Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Baskytara (1)

Film (1)

Yes


Yes - Owner Of A Lonely Heart (Official Music Video)

Yes - Wikipedie

Yes jsou anglická rocková skupina, která je představitelem hudebního směru nazývaného progressive rock.

 

Historie

 

Skupina byla založena v Londýně v roce 1968 zpěvákem Jonem Andersonem a baskytaristou Chrisem Squirem. Anderson už nahrál singl s The Warriors, beatovou skupinou založenou jeho bratrem Tonym, a později ještě nazpíval několik singlů pro značku Parlophone Records pod pseudonymem Hans Christian. Byl také krátce členem skupiny Gun. Squire byl členem skupiny The Syn a jeho styl hry na basovou kytaru byl výrazně ovlivněn Johnem Entwistlem, členem skupiny Who. Jejich první debutové album, nazvané Yes, bylo vydáno 25. července 1969. Harmonické vokály dvojice Anderson - Squire se okamžitě staly poznávacím znamením a obchodní značkou zvuku skupiny.

 

Alba

 

Yes (1969)
Time And A Word (1970)
The Yes Album (1971)
Fragile (1971)
Close To The Edge (1972)
Yessongs (1973) (live)
Tales From Topographic Oceans (1973)
Relayer (1974)
Yesterdays (1975) (kompilace)
Going For The One (1977)
Tormato (1978 )
Drama (1980)
Yesshows (1980) (live)
Classic Yes (1981) (kompilace)
90125 (1983)
9012 Live (1985) (live)
Big Generator (1987)
Anderson Wakeman Bruford Howe (1989 )
Union (1991)
Yesyears (1991) (kompilace)
Yesstory (1991) (kompilace)
Highlights - The Very Best Of Yes (1993) (kompilace)
Affirmative: The Yes Solo Family Album (1993) (kompilace sólových nahrávek)
Symphonic Music Of Yes (1993)
An Evening Of Yes Music Plus… (1993) (live)
Talk (1994)
Tales From Yesterday (Tribute To Yes) (1995) (kompilace)
Keys To Ascension (1996) (live & studio)
Keys To Ascension 2 (1997) (live & studio)
Open Your Eyes (1997)
Something's Coming / Beyond And Before - The BBC Recordings 1969-1970 (1997)
Polonaise / Yes Stage 98 (1998) (live)
Yes, Friends And Relatives (1998) (kompilace of solo recordings)
The Ladder (1999)
Magnification (2001)
Fly From Here (2011)

 

Chris Squire (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Chris Squire (narozen 4. března 1948 Londýn, Anglie), jako Christopher Russell Edward Squire, je anglický hudebník a baskytarista progressive rockové skupiny Yes. Je jediným členem skupiny, který se objevuje na všech albech skupiny.


Biografie

 

Narodil se v Kingsbury, severozápadním předměstí Londýna v Anglii, kde jako malý chlapec začal svou hudební kariéru jako člen pěveckého církevního sboru.

 

V roce 1964 byl vyloučen ze školy za to, že „měl dlouhé vlasy“, byly mu dány peníze na to, aby se nechal ostříhat a on je místo toho utratil za něco jiného a do školy se již nevrátil.

 

Squire v 60. letech experimentoval s LSD, až s touto drogou nabyl špatnou zkušenost. Ve svých vzpomínkách uváděl, že strávil měsíce ukrytý v bytě své přítelkyně a bál se vyjít ven. Během tohoto, pro něho těžkého, období se naučil hrát na baskytaru. Po zotavení už LSD nikdy neužil.

 

Na Chrise Squirea působily již od mládí různé hudební vlivy, od církevní a sborové hudby až ke stylu ze začátku 60. let, který se nazýval Merseybeat. Squireho první hudební zkušenosti byly hudební skupiny The Selfs, The Syn a později Mabel Greer's Toyshop, které předcházely jeho členství ve skupině Yes, kde jeho prvními spoluhráči byli Peter Banks , Jon Anderson a Andrew Jackman.

 

Chris Squire (Yes) - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

Yes Clap noty akordy tab text,
Yes Hold On noty akordy tab text,
Yes I've Seen All Good People (A. Your Move, B. All Good People) noty akordy tab text,
Yes Long Distance Runaround noty akordy tab text,
Yes Money noty akordy tab text,
Yes Montreux's Theme noty akordy tab text,
Yes Mood For A Aday noty akordy tab text,
Yes Owner Of A Lonely Heart noty akordy tab text,
Yes Roundabout noty akordy tab text,
Yes Tempus Fight noty akordy tab text,