Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (1)

Kytara (1)

Billy Idol


Billy Idol - White Wedding Pt 1

Billy Idol (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Billy Idol (* 30. listopadu 1955 Middlesex, Anglie jako William Michael Albert Broad) je britský zpěvák, skladatel a herec.

 

Ze začátku kariéry působil v punkrockových skupinách Chelsea a Generation X a to až do roku 1981, kdy nastartoval úspěšnou sólovou kariéru. Díky nápadnému blonďatému přelivu a zajímavému hlasu se stal jedním z vůdčích symbolů 80. let. Se svými spoluhráči z Generation X nahrál celkem čtyři studiová alba, po rozpadu kapely se přestěhoval do New Yorku, kde potkal kytaristu Steva Stevense. Společně pak nahráli několik hitů opět v punkrockovém stylu. Díky klipům vysílaným na MTV se stal jednou z prvních hvězd tehdy nového televizního kanálu.

 

Jeho sláva v 90. letech upadala, dále se však věnoval hudební tvorbě. Zatím poslední nahrávka nese název Happy Holidays (2006) a společně s Billym se na ní podíleli Brian Tichy (kytara, basová kytara, bicí) a Derek Sherinian (klávesy).


Diskografie

 

* 1981: Don't Stop (EP)
* 1982: Billy Idol
* 1983: Rebel Yell
* 1985: Vital Idol
* 1986: Whiplash Smile
* 1988: Idol Songs: 11 of the Best
* 1990: Charmed Life
* 1993: Cyberpunk
* 2001: Greatest Hits
* 2002: VH1's Storytellers: live
* 2003: Essential Billy Idol
* 2005: Devil's Playground
* 2006: Happy Holidays

 

Billy Idol - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

song
Billy Idol Catch My Fall akordy noty tab text,
Billy Idol Cradle Of Love akordy noty tab text,
Billy Idol Dancing With Myself akordy noty tab text,
Billy Idol Don't Need A Gun akordy noty tab text,
Billy Idol Eyes Without A Face akordy noty tab text,
Billy Idol Flesh For Fantasy akordy noty tab text,
Billy Idol Hot In The City akordy noty tab text,
Billy Idol L.A. Woman akordy noty tab text,
Billy Idol Mony, Mony akordy noty tab text,
Billy Idol Ready Steady Go akordy noty tab text,
Billy Idol Rebel Yell akordy noty tab text,
Billy Idol Shock To The System akordy noty tab text,
Billy Idol White Wedding akordy noty tab text,