl změnit text Kristoffersonovy písně Sunday Mornin' Comin' Down, jak to po něm chtělo vedení televize kvůli narážce na marihuanu.[8] Prolínání rock and rollu, rocku, folku, country a soulu, ke kterému v show docházelo, významně ovlivnilo další vývoj populární hudby.[9] V roce 1971 vysvětlil v písni „Man in Black“ („Muž v černém“), proč pořád nosí pro něj typické černé oblečení:

 


We're doing mighty fine I do suppose
In our streak of lightning cars and fancy clothes
But just so we're reminded of the ones who are held back
Up front there ought to be a man in black.

 


Cash a jeho kapela původně nosili černou, protože to byla jediná shodná barva, kterou měly jejich kostýmy.[1] Z počátku kariéry nosil i barevné oblečení, ale černou si oblíbil jak na pódiu, tak i mimo něj. Kromě politických důvodů byla černá vždy jeho oblíbenou barvou [1]. Tmavé uniformy jsou dodnes mezi americkými námořníky, jejichž košile, kravata a kalhoty jsou úplně černé, známy jako „Johnny Cashes“.[10] V polovině sedmdesátých let začala Cashova popularita upadat, přesto se prodalo 1,3 milionů kusů jeho první autobiografie nazvané Man in Black, která vyšla roku 1975. Druhá autobiografie s názvem Cash: The Autobiography vyšla v roce 1997. Jeho přátelství s kazatelem Billy Grahamem vedlo ke spolupráci na filmu o životě Ježíše Krista The Gospel Road. Cash byl spolutvůrcem textu a také vypravěčem. V průběhu sedmdesátých let se také objevoval například v každoročním vánočním speciálu stanice CBS. Zahrál si v seriálu Columbo a se svou ženou se objevil i v jednom z dílů seriálu Little House on the Prairie. V miniseriálu North and South si zase zahrál bojovníka proti otroctví Johna Browna. Cash se přátelil se všemi prezidenty Spojených států, počínaje Richardem Nixonem, a zvláště pak s Jimmy Carterem[1]. Nixonem byl roce 1972 pozván do Bílého domu. Prezidentská kancelář požadovala, aby zahrál „Okie from Muskogee“ (původně satirickou píseň Merle Haggarda o lidech opovrhujících těmi, kteří berou drogy a protestují proti válce) a „Welfare Cadillac“ (píseň zpochybňující poctivost příjemců sociálních dávek). Cash ale politické objednávce nevyhověl a zahrál „The Ballad of Ira Hayes“ (o domorodém veteránovi z druhé světové války, který byl po válce v Arizoně špatně přijat), „What is Truth?“ a „Man in Black“. Podle něj nebyly za odmítnutím Nixonových písní politické důvody, ale fakt, že písně neznal a nedokázal by je nacvičit.[1]

 

Highwayman


Přestože v osmdesátých letech jeho nahrávky nedosahovaly takové popularity, stal se nejmladším členem Country Music Hall of Fame. V polovině osmdesátých let koncertoval s Waylonem Jeningsem, Willie Nelsonem, a Krisem Kristoffersonem jako skupina The Highwaymen. Z této doby pocházejí dvě hitová alba (Highwayman a Highwayman 2). Cash se objevil v několika televizních filmech. V roce 1981, to byl The Pride of Jesse Hallam zabývající se negramotností dospělých. V roce 1983 se objevil jako šerif v Murder In Coweta County spolu s Andy Griffithem - film byl natočen podle skutečného kriminálního případu. Krátce se znovu stal závislým na lécích, což způsobily léky proti bolesti, které bral, když ho v roce 1983 na jeho farmě kopl pštros a vážně ho zranil.[11] Cash nebyl spokojen s marketingem Columbia Records, proto nazpíval záměrně „příšernou“ píseň „Chicken in Black“ o slepici, které je implantován mozek Johnnyho Cashe a začne zpívat jeho písně, a Cash naproti tomu dostane mozek bankovního lupiče a s kytarou přepadá banky. Píseň se paradoxně stala komerčně úspěšnější než jeho ostatní tehdejší písně. Nakonec u Columbia Records skončil a vrátil se do Sun Studios. V roce 1986, po návratu do Sun Studios v Memphisu, se spojil s Royem Orbinsonem, Jerry Lee Lewisem a Carlem Perkinsem, aby vytvořil album Class of '55. Téhož roku vydal svůj jediný román Man in White, knihu o apoštolu Pavlovi. V roce 1988 navštívil v nemocnici Waylona Jenningse, zotavujícího se tam z infarktu. Jennings mu navrhl, aby se nechal také vyšetřit. Doktor mu po vyšetření doporučil bypass. Po operaci odmítal jakékoli léky proti bolesti v obavě, že se stane znovu závislým. Během operace měl zážitek blízké smrti - říkal, že měl tak krásnou vizi nebe, že byl naštvaný, když se probudil živý. Roku 1990 namluvil Johnny Cash Reads The Complete New Testament (Johnny Cash čte Úplný Nový zákon).

