Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (2)

Whitney Houston


Whitney Houston - I Will Always Love You

Whitney Houston (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

Whitney Elizabeth Houston (* 9. srpna 1963, Newark, New Jersey, USA) je americká popová, R&B a gospelová zpěvačka, herečka, producentka, příležitostná textařka a bývalá modelka.

 

Jedná se o jednu z nejprodávanějších a nejúspěšnějších světových zpěvaček. Na kontě má prodáno 170 milionů hudebních nosičů. Svoji kariéru odstartovala v roce 1985, kdy debutovala eponymním albem Whitney Houston. Jedná se o interpretku, jež ovlivnila a otevřela dveře do světa hudby dalším afroamerickým umělcům a ovlivnila téměř všechny dnešní slavné vokalistky. Během své kariéry se díky charismatickému vystupování, hlasovým dispozicím a obrovským úspěchům v hudbě stala legendou a pěveckou veličinou. Byla jednou právem nazvána The Voice.

 

Kariéra


Počátky

 

Už jako malá zpívala v gospelovém sboru, který vedla její matka. Po nocích zpívala jako náctiletá v barech, kde si jí všiml producent Clive Davis, který po jejím boku zůstal dodnes. Zajímavostí je, že se podílela na doprovodných vokálech písně I Am Every Woman od zpěvačky Chaka Khan, aby se o pár let později tato píseň stala jednou z jejich největších hitů. Měla také před sebou slibnou kariéru modelky a jako jedna z prvních černošek se také objevovala v modním magazínu Seventeen.


80. léta

 

Debutovala v roce 1985 albem Whitney Houston, které se stalo nejprodávanějším a nejlepším albem téhož roku. Časopis Rolling Stone ho zařadil mezi 500 nejlepších alb všech dob. Album obsahovalo několik hitů jako How Will I Know, You Give Good Love, The Greatest Love Of All nebo Saving All My Love For You, která ji vynesla její první cenu Grammy. Do dnešní doby se alba prodalo 25 milionů.

 

Téměř stejný úspěch zaznamenalo druhé řadové album pojmenováno jednoduše Whitney. Toto album bylo prvním historickým číslem 1 od ženy v americkém žebříčku prodejnosti Billboard 200. Na albu byly zahrnuty takové hity jako So Emotional, Didn't We Almost Have It All, Where Do Broken Hearts Go nebo I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me), který ji vynesl v roce 1988 druhou cenu Grammy. Zpěvačka v roce 1988 nazpívala oficiální hymnu letních olympijských her v Soulu s názvem One Moment In Time.


90. léta

 

Do devadesátých let vstupovala se třetím řadovým albem s názvem I'm Your Baby Tonight, kde uplatnila poprvé v širším měřítku podobu R&B stylu. Na albu spolupracovaly takové hvězdy jako Babyface, Stevie Wonder nebo Luther Vandross. První dva hity bodovaly v americkém žebříčku na prvním místě a to song I'm Your Baby Tonight a All The Man That I Need. V roce 1991 zpívala na americké největší sportovní události Superbowlu státní hymnu.

 

V roce 1992 dostala nabídku hrát ve filmu s názvem The Bodyguard. Film se stal celosvětovým trhákem a jí vyneslo po boku Kevina Costnera do světa filmu. Soundtrack obsahoval 6 zpěvaččin hitů jako I'm Every Woman, I Have Nothing, Run To You, Queen Of The Night, Jesus Loves Me a její nejslavnější a nejúspěšnější píseň všech dob od ženy I Will Always Love You. Album je nejprodávanějším soundtrackem na světě a nejprodávanějším albem od ženy do dnešni doby - 44 milionů prodaných kusů.

 

Za něj obdržela celkem 3 ceny Grammy. Následovalo turné, které se několikrát kvůli velkému úspěchu muselo prodlužovat. Další soundtrack vychází v roce 1995 k filmu Waiting to Exhale, kde hraje po boku Angely Basset. Nazpívala úvodní píseň k filmu s názvem Waiting To Exhale (Shoop Shoop) a píseň boduje v americkém žebříčku na první pozici. Dalšími zpěvačkami podílející se na albu byly Aretha Franklin, Mary J. Blige, Toni Braxton, Brandy a Cece Winans se kterou Whitney na albu nazpívala píseň Count On Me. Všechny zpěvačky společně poté vystoupily na předávání cen Grammy s výběrem z téhož alba. Zatím posledním soundtrackem je album k filmu Kazatelova žena, kde Whitney hraje po boku Denzela Washingtona. Velkou část alba tvoří gospelové písně hlavně v jejím podání a také její matky Cissy Houston a gospelové legendy Shirley Caesar. Album bylo jmenované jako nejprodávanější gospelové album všech dob. Nejznámější hity z alba jsou písně Step by Step, kde vokály nazpívala Annie Lennox a balada s gospelovým nádechem I Believe In You And Me.

 

Po dlouhých osmi letech přišla v roce 1998 s dalším řadovým albem s názvem My Love Is Your Love. Na albu spolupracovali umělci jako Wiclef Jean, Lauryn Hill, Missy Elliott nebo Rodney Jerkins.

 

Úvodním hitem se stala píseň My Love Is Your Love, která se stala nejhranější písní roku 1998 v USA. Dalším hitem byl song It's Not Right But Is Okay, se kterým si v roce 1999 odnesla svou první cenu Grammy za R'n B výkon. Píseň Heartbreak Hotel nazpívala společně se zpěvačkami Faith Evans a Kelly Price. Na albu si také společně zazpívala duet se zpěvačkou Mariah Carey s názvem When You Believe. Na sklonku devadesátých je přistižena na havajském letišti s několika gramy marihuany.


