Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Klavír/zpěv/kytara (1)

CeCe Winans


CeCe Winans

 

Wikipedie

 

Priscilla Winans Love (* 8. října 1964), známá pod pseudymem CeCe Winans, je americká gospelová zpěvačka a držitelka mnoha cen Grammy a Stellar.

Mládí

 

CeCe Winans se narodila v Detroitu, Michigan Davidovi a Delores Winansovým. Byla osmá z deseti dětí a nejstarší z tří dívek.


Hudební kariéra

 

BeBe & CeCe


V době kdy začala CeCe studovat vysokou školu, byli spolu s jejím bratrem přijati do vokálního sboru v televizní show "The PTL Club" (dnes známé jako "Praise the Lord (Chvalte Pána)"). Byli přesunuti do univerzity v Severní Karolíny a zde působili v show asi pět let. V této době poznala CeCe svou životní lásku, Alvin Love, který byl také z Detroitu. Během jejich účinkování v PTL Club, nahráli BeBe a CeCe "Lord Lift Us Up". Úspěch jim nakonec přinesla další nahrávka "Feels Like Heaven (With You)". BeBe a CeCe opustili PTL aby se mohli plně věnovat nahrávání dalších alb - Heaven, Different Lifestyles, First Christmas a Relationships. V roce 1995 se rozcházejí aby se mohli věnovat sólové kariéře a ostatním zájmům.


Sólová kariéra


CeCe začala svou sólovou kariéru albem "Alone in His Presence". Bylo vydáno v roce 1995 a získalo ocenění Grammy, dvě ocenění Dove včetně zpěvačka roku. Další album "Everlasting Love" bylo nahráno v roce 1998. Píseň "On That Day" byla napsána zpěvačkou Lauryn Hill. O rok později natočila CeCe další album - "His Gift a holiday". V roce 1999 Winans začala nahrávat ve vlastní nahrávací společnosti "PureSprings Gospel". Její první album s tímto označením bylo "Alabaster Box", natočeno v roce 1999. Některé písně z alba složil gospelový zpěvák a hudebník Fred Hammond. V roce 2000 vydala v New Yorku CeCe videokazetu s názvem "Live At The Lambs Theater". Byly na ní obsaženy písně z předchozích alb. Další album natočila v roce 2001. Trvalo další dva roky, než Winans natočila další album, v roce 2003 nahrála "Throne Room". Prvních tisíc kopií byly vydány na bonusovém albu, které obsahovalo rozhovor s CeCe, videa z natáčení CD a klip "More Than What I Wanted". V roce 2004 projela při turné 25 měst a následovalo DVD se záznamy koncertů. V září roku 2004 byla Winans hospitalizována kvůli vážným infekcím žaludku. Vzhledem k této přestávce bylo pokračování jejího turné přesunuto na počátek roku 2005. 7. album bylo nazváno "Purified" a vydáno v roce 2005. Podílel se na něm dlouholetý spolupracovník BeBe a CeCe Keith Thomas a Ceciin synovec Mario Winans


Osobní život

 

CeCe nyní žije v Forest Hills v Tennessee (předměstí Nashvillu) s manželem Alvinem Love a dvěma dětmi, Ashley a Alvin III. CeCiiny děti figurovali v klipu "If Anything Ever Happened to You".

 

CeCe Winans - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

song
CeCe Winans Alabaster Box akordy noty tab text,
CeCe Winans All That I Need akordy noty tab text,
CeCe Winans Hallelujah Praise akordy noty tab text,
CeCe Winans He's Always There akordy noty tab text,
CeCe Winans It Wasn't Easy akordy noty tab text,
CeCe Winans King Of Kings (He's A Wonder) akordy noty tab text,
CeCe Winans Looking Back At You akordy noty tab text,
CeCe Winans Pray akordy noty tab text,
CeCe Winans Purified akordy noty tab text,
CeCe Winans Say A Prayer akordy noty tab text,
CeCe Winans Slippin' akordy noty tab text,
CeCe Winans Throne Room akordy noty tab text,
CeCe Winans Well Alright akordy noty tab text,
CeCe Winans What About You akordy noty tab text,