 

American Recordings


Když Cash odešel od Columbia Records, měl mezi lety 1987 a 1991 smlouvu s Mercury Records. V roce 1991 zpíval vedoucí vokály pro křesťanskou punkovou skupinu One Bad Pig v cover verzi jeho písně „Man in Black“ na albu I Scream Sunday a stal se čestným členem skupiny[12], ale jeho comeback přišel v devadesátých letech. Tehdy se stal populární také mezi mladšími posluchači, kteří se o country nezajímali, když se v roce 1993 objevil v „The Wanderer“, písni z alba Zooropa irské rockové skupiny U2. Stárnoucího zpěváka, který nebyl u žádné nahrávací společnosti, kontaktoval producent Rick Rubin (Danzig, Slayer nebo Beastie Boys) a nabídl mu smlouvu se svou společností American Recordings. V roce 1994 nahrál Cash ve svém obývacím pokoji pod Rubinovým vedením album American Recordings za doprovodu své kytary. Album obsahovalo cover verze soudobých umělců vybraných Rubinem (mj. Glenna Danziga nebo Toma Waitse) a setkalo se s příznivou kritikou i komerčním úspěchem. Cash za ně získal Grammy za nejlepší soudobé folkové album (Grammy Award for Best Contemporary Folk Album). Roku 1996 na úspěch nahrávky American Recordings navázal albem Unchained, kde ho doprovázeli Tom Petty and the Heartbreakers. Album získalo Grammy za nejlepší country album. Cash se objevil se svou ženou v několika seriálech - například Doktorka Quinnová. Propůjčil svůj hlas také mluvícímu kojotovi v 9. dílu 8. řady seriálu Simpsonovi (Homerova mystická cesta).[13] V roce 1997 vydal také další autobiografii Cash: The Autobiography.

 

Stáří a smrt


V roce 1997 těžce onemocněl, jeho zdravotní potíže byly způsobeny cukrovkou. Z důvodu nemoci musel redukovat vystoupení. V roce 1998 dostal zápal plic a byl hospitalizován. Nemoc výrazně ovlivnila jeho poslední alba American III: Solitary Man (2000) a American IV: The Man Comes Around (2002), která mají temnější nádech než první dvě alba u American Recordings. Video k písni „Hurt“ z alba American IV, cover verze písně Trenta Reznora z Nine Inch Nails, bývá označováno za Cashův epitaf.[14] V písni se dívá zpět za svým životem a vyjadřuje pocity lítosti. Cashova žena June Carter Cash zemřela 15. května 2003 ve věku sedmdesát tři let. June manželovi řekla, ať pokračuje v práci, a tak i nadále koncertoval. Na posledním koncertě se objevil 5. července 2003. Johnny Cash zemřel méně než čtyři měsíce po své ženě, 12. září 2003, v nemocnici Baptist Hospital v Neshvillu v Tennessee, následkem těžkých komplikací cukrovky. Byl pochován vedle svojí ženy v Hendersonville v Tennessee. 24. května 2005 zemřela Vivian Libertová, Cashova první žena, při operaci rakoviny plic. V lednu 2006 byl Cashův dům u jezera v Hendersonville v Tennessee prodán zpěvákovi skupiny Bee Gees Barry Gibbovi a jeho ženě Lindě za cenu 2,3 milionu dolarů, dům ale 10. dubna 2007 shořel.[15] 4. července 2006 vyšlo album American V: A Hundred Highways, na kterém se objevily písně nahrané těsně před Cashovou smrtí. Posmrtně vydané album se dostalo na vrchol hitparády Billboard Top 200.[16] Zájem o hudbu zesnulého zpěváka se pokusili využít hudebníci v čele s raperem Snoop Doggem, když v roce 2009 vydali album remixů Johnny Cash Remixed, to ale u kritiky propadlo.[17] Vydání alba American VI: Ain't No Grave, poslední desky ze série American Recordings, naplánoval Rick Rubin na konec února 2010.

