Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Melodická linka/akordy (2)

Karel Gott


Karel Gott - Když muž se ženou snídá

Karel Gott - Když muž se ženou snídá

Karel Gott (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

Karel Gott (* 14. července 1939 Plzeň) je nejvýznamnější český zpěvák populární hudby, známý už pět desetiletí, s přívlastkem „Zlatý hlas z Prahy“[1].
 

Životopis


Dětství a mládí

 

Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni. V mládí se toužil stát malířem a po ukončení školní docházky se v Praze neúspěšně pokoušel o studium výtvarného umění. Když nebyl přijat, odešel do učení (ČKD) v oboru elektromontér. Během učňovských let se věnoval své druhé velké lásce – hudbě a zpěvu. Aby se stal zpěvákem, šel na konzervatoř. V 50. letech příležitostně vystupoval zároveň jako zpěvák – amatér a účastnil se různých pěveckých soutěží. Poprvé na sebe upozornil v roce 1957, tedy v době, kdy v Československu stále ještě doznívala éra swingu a rock’n’roll bylo možné slyšet jen v klubech (Akord klub, Reduta). U poroty sice zcela propadl, avšak dostal nabídku na angažmá v pražských tanečních kavárnách s orchestry (např. Karel Krautgartner). Vedle svého zaměstnání v ČKD začal poloprofesionálně vystupovat jako zpěvák.


Počátky jeho působení

 

V roce 1958 získal první místo v soutěži amatérských zpěváků. V roce 1960 definitivně odešel z ČKD a začal se profesionálně věnovat pouze zpěvu. Na pražské státní konzervatoři studoval do roku 1963 prezenčně operní zpěv u prof. Karenina (žáka ruského pěvce Šaljapina) a do roku 1966 pokračoval dálkově. Zpočátku ale u publika budil spíše smíšené a kontroverzní pocity[zdroj?]. Obecenstvo si těžce zvykalo na jeho projev, který se zcela vymykal zažitým trendům v taneční hudbě začátkem 60. let v Česku[zdroj?]. Teprve až éra twistu v letech 1962–64 přinesla do české pop music výrazné oživení. Začala také éra divadel malých forem, v nichž se rodila moderní česká populární hudba.


První úspěchy

 

Již v roce 1957 měl svou nahrávku (písničku věnovanou své mamince), vystupoval po kavárnách a dle svých slov se věnoval zpočátku trampské hudbě, jeho rozvoj však šel dál a v roce 1958 získal první místo v soutěži amatérských zpěváků.


V roce 1962 dostal Karel Gott nabídku na angažmá do divadla Semafor Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Tento fakt znamenal zásadní zlom v jeho kariéře. Už v tomto roce díky duetu s Vlastou Průchovou „Až nám bude dvakrát tolik“ zvítězil v rozhlasové hitparádě. V roce 1963 se jeho interpretace písně Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého Oči sněhem zaváté stala hitem roku. Karel Gott vyhrál čtenářskou anketu časopisu Mladý svět Zlatý slavík 1963.


Americké angažmá

 

V roce 1965, po odchodu ze Semaforu založil se svými novými spolupracovníky textařem a skladatelem – bratry Štaidlovými vlastní divadelní scénu Apollo a stal se její hlavní hvězdou až do roku 1967, kdy bylo divadlo rozpuštěno a Karel Gott odešel na 7 měsíců trvající angažmá do Spojených států (Las Vegas).


Bratislavská lyra

 

Na festivalu Bratislavská lyra získal v roce 1966 zlatou bratislavskou lyru za píseň Mám rozprávkový dom (Vieroslav Matušík/Eliška Jelínková) a v roce 1969 bronzovou bratislavskou lyru za píseň Hej, páni konšelé (Jaromír Klempíř/Jiří Štaidl).


Růst popularity

 

Koncem 60. let je už éra divadel malých forem a jejich písniček pryč. V pop music vzniká pozdější styl zvaný „střední proud“ neboli „mainstream“. (Rok 1967, kdy Karel Gott pobývá v USA je také na mnoho let už jediným rokem, kdy se podařilo jeho největšímu „rivalovi“, Waldemarovi Matuškovi, zvítězit v anketě Zlatý slavík). Ze Spojených států se Karel Gott vrací jako sebevědomý profesionál. Po počátečních úspěších v USA, Kanadě, východní i západní Evropě, kde mu vychází jeho první (a hned zlaté) album a kdy jeho jméno začíná zdobit ozdobný přívlastek „Zlatý hlas z Prahy“, se s plnou vervou pouští do nové práce také na domácí scéně. Opět jsme svědky jednoho hitu většího než druhého, je tu doba slavné Lady Carneval, skladby složené jedním z nejčastějších spolupracovníků Karla Gotta – Karlem Svobodou. V tomto období pak popularita Karla Gotta dosáhla mezinárodního rozměru. V roce 1977 se zúčastnil natáčení cover verze písničky All by myself věnované Janu Palachovi. Píseň se jmenovala Můj bratr Jan.[2] V roce 1977 podepsal Antichartu, jejíž text četl 4. února 1977 v Divadle hudby.


Zlatá éra Karla Gotta

 

V 80. letech vystupuje ve vrcholné formě doma stejně jako jinde v Evropě, v zámoří i Asii. Svůj repertoár rozšiřuje od popu přes lidovky až po klasikou hudbu. Objevuje se i v několika celovečerních i dokumentárních filmech.

 

V polovině 80. let popularita Karla Gotta v Česku i v zahraničí dosahuje vrcholu, na domácí scéně mu vůbec poprvé roste konkurence v podobě mladých zpěváků, která však jen nakrátko přerušuje dobu jeho kralování. Koncem 80. let je Karel Gott opět na vrcholu. V roce 1989 slaví těsně před revolucí své 50. narozeniny, stává se pomalu zpěvákem v letech, který má ta nejlepší za sebou, neusiluje za každou cenu o první příčky v hitparádách mladých, naopak dává přednost pečlivějšímu a decentnějšímu výběru repertoáru před líbivostí.

 

Gottovi byly po roce 1989 někdy vyčítány jeho dobré vztahy s komunistickým režimem.[3][4][5][6][7]


Zamýšlený konec kariéry

 

V roce 1990 se rozhoduje ukončit svoji kariéru a pořádá mamutí turné na rozloučenou po sportovních halách v Československu a Německu. Úspěch turné byl však tak velký, že své rozhodnutí přehodnocuje. Není pochyb o tom, že by změna politického režimu a nové možnosti, kdy většina „normalizačních“ hvězd upadla v zapomnění, případně se začala věnovat podnikání, měla nějaký vliv na oblibu Karla Gotta. V roce 1992 se jeho album Když muž se ženou snídá stává nejprodávanější deskou roku (stejný úspěch slavil ještě v letech 1995 a 1997). Během 90. let se věnuje také stále víc své druhé lásce – malování a své obrazy mimořádně úspěšně vystavuje v Česku i v zahraničí. Spolu s Františkem Janečkem založil v lednu 1993 agenturu GOJA.[8] V květnu 1993 oznámil na tiskové konferenci založení Nadace Karla Gotta Interpo.[9] Jejím cílem bylo pomáhat dětem policistů, kteří přišli o život při výkonu služby. Gott při založení nadaci věnoval čtyři miliony korun, jeho partneři kontroverzní podnikatel František Mrázek a Miroslav Provod dali každý půl milionu.[10]

 

V obnovené anketě Český slavík navazující na svého legendárního předchůdce Zlatého slavíka obsazuje v roce 1996 opět s velkým náskokem první pozici, kterou si (kromě roku 1998) drží dodnes (2010). Celou dekádu úspěšných 90. let završuje koncertem ve Spojených arabských emirátech a v Číně před 600 miliony diváky Eurovize a v Carnegie Hall v New Yorku.

