Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Kings Of Leon


Kings Of Leon - Sex on Fire

Kings of Leon (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Kings of Leon je rocková skupina složená ze tří bratrů a bratrance ze Mt. Juliet v Tennessee. Pohybují se mezi žánry Southern rock, indie a blues. Jejich první a druhé album, které byly výborně hodnoceny kritikou, jim získaly množství fanoušku, především v Evropě.

 

Historie


Raná léta

 

Název skupiny je odvozen od jména Nathanova, Calebova a Jaredova otce a dědečka, oba se jmenovali Leon. Jared a Caleb se narodili v Tennessee, zatímco Nathan a Matthew v Oklahomě. Bratři strávili mnoho času v mládí cestování po americkém Jihu s jejich otcem, cestujícím kazatelem, a jejich matkou, která je učila, když nebyli ve škole. Podle časopisu Rolling Stone "zatímco Leon kázal v kostelích a stanech na dálném Jihu, chlapci navštěvovali bohoslužby a občas zajišťovali údery do bubnů. Byli vyučováni doma nebo zapsáni v malých farních školách. Kromě pěti let, kdy se usadili v Jacksonu v Tennessee, Followillové strávili celé své dětství cestováním po Jihu v růžovém 1988, usazujíce se na týden, dva všude, kde měl Leon podle plánu kázat."

 

Jejich otec byl zbaven kněžství a jejich rodiče se rozvedli v roce 1997 a po několika různých zaměstnáních se v roce 1998 bratři přestěhovali do Nashvillu. V roce 1997 založili skupinu s jejich bratrancem Matthewem. Jejich hudba je ovlivněna náboženskou výchovou, jejich jižanskými kořeny a také ostatními muzikanty včetně Matthewa R. Hudsona, který hrál na bicí podobným stylem jako Nathan.

 

Před tím, než se pustili do rock and rollu, zpívali bratři Nathan a Caleb country. Pracovali krátkou dobu s vydavatelstvím Pistol Creek Productions. Většinu času s tímto vydavatelstvím strávili zpíváním na rodeích. Také byli kratší dobu členy West Tennessee Mass Choir.

 

Nathan, nejstarší z bratrů, absolvoval dnes již zaniklou soukromou školu, Christian Life Academy, v Hendersonu, TN. Caleb školu opustil ve středním ročníku, aby se věnoval country.

 

Když zpívali s RCA, byli představeni skladateli a producentovi z Nashwillu, Angelovi Petragliovi, který dříve pracoval s umělci jako Brooks & Dunn, Trisha Yearwood a Martina McBride. Petraglia se pro kapelu ukázal jako velmi důležitým tím, že je posunul více rockově orientovaným směrem a podílel se na mnoha jejich písních. "Já jsem tyto hochy přeorientoval na Rolling Stones a mnoho starého surového rock and rollu", řekl.


Holy Roller Novocaine EP

 

Bylo první vydání Kings of Leon. Obsahoval některé skladby, které byly později vydány na Youth and Young Manhood. Nicméně obsahuje i proslulou "Wicker Chair". Na všech skladbách se podílel Petraglia.


Youth & Young Manhood

 

Jejich start započal s albem Youth and Young Mandhood a s ním si získali hvězdnou popularitu, především mimo Spojené státy tím, že byli vybráni populárními rockovými kapelami The Strokes a U2, aby je doprovázeli na jejich tour. Na všech písních se opět podílel Petraglia, který také přispěl kytarou a koprodukoval album s Ethanem Johnsem. Skladba "Red Morning Light" byla využita pro úvodní video v počítačové hře FIFA 2004. "Holy Roller Novocaine" byla využita ve filmu Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby a v TV show The Shield.


Aha Shake Heartbreak

 

Jejich druhé album Aha Shake Heartbreak bylo vydáno ve Velké Británii v říjnu 2004 za všeobecného aplausu. Album bylo vychvalováno za mix garážového a jižanského rocku. "The Bucket", "Four Kicks" a "King of the Rodeo" byly všechny vydány jako singly. "Aha Shake Heartbreak" bylo vydáno 22.února 2005 v USA.