2001 - 2008

 

V roce 2000 je vydáno dvojalbum a DVD s největšími hity od rychlých pecek po táhlé balady, které jsou zejména její doménou. Na albu se nachází i několik nových nahrávek, kde mezi nejznámější patří duet s Georgem Michaelem (If I Told You That) a duet s Enriquem Iglesiasem Could I Have The Kiss Forever. Alba se prodalo na 10 milionů hudebních nosičů. V té době začala mít problémy s hlasem a stále častěji nejsou výjimkou odříkávání koncertů a vystoupení. Stále častěji se stávala terčem bulvárních plátků, které přinášeli informace o její drogové závislosti, rodinných problémech a fyzických útoků z manželovy strany a dokonce i o jejím náhlém úmrtí. Zpěvačka se držela a v roce 2001 podepsala nejdražší kontrakt v hudební historii na 100 milionů dolarů na natočení dalších 6 nových alb.[zdroj?] Jejím posledním řadovým albem je Just Whitney, které vyšlo v roce 2002. Snažila se dokázat, že je vše v pořádku, ale na jejím hlase je to přece jen znát. Na albu se podílí Babyface, Missy Elliott, Puff Daddy a také její manžel Bobby Brown. V úvodní písni Whatchulookinat se navezla do světa bulváru, který ji stěžoval život. Vzhledem k její situaci album nebylo tak komerčně úspěšné.

 

V roce 2003 ještě vydala vánoční album s názvem One Wish: The Holiday Album a tím na dalších dlouhých 5 let opustila svět showbusinessu. Pochází z křesťansky orientované rodiny a manželství bylo pro ni vždy posvátnou věcí a tak za jakoukoliv cenu si nepřipouštěla možnost rozvodu, ale nakonec se k němu odhodlala.

 

Její matkou je gospelová zpěvačka, která zpívala doprovodné vokály Elvisu Presleymu a Arethě Franklinové.


Diskografie


Studiová alba

 

* 1985 Whitney Houston
* 1987 Whitney
* 1990 I'm Your Baby Tonight
* 1998 My Love Is Your Love
* 2002 Just Whitney
* 2003 One Wish: The Holiday Album
* 2009 I Look to You

 

Soundtracky, kompilace a jiné

 

* 1992 The Bodyguard: Original Soundtrack Album (Bodyguard)
* 1995 Až si vydechnu (Waiting to Exhale)
* 1996 Kazatelova žena (Preacher's Wife)
* 2000 Whitney: The Greatest Hits
* 2001 Love, Whitney
* 2007 Ultimate Collection

 

Whitney Houston - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

product_code
Whitney Houston All At Once akordy noty tab text,
Whitney Houston All The Man That I Need akordy noty tab text,
Whitney Houston Could I Have This Kiss Forever akordy noty tab text,
Whitney Houston Didn't We Almost Have It All akordy noty tab text,
Whitney Houston Exhale (Shoop Shoop) akordy noty tab text,
Whitney Houston Fine akordy noty tab text,
Whitney Houston Greatest Love Of All akordy noty tab text,
Whitney Houston Heartbreak Hotel akordy noty tab text,
Whitney Houston How Will I Know akordy noty tab text,
Whitney Houston I Believe In You And Me akordy noty tab text,
Whitney Houston I Bow Out akordy noty tab text,
Whitney Houston I Have Nothing akordy noty tab text,
Whitney Houston I Learned From The Best akordy noty tab text,
Whitney Houston I Wanna Dance With Somebody akordy noty tab text,
Whitney Houston I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me) akordy noty tab text,
Whitney Houston I Will Always Love You akordy noty tab text,
Whitney Houston If I Told You That akordy noty tab text,
Whitney Houston If You Say My Eyes Are Beautiful akordy noty tab text,
Whitney Houston I'm Every Woman akordy noty tab text,
Whitney Houston I'm Your Baby Tonight akordy noty tab text,
Whitney Houston It's Not Right But It's Ok akordy noty tab text,
Whitney Houston Love Will Save The Day akordy noty tab text,
Whitney Houston Million Dollar Bill akordy noty tab text,
Whitney Houston My Love Is Your Love akordy noty tab text,
Whitney Houston One Moment In Time akordy noty tab text,
Whitney Houston Queen Of The Night akordy noty tab text,
Whitney Houston Run To You akordy noty tab text,
Whitney Houston Same Script, Different Cast akordy noty tab text,
Whitney Houston Saving All My Love For You akordy noty tab text,
Whitney Houston So Emotional akordy noty tab text,
Whitney Houston So Emotional , akordy noty tab text,
Whitney Houston Step By Step akordy noty tab text,
Whitney Houston Take Good Care Of My Heart akordy noty tab text,
Whitney Houston The Greatest Love Of All akordy noty tab text,
Whitney Houston The Star Sprangled Banner akordy noty tab text,
Whitney Houston Thinking About You akordy noty tab text,
Whitney Houston When You Believe (with Mariah Carey) akordy noty tab text,
Whitney Houston Where Do Broken Hearts Go akordy noty tab text,
Whitney Houston Where Do Broken Hearts Go? akordy noty tab text,
Whitney Houston Why Does It Hurt So Bad akordy noty tab text,
Whitney Houston You Give Good Love akordy noty tab text,