 

Na své dřívější úspěchy navazuje i v současnosti a nové příznivce si získává i mezi nejmladší generací.


Zlatý a Český slavík

 

V průběhu své více než padesátileté pěvecké kariéry Karel Gott 36× zvítězil v anketě Zlatý, resp. od roku 1996 Český slavík (v letech 1963–1966, 1968–1981, 1983–1984, 1989–1990, 1996–1997, 1999–2010, čtyřikrát skončil druhý (1967, 1982, 1991 a 1998) a třikrát třetí (1985, 1986 a 1987). V letech 1992–1995 se ankety Zlatý slavík ani Český slavík nekonaly.


Televizní ceny

 

V anketě o nejoblíbenější tváře a pořady televizních obrazovek TýTý, která se koná od roku 1991, vyhrál Karel Gott celkem 27x (19x v kategorii Zpěvák, 8x v kategorii Absolutní vítěz; včetně cen za rok 2009[11]). V roce 2010 získal v anketě Anno 2009 Zvláštní cenu televize Nova.[12]

 

Vyznamenání

 

Dne 3. května 1977 byl Karlu Gottovi propůjčen titul zasloužilý umělec a 30. dubna 1985 pak titul národní umělec za výjimečnou uměleckou činnost.[13] Dne 28. října 2009 obdržel od prezidenta České republiky Medaili za zásluhy I. stupně.[14] Městská část Praha 5 mu jako významnému občanu udělila ve středu 28. října 2009 ve vile Portheimka Záslužou medaili za přínos městu.[15] 2. listopadu 2009 se stal čestným občanem rodného města Plzně a byl hejtmankou Miladou Emmerovou uveden do Dvorany slávy Plzeňského kraje.[16]


Rodina

 

Karel Gott se dne 7. ledna 2008 v Las Vegas oženil[17] s dlouholetou přítelkyní Ivanou Macháčkovou, se kterou má dceru Charlottu Ellu a od 28. května 2008 druhou dceru Nelly Sofii. Z předchozích vztahů má dcery Dominiku a Lucii. Dne 8. května 2010 se stal Karel Gott i dědečkem syna dcery Lucie.

Diskografie

 

Písně (výběr)

 

Nejznámější písně

 

60. léta: Až nám bude dvakrát tolik, Oči sněhem zaváté, Zdvořilý Woody, Písnička pro Martinu, Měsíční řeka, Adresát neznámý, Den je krásný, Kdyby sis oči vypkalala, Život je bílý dům, Dotýkat se hvězd, Angelina, Maria, Pár havraních copánků, Je krásné lásku dát, Tam, kde šumí proud, Tereza, Úterý, Tam, kam chodí vítr spát, Zloděj dobytka, Jezebel, Only You, Ptačí nářečí, Trezor, Cesta rájem, Pošli to dál, Bum, bum, bum, C'est la vie, Mám rozprávkový dom, Dívka toulavá, Jsem na světě rád, V máji, Weisst du wohin, Čas růží, Lady Carneval, Láska bláznivá, Hej, páni konšelé, Narodil se máj, Zavřu teď krám s básněmi, Zpátky si dám tenhle film...

 

70. léta: Hej, hej, baby, Einmal um die ganze Welt, Já se tiše odporučím, Já toužím po životě, Korunou si hodím, Má první láska se dnes vdává, Když jsem já byl tenkrát kluk, Rio de Janeiro, Vltava, Já, Mistrál, Oči barvy holubí, For Once In My Life, Už z hor zní zvon, Já brány už otvírám, Přijela pouť, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš?, Be My Love, Ať láska má kde kvést, Cestu znám jen já, Můj déšť, Nápoj lásky č. 10, Silvestrovská opera ’74, Alžbětínská serenáda, Konec ptačích árií, Léta prázdnin, Paganini, Je jaká je, Měl jsem rád a mám, Běž za svou láskou, Jsou svátky, Mám zlatej důl, Die Biene Maja, Jdi za štěstím, Do re mi la, Lorelay, Nádherný chór, V září, Jen se hádej, Babylon, Bloudím pasáží, Snů plný krám, Stokrát chválím čas, Kam tenkrát šel můj bratr Jan, La Danza, Babička...

 

80. léta: Beatles, Dávné lásky, Kam se schoulíš, Nestarej se, kamaráde, Ráno jedu dál, Funiculi-Funicula, Jsi krásná, Zůzy, Když milenky pláčou, ...a to mám rád, Plnolétá, Text k téhle písni jsem psal já, Věčný laik, Lásko má, Hrátky s láskou, Miriam, To musím zvládnout sám, Jediná, Zvonky štěstí, Muzika, Pábitelé, Včelka Mája, Odnauč se říkat ne, Začínám žít, Je slavná, Málem bych zapomněl, To vám byl dobrý rok, Podrážkám dvou zničených bot, Z mé cigarety stoupá dým, Portrét neznámé, All Shoop Up, Unchained Melody, Such a Night, Good Golly, Miss Molly, Čao lásko, Půlnoc v motelu Stop, Zůstanu svůj, Chyť své dny, Kantiléna, Mlčení ve dvou, Párkrát mlčet, Posel dobrých zpráv, Tiše den zhasíná, Dlouhá noc končí svítáním, Kam se to ztrácí, Svět má ty chvíle rád, Žít, Já žil, jak jsem žil, Krev toulavá...

 

90. léta: Buď mi sestrou, buď mi bráchou, Faust, Hříšné bolero, Jen láska tvá, Pravda hlásí svůj návrat, Rána hlavou do zdi, Krášlím tě, lásko, vším, co mám, Téma na román, Když muž se ženou snídá, Malagou, když struny zvoní, Scarlett, Song hrál nám ten ďábel saxofon, Lásko, tvoje jméno je Zkáza, Svět je svět, ne ráj, Náš den jak víno byl, Kakaová, Navrať se k růžím, Granada, Cherchéz la famme, Noční král, Miluj, Sen v nás zůstává, Co sudičky přály nám, Za střípek lásky, Pretty Woman, Károu parádní, Žalu dřív jsem se smál, This World Is Magic, The Great Pretender, Zmírám láskou, Prašná cestička...

 

po roce 2000: Být stále mlád, Dál až na měsíc, Indiánská píseň lásky, Vivere, Máš-li s kým, Pokaždé, Jako James Bond, Jestli Tě budu mít rád, Stíny dvou, Vím, jak dá se žít, Jen ty a já, Mit dir, Ich hab' gelernt zu lieben, Engel so wie du, Už pohřbili mě stokrát, Ženy, které nemůžeme mít, Můj strážný anděl, Svět je prostě nekonečná pláž, Nezapomínám, Delilah, Když vítěz mává nám, Den slávy, Dávný román, Chtěl jsem pálit sníh, Jekyll a Hyde, Má pouť, Každý má svůj sen, Život proudí, Krása, Volnosť, Keby som bol vtáčkom, Hava Nagila, Für immer jung, Leben, Fang das Licht, Ať láska křídly mává...


