Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Sborový zpěv (1)

R. Kelly


R. Kelly - Cookie (Explicit)

R. Kelly

 

Wikipedie

 

Robert Sylvester Kelly (* 8. ledna 1967 Chicago, Illinois, USA), spíše známý jako R. Kelly je americký zpěvák, skladatel, hudební producent, multiinstrumentalista a režisér hudebních klipů. Svoji kariéru započal ve skupině Public Announcement v roce 1992. Následujícího roku se vydal na sólovou dráhu svým debutem 12 Play. Mezi jeho nejúspěšnější alba patří: debut 12 Play (1993) a následná alba R. Kelly (1995) a R. (1998). Jeho nejúspěšnějšími hity se staly písně Bump n' Grind, I Believe I Can Fly a duet I'm Your Angel se Céline Dion. Také je třinásobným držitelem prestižní ceny Grammy. Roku 1994 se oženil, s tehdy nezletilou, zpěvačkou Aaliyah, sňatek byl ihned anulován. V roce 2002 byl obviněn z pedofilie, ale roku 2008 byl zproštěn viny ve všech bodech obžaloby.
Obsah [skrýt]

Dětství

 

Narodil se roku 1967 v Chicagu. Žil se svými třemi sourozenci a svobodnou matkou Joanne, která byla zpěvačkou a členkou Baptistů. V osmi letech začal zpívat v kostelním sboru. Navštěvoval střední školu Kenwood Academy, kterou však nedokončil. Roku 1989 se svým kamarádem Marcem McWillliamsem založil skupinu MGM (Musically Gifted Men). Později Kelly zazářil v televizní talentové soutěži Big Break, ve které zvítězil a získal 100 000 amerických dollarů.


Hudební kariéra

 

Brzy poté vydal společně se skupinou MGM první singl nazvaný Why You Wanna Play Me. Roku 1991 získal smlouvu u Jive Records, kde sestavil novou skupinu Public Announcement, s níž vydal album Born into the 90's. V roce 1993 opustil skupinu Public Announcement a vydal se na sólovou dráhu se svým debutem 12 Play. Album zaznamenalo obrovský úspěch, umístilo se na prvním místě žebříčku Billboard 200 a stalo se 6x platinovým. Zásluhu na tom měl i nosný singl Bump n' Grind. Roku 1994 produkoval úspěšné album, tehdy patnáctileté, zpěvačky Aaliyah, s kterou se i nelegálně oženil. Ve stejném roce produkoval písně pro Janet Jackson (Any Time, Any Place) a Michaela Jacksona (You Are Not Alone). Později svůj úspěch potvrdil veleúspěšnými alby R. Kelly (1995) a R. (1998). Roku 1996 byl časopisem Ebony Man prohlášen za nového krále R&B, určitě i díky jeho singlu I Believe I Can Fly, ze soundtracku k filmu Space Jam, za který získal tři ceny Grammy. O rok později nahrál píseň Gotham City k filmu Batman a Robin. Poté následovala píseň The World's Greatest k filmu Ali a deset písní pro soundtrack k filmu Life. V letech 2000 až 2004 vydal multi-platinová alba TP-2.com (2000), Chocolate Factory (2003) a Happy People/U Saved Me (2004). Také spolupracoval s rapperem Jay-Z na společných albech Best of Both Worlds (2002) a Unfinished Business (2004). Následovala platinová alba TP-3: Reloaded (2005) a Double Up (2007). V letech 2005 a 2007 také zveřejňil epizody své hip-hopery "Trapped in the Closet". V té zpívá všechny postavy a funguje i jako vypravěč. Dílo má prozatím 22 epizod, ale roku 2010 by měly být zveřejněny další. V roce 2008 nahrál album Twelve Play: 4th Quarter, na kterém si vyzkoušel měnič hlasu Autotune, album však po nevlídném přijetí singlů nikdy nevyšlo. Jeho zatím posledním albem je nepříliš úspěšné Untitled z roku 2009. V roce 2010 vyhrál se svou písní "Sign of Victory", výběrové řízení na oficiální hymnu fotbalového mistrovství světa pořádaného v JAR. Tato píseň vévodí albu Listen Up! (FIFA World Cup 2010 Album).[1] Doprovod v písni obstarali členové sboru "Soweto Spiritual Singers". Píseň předvedl na úvodní ceremonii šampionátu. Od té doby pracoval na svém plánovaném desátém albu s názvem "Zodiac", ale později oznámil, že změnil koncept alba a nyní pracuje na dvou albech odlišných stylů nazvaných "Epic", jedná se o kompilaci jeho starších písní o lásce doplněné o čtyři nové písně, ta byla vydána 21. září 2010, a "Love Letter", z něhož je znám první singl nazvaný "When a Woman Loves" a jedná se o soulovou skladbu s atmosférou druhé poloviny minulého století, podle všeho by album mělo být plné pomalých balad a mělo by být vydáno v prosinci 2010.[2] "Zodiac" je prozatím odložen na neurčito. 

 

R. Kelly - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

song
R. Kelly Back The Hands Of Time akordy noty tab text,
R. Kelly Bump N'grind akordy noty tab text,
R. Kelly Gotham City akordy noty tab text,
R. Kelly Home Alone akordy noty tab text,
R. Kelly I Believe I Can Fly akordy noty tab text,
R. Kelly If I Could Turn akordy noty tab text,
R. Kelly Ignition (Remix) akordy noty tab text,
R. Kelly I'm Your Angel akordy noty tab text,
R. Kelly She's Got That Vibe akordy noty tab text,
R. Kelly Snake akordy noty tab text,
R. Kelly The Storm Is Over Now akordy noty tab text,
R. Kelly The World's Greatest akordy noty tab text,
R. Kelly Your Body's Callin' akordy noty tab text,