Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (1)

HIM


HIM: Dark Light (tabulatury, noty, kytara)

HIM: Dark Light (tabulatury, noty, kytara)

dostupnost: na dotaz

632HIM - All Lips Go Blue (Official Music Video)

HIM (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

 

HIM (His infernal majesty) je finská „lovemetalová“ skupina. V současné době ji tvoří 5 členů:

 

* zpěvák Ville Valo (celým jménem Ville Hermanni Valo, nar. 22. 11. 1976)
* kytarista Linde „Lilly“ (vl. jménem Mikko Viljami Lindström, nar. 12. 8. 1976)
* baskytarista Migé Amour (vl. jménem Mikko Henrik Julius Paananen, nar. 19. 12. 1974)
* klávesák Emerson Burton (vl. jménem Janne Johannes Purttinen, nar. 17. 10. 1974)
* bubeník Gas Lipstick (vl. jménem Mikka Kristian Karppinen, nar. 8. 2. 1971)

 

Historie

 

Ville Hermanni Valo se narodil do zajímavé a hudebně založené rodiny ve Finsku. Jeho otec - Kari Valo - je pravým Finem, který se snažil o rodinu dobře starat, a tak si vydělával mnoha způsoby, které se nám však nemusejí zdát až tak obvyklé - například taxikařením, ale také měl sex shop, ve kterém Ville nějakou dobu pracoval, než prorazili s HIM. Matka Anita zase pochází z Draculovy země a díky ní má Ville jisté kouzlo osobnosti. Maminku má na přebalu dema 666 Ways to Love. Ville na své dětství vzpomíná moc rád a říká, že už odmala měl moc rád hudbu. Už na škole se seznámil s Lindem a s Migém. Jak říká, tak už tehdy byl Linde velmi uzavřený (ale v dnešní době je to prý ještě horší) a Migé byl už tehdy velký bohém, protože měl velmi tolerantní umělecké rodiče.

 

Spolu chodili na nejrůznější akce a zkoušeli zakládat nejrůznější skupiny. Také se se školou občas podívali do zahraničí a nejradši Ville vzpomíná na výlet do Holandska, kde prý se všichni opili absinthem (ten je ve Finsku zakázaný) a zhulili se. Ville prý občas působil v tolika skupinách, že měl celé odpoledne plná jen zkoušek a nestíhal je, takže musel z některých skupin odejít. Nejvíc vzpomíná na skupinu Blood, kterou založili už tehdy s Migém, ale nakonec ji rozpustili, když měl Migé odejít na vojnu.


Založení HIM

 

Po jeho návratu z vojny se zase sešli a měli pořád velkou chuť založit nějakou skupinu - a tak založili oficiálně HIM. Tehdy se ještě nejmenovali HIM, ale His Infernal Majesty. To se stalo v roce 1993 a skupina ještě pořádně netušila, co chce hrát. Měli rádi Kiss, Iron Maiden, Black Sabbath, finský pop, Elvise Presleyho a další. Nakonec vzniklo demo 666 Ways to Love, na kterém byly 4 písničky, se kterými se HIM snažili prorazit. Měli hodně koncertů po celém Finsku, hlavně v malých klubech. Nikde je moc nechtěli a jejich první pořádný koncert proběhl v Semifinal Clubu v Helsinkách - nedaleko Tavastie.


Debut

 

V roce 1997 kapela vydává své první album - Greatest Lovesongs Vol. 666. Tehdejší sestava skupiny byla Ville Hermanni Valo - zpěv, Mikko Henrik Julius Paananen (Migé) - basa, Mikko Viljami Lindström (Linde)- el.kytara a klávesák s bubeníkem, jejichž jména podle jejich přání upadla v zapomnění - po tomto albu totiž HIM opustili, protože se chtěli více věnovat studiu a svým rodinám. Je na něm 66 písniček (ovšem to je jen na efekt, ve skutečnosti je tam songů jen 10 - pokud počítáme i č.66, na kterém je instrumentálka. Ten zbytek je tzv. vata - 15-20sec. Nahrávky ticha). Na albu byly hned 2 covery - Wicked Game a Don't fear the Reaper. Ten první byl kritiky velmi dobře přijat, píseň se začala hrát v rádiích a lidi ji měli rádi. HIM měli konečně více koncertů po Finsku, jezdili i na větší festivaly a dokonce na několik koncertů do zahraničí. Pravý boom však měl teprve přijít.


