Rock  *  Pop  *  Folk  *  Country  *  Jazz  *  Blues  *  Bluegrass  *  Metal  *  Vážná hudba

Filtry

nástroje

Kytara (1)

Los Romeros


Los Romeros

 

Wikipedie

 

Los Romeros, The Romeros nebo The Romero Guitar Quartet je španělské kytarové kvarteto známé jako "La familia real de la guitarra (Královská kytarová rodina)". Všichni její členové jsou příslušníky rodiny Romerů, pocházející z Andalusie (Španělsko) a sídlící v Kalifornii (USA). Kvarteto založil v roce 1960 Celedonio Romero, španělský kytarista narozený v Cienfuegos (Kuba), ještě v útlém dětství se však jeho rodina přestěhovala do španělské Málagy, kde žila do roku 1957, kdy emigrovala z Francova režimu do USA.. Kvarteto tvořili Celedonio a jeho tři synové: Ángel, Celín a Pepe. V roce 1990 Ángel skupinu opustil; nahradil ho Celínův syn Celino. Celedonio Romero zemřel v roce 1996 v San Diegu a jeho místo zaujal Lito Romero, syn Ángela.


Členové kvarteta

 

Los Romeros


1960–1990: Celedonio Romero, Celín Romero, Pepe Romero, Ángel Romero
1990–1996: Celedonio Romero, Celín Romero, Pepe Romero, Celino Romero
od roku 1996: Celín Romero, Pepe Romero, Celino Romero, Lito Romero


Repertoár

 

Los Romeros se stali světově slavnými svou virtuositou ve hře na španělskou kytaru. Hrají především klasická kytarová aranžmá; často s orchestrální podporou orchestru Academy of St. Martin in the Fields řízeného Neville Marrinerem. Realizovali množství nahrávek, mezi nimiž vynikají především úpravy Vivaldiho koncertů, zvláště pak těch, které tento benátský hudebník složil pro mandolínu, dále skladby Joaquína Rodriga, Federica Morena Torroby, Georges Bizeta, Manuela de Fally, Enrique Granadose, Domenica Scarlattiho a dalších skladatelů, stejně jako i vlastní skladby Celedonia Romera.


Diskografie

 

1990 Antonio Vivaldi: Guitar Concertos (s orchestrem Academy of St. Martin in the Fields)
1990 Joaquín Rodrigo: Concierto Madrigal - Concierto Andaluz (s orchestrem Academy of St. Martin in the Fields)
1997 The Royal Family of the Spanish Guitar
2002 Lorenzo Palomo: Concierto de Cienfuegos (Rafael Frühbeck de Burgos diriguje Symfonický orchestr Sevilla)
2005 The Rodrigo Collection (s orchestrem Academy of St. Martin in the Fields)
2007 Los Romeros Anniversary Album

 

Los Romeros - noty, akordy, texty písní, taby

noty na klavír, noty na zpěv, akordy na kytaru, akordy na ukulele, noty na ukulele, noty na akordeon, noty tahací harmoniku, noty na altsaxofon, noty na banjo, noty na baskytaru, noty na Bb nástroje, noty na C nástroje, noty na Eb nástroje, noty na bicí nástroje, noty na cello, noty na čtyřruční klavír, noty na foukací harmoniku, noty na harfu, noty na harmoniku, noty na housle, noty na keyboard, noty na klarinet, noty na kytaru, noty na lesní roh, noty na pozoun, noty na trombón, noty na příčnou flétnu, noty na saxofon, noty na tenorsaxofon, noty na trubku, noty na varhany, noty na violu, noty na zobcovou flétnu, taby na banjo, taby na baskytaru, taby na kytaru, texty písní, noty na dobro, noty havajskou kytaru, noty na steel kytaru, noty na mandolínu, noty na kontrabas, taby na dobro, taby havajskou kytaru, taby na steel kytaru, taby na mandolínu, škola hry na kytaru, škola hry na klavír, škola hry na zobcovou flétnu, škola hry na příčnou flétnu, škola hry na fagot, škola hry na mandolínu, škola hry na banjo, škola hry na baskytaru, škola hry na saxofon, škola hry na ukulele, škola hry na pozoun, škola hry na bicí nástroje, noty na dudy, škola hry na dudy, škola hry na kontrabas, škola hry na varhany, noty na nástroje basového klíče