Filmy

 

* Revue pro banjo (1963)
* Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964, hlas zpěvu titulní postavy)
* Starci na chmelu (1964, hlas)
* Kdyby tisíc klarinetů (1964)
* Komedie s Klikou (1964)
* Zlatý zub (1964)
* Revue v mlze / Revue na scestí (1966 – TV)
* Can-Can (1966)
* Mučedníci lásky (1967)
* Píseň pro Rudolfa III. (1967)
* Ta naše písnička česká (1967)
* Sedm žen Alfonse Karáska (1967)
* Čas slunce a růží (1968) – hudební dokument
* Slasti Otce vlasti (1969) – dvorní zpěvák
* Charleys Onkel (1969) – SRN
* Dorotka a zpěvák (1972)
* Třicet panen a Pythagoras (1973)
* ¡Señoras y señores! (1974)
* Hvězda padá vzhůru (1974)
* Romance za korunu (1975)
* Parta hic (1976)
* Graf Thun läst bitten (1980)
* Trhák (1980)
* Aber Doktor! (1980)
* V hlavní roli Oldřich Nový (1980)
* Štědrý den bratří Mánesů (1981)
* Scusi, wo liegt Belcanto? (1981)
* Star in Glück (1983)
* Není sirotek jako sirotek (1986)
* Bylo nás šest (1986)
* Karel Gott (1986) – dokumentární
* Poslední leč Alfonse Karáska (1987)
* The Best of Big Helga (1991)
* Maratón (1991)
* Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) – cameo
* Marcela má křtiny (1992)
* Fontána pre Zuzanu 2 (1993)
* Šakalí léto (1993)
* Uctivá poklona, pane Kohn (1993)
* Kalkofes Mattscheibe (1994)
* Stalo se na podzim (1994)
* Hinter Gittern – der Frauneknast (1997)
* Pra pra pra (2000)
* Z pekla štěstí 2 (2001) – Lucifer
* Hinter Gittern (2002)
* Ordinace v Růžové Zahradě (2005) – malá role
* Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)
* Cesta ke štěstí (2006)
* Taco und Kanichen (2007)
* Nestyda (2008)
* Comeback (2008) – díl Gott ex machina
* Veni Vidi Vici (2009)
* Fenomén Gott (2009) – dokumentární
* Zeiten ändern dich (2010)

 

Filmové písně

 

Nazpíval kromě jiných titulní písničku do české, německé i slovenské verze animovaného seriálu Včelka Mája (na hudbu skladatele Karla Svobody). Od něho pochází i píseň Jdi za štěstím z pohádky Jak se budí princezny, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš? z pohádky Tři oříšky pro Popelku nebo Krev toulavá z TV seriálu Cirkus Humberto.

 

Karel Gott zpíval i titulní melodii So Far ve filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera. Hlavní roli dudáka Švandy si zahrál v hudebním filmu Hvězda padá vzhůru, mnohdy hrál ve filmech sám sebe. Dále je znám pro spolupráci s Dušanem Rapošem (Cinka Panna) nebo s brněnským divadlem (Balada pro banditu).

 

V roce 2008 Karel Gott nazpíval titulní píseň s názvem Voľnosť do filmu Cinka Panna od režiséra Dušana Rapoše, hudbu k písni složil Vašo Patejdl a text napsal Kamil Peteraj.[18][19][20]

 

Karel Gott (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

Karel Gott (* 14. července 1939 Plzeň) je nejvýznamnější český zpěvák populární hudby, známý už pět desetiletí, s přívlastkem „Zlatý hlas z Prahy“[1].
 

Životopis


Dětství a mládí

 

Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni. V mládí se toužil stát malířem a po ukončení školní docházky se v Praze neúspěšně pokoušel o studium výtvarného umění. Když nebyl přijat, odešel do učení (ČKD) v oboru elektromontér. Během učňovských let se věnoval své druhé velké lásce – hudbě a zpěvu. Aby se stal zpěvákem, šel na konzervatoř. V 50. letech příležitostně vystupoval zároveň jako zpěvák – amatér a účastnil se různých pěveckých soutěží. Poprvé na sebe upozornil v roce 1957, tedy v době, kdy v Československu stále ještě doznívala éra swingu a rock’n’roll bylo možné slyšet jen v klubech (Akord klub, Reduta). U poroty sice zcela propadl, avšak dostal nabídku na angažmá v pražských tanečních kavárnách s orchestry (např. Karel Krautgartner). Vedle svého zaměstnání v ČKD začal poloprofesionálně vystupovat jako zpěvák.


Počátky jeho působení

 

V roce 1958 získal první místo v soutěži amatérských zpěváků. V roce 1960 definitivně odešel z ČKD a začal se profesionálně věnovat pouze zpěvu. Na pražské státní konzervatoři studoval do roku 1963 prezenčně operní zpěv u prof. Karenina (žáka ruského pěvce Šaljapina) a do roku 1966 pokračoval dálkově. Zpočátku ale u publika budil spíše smíšené a kontroverzní pocity[zdroj?]. Obecenstvo si těžce zvykalo na jeho projev, který se zcela vymykal zažitým trendům v taneční hudbě začátkem 60. let v Česku[zdroj?]. Teprve až éra twistu v letech 1962–64 přinesla do české pop music výrazné oživení. Začala také éra divadel malých forem, v nichž se rodila moderní česká populární hudba.


První úspěchy

 

Již v roce 1957 měl svou nahrávku (písničku věnovanou své mamince), vystupoval po kavárnách a dle svých slov se věnoval zpočátku trampské hudbě, jeho rozvoj však šel dál a v roce 1958 získal první místo v soutěži amatérských zpěváků.


V roce 1962 dostal Karel Gott nabídku na angažmá do divadla Semafor Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Tento fakt znamenal zásadní zlom v jeho kariéře. Už v tomto roce díky duetu s Vlastou Průchovou „Až nám bude dvakrát tolik“ zvítězil v rozhlasové hitparádě. V roce 1963 se jeho interpretace písně Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého Oči sněhem zaváté stala hitem roku. Karel Gott vyhrál čtenářskou anketu časopisu Mladý svět Zlatý slavík 1963.


Americké angažmá

 

V roce 1965, po odchodu ze Semaforu založil se svými novými spolupracovníky textařem a skladatelem – bratry Štaidlovými vlastní divadelní scénu Apollo a stal se její hlavní hvězdou až do roku 1967, kdy bylo divadlo rozpuštěno a Karel Gott odešel na 7 měsíců trvající angažmá do Spojených států (Las Vegas).


Bratislavská lyra

 

Na festivalu Bratislavská lyra získal v roce 1966 zlatou bratislavskou lyru za píseň Mám rozprávkový dom (Vieroslav Matušík/Eliška Jelínková) a v roce 1969 bronzovou bratislavskou lyru za píseň Hej, páni konšelé (Jaromír Klempíř/Jiří Štaidl).


Růst popularity

 

Koncem 60. let je už éra divadel malých forem a jejich písniček pryč. V pop music vzniká pozdější styl zvaný „střední proud“ neboli „mainstream“. (Rok 1967, kdy Karel Gott pobývá v USA je také na mnoho let už jediným rokem, kdy se podařilo jeho největšímu „rivalovi“, Waldemarovi Matuškovi, zvítězit v anketě Zlatý slavík). Ze Spojených států se Karel Gott vrací jako sebevědomý profesionál. Po počátečních úspěších v USA, Kanadě, východní i západní Evropě, kde mu vychází jeho první (a hned zlaté) album a kdy jeho jméno začíná zdobit ozdobný přívlastek „Zlatý hlas z Prahy“, se s plnou vervou pouští do nové práce také na domácí scéně. Opět jsme svědky jednoho hitu většího než druhého, je tu doba slavné Lady Carneval, skladby složené jedním z nejčastějších spolupracovníků Karla Gotta – Karlem Svobodou. V tomto období pak popularita Karla Gotta dosáhla mezinárodního rozměru. V roce 1977 se zúčastnil natáčení cover verze písničky All by myself věnované Janu Palachovi. Píseň se jmenovala Můj bratr Jan.[2] V roce 1977 podepsal Antichartu, jejíž text četl 4. února 1977 v Divadle hudby.


