Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Akordy/texty (1)

Klavír/zpěv/kytara (3)

Kytara (4)

Ukulele (2)

Jason Mraz


Jason Mraz - I'm Yours

Jason Mraz (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Jason Thomas Mraz ([1] * 23. června 1977) je americký zpěvák a skladatel. Narodil se a vyrůstal v Mechanicsville v americkém státě Virginia. Mezi jeho styly patří reggae, pop, rock, folk, jazz, a hip hop.

 

Své debutové album Waiting for My Rocket to Come vydal v roce 2002, ale teprve vydáním svého druhého alba, Mr. A-Z dosáhl komerčního úspěchu. Album se dostalo na pátou příčku v Billboard Hot 200 a jen v USA bylo prodáno přes sto tisíc jeho kopií. V roce 2008 vydal Mraz své třetí studiové album We Sing. We Dance. We Steal Things. se kterým se ihned dostal na číslo tři v Billboard 200 a které bylo úspěšné po celém světě a dosáhlo do první desítky v mnoha mezinárodních žebříčcích.

 

Mrazův mezinárodní úspěch přišel s vydáním prvního singlu zWe Sing. We Dance. We Steal Things., který má název "I'm Yours". Píseň dosáhla na číslo šest v Billboard Hot 100, a tím se stala Mrazovou první v Top deset. V USA měla píseň obrovský komerční úspěch a stala se třikrát platinovou (za prodej více než tří milionů kusů). Tato píseň byla úspěšná i v mezinárodním měřítku. Na vrchol žebříčků se dostala na Novém Zélandě a v Norsku a první desítku pokořila v mnoha mezinárodních hitparádách.

 

 

Biografie

 

Po svém dědečkovi, který odešel do Spojených států z Rakouska-Uherska v roce 1915, je Mraz českého původu. Odtud taky pochází jeho česky znějící příjmení.

 

Než odešel do San Diega navštěvoval Americkou hudební a dramatickou akademii v New Yorku, kde studoval obor muzikál.

 

Mraz také vlastní avokádovou farmu blízko Fallbrooku.


Hudební kariéra


Waiting For My Rocket to Come

 

V roce 2002 Mraz vydal svoje první debutové album , Waiting for My Rocket to Come. Album bylo poměrně úspěšné (dosáhlo pětapadesáté příčky v Billboard Hot 200a číslo dvě na žebříčku Heatseekers). Titulní píseň z alba, "The Remedy (I Won't Worry)" byla přepsána hudebním produkčním týmem Matrixu a byl to první Mrazuv úspěch v top dvacet (dostal se na patnáctou pozici)


Mr. A-Z a turné

 

V březnu 2003 dělal Mraz předskokana Tracy Chapman při jejím vystoupení v Londýně. V červenci 2005 zahajoval pro Alanis Morissette během její Jagged Little Pill akustické tour. 26 července 2005 byla vydána jeho druhá deska Mr. A-Z. Vstoupila do Billboard 200 na 5. místě. V prosinci album získalo nominaci na ceny Grammy Award ze nejlepší kompozici, když jeho producent, Steve Lillywhite byl nominován na producenta roku. Mrazuv přítel a bývalý spolubydlící Billy "Bushwalla" Galewood rovněž spolupracoval na albu, a je spoluautorem písně "Curbside Prophet" a třetího singlu z alba, písně "I'll Do Anything".

 

Mraz začal své dlouhodobé turné k desce Mr. A-Z na San Diego Music Awards 12 září. Turné uvedli svými vystoupeními například Bushwalla a Tristan Prettyman, se kterou v roce 2002 společně napsal duet "Shy That Way". V listopadu 2005 zahájoval Mraz pro Rolling Stones, což si zopakoval během jejich celosvětového turné ještě čtyřikrát. V roce 2005 byl Mraz také jedním ze zpěváků, kteří učinkovaly na podzim v inzertní kampaňi pro The Gap (prodejce oděvů) s názvem "Favorites". Hudební tematická kampaň také uvedla mimo jiné zpěváky Tristan Prettyman, Michelle Branch, Joss Stone, Keith Urban, Alanis Morissette, Brandon Boyd, a Michelle Williams.[2] V prosinci 2005 Mraz představil první část z jeho nově přicházejícího podcastu.
 