 

Cashův význam a pocty

 

Podle mnoha hudebních kritiků se stal jedním z nejvýznamnějších amerických zpěváků dvacátého století, v žebříčku časopisu Rolling Stone 100 Greatest Artists of All Time se umístil na 31. místě.[18] V žebříčku The RS 500 Greatest Songs of All Time se umístilo hned několik Cashových písní, v první stovce to byly „I Walk the Line“ (30.) a „Ring of Fire“ (87.).[19] V roce 2004 byl o jeho životě natočen film Walk the Line, ve kterém ho ztvárnil herec Joaquin Phoenix. Cash je několikanásobným držitelem Grammy. Tuto cenu získal mimo jiné za celoživotní dílo, v kategorii country pak sbíral ceny za nejlepší písně, alba i nejlepší mužský hlas. Poslední Grammy mu získal posmrtně vydaný videoklip k písni „God's Gonna Cut You Down“. Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

 

Populární písně

 

„Hey Porter“
„Big River“
„Cry, Cry, Cry“
„Folsom Prison Blues“
„I Walk the Line“
„Don't Take Your Guns to Town“
„Ring of Fire“
„Orange Blossom Special“
„Daddy Sang Bass“
„A Boy Named Sue“
„Casey Jones“
„Cocaine blues“
„Jackson“
„Hurt“
„Personal Jesus“
„God's Gonna Cut You Down“
„Redemption Day“
„Ain't No Grave“
„Solitary man“ 

 

Johnny Cash - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy

 