Zlatá éra Karla Gotta

 

V 80. letech vystupuje ve vrcholné formě doma stejně jako jinde v Evropě, v zámoří i Asii. Svůj repertoár rozšiřuje od popu přes lidovky až po klasikou hudbu. Objevuje se i v několika celovečerních i dokumentárních filmech.

 

V polovině 80. let popularita Karla Gotta v Česku i v zahraničí dosahuje vrcholu, na domácí scéně mu vůbec poprvé roste konkurence v podobě mladých zpěváků, která však jen nakrátko přerušuje dobu jeho kralování. Koncem 80. let je Karel Gott opět na vrcholu. V roce 1989 slaví těsně před revolucí své 50. narozeniny, stává se pomalu zpěvákem v letech, který má ta nejlepší za sebou, neusiluje za každou cenu o první příčky v hitparádách mladých, naopak dává přednost pečlivějšímu a decentnějšímu výběru repertoáru před líbivostí.

 

Gottovi byly po roce 1989 někdy vyčítány jeho dobré vztahy s komunistickým režimem.[3][4][5][6][7]


Zamýšlený konec kariéry

 

V roce 1990 se rozhoduje ukončit svoji kariéru a pořádá mamutí turné na rozloučenou po sportovních halách v Československu a Německu. Úspěch turné byl však tak velký, že své rozhodnutí přehodnocuje. Není pochyb o tom, že by změna politického režimu a nové možnosti, kdy většina „normalizačních“ hvězd upadla v zapomnění, případně se začala věnovat podnikání, měla nějaký vliv na oblibu Karla Gotta. V roce 1992 se jeho album Když muž se ženou snídá stává nejprodávanější deskou roku (stejný úspěch slavil ještě v letech 1995 a 1997). Během 90. let se věnuje také stále víc své druhé lásce – malování a své obrazy mimořádně úspěšně vystavuje v Česku i v zahraničí. Spolu s Františkem Janečkem založil v lednu 1993 agenturu GOJA.[8] V květnu 1993 oznámil na tiskové konferenci založení Nadace Karla Gotta Interpo.[9] Jejím cílem bylo pomáhat dětem policistů, kteří přišli o život při výkonu služby. Gott při založení nadaci věnoval čtyři miliony korun, jeho partneři kontroverzní podnikatel František Mrázek a Miroslav Provod dali každý půl milionu.[10]

 

V obnovené anketě Český slavík navazující na svého legendárního předchůdce Zlatého slavíka obsazuje v roce 1996 opět s velkým náskokem první pozici, kterou si (kromě roku 1998) drží dodnes (2010). Celou dekádu úspěšných 90. let završuje koncertem ve Spojených arabských emirátech a v Číně před 600 miliony diváky Eurovize a v Carnegie Hall v New Yorku.

 

Na své dřívější úspěchy navazuje i v současnosti a nové příznivce si získává i mezi nejmladší generací.


Zlatý a Český slavík

 

V průběhu své více než padesátileté pěvecké kariéry Karel Gott 36× zvítězil v anketě Zlatý, resp. od roku 1996 Český slavík (v letech 1963–1966, 1968–1981, 1983–1984, 1989–1990, 1996–1997, 1999–2010, čtyřikrát skončil druhý (1967, 1982, 1991 a 1998) a třikrát třetí (1985, 1986 a 1987). V letech 1992–1995 se ankety Zlatý slavík ani Český slavík nekonaly.


Televizní ceny

 

V anketě o nejoblíbenější tváře a pořady televizních obrazovek TýTý, která se koná od roku 1991, vyhrál Karel Gott celkem 27x (19x v kategorii Zpěvák, 8x v kategorii Absolutní vítěz; včetně cen za rok 2009[11]). V roce 2010 získal v anketě Anno 2009 Zvláštní cenu televize Nova.[12]

 

Vyznamenání

 

Dne 3. května 1977 byl Karlu Gottovi propůjčen titul zasloužilý umělec a 30. dubna 1985 pak titul národní umělec za výjimečnou uměleckou činnost.[13] Dne 28. října 2009 obdržel od prezidenta České republiky Medaili za zásluhy I. stupně.[14] Městská část Praha 5 mu jako významnému občanu udělila ve středu 28. října 2009 ve vile Portheimka Záslužou medaili za přínos městu.[15] 2. listopadu 2009 se stal čestným občanem rodného města Plzně a byl hejtmankou Miladou Emmerovou uveden do Dvorany slávy Plzeňského kraje.[16]


Rodina

 

Karel Gott se dne 7. ledna 2008 v Las Vegas oženil[17] s dlouholetou přítelkyní Ivanou Macháčkovou, se kterou má dceru Charlottu Ellu a od 28. května 2008 druhou dceru Nelly Sofii. Z předchozích vztahů má dcery Dominiku a Lucii. Dne 8. května 2010 se stal Karel Gott i dědečkem syna dcery Lucie.

Diskografie

 

Písně (výběr)

 

Nejznámější písně

 

60. léta: Až nám bude dvakrát tolik, Oči sněhem zaváté, Zdvořilý Woody, Písnička pro Martinu, Měsíční řeka, Adresát neznámý, Den je krásný, Kdyby sis oči vypkalala, Život je bílý dům, Dotýkat se hvězd, Angelina, Maria, Pár havraních copánků, Je krásné lásku dát, Tam, kde šumí proud, Tereza, Úterý, Tam, kam chodí vítr spát, Zloděj dobytka, Jezebel, Only You, Ptačí nářečí, Trezor, Cesta rájem, Pošli to dál, Bum, bum, bum, C'est la vie, Mám rozprávkový dom, Dívka toulavá, Jsem na světě rád, V máji, Weisst du wohin, Čas růží, Lady Carneval, Láska bláznivá, Hej, páni konšelé, Narodil se máj, Zavřu teď krám s básněmi, Zpátky si dám tenhle film...

 

70. léta: Hej, hej, baby, Einmal um die ganze Welt, Já se tiše odporučím, Já toužím po životě, Korunou si hodím, Má první láska se dnes vdává, Když jsem já byl tenkrát kluk, Rio de Janeiro, Vltava, Já, Mistrál, Oči barvy holubí, For Once In My Life, Už z hor zní zvon, Já brány už otvírám, Přijela pouť, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš?, Be My Love, Ať láska má kde kvést, Cestu znám jen já, Můj déšť, Nápoj lásky č. 10, Silvestrovská opera ’74, Alžbětínská serenáda, Konec ptačích árií, Léta prázdnin, Paganini, Je jaká je, Měl jsem rád a mám, Běž za svou láskou, Jsou svátky, Mám zlatej důl, Die Biene Maja, Jdi za štěstím, Do re mi la, Lorelay, Nádherný chór, V září, Jen se hádej, Babylon, Bloudím pasáží, Snů plný krám, Stokrát chválím čas, Kam tenkrát šel můj bratr Jan, La Danza, Babička...

 

80. léta: Beatles, Dávné lásky, Kam se schoulíš, Nestarej se, kamaráde, Ráno jedu dál, Funiculi-Funicula, Jsi krásná, Zůzy, Když milenky pláčou, ...a to mám rád, Plnolétá, Text k téhle písni jsem psal já, Věčný laik, Lásko má, Hrátky s láskou, Miriam, To musím zvládnout sám, Jediná, Zvonky štěstí, Muzika, Pábitelé, Včelka Mája, Odnauč se říkat ne, Začínám žít, Je slavná, Málem bych zapomněl, To vám byl dobrý rok, Podrážkám dvou zničených bot, Z mé cigarety stoupá dým, Portrét neznámé, All Shoop Up, Unchained Melody, Such a Night, Good Golly, Miss Molly, Čao lásko, Půlnoc v motelu Stop, Zůstanu svůj, Chyť své dny, Kantiléna, Mlčení ve dvou, Párkrát mlčet, Posel dobrých zpráv, Tiše den zhasíná, Dlouhá noc končí svítáním, Kam se to ztrácí, Svět má ty chvíle rád, Žít, Já žil, jak jsem žil, Krev toulavá...