V březnu 2006 Mraz provedl první vyprodané představení v Singapuru s Toca Rivera jako součást výročí Mosaic Music Festival. V květnu 2006 měl Mraz turné většinou v malých prostorách a na hudebních festivalech v USA, s několika písněmi se ukazuje i ve Velké Británii a Irsku. 6. května 2006 vystoupil na akustické show s P.O.D., Better Than Ezra, Live, a The Presidents of the United States of America. Mraz byl uveden jako hlavní host v St. Louis's na výročí Fair St. Louis.

 

V prosinci 2006 vydává album Selections for Friends, které bylo volně ke stažení na internetu. Rok 2007 začal Mráz se singlem "The Beauty in Ugly" vycházející z Mrazovi dřívější písně "Plain Jane", kterou přepsal pro televizi ABC (pro seriál Ošklivka Betty).


We Sing. We Dance. We Steal Things.

 

13. května 2008 vyšlo Mrazovi třetí album s názvem We Sing. We Dance. We Steal Things a hned se dostalo na třetí pozici mezi nejprodávanejšími deskami a stalo se tak Mrazovým nejúspěšnějším albem. Následujíce úspěch písně I'm Yours, album se dostalo do top deset v mnoha zemích celého světa.

 

Mraz a jeho píseň I'm Yours byli v roce 2009 nominováni na ceny Grammy jako píseň roku a nejlepší mužský popový výkon. I album samotné bylo nominováno na Grammy (za nejlepší aranžmá). V roce 2010 pak obdržel dvě ceny Grammy za skladbu Make It Mine v kategorii nejlepší mužský popový výkon a za duet Lucky se zpěvačkou Colbie Caillat v kategorii nejlepší popová spolupráce s vokály.


Diskografie

 

Studiová alba

 

* Waiting for My Rocket to Come (2002)
* Mr. A–Z (2005)
* We Sing. We Dance. We Steal Things. (2008)


Živá alba

 

* Live at Java Joe's (2001)
* Tonight, Not Again: Jason Mraz Live at the Eagles Ballroom (2004)
* Selections for Friends - Live from: Schubas Tavern, Chicago, Montalvo Winery, Saratoga California (2007)
* Jason Mraz's Beautiful Mess - Live from Earth (2009)

 

Jason Mraz - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, akordy na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy

product_code
Jason Mraz A Beautiful Mess akordy noty tab text,
Jason Mraz Absolutely Zero akordy noty tab text,
Jason Mraz Bella Luna akordy noty tab text,
Jason Mraz Butterfly akordy noty tab text,
Jason Mraz Clockwatching akordy noty tab text,
Jason Mraz Coyotes akordy noty tab text,
Jason Mraz Curbside Prophet akordy noty tab text,
Jason Mraz Details In The Fabric (Sewing Machine) akordy noty tab text,
Jason Mraz Did You Get My Message? akordy noty tab text,
Jason Mraz Geek In The Pink akordy noty tab text,
Jason Mraz If It Kills Me akordy noty tab text,
Jason Mraz I'll Do Anything akordy noty tab text,
Jason Mraz I'm Yours akordy noty tab text,
Jason Mraz Life Is Wonderful akordy noty tab text,
Jason Mraz Live High akordy noty tab text,
Jason Mraz Love For A Child akordy noty tab text,
Jason Mraz Lucky akordy noty tab text,
Jason Mraz Make It Mine akordy noty tab text,
Jason Mraz Mr. Curiosity akordy noty tab text,
Jason Mraz No Stopping Us akordy noty tab text,
Jason Mraz O, Lover akordy noty tab text,
Jason Mraz On Love, In Sadness akordy noty tab text,
Jason Mraz Only Human akordy noty tab text,
Jason Mraz Plane akordy noty tab text,
Jason Mraz Please Don't Tell Her akordy noty tab text,
Jason Mraz Sleep All Day akordy noty tab text,
Jason Mraz Song For A Friend akordy noty tab text,
Jason Mraz The Boy's Gone akordy noty tab text,
Jason Mraz The Dynamo Of Volition akordy noty tab text,
Jason Mraz The Forecast akordy noty tab text,
Jason Mraz The Remedy (I Won't Worry) akordy noty tab text,
Jason Mraz Tonight, Not Again akordy noty tab text,
Jason Mraz Too Much Food akordy noty tab text,
Jason Mraz Who Needs Shelter akordy noty tab text,
Jason Mraz Wordplay akordy noty tab text,
Jason Mraz You And I Both akordy noty tab text,