Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (3)

Dimebag Darrell


Dimebag Darrell (Z Wikipedie, otevřené encyklopedie)

Dimebag Darrel (narozený jako Darrell Lance Abbott , 20. srpna 1966, – 8. prosince 2004) byl kytarista kapel Pantera, Damageplan a Rebel Meets Rebel.

 

Pantera

 

Počátky Pantery sahají do roku 1981, kdy Dimebag, jeho bratr Vinnie Paul, basista Tommy Bradford, kytarista a zpěvák Donnie Hart založili kapelu. Zpočátku hráli covery od kapel Kiss a Van Halen, ale také své vlastní skladby ve stylu Glam Rock. V roce 1982 se od kapely odpojil Hart a Glaze se chopil mikrofonu. Na postu basisty vystřídal Bradforda Rex Brown. Debutové album, Metal Magic vyšlo v roce 1983.

 

První významná změna přišla v roce 1988, kdy do kapely přišel zpěvák Phil Anselmo. S nahráli album Power Metal, které uzavřelo Glammetalovou éru pantery. Dalším albem bylo Cowboys From Hell (1990), které určilo směr dalšího vývoje kapely ke Thrash Metalu. Kapela se rozpadla v roce 2003 kvůli Philovým problémum s heroinem, jejich posledním albem bylo Reinventing the Steel (2000}.


Damageplan

 

Kapelu Damageplan založily Dimebag s Vinniem po rozpadu Pantery. Dalšími členy byli zpěvák Pat Lachman (ex-Halford) a basista Bob Zilla. Jejich první a jediné album New Found Power vyšlo v roce 2004.


Rebel Meets Rebel

 

je projekt ve kterém se Dimebag Darrell, Rex Brown a Vinnie Paul spojili s country zpěvákem jménem David Allan Coe. Eponymní album vyšlo po Dimebagově smrti v roce 2006.


Smrt

 

Dimebag Darrell zemřel 8. prosince 2004 rukou fanouška jménem Nathan Gale, který tvrdil že mu členové Pantery kradou skladby které napsal. Incident se odehrál v klubu Alrosa Villa, ve hlavním městě státu Ohio, Columbus. Během koncertu Damageplan se Nathan dostal na pódium a střelil Dimebaga několikrát do hlavy. Zastřelil rovněž bodyguarda jménem Jeffrey „Mayhem“ Thompson, který Dimebaga chránil svým tělem. Dalšími, kteří ten večer zemřeli byli Nathan Bray (fanoušek),Erin Halk (zaměstnanec klubu) a sám Nathan Gale, který zemřel poté co ho policejní důstojník střelil do hlavy brokovnicí.


Six-string Masterpiece

 

Jako pocta Dimebagovi byla založena výstava Six String Masterpiece, jež obsahuje přes 60 ručně malovaných elektrických kytar na kterých se podíleli významní světoví muzikanti (Zakk Wylde, Ozzy Osbourne, Dave Grohl, Kelly Clarkson, Slash, James Hetfield, Rob Zombie, Tommy Lee, Joe Satriani, Ace Frehley, Marilyn Manson, Dave Navarro,…)

 

Dimebag Darrell - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče

song
Dimebag Darrell A New Level akordy noty tab text,
Dimebag Darrell Cemetary Gates akordy noty tab text,
Dimebag Darrell Cowboys From Hell akordy noty tab text,
Dimebag Darrell Mouth For War akordy noty tab text,
Dimebag Darrell Walk akordy noty tab text,