Because of the Times

 

V březnu 2006 bylo NME ohlášeno, že Kings Of Leon jsou zpět ve studiu a pracují na třetím albu. Bubeník Nathan Followill NME.COM řekl: "Člověče, my právě teď sedíme na hromadě písniček a přejeme si, abychom je mohli nechat svět poslechnout!"

 

"Charmer", My Party", Arizona" a "Fans" byly uvedeny v Milaukee ve Wisconsinu 2.července 2006 na Summerfestu, který možná měl i neplánovaný přídavek, který obsahoval další nové skladby, ale celý seznam zůstal utajen. Další nové skladby byly uvedeny později v roce 2006, včetně "On Call", McFearless" a "Black Thumbnail". The Kings hráli další novou skladbu zvanou "My Party" na 2006 Austin City Limits Music Festival.

 

Třetí album Kings of Leon bylo nazváno Because of the Times, což je nepříliš jemná narážka na konferenci presbitariánských kněží v Alexandrii v Lousianě, kterou bratři často navštěvovali. Album bylo vydáno 2.května 2007 ve Velké Británii a o den později v USA. Albu předcházel single "On Call", který byl k dispozici je stažení na iTunes 6.února. Single byl pro rádia uvolněn 26. února v USA a do prodeje šel ve Velké Británii 26.března. Tuto skladbu můžeze momentálně slyšet na jejich MySpace stránce. 13.února album uniklo na P2P sítě a tak je k dispozici ke stažení jako "záložní" kopie. Zdroj kopie je neznámý.


Členové

 

* Caleb Followill (celým jménem Anthony Caleb Followill, 14. ledna 1982, v Memphisu, Tennessee) — (kytara/zpěv)
* Jared Followill (celým jménem Michael Jared Followill, 20. listopadu 1986, v Memphisu, Tennessee) — (basová kytara)
* Nathan Followill (celým jménem Ivan Nathaniel Followill, 26. června 1979 v Oklahoma City, Oklahoma) — (bicí/doprovodný zpěv)
* Matthew Followill (celým jménem Cameron Matthew Followill, 10. září 1984, v Oklahoma City, Oklahoma) — (sólová kytara)

 

Christopher „Nacho“ Followill, další bratranec bratrů, často cestuje s Kings of Leon jako technik, stejně tak se objevil na videu Four Kicks.

 

Kings Of Leon - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy

product_code
Kings Of Leon 17 akordy noty tab text,
Kings Of Leon Back Down South akordy noty tab text,
Kings Of Leon Be Somebody akordy noty tab text,
Kings Of Leon Beach Side akordy noty tab text,
Kings Of Leon Birthday akordy noty tab text,
Kings Of Leon Closer akordy noty tab text,
Kings Of Leon Cold Desert akordy noty tab text,
Kings Of Leon Crawl akordy noty tab text,
Kings Of Leon Four Kicks akordy noty tab text,
Kings Of Leon I Want You akordy noty tab text,
Kings Of Leon King Of The Rodeo akordy noty tab text,
Kings Of Leon Manhattan akordy noty tab text,
Kings Of Leon Mary akordy noty tab text,
Kings Of Leon Mi Amigo akordy noty tab text,
Kings Of Leon Molly's Chambers akordy noty tab text,
Kings Of Leon No Money akordy noty tab text,
Kings Of Leon Notion akordy noty tab text,
Kings Of Leon On Call akordy noty tab text,
Kings Of Leon Pickup Truck akordy noty tab text,
Kings Of Leon Pony Up akordy noty tab text,
Kings Of Leon Pyro akordy noty tab text,
Kings Of Leon Radioactive akordy noty tab text,
Kings Of Leon Red Morning Light akordy noty tab text,
Kings Of Leon Revelry akordy noty tab text,
Kings Of Leon Sex On Fire akordy noty tab text,
Kings Of Leon The Bucket akordy noty tab text,
Kings Of Leon The End akordy noty tab text,
Kings Of Leon The Face akordy noty tab text,
Kings Of Leon The Immortals akordy noty tab text,
Kings Of Leon Use Somebody akordy noty tab text,