Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (1)

Justin Timberlake


Justin Timberlake - Mirrors

Justin Timberlake (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Justin Randall Timberlake (*31. ledna 1981 Memphis, Tennessee, USA) je americký zpěvák, herec a šestinásobný držitel prestižní Ceny Grammy.

 

Do povědomí posluchačů se dostal coby člen světoznámé chlapecké skupiny 'N Sync. V roce 2002 vydal své první sólové album nazvané Justified, kterého se celosvětově prodalo více než 7 milionu kopií. Timberlakovo druhé album nazvané FutureSex/LoveSounds vyšlo v září 2006 a tři z desky se umístily na prvním místě Billboard Hot 100. Založil i svou vlastní nahrávací společnost nazvanou Tenman Records a oděvní značku William Rast.

 

Dětství

 

Narodil se v Memphisu rodičům Randallovi Timberlakovi a Lynn Bommarové, ale dětství prožil v malém městě ve státě Tennessee Millingtonu.[1] Jeho děda byl baptistický kněz.[2] Jeho rodiče se rozvedli. Matka později založila firmu s názvem JustinTime Entertainment. Otec, dříve bankovní úředník, se stal ředitelem sboru v baptistickém kostele.


Hudební kariéra

 

Byl členem známé kapely fungující v 90. letech pod jménem 'N Sync, v ní se stal idolem teenagerů. Skupina vznikla v roce 1996 a kariéru ukončila v roce 2002, přestávku využil k vydání sólového alba.

 

Debutový singl se jmenoval Like I Love You, poprvé jej zazpíval na udílení cen MTV Video Music Awards 2002, kde si už získal řadu příznivců. V listopadu téhož roku vydal debutové album nazvané Justified, které hudební kritici velmi chválili. V prvním týdnu jeho prodeje debutovalo na čísle dvě a prodalo se jej 439 000 kopií. Nakonec se jen v USA tohoto alba prodalo více než 3 miliony kusů, celosvětový prodej přesahoval 7 milionovou hranici.

 

Mezi lety 2003 až 2005 spolupracoval s mnoha známými interprety. Nejvýraznější je spolupráce s Black Eyed Peas, na jejichž druhém albu Monkey Business nazpíval song My Style, a podílel se i na veleúspěšném songu z prvního alba Elephunk Where Is the Love?. Dále vydal singl i s rapperem Nellym Work It a singl se Snoop Doggem Signs.

 

V létě 2005 založil svou vlastní nahrávací společnost JayTee Records, která vydala i jeho druhou sólovou desku FutureSex/LoveSounds v září 2006. Pilotní singl SexyBack zaznamenal celosvětový úspěch. Výborně si vedly z alba i singly My Love a What Goes Around...Comes Around. Album produkoval Timbaland, se který nazpíval i píseň Give It to Me.

 

Nazpíval i píseň 4 Minutes s Madonnou, která pochází z jejího alba Hard Candy.


Herecká kariéra

 

Kromě hudební produkce se podílel (např. dabing) na výrobě více než desítky filmů.[3] Do hlavní role byl obsazen ve filmu Edison Force[4] z roku 2005, kde ztělesnil pisálka z komunitních novin, postupně se dostávajího k odhalení organizovaného zločinu zvláštní policejní jednotky.


Osobní život

 

Měl vztah s popovou zpěvačkou Britney Spearsovou. Znali se už od dětských let z televizního pořadu, ve kterém spolu účinkovali s Christinou Aguilerou. Po rozchodu s ní měl čtyři roky trvající vztah s herečkou Cameron Diazovou, pár se ale v prosinci 2006 rozešel.[5] V současné době je jeho partnerkou herečka Jessica Bielová.[6] Poté ještě přišel další film jménem AlphaDog, kde obsadil hlavní roli ve skupině pašeráků .

 

Justin Timberlake - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

song
Justin Timberlake (Another Song) All Over Again akordy noty tab text,
Justin Timberlake Damn Girl akordy noty tab text,
Justin Timberlake Futuresex/Lovesound akordy noty tab text,
Justin Timberlake Chop Me Up akordy noty tab text,
Justin Timberlake Losing My Way akordy noty tab text,
Justin Timberlake Lovestoned akordy noty tab text,
Justin Timberlake My Love akordy noty tab text,
Justin Timberlake Sexy Ladies akordy noty tab text,
Justin Timberlake Sexyback akordy noty tab text,
Justin Timberlake Summer Love akordy noty tab text,
Justin Timberlake Until The End Of Time akordy noty tab text,
Justin Timberlake What Goes Around akordy noty tab text,