Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (1)

Pet Shop Boys


Pet Shop Boys - Go West (Extended Version)

Pet Shop Boys (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)


Pet Shop Boys je britská hudební skupina. Tvoří ji Neil Francis Tennant (* 10. července 1954) a Christopher Sean Lowe (* 4. října 1959). Neil se věnuje především textům a zpěvu, Chris skládání hudby.


Historie a současnost

 

Neil a Chris se potkali 19. srpna 1981 v obchodě s elektronikou. Zjistili, že mají společný zájem o taneční hudbu a začali psát spolu. V dubnu 1984 vychází v původní verzi písnička West End Girls, která se stává malým hitem v Belgii, Francii a v klubech v Los Angeles a v San Franciscu. V červenci 1985 je vydána první verze písničky Opportunities, která v hitparádách neuspěla.

 

Průlom přichází poté, co Pet Shop Boys (PSB) znovu nahráli (s producentem Stephenem Haguem) písničku West End Girls. Nová verze vychází v říjnu 1985 a v lednu se dostává na první příčku britské singlové hitparády. Je na prvním místě také v USA a v sedmi dalších zemích. V březnu 1986 je vydáno první album s názvem Please. Od té doby PSB vydali osm dalších řadových alb a bezmála čtyřicet singlů, z nichž se všechny dostaly v britské hitparádě dostaly do první dvacítky (kromě skladby Was It Worth It?, která byla na 21. místě) a čtyři (včetně West End Girls) byly na první příčce.

 

Pet Shop Boys se také věnovali několika vedlejším projektům a spolupráci s dalšími osobnostmi světové hudby. V roce 2001 uvedli v Londýně muzikál Closer To Heaven, ke kterému napsali písničky a na kterém se autorsky podílel Jonathan Harvey. V roce 2005 vyšla – s oficiálně uvedenými autory Neil Tennant, Chris Lowe, ne pod hlavičkou Pet Shop Boys – jejich kompozice Battleship Potemkin (Křižník Potěmkin), na které spolupracovali s drážďanskými symfoniky. Tato nahrávka byla od roku 2004 opakovaně použita při venkovních projekcích stejnojmenného ruského němého filmu režiséra Sergeje Ejzenštejna z roku 1925.

 

PSB napsali písničky pro Dusty Springfield, Lizu Minnelli, Tinu Turner, Kylie Minogue a další. Na několik let se také zapojili do projektu Electronic, kterého se účastní rovněž Bernard Summer z New Order a Johnny Marr ze zaniklé skupiny The Smiths. Jsou podepsáni pod remixy pro Blur, Bloodhound Gang, Rammstein, Yoko Ono nebo Atomizer.

 

V květnu 2006 se vrátili na scénu albem Fundamental, ze kterého vyšly singly I'm With Stupid (květen), Minimal (červenec) a Numb (říjen). Od června do září probíhalo turné po evropských festivalech, během kterého PSB 11. srpna zahráli i v České republice (Love Planet, Praha). Během podzimu probíhá turné po Severní Americe.

 

V říjnu vychází na dvojCD záznam koncertu s orchestrem BBC (název Concrete) a na DVD dokument A Life In Pop. Je také vydána kniha Catalogue (obrazová prezentace designu PSB 1984–2004) a album Robbieho Willamse nazvané Rudebox, na kterém se PSB podíleli na dvou skladbách.

 

21. května 2007 vyšlo DVD Cubism. Toto DVD obsahuje záznam koncertu, který se konal v listopadu 2006 v Mexiku, kde Pet Shop Boys vystupovali v rámci svého „Fundamental“ turné.

 

8.října 2007 vyšla v pořadí již čtvrtá "remix" deska Disco 4.Tentokrát se ovšem nejedná (kromě dvou písní) o jejich tvorbu, ale o remixy dalších interpretů.

 

23. března 2009 vychází nové řadové album s názvem Yes. Deska obsahuje jedenáct skladeb a PSB na ní spolupracovali s produkčním týmem Xenomania (jenž spolupracoval také s Kylie Minogue, Sugababes, Cher, Sophií Ellis-Bextor aj.). Album je k dispozici také v 2CD edici s bonusovou skladbou. První singl s názvem Love Etc. vyšel o týden dříve.

 

3. prosince 2009 Pet Shop Boys odehráli v rámci turné Pandemonium koncert v Praze.

 

Pet Shop Boys - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

song
Pet Shop Boys Casanova In Hell akordy noty tab text,
Pet Shop Boys Go West akordy noty tab text,
Pet Shop Boys God Willing akordy noty tab text,
Pet Shop Boys I Made My Excuses And Left akordy noty tab text,
Pet Shop Boys I'm With Stupid akordy noty tab text,
Pet Shop Boys Indefinite Leave To Remain akordy noty tab text,
Pet Shop Boys Integral akordy noty tab text,
Pet Shop Boys Luna Park akordy noty tab text,
Pet Shop Boys Minimal akordy noty tab text,
Pet Shop Boys Numb akordy noty tab text,
Pet Shop Boys Psychological akordy noty tab text,
Pet Shop Boys The Sodom And Gomorrah Show akordy noty tab text,
Pet Shop Boys Twentieth Century akordy noty tab text,