 

90. léta: Buď mi sestrou, buď mi bráchou, Faust, Hříšné bolero, Jen láska tvá, Pravda hlásí svůj návrat, Rána hlavou do zdi, Krášlím tě, lásko, vším, co mám, Téma na román, Když muž se ženou snídá, Malagou, když struny zvoní, Scarlett, Song hrál nám ten ďábel saxofon, Lásko, tvoje jméno je Zkáza, Svět je svět, ne ráj, Náš den jak víno byl, Kakaová, Navrať se k růžím, Granada, Cherchéz la famme, Noční král, Miluj, Sen v nás zůstává, Co sudičky přály nám, Za střípek lásky, Pretty Woman, Károu parádní, Žalu dřív jsem se smál, This World Is Magic, The Great Pretender, Zmírám láskou, Prašná cestička...

 

po roce 2000: Být stále mlád, Dál až na měsíc, Indiánská píseň lásky, Vivere, Máš-li s kým, Pokaždé, Jako James Bond, Jestli Tě budu mít rád, Stíny dvou, Vím, jak dá se žít, Jen ty a já, Mit dir, Ich hab' gelernt zu lieben, Engel so wie du, Už pohřbili mě stokrát, Ženy, které nemůžeme mít, Můj strážný anděl, Svět je prostě nekonečná pláž, Nezapomínám, Delilah, Když vítěz mává nám, Den slávy, Dávný román, Chtěl jsem pálit sníh, Jekyll a Hyde, Má pouť, Každý má svůj sen, Život proudí, Krása, Volnosť, Keby som bol vtáčkom, Hava Nagila, Für immer jung, Leben, Fang das Licht, Ať láska křídly mává...


Filmy

 

* Revue pro banjo (1963)
* Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964, hlas zpěvu titulní postavy)
* Starci na chmelu (1964, hlas)
* Kdyby tisíc klarinetů (1964)
* Komedie s Klikou (1964)
* Zlatý zub (1964)
* Revue v mlze / Revue na scestí (1966 – TV)
* Can-Can (1966)
* Mučedníci lásky (1967)
* Píseň pro Rudolfa III. (1967)
* Ta naše písnička česká (1967)
* Sedm žen Alfonse Karáska (1967)
* Čas slunce a růží (1968) – hudební dokument
* Slasti Otce vlasti (1969) – dvorní zpěvák
* Charleys Onkel (1969) – SRN
* Dorotka a zpěvák (1972)
* Třicet panen a Pythagoras (1973)
* ¡Señoras y señores! (1974)
* Hvězda padá vzhůru (1974)
* Romance za korunu (1975)
* Parta hic (1976)
* Graf Thun läst bitten (1980)
* Trhák (1980)
* Aber Doktor! (1980)
* V hlavní roli Oldřich Nový (1980)
* Štědrý den bratří Mánesů (1981)
* Scusi, wo liegt Belcanto? (1981)
* Star in Glück (1983)
* Není sirotek jako sirotek (1986)
* Bylo nás šest (1986)
* Karel Gott (1986) – dokumentární
* Poslední leč Alfonse Karáska (1987)
* The Best of Big Helga (1991)
* Maratón (1991)
* Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) – cameo
* Marcela má křtiny (1992)
* Fontána pre Zuzanu 2 (1993)
* Šakalí léto (1993)
* Uctivá poklona, pane Kohn (1993)
* Kalkofes Mattscheibe (1994)
* Stalo se na podzim (1994)
* Hinter Gittern – der Frauneknast (1997)
* Pra pra pra (2000)
* Z pekla štěstí 2 (2001) – Lucifer
* Hinter Gittern (2002)
* Ordinace v Růžové Zahradě (2005) – malá role
* Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)
* Cesta ke štěstí (2006)
* Taco und Kanichen (2007)
* Nestyda (2008)
* Comeback (2008) – díl Gott ex machina
* Veni Vidi Vici (2009)
* Fenomén Gott (2009) – dokumentární
* Zeiten ändern dich (2010)

 

Filmové písně

 

Nazpíval kromě jiných titulní písničku do české, německé i slovenské verze animovaného seriálu Včelka Mája (na hudbu skladatele Karla Svobody). Od něho pochází i píseň Jdi za štěstím z pohádky Jak se budí princezny, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš? z pohádky Tři oříšky pro Popelku nebo Krev toulavá z TV seriálu Cirkus Humberto.

 

Karel Gott zpíval i titulní melodii So Far ve filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera. Hlavní roli dudáka Švandy si zahrál v hudebním filmu Hvězda padá vzhůru, mnohdy hrál ve filmech sám sebe. Dále je znám pro spolupráci s Dušanem Rapošem (Cinka Panna) nebo s brněnským divadlem (Balada pro banditu).

 

V roce 2008 Karel Gott nazpíval titulní píseň s názvem Voľnosť do filmu Cinka Panna od režiséra Dušana Rapoše, hudbu k písni složil Vašo Patejdl a text napsal Kamil Peteraj.[18][19][20]

 

Karel Gott - Souhrnný zpěvník

Karel Gott - Souhrnný zpěvník

Karel Gott - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče, škola hry na trubku

