Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Banjo (2)

Earl Scruggs


Earl Scruggs And Friends - Foggy Mountain Breakdown

Earl Scruggs

Earl Scruggs (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

 

Životopis

 

Earl Eugene Scruggs (narozen 6. ledna 1924 v Shelby v Severní Karolíně v USA) je muzikant, který vynalezl a nejvíce zpopularizoval tříprstou techniku hry na pětistrunné banjo, které se používá v bluegrassové muzice.

 

Začínal jako malý chlapec, hrával s rodiči a sourozenci. Osvojil si techniku hry dvěma prsty, která byla tehdy již běžná, posléze si všiml, že někteří banjisté z okolí požívají tři prsty pravé ruky a hudba, která se linula z jejich banja zněla odlišně. Od té doby neustal, dokud se to nepovedlo i jemu.

 

Scruggs vstoupil do kapely Blue Grass Boys v roce 1945 a jeho synkopovaný tříprstý styl rychle způsobil senzaci. V roce 1948 Scruggs a kytarista Lester Flatt opustili Monroeovu kapelu a založili vlastní: Flatt and Scruggs and the Foggy Mountain Boys, se kterou dosáhli světového věhlasu. V roce 1969 se Flatt and Scruggs rozpadají kvůli rozporu ohledně dalšího směřování písní a Scruggs zakládá nový band nazvaný The Earl Scruggs Revue, kde občas spoluúčinkují jeho synové[1].

 

V roce 1969 Flatt and Scruggs získali cenu Grammy za Scruggsovu instrumentálku Foggy Mountain Breakdown, kterou se stala známou díky filmu Bonny and Clyde. U nás tuto skladbu nahrál jako první Marko Čermák se skupinou Greenhorns pod názvem Banjo z Mlžnejch hor. Scruggs byl v roce 1991 zařazen do Bluegrassové síně slávy (International Bluegrass Music Hall of Honor).


Diskografie

 

* Where Lillies Bloom
* Nashville Rock
* Foggy Mountain Jamboree (Sony, 1957)
* Changin' Times (1969)
* Nashville Airplane (1970)
* I Saw the Light with Some Help from My Friends (Sony, 1972)
* Earl Scruggs: His Family and Friends (1972)
* Live at Kansas State (1972)
* Rockin' 'Cross the Country (1973)
* Dueling Banjos (CBS, 1973)
* The Earl Scruggs Revue (1973)
* Anniversary Special (1975)
* The Earl Scruggs Revue 2 (1976)
* Family Portrait (1976)
* Live from Austin City Limits (1977)
* Strike Anywhere (1977)
* Bold & New (1978)
* Today & Forever (1979)
* The Story Teller & the Banjo Man (CBS, 1982)
* Flatt & Scruggs (1982)
* Top of the World (1983)
* Superjammin' (1984)
* Artist's Choice: The Best Tracks (1970-1980) (Edsel - (UK), 1998)
* Earl Scruggs and Friends (MCA Nashville, 2001)
* Classic Bluegrass Live: 1959-1966 (Vanguard, 2002)
* Three Pickers (Rounder Records, 2003)
* The Essential Earl Scruggs (Legacy Recordings, 2004)

 

Earl Scruggs - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy