Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (2)

Kooks


The Kooks - Down

The Kooks (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

The Kooks je anglická indie rocková kapela z Brightonu. Název „The Kooks“ pochází z názvu písničky Davida Bowieho „Kooks“ z alba Hunky Dory. Debutové album Inside In/Inside Out (2006) se drželo více než půl roku v žebříčku Top 20 ve Velké Británii, jen na Ostrovech se ho prodalo více něž 1 000 000 kopií. Druhá deska Konk vydaná 14. února 2008 se dostala na první místo britské albové hitparády.

 

Historie

 

Kapela se zformovala na Brighton Institute of Modern Music, kde všichni členové studovali. Hlavní vokalista a rytmický kytarista Luke Pritchard sehnal bassistu Maxe Raffertyho v rámci vysokoškolského projektu, Luke a Max tvořili základ skupiny. Po příchodu hlavního kytaristy Hughe Harrise a bubeníka Paula Garreda přemýšleli o názvu skupiny, vybrali „Kooks“, což je název songu Davida Bowieho z alba Hunky Dory, vydaného v roce 1971.

 

The Kooks vydali debutové EP a hráli na Brighton's Free Butt festivalu, posléze se dostali k náhravacímu studiu Virgin Records. Prvním hitem byla píseň s názvem „Naïve“, kterou napsal Pritchard ve svých patnácti letech - tento song byl i součástí prvního alba Inside In/Inside Out. Prodalo se jej více než milion kopií a získalo trojnásobné platinové ocenění. Aktuální album s názvem Konk se dostalo na první místo britské albové hitparády.


Členové

 

* Luke Pritchard - hlavní vokály, rytmická kytara
* Peter Denton - basová kytara
* Hugh Harris - hlavní kytara
* Chris Prendergast - bicí

 

Diskografie


Alba

 

* 2006 - Inside In/Inside Out (2.)
* 2008 - Konk (1.)

pořadí v závorce označuje umístění v britské albové hitparádě

 

Kooks - noty, akordy, texty písní, taby