Karel Gott Amen, pravím vám akordy noty tab text,
Karel Gott A průvod šel dál akordy noty tab text,
Karel Gott a to mám rád akordy noty tab text,
Karel Gott Amor akordy noty tab text,
Karel Gott Běž za svou láskou akordy noty tab text,
Karel Gott Bloudím pasáží akordy noty tab text,
Karel Gott Bum, bum, bum akordy noty tab text,
Karel Gott Beatles akordy noty tab text,
Karel Gott C´est la vie akordy noty tab text,
Karel Gott Cesta rájem akordy noty tab text,
Karel Gott Čau lásko akordy noty tab text,
Karel Gott Dál, dál se toulám akordy noty tab text,
Karel Gott Daň z lásky své akordy noty tab text,
Karel Gott Della akordy noty tab text,
Karel Gott Dívka jako porcelán akordy noty tab text,
Karel Gott Dívka z obrazu akordy noty tab text,
Karel Gott Dívka z reklam akordy noty tab text,
Karel Gott Do re mi la akordy noty tab text,
Karel Gott E 14 akordy noty tab text,
Karel Gott El Condor pasa akordy noty tab text,
Karel Gott Eloise akordy noty tab text,
Karel Gott Hej, hej, baby akordy noty tab text,
Karel Gott Hej, páni konšelé akordy noty tab text,
Karel Gott Hned zítra ráno zavolám akordy noty tab text,
Karel Gott Hrátky s láskou akordy noty tab text,
Karel Gott Chyť své dny akordy noty tab text,
Karel Gott Já se asi v létě ožením akordy noty tab text,
Karel Gott Já se tiše odporoučím akordy noty tab text,
Karel Gott Já toužím po životě akordy noty tab text,
Karel Gott Jako James Bond akordy noty tab text,
Karel Gott Jdi za štěstím akordy noty tab text,
Karel Gott Je jaká je akordy noty tab text,
Karel Gott Jen se hádej akordy noty tab text,
Karel Gott Jen láska tvá akordy noty tab text,
Karel Gott Ještě to daleko mám akordy noty tab text,
Karel Gott Jsou svátky akordy noty tab text,
Karel Gott Kam se schoulíš akordy noty tab text,
Karel Gott Kam se to ztrácí akordy noty tab text,
Karel Gott Kantiléna akordy noty tab text,
Karel Gott Káva a rýže akordy noty tab text,
Karel Gott Kávu si osladím akordy noty tab text,
Karel Gott Kedpak, ty ptáčku, hnízdo máš akordy noty tab text,
Karel Gott Kdyby sis oči vyplakala akordy noty tab text,
Karel Gott Když jsem já byl tenkrát kluk akordy noty tab text,
Karel Gott Když muž se ženou snídá akordy noty tab text,
Karel Gott Kéž jsem to já akordy noty tab text,
Karel Gott Konec ptačích árií akordy noty tab text,
Karel Gott Krev toulavá akordy noty tab text,
Karel Gott Láska bláznivá akordy noty tab text,
Karel Gott Lásky stárnou akordy noty tab text,
Karel Gott Léta prázdnin akordy noty tab text,
Karel Gott Lady carneval akordy noty tab text,
Karel Gott Měsíční řeka akordy noty tab text,
Karel Gott Miss Universe akordy noty tab text,
Karel Gott Mistrál akordy noty tab text,
Karel Gott Mlčení ve dvou akordy noty tab text,
Karel Gott Můj déšť akordy noty tab text,
Karel Gott Muzika akordy noty tab text,
Karel Gott Na vlídném slově žádný neprodělá akordy noty tab text,
Karel Gott Nádherný chór akordy noty tab text,
Karel Gott Nápoj lásky č 10 akordy noty tab text,
Karel Gott Nejsem, nejsem rád akordy noty tab text,
Karel Gott Nestarej se, kamaráde akordy noty tab text,
Karel Gott Nikomu nezávidím akordy noty tab text,
Karel Gott Noc je dlouhá a zlá akordy noty tab text,
Karel Gott Nevinná akordy noty tab text,
Karel Gott Ó, mami, dík akordy noty tab text,
Karel Gott Oči sněhem zaváté akordy noty tab text,
Karel Gott Odnauč se říkat ne akordy noty tab text,
Karel Gott Oříšek pro Popelku akordy noty tab text,
Karel Gott Oči barvy holubí akordy noty tab text,
Karel Gott Paganini akordy noty tab text,
Karel Gott Pábitelé akordy noty tab text,
Karel Gott Pošli to dál akordy noty tab text,
Karel Gott Písťala a hůl akordy noty tab text,
Karel Gott Proč ptáci zpívají akordy noty tab text,
Karel Gott Přijela pouť akordy noty tab text,
Karel Gott Ptačí nářečí akordy noty tab text,
Karel Gott Půlnoc probdělá akordy noty tab text,
Karel Gott Ráno jedu dál akordy noty tab text,
Karel Gott Řekněte, odkud vás znám akordy noty tab text,
Karel Gott Svět má ty chvíle rád akordy noty tab text,
Karel Gott Svět se točí dál akordy noty tab text,
Karel Gott Tak málo akordy noty tab text,
Karel Gott Taky se mnou trable jdou akordy noty tab text,
Karel Gott Tam, kam chodí vítr spát akordy noty tab text,
Karel Gott Teď nemám čas, možná jindy akordy noty tab text,
Karel Gott Trezor akordy noty tab text,
Karel Gott To musím zvládnout sám akordy noty tab text,
Karel Gott Už víckrát jsem viděl já tu tvář akordy noty tab text,
Karel Gott Už z hor zní zvon akordy noty tab text,
Karel Gott Včelka Mája akordy noty tab text,
Karel Gott Vítr v zádech akordy noty tab text,
Karel Gott Všichni nám jen závidí akordy noty tab text,
Karel Gott Zkus, louko, déle kvést akordy noty tab text,
Karel Gott Zvon snů akordy noty tab text,
Karel Gott Zpívejte písně mé akordy noty tab text,
Karel Gott Žiju rád akordy noty tab text,
Karel Gott Život je bílý dům akordy noty tab text,
Karel Gott Ať láska má kde kvést akordy noty tab text,
Karel Gott Angelina akordy noty tab text,
Karel Gott Ave Maria akordy noty tab text,
Karel Gott Až nám bude dvakrát tolik akordy noty tab text,
Karel Gott Až začneme vrásky mít akordy noty tab text,
Karel Gott Bezejmenná akordy noty tab text,
Karel Gott Bílý sníh se snáší akordy noty tab text,
Karel Gott Byl jak já akordy noty tab text,
Karel Gott Bourám sály svou písní akordy noty tab text,
Karel Gott Buď mi sestrou, bd mi bráchou akordy noty tab text,
Karel Gott Cestu znám jen já akordy noty tab text,
Karel Gott Co z toho mám akordy noty tab text,
Karel Gott Čau, Báro akordy noty tab text,
Karel Gott Čas růží akordy noty tab text,
Karel Gott Den je krásný akordy noty tab text,
Karel Gott Dívka toulavá akordy noty tab text,
Karel Gott Dlouhá noc končí svítáním akordy noty tab text,
Karel Gott Dlouho spát akordy noty tab text,
Karel Gott Dotýkat se hvězd akordy noty tab text,
Karel Gott Duj, duj, duj akordy noty tab text,
Karel Gott Dům u bílých bran akordy noty tab text,
Karel Gott Isabella akordy noty tab text,
Karel Gott Já slyšel o ráji akordy noty tab text,
Karel Gott Já tančil s Laurou akordy noty tab text,
Karel Gott Kdyby nepadal déšť akordy noty tab text,
Karel Gott Já žil, jak jsem žil akordy noty tab text,
Karel Gott Je krásné lásku dát akordy noty tab text,
Karel Gott Jediná akordy noty tab text,
Karel Gott Jestli já tě budu mít rád akordy noty tab text,
Karel Gott Lásko, jen houšť akordy noty tab text,
Karel Gott Lásko, tvoje jméno je Zkáza akordy noty tab text,
Karel Gott Má daleká cesto akordy noty tab text,
Karel Gott Mám tě rád víc než dřív akordy noty tab text,
Karel Gott Malagou když struny zvoní akordy noty tab text,
Karel Gott Malvína akordy noty tab text,
Karel Gott Mám rozprávkový dom akordy noty tab text,
Karel Gott Mám zlatej důl akordy noty tab text,
Karel Gott Muj adresář akordy noty tab text,
Karel Gott Můj refrén akordy noty tab text,
Karel Gott Na konci aleje akordy noty tab text,
Karel Gott Náruč růží akordy noty tab text,
Karel Gott Nalít jsem tvarům tvých blůz akordy noty tab text,
Karel Gott Nápad akordy noty tab text,
Karel Gott Narodil se máj akordy noty tab text,
Karel Gott Nenech mě za dveřmi stát akordy noty tab text,
Karel Gott Nevím proč bych nepřiznal, že jsem lásku sliboval akordy noty tab text,
Karel Gott Neznámý pár akordy noty tab text,
Karel Gott Nic než láska tvá akordy noty tab text,
Karel Gott Píseń k pláči akordy noty tab text,
Karel Gott Píseň větrných mlýnů akordy noty tab text,
Karel Gott Písmo lásky akordy noty tab text,
Karel Gott Pocit sváteční akordy noty tab text,
Karel Gott Pochopíš mý vrásky akordy noty tab text,
Karel Gott Prostři pro dva stůl akordy noty tab text,
Karel Gott Pokaždé (zavolám tě zpátky) akordy noty tab text,
Karel Gott Posel dobrých zpráv akordy noty tab text,
Karel Gott Poslouchej, Amore akordy noty tab text,
Karel Gott Prichází večer k pastvinám akordy noty tab text,
Karel Gott Račte, slečno akordy noty tab text,
Karel Gott Rio de Janeiro akordy noty tab text,
Karel Gott Roztoulaný den akordy noty tab text,
Karel Gott Rád bývám chvíli sám akordy noty tab text,
Karel Gott Santa Lucia akordy noty tab text,
Karel Gott Semnou vítr rád si brouká akordy noty tab text,
Karel Gott Sen v nás zůstává akordy noty tab text,
Karel Gott Slunce k horám klopýtá akordy noty tab text,
Karel Gott Smejvám lásku akordy noty tab text,
Karel Gott Srdce jako kámen akordy noty tab text,
Karel Gott Smůla smůlu má akordy noty tab text,
Karel Gott Svátek lásky akordy noty tab text,
Karel Gott Srdcový král akordy noty tab text,
Karel Gott Tak rád akordy noty tab text,
Karel Gott Tak abyste to věděla akordy noty tab text,
Karel Gott Tam, kde šumí proud akordy noty tab text,
Karel Gott Téma na román akordy noty tab text,
Karel Gott Teď už víš, ze jsem to já akordy noty tab text,
Karel Gott To jsou fámy akordy noty tab text,
Karel Gott To se ti zdálo akordy noty tab text,
Karel Gott Úterý akordy noty tab text,
Karel Gott Už pohřibili mě stokrát akordy noty tab text,
Karel Gott Už tě má akordy noty tab text,
Karel Gott Už vítr to svál akordy noty tab text,
Karel Gott Už mě leccos neláká akordy noty tab text,
Karel Gott V zákoutích tvých promenád akordy noty tab text,
Karel Gott V rytmu samby akordy noty tab text,
Karel Gott V září akordy noty tab text,
Karel Gott Věčný laik akordy noty tab text,
Karel Gott Víc než lásku akordy noty tab text,
Karel Gott Vítr mi odvál těch mých pár let akordy noty tab text,
Karel Gott Vlak akordy noty tab text,
Karel Gott Volný den akordy noty tab text,
Karel Gott Z dávných dnů akordy noty tab text,
Karel Gott Zas pár dnů tě mám akordy noty tab text,
Karel Gott Zdvořilý Woody akordy noty tab text,
Karel Gott Zavřu teď krám s básněmi akordy noty tab text,
Karel Gott Zítra se tvá loď objeví akordy noty tab text,
Karel Gott Zpátky si dám tenhle film akordy noty tab text,
Karel Gott Zvonky šttěstí akordy noty tab text,
Karel Gott Žaluji ptákům akordy noty tab text,

