Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (1)

Söhne Mannheims


Söhne Mannheims - Zurück zu Dir [Official Video]

Söhne Mannheims

 

Wikipedie

 

Söhne Mannheims (Synové Mannheimu) jsou populární německá hudební skupina, skládající se z mnoha hudebníků. Vyznačuje se kombinováním rozmanitých stylů - soulu, hip-hopu, R&B a reggae s popem, rockem až téměř nu-metalem. Prostřednictvím svých textů se vyjadřují k náboženským otázkám (členové jsou z velké části věřící) nebo k problémům dnešní společnosti. Název skupina zvolila podle města Mannheim (Bádensko-Württembersko), kde většina z nich žije.

Historie

 

Existence tohoto projektu se datuje již od roku 1995, kdy se tehdy ještě poměrně málo známý německý soulový zpěvák Xavier Naidoo rozhodl založit vlastní skupinu. Původní sestava čítala sedmnáct členů, dnes se jejich počet ustálil okolo čtrnácti. Skupina se však potýkala s mnohými problémy, trvalo několik let, než se dokázali sjednotit a nahrát své první album Zion (2000). Tomu předcházel již úspěšný singl Geh davon aus, následovaly singly Power of the sound či Meine Stadt. Album bylo celkově velice zdařilé, všechny jejich koncerty vmžiku vyprodané. Po tomto úspěchu členové skupiny na určitou dobu přerušili spolupráci. Teprve roku 2003 se skupina opět zformovala, aby mohla nahrát novou verzi někdejšího hitu Ria Reisera Mein Name ist Mensch, jež vyšla na kompilaci Rio Reiser Familienalbum. Při této příležitosti hudebníci opět navázali spolupráci na společném projektu a nahráli v pořadí druhé album Söhne Mannheims Noiz (2004). To pokračovalo v trendu úspěšnosti, ocenění získaly i jednotlivé singly, jako např. Und wenn ein Lied (nejvíce stahovaná píseň z internetu roku) nebo Vielleicht (nejhranější skladba v rádiích). V létě roku 2005 vyšlo live album Power of the sound (singl Zurück zu dir), na němž jsou sestříhané záznamy z několika koncertů. Poté následovala pauza, jež skončila v roce 2007 - v srpnu tohoto roku bylo vydáno album Söhne, Mond und Sterne, složené z patnácti skladeb, přičemž každý z členů skupiny je autorem jedné. Roku 2008 uspořádali Söhne Mannheims ve spolupráci s MTV v rámci projektu MTV Unplugged koncert v německém Schwetzingenu. Záznam tohoto unikátního vystoupení byl téhož roku vydán na CD i DVD. Zatím posledním počinem skupiny je album IZ ON z roku 2009, odkud pochází stejnojmenný singl IZ ON a singl Ich wollt nur deine Stimme hörn.


Členové

 

Xavier Naidoo (zpěv)
Michael Klimas (zpěv)
Tino Oack (zpěv)
Henning Wehland (zpěv)
Marlon B. (rastafari)
Metaphysics (rap)
Michael Herberger (keyboard)
Florian Sitzmann (keybord, cello)
Kosho (kytara)
Andreas Bayless (kytara)
Robee Mariano (baskytara)
Ralf Gustke (bicí)
Bernd Hermann (bicí)
Billy Davis (DJ)


Diskografie

 

IZ ON (2009)
Wettsingen in Schwetzingen (2008)
Söhne, Mond und Sterne (2007)
Power of the sound (2005)
Noiz (2004)
Zion (2000)

 

Söhne Mannheims - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

song
Söhne Mannheims Dein Leben akordy noty tab text,
Söhne Mannheims Geh Davon Aus akordy noty tab text,
Söhne Mannheims Ich Geh Mit Dir akordy noty tab text,
Söhne Mannheims Meine Stadt akordy noty tab text,
Söhne Mannheims Peace Geht Raus akordy noty tab text,
Söhne Mannheims Traurige Lieder akordy noty tab text,
Söhne Mannheims Und Wenn Ein Lied akordy noty tab text,
Söhne Mannheims Vielleicht akordy noty tab text,
Söhne Mannheims Volle Kraft Voraus akordy noty tab text,
Söhne Mannheims Was Wird Mich Erwarten akordy noty tab text,
Söhne Mannheims Wen Du Schlafst akordy noty tab text,
Söhne Mannheims Zuruck Zu Dir akordy noty tab text,