Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Bruno Mars


Bruno Mars - The Lazy Song

Bruno Mars

Bruno Mars (Wikipedie)
 

Bruno Mars, vlastním jménem Peter Gene Hernandez, narozený 8. října 1985, je americký zpěvák, autor písní a hudební producent. Pochází z Waikiki(Hawaii), ale po ukončení střední školy se přestěhoval do Los Angeles. Je známý jak pro své vlastní mezinárodní hity jako Just The Way You Are nebo Grenade, ale také i pro své featuringy na písních "Nothin' on You" od rappera B.o.B, "Billionaire" od Travieho McCoye. Jako producent se podílel na tvorbě hitů "Right Round" od Flo Ridy a "Wavin' Flag" od K'naan. 14. října 2010 vydal svoje debutové album, Doo-Wops & Hooligans.

 

1985–2008: Začátky

 

Bruno Mars se narodil Peterovi a Bernadette "Bernie" Hernandezovým, jejichž předci pocházeli z Portorika a Filipín. Byl jedním z šesti dětí této hudební rodiny (otec muzikant, matka hula tanečnice). Když byly Peterovi 2 roky, začal mu jeho otec říkat Bruno, podle amerického wrestlingového zápasníka Bruna Sammartina, se kterým měli podle jeho otce stejně buclaté tváře. V té době byli jeho vzorem takoví zpěváci, jako třeba Michael Jackson nebo Elvis Presley. V roce 1990 Mars vystupoval v pořadu MidWekk jako "Malý Elvis". V roce 2003, po dokončení President Theodore Roosevelt High School, se odstěhoval jako 17letý mladík do Los Angeles, aby se mohl věnovat své hudební kariéře.

 

Krátce po přestěhování do Los Angeles Mars zpíval v Motown Recods, což ale k ničemu nevedlo. Nicméně tyto zkušenosti se ukázaly být prospěšné pro jeho kariéru, když se setkal se skladatelem a producentem Philipem Lawrencem. Tehdy spolu a s Arim Levinem psali písně a založili produkční tým The Smeezingtons. V roce 2006 představil Lawrence Marse jeho budoucímu manažerovi z Atlantic Records, Aaronu Bay-Schuckovi. Poté, co ho slyšel zpívat pár písniček s kytarou, chtěl okamžitě podepsat smlouvu, ale nakonec trvalo tři roky, než se tak stalo. Mezitím ale Bay-Schuck najal Marse a The Smeezingtons k psaní a produkování písní pro umělce, kteří již pro Atlantic Records nahrávali. Podle Bay-Schucka v rozhovoru pro HitQuarters Mars uvedl, že ačkoli jeho konečný cíl měl být sólový umělec, byl ochotný psát a produkovat pro ostatní umělce, aby tak přispěl ke zlepšení jeho psaní písní, což mu pomohlo objevit sama sebe.

 

Bruno Mars - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, akordy na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy


Bruno Mars Count On Me akordy noty tab,
Bruno Mars Grenade akordy noty tab,
Bruno Mars Just The Way You Are akordy noty tab,
Bruno Mars Liquor Store Blues akordy noty tab,
Bruno Mars Marry You akordy noty tab,
Bruno Mars Nothin' On You akordy noty tab,
Bruno Mars Our First Time akordy noty tab,
Bruno Mars Runaway Baby akordy noty tab,
Bruno Mars Talking To The Moon akordy noty tab,
Bruno Mars The Lazy Song akordy noty tab,
Bruno Mars The Other Side akordy noty tab,