Johnny Cash (Ghost) Riders In The Sky (A Cowboy Legend) akordy noty tab text,
Johnny Cash (There'll Be) Peace In The Valley (For Me) akordy noty tab text,
Johnny Cash 25 Minutes To Go akordy noty tab text,
Johnny Cash A Boy Named Sue akordy noty tab text,
Johnny Cash A Legend In My Time akordy noty tab text,
Johnny Cash A Singer Of Songs akordy noty tab text,
Johnny Cash A Thing Called Love akordy noty tab text,
Johnny Cash After The Ball akordy noty tab text,
Johnny Cash Ain't No Grave akordy noty tab text,
Johnny Cash All Over Again akordy noty tab text,
Johnny Cash Aloha Oe akordy noty tab text,
Johnny Cash Bad News akordy noty tab text,
Johnny Cash Ballad Of A Teenage Queen akordy noty tab text,
Johnny Cash Ballad Of Ira Hayes akordy noty tab text,
Johnny Cash Banks Of The Ohio akordy noty tab text,
Johnny Cash Big Iron akordy noty tab text,
Johnny Cash Big River akordy noty tab text,
Johnny Cash Bird On A Wire akordy noty tab text,
Johnny Cash Blistered akordy noty tab text,
Johnny Cash Bridge Over Troubled Water akordy noty tab text,
Johnny Cash Busted akordy noty tab text,
Johnny Cash Casey's Last Ride akordy noty tab text,
Johnny Cash Cindy akordy noty tab text,
Johnny Cash Cocaine Blues akordy noty tab text,
Johnny Cash Come In Stranger akordy noty tab text,
Johnny Cash Country Boy akordy noty tab text,
Johnny Cash Cry! Cry! Cry! akordy noty tab text,
Johnny Cash Daddy Sang Bass akordy noty tab text,
Johnny Cash Danny Boy akordy noty tab text,
Johnny Cash Dark As A Dungeon akordy noty tab text,
Johnny Cash Delia's Gone akordy noty tab text,
Johnny Cash Desperado akordy noty tab text,
Johnny Cash Devil's Right Hand akordy noty tab text,
Johnny Cash Do Lord akordy noty tab text,
Johnny Cash Don't Take Your Guns To Town akordy noty tab text,
Johnny Cash Down The Line akordy noty tab text,
Johnny Cash Down There By The Train akordy noty tab text,
Johnny Cash Drive On akordy noty tab text,
Johnny Cash Father And Son akordy noty tab text,
Johnny Cash First Time I Ever Saw Your Face akordy noty tab text,
Johnny Cash Five Feet High And Rising akordy noty tab text,
Johnny Cash Flesh And Blood akordy noty tab text,
Johnny Cash Folsom Prison Blues akordy noty tab text,
Johnny Cash For The Good Times akordy noty tab text,
Johnny Cash Forty Shades Of Green akordy noty tab text,
Johnny Cash Four Strong Winds akordy noty tab text,
Johnny Cash Frankie's Man, Johnny akordy noty tab text,
Johnny Cash Further On (Up The Road) akordy noty tab text,
Johnny Cash Gentle On My Mind akordy noty tab text,
Johnny Cash Get Rhythm akordy noty tab text,
Johnny Cash Girl From The North Country akordy noty tab text,
Johnny Cash Girl From The North Country (With Bob Dylan) akordy noty tab text,
Johnny Cash Girl Of The North Country akordy noty tab text,
Johnny Cash Give My Love To Rose akordy noty tab text,
Johnny Cash God's Gonna Cut You Down akordy noty tab text,
Johnny Cash Guess Things Happen That Way akordy noty tab text,
Johnny Cash Help Me akordy noty tab text,
Johnny Cash Hey, Porter! akordy noty tab text,
Johnny Cash Highwayman akordy noty tab text,
Johnny Cash Home Of The Blues akordy noty tab text,
Johnny Cash Hurt akordy noty tab text,
Johnny Cash I Am A Pilgrim akordy noty tab text,
Johnny Cash I Got Stripes akordy noty tab text,
Johnny Cash I Hung My Head akordy noty tab text,
Johnny Cash I Never Picked Cotton akordy noty tab text,
Johnny Cash I See A Darkness akordy noty tab text,
Johnny Cash I Shall Not Be Moved akordy noty tab text,
Johnny Cash I Still Miss Someone akordy noty tab text,
Johnny Cash I Walk The Line akordy noty tab text,
Johnny Cash I Will Rock And Roll With You akordy noty tab text,
Johnny Cash I Won't Back Down akordy noty tab text,
Johnny Cash If I Give My Soul akordy noty tab text,
Johnny Cash If I Were A Carpenter akordy noty tab text,
Johnny Cash If You Could Read My Mind akordy noty tab text,
Johnny Cash I'm A Drifter akordy noty tab text,
Johnny Cash I'm Bound For The Promised Land akordy noty tab text,
Johnny Cash I'm Free From The Chain Gang Now akordy noty tab text,
Johnny Cash I'm Movin' On akordy noty tab text,
Johnny Cash I'm So Lonesome I Could Cry akordy noty tab text,
Johnny Cash In My Life akordy noty tab text,
Johnny Cash In The Garden akordy noty tab text,
Johnny Cash In The Sweet By And By akordy noty tab text,