1999 - Razorblade Romance a úspěch

 

V roce 1999 vydali album Razorblade Romance, na kterém byla písnička Join Me in Death. HIM tehdy přibrali nového bubeníka - Mikko Karppinena (Gas) a klávesáka - Joni Purttinena (Zoltan Pluto). Song Join Me si vybrali producenti filmu „13 patro“ jako titulní písničku k filmu v evropské verzi (v americké to byli Cardigans se songem Erase/rewind). Z Join Me se stal okamžitě hit, který obsazoval první místa hitparád a tehdy začal mediální hon na HIM. Počal se kolotoč rozhovorů, focení plakátů, natáčení nejrůznějších show, výhry cen pro objevy roku a rockové hvězdy roku, ceny všech možných časopisů a serverů, koncerty po celé Evropě. Skupina byla nabitá elánem a nadšená z úspěchu, a tak všechno ochotně absolvovala. HIM tehdy přijeli také poprvé k nám do České republiky - 6. dubna 2000. Toto závratné tempo korunovali v roce 2001 novým albem.


Deep Shadows and Brilliant Highlights a Love Metal

 

Jmenovalo se Deep Shadows and Brilliant Highlights. A celá historie se opakuje - HIM vyráží na obrovské turné k propagaci alba, chodí dávat rozhovory a objíždí s ním celou Evropu. V rámci propagace se zastavují i 12. 12. 2001 v Praze. Fanoušci už zde mohou na skupině vidět velikou únavu, která se projevuje i na náboji koncertu. Skupina nekomunikuje a vše je takové nemastné neslané. HIM na tom nejsou dobře ani zdravotně, ani psychicky a počátkem roku 2002 vyhlašují roční pauzu. Je to i částečně proto, že staří příznivci jim vyčítají „vyměklost“ nového alba, které je opravdu mezi alby HIM nejvíce popové.

 

Během pauzy se HIM věnují jen málo médiím, ale opravdu nejvíc sobě - jezdí na dovolené a udělají si i výlet do Mexika, skládají nové písně a plánují další album. To vychází v dubnu 2003 a jmenuje se Love Metal. Je opravdu zase trochu tvrdší a dostojí stylu, který HIM zavedli, a pro který se těžko nachází oficiální jméno - dá se mu říkat gothic rock nebo právě lovemetal a je spojením drsných melodií s romantikou. Album je opět podporováno médii a koncerty a HIM tak navštíví i ČR, a to 27. 6 . 2003 na festivale Masters of Rock ve Vizovicích. Videoklipy k tomuto albu pro HIM už točí výhradně Bam Margera (kromě songu Funeral of Hearts), který se spřátelil s Ville Valem a můžete ho znát např. z pořadu Jackass. HIM také točí klip k songu The Sacrament v Ploskovicích u Prahy (točila se tam i pohádka o Večernici).

 

V roce 2004 HIM vydávají best of album - 1997 - 2004 The best of album And Love Said No. K tomuto albu proběhne během jara ´04 koncertní šňůra po Evropě a následuje Amerika, kterou se HIM snaží dobýt. V Americe se jim letos natolik zalíbilo, tak se rozhodli, že další desku natočí právě v USA. Prvně však odehrají silvestrovský koncert v helsinském klubu Tavastia, blízko kterého všechen jejich úspěch začal a kde mají tradiční silvestrovské koncerty.