 

Karel Gott - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče, škola hry na trubku

Karel Gott Amen, pravím vám akordy noty tab text,
Karel Gott A průvod šel dál akordy noty tab text,
Karel Gott a to mám rád akordy noty tab text,
Karel Gott Amor akordy noty tab text,
Karel Gott Běž za svou láskou akordy noty tab text,
Karel Gott Bloudím pasáží akordy noty tab text,
Karel Gott Bum, bum, bum akordy noty tab text,
Karel Gott Beatles akordy noty tab text,
Karel Gott C´est la vie akordy noty tab text,
Karel Gott Cesta rájem akordy noty tab text,
Karel Gott Čau lásko akordy noty tab text,
Karel Gott Dál, dál se toulám akordy noty tab text,
Karel Gott Daň z lásky své akordy noty tab text,
Karel Gott Della akordy noty tab text,
Karel Gott Dívka jako porcelán akordy noty tab text,
Karel Gott Dívka z obrazu akordy noty tab text,
Karel Gott Dívka z reklam akordy noty tab text,
Karel Gott Do re mi la akordy noty tab text,
Karel Gott E 14 akordy noty tab text,
Karel Gott El Condor pasa akordy noty tab text,
Karel Gott Eloise akordy noty tab text,
Karel Gott Hej, hej, baby akordy noty tab text,
Karel Gott Hej, páni konšelé akordy noty tab text,
Karel Gott Hned zítra ráno zavolám akordy noty tab text,
Karel Gott Hrátky s láskou akordy noty tab text,
Karel Gott Chyť své dny akordy noty tab text,
Karel Gott Já se asi v létě ožením akordy noty tab text,
Karel Gott Já se tiše odporoučím akordy noty tab text,
Karel Gott Já toužím po životě akordy noty tab text,
Karel Gott Jako James Bond akordy noty tab text,
Karel Gott Jdi za štěstím akordy noty tab text,
Karel Gott Je jaká je akordy noty tab text,
Karel Gott Jen se hádej akordy noty tab text,
Karel Gott Jen láska tvá akordy noty tab text,
Karel Gott Ještě to daleko mám akordy noty tab text,
Karel Gott Jsou svátky akordy noty tab text,
Karel Gott Kam se schoulíš akordy noty tab text,
Karel Gott Kam se to ztrácí akordy noty tab text,
Karel Gott Kantiléna akordy noty tab text,
Karel Gott Káva a rýže akordy noty tab text,
Karel Gott Kávu si osladím akordy noty tab text,
Karel Gott Kedpak, ty ptáčku, hnízdo máš akordy noty tab text,
Karel Gott Kdyby sis oči vyplakala akordy noty tab text,
Karel Gott Když jsem já byl tenkrát kluk akordy noty tab text,
Karel Gott Když muž se ženou snídá akordy noty tab text,
Karel Gott Kéž jsem to já akordy noty tab text,
Karel Gott Konec ptačích árií akordy noty tab text,
Karel Gott Krev toulavá akordy noty tab text,
Karel Gott Láska bláznivá akordy noty tab text,
Karel Gott Lásky stárnou akordy noty tab text,
Karel Gott Léta prázdnin akordy noty tab text,
Karel Gott Lady carneval akordy noty tab text,
Karel Gott Měsíční řeka akordy noty tab text,
Karel Gott Miss Universe akordy noty tab text,
Karel Gott Mistrál akordy noty tab text,
Karel Gott Mlčení ve dvou akordy noty tab text,
Karel Gott Můj déšť akordy noty tab text,
Karel Gott Muzika akordy noty tab text,
Karel Gott Na vlídném slově žádný neprodělá akordy noty tab text,
Karel Gott Nádherný chór akordy noty tab text,
Karel Gott Nápoj lásky č 10 akordy noty tab text,
Karel Gott Nejsem, nejsem rád akordy noty tab text,
Karel Gott Nestarej se, kamaráde akordy noty tab text,
Karel Gott Nikomu nezávidím akordy noty tab text,
Karel Gott Noc je dlouhá a zlá akordy noty tab text,
Karel Gott Nevinná akordy noty tab text,
Karel Gott Ó, mami, dík akordy noty tab text,
Karel Gott Oči sněhem zaváté akordy noty tab text,
Karel Gott Odnauč se říkat ne akordy noty tab text,
Karel Gott Oříšek pro Popelku akordy noty tab text,
Karel Gott Oči barvy holubí akordy noty tab text,
Karel Gott Paganini akordy noty tab text,
Karel Gott Pábitelé akordy noty tab text,
Karel Gott Pošli to dál akordy noty tab text,
Karel Gott Písťala a hůl akordy noty tab text,
Karel Gott Proč ptáci zpívají akordy noty tab text,
Karel Gott Přijela pouť akordy noty tab text,
Karel Gott Ptačí nářečí akordy noty tab text,
Karel Gott Půlnoc probdělá akordy noty tab text,
Karel Gott Ráno jedu dál akordy noty tab text,
Karel Gott Řekněte, odkud vás znám akordy noty tab text,
Karel Gott Svět má ty chvíle rád akordy noty tab text,
Karel Gott Svět se točí dál akordy noty tab text,
Karel Gott Tak málo akordy noty tab text,
Karel Gott Taky se mnou trable jdou akordy noty tab text,
Karel Gott Tam, kam chodí vítr spát akordy noty tab text,
Karel Gott Teď nemám čas, možná jindy akordy noty tab text,
Karel Gott Trezor akordy noty tab text,
Karel Gott To musím zvládnout sám akordy noty tab text,
Karel Gott Už víckrát jsem viděl já tu tvář akordy noty tab text,
Karel Gott Už z hor zní zvon akordy noty tab text,
Karel Gott Včelka Mája akordy noty tab text,
Karel Gott Vítr v zádech akordy noty tab text,
Karel Gott Všichni nám jen závidí akordy noty tab text,
Karel Gott Zkus, louko, déle kvést akordy noty tab text,
Karel Gott Zvon snů akordy noty tab text,
Karel Gott Zpívejte písně mé akordy noty tab text,
Karel Gott Žiju rád akordy noty tab text,
Karel Gott Život je bílý dům akordy noty tab text,