Johnny Cash It Ain't Me, Babe akordy noty tab text,
Johnny Cash Jackson akordy noty tab text,
Johnny Cash Just As I Am akordy noty tab text,
Johnny Cash Just The Other Side Of Nowhere akordy noty tab text,
Johnny Cash Kneeling Drunkard's Plea akordy noty tab text,
Johnny Cash Let The Lower Lights Be Burning akordy noty tab text,
Johnny Cash Like The 309 akordy noty tab text,
Johnny Cash Long Black Veil akordy noty tab text,
Johnny Cash Long-legged Guitar Pickin' Man akordy noty tab text,
Johnny Cash Love akordy noty tab text,
Johnny Cash Love's Been Good To Me akordy noty tab text,
Johnny Cash Luther's Boogie (Luther Played The Boogie) akordy noty tab text,
Johnny Cash Man In Black akordy noty tab text,
Johnny Cash Man In White akordy noty tab text,
Johnny Cash Mary Of The Wild Moor akordy noty tab text,
Johnny Cash Next In Line akordy noty tab text,
Johnny Cash Oh, Bury Me Not akordy noty tab text,
Johnny Cash Old Chunk Of Coal akordy noty tab text,
Johnny Cash On The Evening Train akordy noty tab text,
Johnny Cash One akordy noty tab text,
Johnny Cash One Piece At A Time akordy noty tab text,
Johnny Cash Oney akordy noty tab text,
Johnny Cash Orange Blossom Special akordy noty tab text,
Johnny Cash Personal Jesus akordy noty tab text,
Johnny Cash Redemption akordy noty tab text,
Johnny Cash Redemption Song akordy noty tab text,
Johnny Cash Ring Of Fire akordy noty tab text,
Johnny Cash Rock Island Line akordy noty tab text,
Johnny Cash Rowboat akordy noty tab text,
Johnny Cash Rusty Cage akordy noty tab text,
Johnny Cash Salty Dog akordy noty tab text,
Johnny Cash Sam Hall akordy noty tab text,
Johnny Cash San Quentin akordy noty tab text,
Johnny Cash Singin' In Vietnam Talkin' Blues akordy noty tab text,
Johnny Cash So Doggone Lonesome akordy noty tab text,
Johnny Cash Softly And Tenderly akordy noty tab text,
Johnny Cash Solitary Man akordy noty tab text,
Johnny Cash Southern Accents akordy noty tab text,
Johnny Cash Straight A's In Love akordy noty tab text,
Johnny Cash Sunday Mornin' Comin' Down akordy noty tab text,
Johnny Cash Tennessee Flat Top Box akordy noty tab text,
Johnny Cash Tennessee Stud akordy noty tab text,
Johnny Cash That Lucky Old Sun (Just Rolls Around Heaven All Day) akordy noty tab text,
Johnny Cash The Ballad Of Ira Hayes akordy noty tab text,
Johnny Cash The Beast In Me akordy noty tab text,
Johnny Cash The Big Battle akordy noty tab text,
Johnny Cash The Fourth Man In The Fire akordy noty tab text,
Johnny Cash The Last Time akordy noty tab text,
Johnny Cash The Man Comes Around akordy noty tab text,
Johnny Cash The Man In Black akordy noty tab text,
Johnny Cash The Mercy Seat akordy noty tab text,
Johnny Cash The Night Hank Williams Came To Town akordy noty tab text,
Johnny Cash The One On The Right Is On The Left akordy noty tab text,
Johnny Cash The Orange Blossom Special akordy noty tab text,
Johnny Cash The Rebel- Johnny Yuma akordy noty tab text,
Johnny Cash The Running Kind akordy noty tab text,
Johnny Cash The Wanderer akordy noty tab text,
Johnny Cash The Wanderer (With U2) akordy noty tab text,
Johnny Cash The Ways Of A Woman In Love akordy noty tab text,
Johnny Cash There You Go akordy noty tab text,
Johnny Cash Thirteen akordy noty tab text,
Johnny Cash Train Of Love akordy noty tab text,
Johnny Cash Trouble In Mind akordy noty tab text,
Johnny Cash Two Timin' Woman akordy noty tab text,
Johnny Cash Understand Your Man akordy noty tab text,
Johnny Cash Unchained akordy noty tab text,
Johnny Cash Waiting For A Train akordy noty tab text,
Johnny Cash Wanted Man akordy noty tab text,
Johnny Cash Wayfaring Stranger akordy noty tab text,
Johnny Cash We'll Meet Again akordy noty tab text,
Johnny Cash Were You There When They Crucified My Lord? akordy noty tab text,
Johnny Cash What Do I Care akordy noty tab text,
Johnny Cash What Is Truth? akordy noty tab text,
Johnny Cash When The Roll Is Called Up Yonder akordy noty tab text,
Johnny Cash Where The Soul Of Man Never Dies akordy noty tab text,
Johnny Cash Why Me Lord? akordy noty tab text,
Johnny Cash Wichita Lineman akordy noty tab text,
Johnny Cash Without Love akordy noty tab text,
Johnny Cash Would You Lay With Me (In A Field Of Stone) akordy noty tab text,
Johnny Cash Wreck Of Old '97 akordy noty tab text,
Johnny Cash You're The Nearest Thing To Heaven akordy noty tab text,