Dark Light

 

Koncem léta 2005 vychází album Dark Light s pilotním singlem „(Rip out) the wings of a buterfly“. Celé album je spíš klidnější (například oproti předchozí řadovce Love metal). Opět je líbivé pro mnoho posluchačů z široké veřejnosti. V recenzích se ale setkáváme se značnou kritikou. Celkově se album hodně blíží popu, všechny písně jsou si podobné a psané jakoby podle jednoho konceptu (aspoň na první poslech jsou k nerozeznání), zdá se jako by trochu mizela jejich ponurost. Účel ale splnilo, pohybuje se na předních příčkách prodejnosti a v hitparádách bodují „Wings of a butterfly“ i následující singl „Killing loneliness“.


Venus Doom

 

Je 17. září a HIM vydávají nové album jmenované Venus Doom v českém překladě: Venušina Zkáza. Album má být vydáno ve 3 verzích, a je to to nejtvrdší co vydali, sám prohlásil i Ville Valo. Je zde i podoba jako u Black Sabbath. Úvodní píseň Venus Doom nás uvádí do tvrdého stylu. Song Or Suicide je tzv. odpočinková píseň od tvrdých. Úvodní obal pro Venus Doom namaloval David Harouni, jehož Ville Valo požádal. David o sobě řekl, že je také fanouškem této skupiny. Seznam písniček v albu je následující:

 

1. Venus Doom
2. Love In Cold Blood
3. Passion's Killing Floor
4. Kiss Of Dawn
5. Sleepwalking Past Hope
6. Dead Lovers Lane
7. Song Or Suicide
8. Bleed Well
9. Cyanide Sun

 

Ville Valo měl v době nahrávání alba těžké dny. Rozešel se s přítelkyní a umřel mu nejbližší kamarád, pro kterého napsal singl Kiss Of Dawn.


Diskografie

 

Alba:

 

* Witches and Other Night Fears (1992)
* This Is Only the Beginning (1995)
* 666 Ways To Love: Prologue (1996)
* Greatest Lovesongs Vol. 666 (1997)
* Razorblade Romance (1999)
* Deep Shadows and Brilliant Highlights (2001)
* Love Metal (2003)
* And Love Said No – The Greatest Hits 1997–2004 (2004)
* Dark Light (2005)
* Uneasy Listening Vol. 1 (2006)
* Uneasy Listening Vol. 2 (2007)
* Venus Doom (2007)
* Screamworks: Love in Theory and Practice (2010)

 

Singly:

 

* Wicked Game (1996)
* When Love And Death Embrace (1997)
* Your Sweet 666 (1998)
* Join Me in Death (1999) - k filmu Třinácté patro
* Right Here In My Arms (2000)
* Poison Girl (2000)
* Gone With The Sin (2000)
* Pretending (2001)
* In Joy And Sorrow (2001)
* Heartache Every Moment/Close To The Flame (2002)
* The Single Collection: 10xCD-single (2002)
* The Funeral of Hearts (2003)
* Buried Alive By Love (2003)
* The Sacrament (2003) - natočeno na zámku v Ploskovicích
* Solitary Man (2004)
* And Love Said No. (2004)
* Wings of a Butterfly (2005)
* Killing Loneliness (2006)
* Under the Rose: ainoastaan radiopromootiosinglenä (2006)
* In Joy And Sorrow/Pretending: Uneasy Listening Vol. 1 -version (2006)
* Kiss of Dawn (2007)
* Bleed Well (2007)
* Heartkiller (2009)

 

DVD:

 

* Love Metal Archives vol. 1 (2005)
* Digital Versitale Doom (2008)

 

HIM - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

song
HIM Behind The Crimson Door akordy noty tab text,
HIM Dark Light akordy noty tab text,
HIM Drunk On Shadows akordy noty tab text,
HIM In The Nightside Of Eden akordy noty tab text,
HIM Killing Loneliness akordy noty tab text,
HIM Play Dead akordy noty tab text,
HIM Rip Out The Wings Of A Butterfly akordy noty tab text,
HIM The Face Of God akordy noty tab text,