Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (2)

Owl City


Owl City - Fireflies

Owl City (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

Owl City (česky Soví město) je americká hudební skupina synthpopového žánru. Jejím hlavním protagonistou je Adam Young. Ten dříve působil jako sólový zpěvák. Dnešní popularitu si budoval prakticky od nuly, bez kontaktů na ty správné lidi. Často byl odsouzen kritikou, ale nevzdal se a dal dohromady skupinu Owl City, s jejíž deskou Ocean Eyes dosáhl vrcholu. Traduje se, že autorovy první skladby vznikaly pomocí syntetizátoru ve sklepě rodinného domku, kde žil s rodiči.[2] O tom jak vznikl název Owl City vypráví Young příběh o procházce lesem na které ho obklopilo hejno sov.

 

Od svého startu v roce 2007 vydala skupina Owl City dvě nepříliš úspěšné desky v nezávislém stylu. Popularitu si získal až jejich mainstreamový debut, tedy album vydané 14. července 2009 a nazvané Ocean Eyes. Hitem éterů celého světa se stal singl Fireflies (světlušky). Tato píseň se také stala jednou z nejstahovanějších na serveru Amazon.Ale proslavili se i hity jako Hot air ballon nebo Vanilla Twilight. Za prodej desky Ocean Eyes v USA získala skupina v prosinci 2009 zlatou desku. Skupina taktéž jezdí koncertovat po celém světě. Při svých koncertech rádi používají světelné efekty. Owl City také spolupracovali skladbou Sunburn na soundtracku k americkému seriálu 90210.

 

Spolupracovníci projektu

 

Adam Young (frontman, zpěvák a producent)spolupracuje při nahrávání desek s dalšími lidmi. Nelze je přímo nazvat členy skupiny, jelikož za Owl City stojí pozuze Young sám.

 

* Breanne Duren (vokály/klávesy)
* Matthew Decker (bubny)
* Laura Musten (housle)
* Hannah Schroeder (violoncello)
* Relient K (zpěv)
* Matt Thiessen (zpěv)
* Adam Young

 

Diskografie


Studiové desky

 

* Maybe I'm Dreaming (2008)
* Ocean Eyes (2009)

 

EPs

 

* Of June (2007)

 

Singly

 

* Fireflies
* Vanilla Twilight
* Umbrella Beach
* Hot air Baloon
* To the Sky single k filmu Legenda o sovích strážcích
* Peppermint Winter

 

Sky Sailing

 

S osobou Adama Younga bezprostředně souvisí také projekt Sky Sailing. Pod tímto názvem vydal Adam Young v roce 2010 desku An Airplane Carried Me To Bed. Skladby jsou zde oproti Owl City méně taneční a míří spíše folkovějším, nebo chcete-li indie směrem. Zajímavostí je, že skladby na této desce byly nahrány ještě dříve, než Adam Young spustil svůj další projekt Owl City. Podobnost Sky Sailing a Owl City je znatelná na první pohled. Hlavně díky tomu, že za těmito projekty stojí Adam Young coby producent, zpěvák a skladatel v jedné osobě. Singl k desce An Airplane Carried Me To Bed se jmenuje Brielle.

 

Toto album zatím není a pravděpodobně ani nebude v české distribuci.

 

Owl City - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

song
Owl City Alligator Sky akordy noty tab text,
Owl City Angels akordy noty tab text,
Owl City Cave In akordy noty tab text,
Owl City Deer In The Headlights akordy noty tab text,
Owl City Dental Care akordy noty tab text,
Owl City Dreams Don't Turn To Dust akordy noty tab text,
Owl City Fireflies akordy noty tab text,
Owl City Galaxies akordy noty tab text,
Owl City Hello Seattle akordy noty tab text,
Owl City Honey And The Bee akordy noty tab text,
Owl City Hospital Flowers akordy noty tab text,
Owl City January 28, 1986 akordy noty tab text,
Owl City Kamikaze akordy noty tab text,
Owl City Meteor Shower akordy noty tab text,
Owl City On The Wing akordy noty tab text,
Owl City Plant Life akordy noty tab text,
Owl City The Bird And The Worm akordy noty tab text,
Owl City The Real World akordy noty tab text,
Owl City The Saltwater Room akordy noty tab text,
Owl City The Tip Of The Iceberg akordy noty tab text,
Owl City The Yacht Club akordy noty tab text,
Owl City Tidal Wave akordy noty tab text,
Owl City Umbrella Beach akordy noty tab text,
Owl City Vanilla Twilight akordy noty tab text,