Karel Gott Ať láska má kde kvést akordy noty tab text,
Karel Gott Angelina akordy noty tab text,
Karel Gott Ave Maria akordy noty tab text,
Karel Gott Až nám bude dvakrát tolik akordy noty tab text,
Karel Gott Až začneme vrásky mít akordy noty tab text,
Karel Gott Bezejmenná akordy noty tab text,
Karel Gott Bílý sníh se snáší akordy noty tab text,
Karel Gott Byl jak já akordy noty tab text,
Karel Gott Bourám sály svou písní akordy noty tab text,
Karel Gott Buď mi sestrou, bd mi bráchou akordy noty tab text,
Karel Gott Cestu znám jen já akordy noty tab text,
Karel Gott Co z toho mám akordy noty tab text,
Karel Gott Čau, Báro akordy noty tab text,
Karel Gott Čas růží akordy noty tab text,
Karel Gott Den je krásný akordy noty tab text,
Karel Gott Dívka toulavá akordy noty tab text,
Karel Gott Dlouhá noc končí svítáním akordy noty tab text,
Karel Gott Dlouho spát akordy noty tab text,
Karel Gott Dotýkat se hvězd akordy noty tab text,
Karel Gott Duj, duj, duj akordy noty tab text,
Karel Gott Dům u bílých bran akordy noty tab text,
Karel Gott Isabella akordy noty tab text,
Karel Gott Já slyšel o ráji akordy noty tab text,
Karel Gott Já tančil s Laurou akordy noty tab text,
Karel Gott Kdyby nepadal déšť akordy noty tab text,
Karel Gott Já žil, jak jsem žil akordy noty tab text,
Karel Gott Je krásné lásku dát akordy noty tab text,
Karel Gott Jediná akordy noty tab text,
Karel Gott Jestli já tě budu mít rád akordy noty tab text,
Karel Gott Lásko, jen houšť akordy noty tab text,
Karel Gott Lásko, tvoje jméno je Zkáza akordy noty tab text,
Karel Gott Má daleká cesto akordy noty tab text,
Karel Gott Mám tě rád víc než dřív akordy noty tab text,
Karel Gott Malagou když struny zvoní akordy noty tab text,
Karel Gott Malvína akordy noty tab text,
Karel Gott Mám rozprávkový dom akordy noty tab text,
Karel Gott Mám zlatej důl akordy noty tab text,
Karel Gott Muj adresář akordy noty tab text,
Karel Gott Můj refrén akordy noty tab text,
Karel Gott Na konci aleje akordy noty tab text,
Karel Gott Náruč růží akordy noty tab text,
Karel Gott Nalít jsem tvarům tvých blůz akordy noty tab text,
Karel Gott Nápad akordy noty tab text,
Karel Gott Narodil se máj akordy noty tab text,
Karel Gott Nenech mě za dveřmi stát akordy noty tab text,
Karel Gott Nevím proč bych nepřiznal, že jsem lásku sliboval akordy noty tab text,
Karel Gott Neznámý pár akordy noty tab text,
Karel Gott Nic než láska tvá akordy noty tab text,
Karel Gott Píseń k pláči akordy noty tab text,
Karel Gott Píseň větrných mlýnů akordy noty tab text,
Karel Gott Písmo lásky akordy noty tab text,
Karel Gott Pocit sváteční akordy noty tab text,
Karel Gott Pochopíš mý vrásky akordy noty tab text,
Karel Gott Prostři pro dva stůl akordy noty tab text,
Karel Gott Pokaždé (zavolám tě zpátky) akordy noty tab text,
Karel Gott Posel dobrých zpráv akordy noty tab text,
Karel Gott Poslouchej, Amore akordy noty tab text,
Karel Gott Prichází večer k pastvinám akordy noty tab text,
Karel Gott Račte, slečno akordy noty tab text,
Karel Gott Rio de Janeiro akordy noty tab text,
Karel Gott Roztoulaný den akordy noty tab text,
Karel Gott Rád bývám chvíli sám akordy noty tab text,
Karel Gott Santa Lucia akordy noty tab text,
Karel Gott Semnou vítr rád si brouká akordy noty tab text,
Karel Gott Sen v nás zůstává akordy noty tab text,
Karel Gott Slunce k horám klopýtá akordy noty tab text,
Karel Gott Smejvám lásku akordy noty tab text,
Karel Gott Srdce jako kámen akordy noty tab text,
Karel Gott Smůla smůlu má akordy noty tab text,
Karel Gott Svátek lásky akordy noty tab text,
Karel Gott Srdcový král akordy noty tab text,
Karel Gott Tak rád akordy noty tab text,
Karel Gott Tak abyste to věděla akordy noty tab text,
Karel Gott Tam, kde šumí proud akordy noty tab text,
Karel Gott Téma na román akordy noty tab text,
Karel Gott Teď už víš, ze jsem to já akordy noty tab text,
Karel Gott To jsou fámy akordy noty tab text,
Karel Gott To se ti zdálo akordy noty tab text,
Karel Gott Úterý akordy noty tab text,
Karel Gott Už pohřibili mě stokrát akordy noty tab text,
Karel Gott Už tě má akordy noty tab text,
Karel Gott Už vítr to svál akordy noty tab text,
Karel Gott Už mě leccos neláká akordy noty tab text,
Karel Gott V zákoutích tvých promenád akordy noty tab text,
Karel Gott V rytmu samby akordy noty tab text,
Karel Gott V září akordy noty tab text,
Karel Gott Věčný laik akordy noty tab text,
Karel Gott Víc než lásku akordy noty tab text,
Karel Gott Vítr mi odvál těch mých pár let akordy noty tab text,
Karel Gott Vlak akordy noty tab text,
Karel Gott Volný den akordy noty tab text,
Karel Gott Z dávných dnů akordy noty tab text,
Karel Gott Zas pár dnů tě mám akordy noty tab text,
Karel Gott Zdvořilý Woody akordy noty tab text,
Karel Gott Zavřu teď krám s básněmi akordy noty tab text,
Karel Gott Zítra se tvá loď objeví akordy noty tab text,
Karel Gott Zpátky si dám tenhle film akordy noty tab text,
Karel Gott Zvonky šttěstí akordy noty tab text,
Karel Gott Žaluji ptákům akordy noty tab text,