Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (1)

Trivium


Trivium - Strife [OFFICIAL VIDEO]

Trivium (skupina) (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)
 

Trivium je americká heavy-metalová skupina, založena v roce 1999 v Orlandu. Skupina vydala čtyři studiová alba, jedenáct singlů a dvanáct videoklipů. Skupina se účastnila významných hudebních festivalů jako například Ozzfest nebo Download festival. Trivium je mimo jiné latinský výraz pro trojici základních učení: gramatiky, rétoriky a logiky.
 

Historie


Vznik a debutní album (1999–2004)

 

Vznikli na talentové akci vysoké školy, kde si původní zpěvák Brad Lewter všiml Matta a navrhl mu, zkusit to v jejich kapele. V domě bubeníka Travise Smitha zahráli "For Whom the Bell Tolls" od Metallicy, a ohromeni Mattovým výkonem, přijali ho do skupiny známé jako Trivium. Po pár vystoupeních v barech odešel původní zpěvák a tak se zpěvu ujal Matt Heafy. V roce 2002 vyhrál Matt Heafy ocenění za nejlepšího metalového kytaristu (the Best Metal Guitarist Award). Začátkem roku 2003, nahráli jejich první Demo ve vysoké kvalitě. Tak podepsali smlouvu s německou hudební společností Lifeforce, který je vyslal do studia nahrát Ember to Inferno. Po čase, se ke skupině připojil Corey Beaulieu, a v roce 2004 vystřídal Paolo Gregoletto basistu Brenta Younga, před turné Machine Head. Ember to Inferno byl krátký thrashový song, kterému se podařilo získat pozornost zastupců Roadrunner Records.


Ascendancy (2004–2006)

 

V roce 2004 Trivium nahrálo jejich druhé album, Ascedancy, v Audiohammer Studios a Morrisound Recording na Floride. Vyrobený Heafym a Jasonem Suecofem, album bylo vypuštěno v březnu 2005. Album debutovalo na 151 místě v Billboard 200 a a 4 místě v Top Heatseeker chart. Album bylo označeno jako "Album roku" magazínem Kerrang. Singly a videoklipy byly vydány pro "Like Light for the Flies", "Pull Harder on the Strings of Your Martyr", "A Gunshot to the Head of Trepidation", and "Dying in Your Arms". Pro podporu alba, Trivium se zúčastnilo četných turné se známýma skupinama. Ascedancy bylo znovu vydáno v roce 2006 s čtyřmi bonusovými tracky a DVD, obsahující všechny jejich videoklipy a live footage.


The Crusade (2006–2008)

 

V říjnu 2006, Trivium vydalo jejich v pořadí třetí album, The crusade. Debutovali na 25 místě na Billboardu 200, alba samotného se prodalo přes 32 000 první týden prodehe. Album byl obrovský úspěch. Trivium podpořilo album turné s Iron Maiden, Metallicou, Arch Enemy, DrahonForce a Shadow Fall. Trivium bylo označeno jako "Best live band of 2006" na Metal Hammer Golden God Awards.


Shogun (2008-)

 

Trivium začalo dělat na novém albu s producentem Nickem Raskulineczem v říjnu 2007. Heafy prohlásil, že se chce vrátit ke řvaní, jako na Ascedancy. Skupina prohlásila, že znovu nezvolily pracovat s Suecofem, protože s ním už nahráli tři alba a nyní chtějí zkusit nové nápady. Nahrávání skončilo v červnu 2008 Při interview s britským magazínem Metal Hammer v květnu 2008, Matt Heafy řekl, že jejich nové album mělo být "více thrashové, více uřvané a více agresivní". Magazínu Revolver řekl, "Po prvé se nemůžem podívat na naše songy a říct, koho ty riffy připomínají. Opravdu děláme vlastní materiál, vlastní druh hudby a umění, a to je vzrušující. V září 2008, Trivium vydalo jejich čtvrté, plnohodnotné albu, Shogun. Alba se v prvním týdnu prodeje prodalo přes 24 000 kopií ve Spojených Státech, debutovalo na 23 místě v žebříčcích Billboardu 200. Vydání splývalo s turné se Slayer, Mastodon a Amon Amarth, následování mini-turné zahrnující šest vystoupení v Rusku a Irsku a jedno ve Skotsku. Trivium se také účastnilo Download Festivalu, a nyní pracují na novém albu.


Členové skupiny

 

Současní členové

* Matt Heafy – hlavní a melodická kytara, zpěv (1999–dodnes)
* Corey Beaulieu – hlavní a melodická kytara, screaming (2003–dodnes)
* Paolo Gregoletto – baskytara (2004–dodnes)

Bývalí členové

* Brad Lewter – zpěv (1999)
* Jarred Bonaparte – baskytara (1999–2001)
* Brent Young – baskytara, kytara (1999–2004)
* Travis Smith – Bicí (1999–2009)

 

Diskografie

 

* Ember to Inferno (2003)
* Ascendancy (2005)
* The Crusade (2006)
* Shogun (2008)

 

Trivium - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

song
Trivium A Gunshot To The Head Of Trepidation akordy noty tab text,
Trivium Down From The Sky akordy noty tab text,
Trivium Dying In Your Arms akordy noty tab text,
Trivium Into The Mouth Of Hell We March akordy noty tab text,
Trivium Pull Harder On The Strings Of Your Martyr akordy noty tab text,